Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

coğrafyamızın hastalıkları-2 ev-araba alma ve miras bırakma düşkünlüğü

Motovento
    REKLAM ALANI
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    meraba canım,

beni pek sevmezsiniz ama, beyninizi tokatlayan bir porogramla daha birlikteyiz
    evet, ilk porogramımızda bahsettiğimiz çocuk düşkünü yurdum insanının yegane maksadı bununla da bağlantılı olarak ev-arsa-araba yaparak hanımın gözüne girmek, çocuklara bişeyler bırakmaktır.
    yaşamak, bu kutsal edinimlerin yanında şeytani bir faaliyet, cüretkar bir çılgınlıktır.

kanaatimce; cinselliğin hayli sıkıntılı yaşandığı coğrafyamızda karı-koca arasında bile bihakkın akamayan libido enercisi ev-arsa-tomofil sahibi olmaya, bunlarla akraba-i talukata hava atmaya, çok afedersiniz penisimizle yaşayamadığımız tatmini tapu ve ruhsatımızla yaşama arzusuna dönüşmektedir.

kimse çaktırmak istemiyor ama galiba cinsel ve dinsel sorunları olan, bunu da ev,arsa-tomofil sahibi olmakla, bunları miras bıraktığımız çocuk-torun yetiştirmekle maskelemeye çalışan milyonlarca insanız.
    schizo, Thracian, potasyum ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    meraba canlarım,

beni pek sevmezsiniz ama, beyninizi tokatlayan bir porogramla daha birlikteyiz
    evet, ilk porogramımızda bahsettiğimiz çocuk düşkünü yurdum insanının yegane maksadı bununla da bağlantılı olarak ev-arsa-araba yaparak hanımın gözüne girmek, çocuklara bişeyler bırakmaktır.
    yaşamak, bu kutsal edinimlerin yanında şeytani bir faaliyet, cüretkar bir çılgınlıktır.

kanaatimce; cinselliğin hayli sıkıntılı yaşandığı coğrafyamızda karı-koca arasında bile bihakkın akamayan libido enercisi ev-arsa-tomofil sahibi olmaya, bunlarla akraba-i talukata hava atmaya, çok afedersiniz penisimizle yaşayamadığımız tatmini tapu ve ruhsatımızla yaşama arzusuna dönüşmektedir.

kimse çaktırmak istemiyor ama galiba cinsel ve dinsel sorunları olan, bunu da ev,arsa-tomofil sahibi olmakla, bunları miras bıraktığımız çocuk-torun yetiştirmekle maskelemeye çalışan milyonlarca insanız.
    Katılmıyorum. Özellikle de son cümleniz çok tartışılır burda. Cinsel ve dinsel sorun nedir? Önce bunu bir izah etmeniz lazım.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Sirası ile; Tomofil, ev, yazlık sonra ikinci ev sonra iki m2 mezar..
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılmıyorum. Özellikle de son cümleniz çok tartışılır burda. Cinsel ve dinsel sorun nedir? Önce bunu bir izah etmeniz lazım.
    anlatırız, telaşa mahal yok

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Arsa,ev,tarla,ve bilimum mal varlığı çok ise,birde çocuk ve tombalak adedi yüksek,ölen kişiyi kabire defnetmeden yerine gore orta siklet miras olimpiyatları başlıyor,

Cenaze namazı
    Mezarlığa defin
    Pide seremonisi
    Miras fısıltısı

4 Etaplı kafes dövüşleri programı.

1.Etap

Erkek çocukların eşleri,3+1 daireyi sen al,nede olsa en buyuk sensin veya Kız çocukları

2.Etap

Kavga,tartışma..küslük..

3.Etap

Hakkaniyetli paylaşım olmadan hepsi mahkemelik.

Final etap:

Bundan gayrı,,,

Abimin,Ablamın,kardeşimin,Ne ölüsüne giderim nede dirisine..
    artemis99, YasinC ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arsa,ev,tarla,ve bilimum mal varlığı çok ise,birde çocuk ve tombalak adedi yüksek,ölen kişiyi kabire defnetmeden yerine gore orta siklet miras olimpiyatları başlıyor,

Cenaze namazı
    Mezarlığa defin
    Pide seremonisi
    Miras fısıltısı

4 Etaplı kafes dövüşleri programı.

1.Etap

Erkek çocukların eşleri,3+1 daireyi sen al,nede olsa en buyuk sensin veya Kız çocukları

2.Etap

Kavga,tartışma..küslük..

3.Etap

Hakkaniyetli paylaşım olmadan hepsi mahmekelik.

