Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Bim,A101,Şok Zamları..

Motovento
    REKLAM ALANI

Japon'lar gibi çiğ mi takılsak
    pişirmek için doğal gaz gerekmez
    pişmediği için malzeme küçülmez

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Olsun. Makarna kömür hala bedava. Oy verenler inim inim inlesin.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Brent petrol 76 usd.. 85 usd olsun siz o zaman görün etiketleri..

Alıntı osiosborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wawa ton balığı 11TL olmuş. 5,95'e alıyordum.
    Kedi maması 6 lira be.. Nassı balıkmış o ????

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı osiosborn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wawa ton balığı 11TL olmuş. 5,95'e alıyordum.
    Wawa ben de alırım sık sık ama bence içindeki ton balığı falan değil.Farklı bir cins...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bim rakı işine girmedi gitti.
    Osm@n bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bim rakı işine girmedi gitti.
    le rakı?
    le bira?
    le şarap?
    le votka?
    le le le sakine?

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    le rakı?
    le bira?
    le şarap?
    le votka?
    le le le sakine?
    hahaha :D le viski, le kolonya...

bugün 1 duble izmir rakı içtim içmez olaydım. zehir zehir, ne pis bir şeydi öyle... içkide ucuza kaçmamak lazım yada kendimiz imal edeceğiz...

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hahaha :D le viski, le kolonya...

bugün 1 duble izmir rakı içtim içmez olaydım. zehir zehir, ne pis bir şeydi öyle... içkide ucuza kaçmamak lazım yada kendimiz imal edeceğiz...
    onu da yapamazsin, etil alkole kolonya kokusu basiyorlar.

Motosikleti
    Artık Yok...
    insanlar bu yüzden artık herşeylerini kendileri yapmaya başladı..

son bir kaç yıldır bizim evde misal yoğurdumuzu kendimiz yapıyoruz bizim olay daha çok organik sevdasından olsada cebede yarar.. bazen sohbetlerde denk geliyorum ben kullanmam ama şu sigara makineleri varya tren bacası gibi duman çıkan onun likitini bile evde üretenler varmış artık pahalı diye..

misal bir arkadaşım sağlam nargile sevdalısıdır oda artık kendine set aldı tütününü aldı kendi yapıyor balkonunda içiyor.. Ben çok anlamam nargile yapımından bana dediği gittiği cafede nargile 35 tl imiş içine konulan tütün 3-5 tl lik tütünmüş gerisi komple dükkanın karı.. e tabi cafede bir nargile söyledinmi oturmuyorsun öyle çayı gelip gidiyor suyu gelip gidiyor nerden baksan minumum her defasında 50-60 tl hesap bırakıyordur.. şimdi çayda bedava suda bedava yada en azından maliyetine..

geçen gene bir sohbette denk geldik kendi birasını yapan bir arkadaş vardı.. bir maya kitimi ne varmış ondan 20-25 litre bira çıkartıyorum dedi o kitinde ona maliyeti 80 tl falan dedi.. yani 80 tl den 20-25 litre bira çıkartıyormuş anladığım kadarıyla.. sanırım biranın kutusu 10tl falan bir kutu bira 50cl olsa 100cl = 1 litre 400cl yani 4 litrede kısaca 8 kutu birada adam yatırdığı parayı çıkartıyor.. gayet iyi..

eskiden tanıdığım bir dostumuzda ev tipi ekmek makinası vardı hanımı kendi ekmeği evde mayalayıp kendi yapıyordu.. onlarınkide paradan değil organiklik sevdasına gerçide genede haliyle ekonomik ve taze ve çokda lezzetli oluyordu..

bu zamlar arttıkça böyle şeylerin sayısı artar size diyim çünkü artık eskisi gibi öyle çok meşakatlide değil bu tür işler adamlar herşeyin makinesini yapmışlar ev tipi evde kendi makarnanımı yapıcaksın onun makinesinide yapmışlar ekmek makinesinide yapmışlar , popcorn makinesine kadar var..

şarküteride patlamış mısır 2 tl (40 Gr) , patlayan mısır 1kg poşette 5-6 tl .. alıp kendiniz patlasanız kaç yüz gram patlamış mısırınız oluyor..
    bursalıali ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ',' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Japon'lar gibi çiğ mi takılsak
    pişirmek için doğal gaz gerekmez
    pişmediği için malzeme küçülmez
    Her balık çiğ yenilmiyor malum. Çiğ yenilebilen balıklar da genelde çok ucuz değil malesef... Sushi zengin yemeğidir yahu.

