Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

internetten havale sonrası ürün teslimli satış

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    son günlerde sanal alemde sık sık karşıma çıkan bir alışveriş çeşidi türedi: HAVALE SONRASI ÜRÜN TESLİMİ

ulan diyorum, bu üçkağıt işleri çoluk çocuğun eline mi düştü; yoksa memleketteki keriz seviyesinde olağanüstü bir düşme mi var? yoksa keriz silkeleme mevsimine mi denk geldik?

neler oluyor yahu!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Satarken nasıl yapacaz be usta.
    Adam parayı göndermeden biz malı göndersek. Para gelmeyince ne yapacağız.
    Piyasa çok kötü be. Her yer tokatçı, dolandırıcı dolu.
    Adamlar 50 tl'ye bile tenezzül eder hale gelmiş.

Türkiye'de yasak olan e sigara kullanıcısıyım. Çoğu kişiye güvenip parayı gönderdim. Şimdiye kadar madik atan olmadı.
    Ancak piyasayı takip ettiğimden, biliyorum. Adam 50 tl için, boş kargo yollayıp kargo parasını da alıcıya kitliyor. 50 tl soktuğu yetmiyormuş gibi kargo da giriyor. Küfür kıyamet. Küfür etsen ne olacak o kadar. Giren girmiş, fake değilse adamın ismini ve fotosunu paylaşıyorlar.
    Doğru veya yanlış, türkiye dışından satıcılara genelde bu konuda güveniyorum. Zamanında çin'e gittiğimde, ebay'den almak yerine paypal'dan parayı daha ucuz haliyle gönderip, otelime istemişti ürünü. Adamın dediği gibi de gelmişti. Sıkıntı olmamıştı.

Az çok ticaretin içindeyiz, işimiz ihracat. TÜrkiyede alışveriş yaparken, çok dikkatliyiz. Ama yurtdışında yaşayan bir türk varsa, 33 defa üstüne düşünüyoruz. Kim madik attıysa yurtdışında yaşayan türk oldu. Yabancılara daha çok güveniyoruz bu konu da, bilhassa avrupa takımına. Arap olunca da kaçmıyor değiliz.

Belki konuyla alakası yok ama, eli ayağı düzgün bir paypal'ımız vardı. Onu da şutladılar memleketten.
    Ne az çok iyi ise, işimize yarıyorsa, hemen tekme.
    uber, booking, paypal, vs.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)