Final etap:

Ne ölüsüne giderim nede dirisine..
    ömrümüzü verdiğimiz fantazya fiyaskoyla sonuçlanıyor.
    bu da şakacı tanrının varyemezlere son şakası olsa gerek.
    ilahi komedya!!!

Motosikleti
    ......
    ömrümüzü verdiğimiz fantazya fiyaskoyla sonuçlanıyor.
    bu da şakacı tanrının varyemezlere son şakası olsa gerek.
    ilahi komedya!!!
    Maddiyat merkezli yetiştirilen çocuklar:

Hayırlı evlat:Bubaaa,abime merso aldın,bende şirokko isterim..

Baba:Tamam oğlum sanada onu alacam..

Orta boy evlat:Buba benim başım cıbır mı? bende motur isterim..

Baba:Tamam sanada motur alacam...

Velhasıl,evlatlar surekli bir yarış icerisinde..

Oran ve orantı çok önemlidir..dengeyi sağlamayan kişiler öldügü zaman,arkasindan bizzat evlatları sövecektir..
    bursalıali bunu beğendi.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben kimseye çöp dahi bırakmam.Babamdan bana bir çöp bile kalmadı.Yardırdım aldım.Herkes yardırıp isterse istediğine sahip olsun.Ben ölürsem zaten üzerime kayıtlı birşey olmadığı için kavgada olmaz.Ölürsek bizi gömecek birileri olsun yeter.

Motosikleti
    xt 600
    Maddiyat merkezli yetiştirilen çocuklar:

Hayırlı evlat:Bubaaa,abime merso aldın,bende şirokko isterim..

Baba:Tamam oğlum sanada onu alacam..

Orta boy evlat:Buba benim başım cıbır mı? bende motur isterim..

Baba:Tamam sanada motur alacam...

Velhasıl,evlatlar surekli bir yarış icerisinde..

Oran ve orantı çok önemlidir..dengeyi sağlamayan kişiler öldügü zaman,arkasindan bizzat evlatları sövecektir..
    "maddiyat" kavramı konuyu açıklamaya yetmeyebilir.
    törkiş aile yapısının geçmişini, evrimini, dinselliğini, cinselliğini, güç istencinin yöneldiği kanalları etraflıca incelemek gerekiyor.
    benim tetkiklerime göre türkiye; hayata ve geleneğe sağlıklı damarlarla bağlanamamış, bunun neticesinde derin zafiyet ve düşkünlükleri olan hasta insanlardan mürekkeptir.
    aralarda-derelerdeki olumlu emareler bu toplumu kurtarmaya yetmezdir.
    bursalıali bunu beğendi.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Çevremden böyle olmam konusunda çok baskı olsada ben hiç oralı değilim.

Çocukluk hayallerimi yapıyorum. Çocukken hedefim çok kazanıp çok harcamaktı. Çok çalıştım hedefime ulaştım. Zamanında ucuz tavuk döner yerdim. Şimdi fiyat sormadan duble iskender söyleyebiliyorum.

Araba al ev al diyenleride hiç takmıyorum. O kadar para biriktirilir mi? Ömür tükeniyor. Ha bi arsa alıp içine ufak ahşap ev yapma niyetim var. Oda doğal kafama göre yaşamak için.

Böyle böyle bi çok huyum var. Bu yüzden çevremdekiler bana "cins , kafası bozuk" gibi şeyler diyor. He umrumdada değil.
    bursalıali ve MSMorkan bunu beğendiler.

Motosikleti
    ......
    "maddiyat" kavramı konuyu açıklamaya yetmeyebilir.
    törkiş aile yapısının geçmişini, evrimini, dinselliğini, cinselliğini, güç istencinin yöneldiği kanalları etraflıca incelemek gerekiyor.
    benim tetkiklerime göre türkiye; hayata ve geleneğe sağlıklı damarlarla bağlanamamış, bunun neticesinde derin zafiyet ve düşkünlükleri olan hasta insanlardan mürekkeptir.
    aralarda-derelerdeki olumlu emareler bu toplumu kurtarmaya yetmezdir.
    Evvela ana unsurlara dem vurmadan,kök neden´lere bakalım.

Nedir bunlar;

-Her koyun kendi bacağından asılır.
    -Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın.
    -Bu devirde baba´na bile güvenmeyeceksin.

Mevzu ağır.ha bağır ha bağır...
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    xt 600
    Evvela ana unsurlara dem vurmadan,kök neden´lere bakalım.

Nedir bunlar;

-Her koyun kendi bacağından asılır.
    -Bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın.
    -Bu devirde baba´na bile güvenmeyeceksin.