Motosikleti
    SUPERDUKER

Çoğu üründe aynı taktik izlenmekte bu aralar ,eğer birim fiyata bakarsak,Kg fiyatına %65 zam gelmiş oluyor
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı zheroen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://scontent.fbtz1-5.fna.fbcdn.n...48&oe=5C2D3785
    Çoğu üründe aynı taktik izlenmekte bu aralar ,eğer birim fiyata bakarsak,Kg fiyatına %65 zam gelmiş oluyor
    07.01.2018 USD/TL=3.75
    29.08.2018 USD/TL=6.42

Mesele esasen şu;
    07.01.2018 aylık maaş = X TL
    29.08.2018 aylık maaş = X TL

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    yarım saat önce şok marketten bir şeyler aldık ve o esnada ben şuursuzca raflardan raflara etiket kontrolü yapıyordum, can sıkıntısından iyice mallaşmış bir şekilde raflar arası seyir ederken gözüme 1 litre tam yağlı pınar sür ilişti. ara sıra alır mısır gevreğiylen beraber yerdim fakat baya pahalı olmuş, 4,5 lira olmuş 1 litre pınar süt.

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onu da yapamazsin, etil alkole kolonya kokusu basiyorlar.
    1 litre etil alkol
    1,2 litre erikli su
    15cc anason aroması
    4 küp şeker

bunları karıştırınca yaklaşık 2 tane 100 lük ve 1 tane 25 lik rakı oluyor....

bu şekilde rakı yapsak tadı "yeni rakı" gibi olmaz mı? bu tarif yaklaşık 100 liraya tekabül ediyor. sallama çay yapmak kadar kolay.

Alkol bu şekilde icilemesin diye tadını acılaştırıcı madde katılma kararı alınmıştı. Evde hazırlayanlara karşı.

http://m.t24.com.tr/haber/evde-icki-uretimine-devlet-mudahalesi-etil-alkol-tadini-bozan-kimyasallar-eklenerek-satilacak,524599

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    son olarak bimde satılan apple ürünlerinden bağzılarının "sahte" olduğu sosyal mecrada yazıldı,
    ve hatta bim bu ürünlerin satışının reyizin hedef göstermesi ile durdurulduğunu ilan etmiş.

marketsel islamın enteresan halleri.

ne'se
    gıda fiyatlarındaki artışın önlenemez yükselişi karşısında efkarlananlara tavsiyem etil alkol yerine şarap ve bira yapımına yönelmeleri,
    alkol konusu ile ilintili olan uyuşturucu kullanımının yaygınlaşması ve ulaşılabilirliğinin kolaylaştırılması da dikkat edilmesi gereken hususlardan en önemlisidir.

maalesef uyuşturucu üretiminde ülkenin ismi güzel yerlerde değil.

bim ve türevlerine geri döner isek;
    kalitesi tartışmalı olan firmaların piyasa belirleyici olması,
    50 cc motosiklet satışının artışı ile motosiklet piyasasının şaha kalkmasının anlatılmasına denk geliyor sanırım.

konunun artık partiler ve ideolojiler üstü olduğunu kavrayamayacak kadar kula kullukta sınır tanımayanlar ise gelmek olan sosyal patlamaları ne kadar anlayabilirler, kestiremiyorum.

batman filminde kedi hatunun bruce wayne şaklabanına söylediği bir cümle var idi;
    "There's a storm coming, Mr. Wayne. You and your friends better batten down the hatches, because when it hits, you're all gonna wonder how you ever thought you could live so large and leave so little for the rest of us."
    Shrieker, zekeriyaimam ve Osm@n bunu beğendiler.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı ewo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alkol bu şekilde icilemesin diye tadını acılaştırıcı madde katılma kararı alınmıştı. Evde hazırlayanlara karşı.

http://m.t24.com.tr/haber/evde-icki-uretimine-devlet-mudahalesi-etil-alkol-tadini-bozan-kimyasallar-eklenerek-satilacak,524599
    arkadaşım bilgi için çok teşekkür ederim, şu anda duygularımı ifade etmeye kelimelerin gücü yetmiyor hararet bastı, çay demlesem iyi olacak. ona da zam geldi mi?

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Rakıyı boşver, viski yap viski.. Mısır, üzüm, buğday, patates.. İçinde biraz şeker olan herşeyden oluyor.. He he..

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Nasıl gençler..
    Eğleniyormuyuz ?
    Daha başlangıç...
    2019 Martta reklam da bitecek...

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı ilkerabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rakıyı boşver, viski yap viski.. Mısır, üzüm, buğday, patates.. İçinde biraz şeker olan herşeyden oluyor.. He he..
    Şeker az olsa da farketmez başgan. Hidrometre ile yoğunluğu ölçer, az ise şeker eklersin olur biter. Ama damıtma işi canımı sıkıyor, metil alkol olayından korkuyorum.O yüzden şimdilik evde bira ile devam ediyoruz.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Viski için 10 sene bekletmek gerekmiyor mu ben mi yanlış biliyorum.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)