Mevzu budur.
    yoo dostum yoo, öyle kolay değiiil,
    bu dediğin kaideler isveç'te de geçer ama oralarda yaşanan problemler başkacadır.
    buraya has bi'şeyler var, kimse konuşmak istemiyor.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Ya kuvvatlı emmi ,başkalarını bilemem de , Biz seni hakketen severiz . Ammavelakin şu hatamızı,suçumuzu,günahımızı ööle şlapttadanak suratımızın en orta
    yerine vurmasaydın daha eyi olmaaamıyıdı. Tamam hepsi iyi ve dahi güzel gibi görünse de, bir de şol garip gibi denkleyemeyenleri netsek neylesek kine???
    Al sana üç tane birden istifham işareti . Cevabı olanları da iştiyak ile bekliyoruz. Hörmetlerimizle efendim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:46 ----------

O konuşmak istemeyenler ört üstünü uyusun diyorlar.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Önemli olan insan evladı olmak , insan evladı gibi yetiştirebilmek, yetişebilmek.
    Sen insan evladı değilsen , hiçbirşey bırakmasa bile , cenaze masraflarını bölüşürken bile kavga edersin.
    Bence evladına birşeyler bırakma ve onu daha iyi şartlarda yetiştirme-yaşatma arzusu yanlış ya da kötü birşey değil.
    Bu ülkede gelecek kaygısı yaşamayan neredeyse kimse yok.
    Babasından yeteri kadar mal mülk kalmış olsa , ya da yeteri kadar refah düzeye ulaşmış bir toplum olsak , insanların %80’i şuanki yaptığı işi değil de , sevdiği işi yapıyor ya da yapmaya çalışıyor olurdu.
    Vs vs
    bursalıali bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2002 yılında büyük babam vefat etti. 2014 yılında da baba annem. Ev baya bir yıpranmıştı hiç bir bakım vs yapılmadı. Geçtiğimiz 2 senede ev komple restore edildi. Hatta üzerine bir kat daha çıkıldı. Omurgasız deyince ortalık karışıyor. Bayramlar da büyükleri ziyaret etmiyorum diye sayılır sövülür bana... Gerçekten insan evrimini hızlandırmak için gök taşı lazım.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Öleceğiz bir gün, gömecekler.
    Birkaç gün övecekler, sonra kalan malı bölecekler; hatta memnun kalmayıp üstüne bir de sövecekler.

.. Neyzen TEVFİK
    bursalıali, MSMorkan ve RoofRoof bunu beğendiler.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    mâşaallah, sübhanallah. bu program ile beynime tokadı yedim ve kendime geldim.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Mirasın olmadığı bir düzen çok enteresan olurdu.

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı cem_fb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mirasın olmadığı bir düzen çok enteresan olurdu.
    bizim millet şok!
    önümüzde koskoca bi 50 sene, çocuklara bırakacak mal yapmayacaksak ne halt yiyeceğuk şimdi diye kara kara düşünürüz artık.
    40 sene sonrası için konuşursak; dünyada bu miras işleri elbet değişecektir, onu değiştirecek hukuk normları ne güzel hukuk normlarıdır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:36 ----------

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2002 yılında büyük babam vefat etti. 2014 yılında da baba annem. Ev baya bir yıpranmıştı hiç bir bakım vs yapılmadı. Geçtiğimiz 2 senede ev komple restore edildi. Hatta üzerine bir kat daha çıkıldı. Omurgasız deyince ortalık karışıyor. Bayramlar da büyükleri ziyaret etmiyorum diye sayılır sövülür bana... Gerçekten insan evrimini hızlandırmak için gök taşı lazım.
    mesaj biraz karışık olmuş, temas ettiğin yer tam anlaşılmıyor sayın C.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:37 ----------

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya kuvvatlı emmi ,başkalarını bilemem de , Biz seni hakketen severiz . Ammavelakin şu hatamızı,suçumuzu,günahımızı ööle şlapttadanak suratımızın en orta
    yerine vurmasaydın daha eyi olmaaamıyıdı. Tamam hepsi iyi ve dahi güzel gibi görünse de, bir de şol garip gibi denkleyemeyenleri netsek neylesek kine???
    Al sana üç tane birden istifham işareti . Cevabı olanları da iştiyak ile bekliyoruz. Hörmetlerimizle efendim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:46 ----------

O konuşmak istemeyenler ört üstünü uyusun diyorlar.
    eyvallah alibeyabi.
    sen garib, fasulyedensin zati.
    bursalıali bunu beğendi.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Gelecek nesillerde bu biraz kırılacaktır. Ben çok çektim aman oğlum/kızım çekmesin diye üstüne titreniyor. Baba kendisini okula giderken araba kullandığını hayal etmiş yıllarca... E oğlu gidebilsin istiyor.

Önümüzdeki yıllar yokluğun geri dönüşü olacağı için oldukça azalacaktır.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)