Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

100 cc motosiklet ile 24 saatte kaç kilometre ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Nc 750s dct
    100cc ile yol bitmez bence
    Ben 750s ile antalya İstanbul yaptım ama 1 gün otelde dinlendim 190a kadar hız denemesi yaptım ort hız 110 ama çok güzel geçti.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı c4gin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın abim,

Bisikletlerle dünya turu yapanların azımsanmayacak kadar çok olduğunu ve bu kişilerin yaşlarının 15 ile 70 arasında olduğunu düşünürsek.
    Motorlu bir taşıt ile sakin olaraktan arıza bişey olmadığı sürece 24 saatte 600km kadar gidilebileceğini düşünüyorum.
    Denemeye değer, bekleyip görelim
    Haklısın sakin bir kullanımda bende 600 kilometre yol yapabilirim diye tahmin ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:13 ----------

Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    24 saatte 1000 km mümkün, yapılır. 70 ile sabit git abi...
    Benim motosiklet maksimum 65 kilometre saat hıza çıkıyor oda baya titreşim yapıyor. Burada bir ustaya gösterdim normaldir daha ne bekliyorsun dedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:16 ----------

Alıntı pertry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100cc ile yol bitmez bence
    Ben 750s ile antalya İstanbul yaptım ama 1 gün otelde dinlendim 190a kadar hız denemesi yaptım ort hız 110 ama çok güzel geçti.
    Yanlış anlaşılmasın benim her hangi bir yolu bitireceğim diye bir niyetim yok sadece istikameti göstermek istedim oda baya iddialı oldu.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Olumsuz bir durum veya planda bir değişilik olursa oğluma telefon ederim takip eden arkadaşlara buradan benim adıma duyurur.

Takip sisteminden takip eden arkadaşlar çıkan araba şeklinin üstüne tıklar ve açılan kutucuktan tracking i tuşlar ise araç daima haritanın ortasında olur
    buteo bunu beğendi.

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olumsuz bir durum veya planda bir değişilik olursa oğluma telefon ederim takip eden arkadaşlara buradan benim adıma duyurur.

Takip sisteminden takip eden arkadaşlar çıkan araba şeklinin üstüne tıklar ve açılan kutucuktan tracking i tuşlar ise araç daima haritanın ortasında olur
    Hayırlı Yolculuk abi, yolculuğun boyunca mutlaka buradan bildir
    Tekerin düz bassın

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    siteden girip baktım abi dilovasında körfez e doğru gidiyor hayırlı yolculuklar

Motosikleti
    falcon flash 100
    100 cc motosiklet ile 24 saatte kaç kilometre diye açtığım konuda bahsettiğim sürüşümü yaptım.

Niyetim yazımda belirttiğim gibi kendimi ve motosikletimi zorlamadan 24 saat sürüş yapmak ve performansımı görmek idi. Düşünçem sürüşümün devamında gezimi kamp yaparak devam etmekti. Bu maksadıyla cadırımı, matımı ve kamp malzemelerimle beraber yiyeçeğimi yanıma alarak yola çıktım. İlerleyen saatlerde gördümkü kamp yapmak için karadenizin hava şartlarının serin olduğu ve kamp yapmamım yeterinçe eğlenceli olmayaçağını düşünerek sürüşümün devamını gerededen İstanbula geri dönüş olarak değiştirdim. Kamp kısmını ileri bir tarihe erteledim.

Bu sürüş ile gördümki 100 cc cub türü bir motosikletle sürüş kapasitem günlük 620 kilometre.

Bir adet fotoğraf ve gezi videomu sizlerle paylaşıyorum.

Konuma ilgi gösteren arkadaşlara teşekkür ederim.

ahmetunuver, RoofRoof ve abeciMotoru bunu beğendiler.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Abi sabrını takdir ediyorum aynı şeye kalkissam büyük ihtimal ilk 15 dk da bu motor niye 65 i geçmiyor diye cildirir motoru yolun kenarına firlatirdim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    gayri ustalaş
    saatlerden uzaklaş

nitelik, metelik(nicelik)le karıştırılmamalı (istiyo gönül)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    İsmet bey,100 cc ile 24 saat maratonunun takdir edilecek bir tarafı yok kanımca.100 cc motorun yapacağı sürat belli,trafige kesinlikle uyumsuz,emniyet şeridinden gitmekle trafikte gerçekten seyir halinde olmak çok farklı şey,
    Motor sürmek inatlaşmaya ve şakaya gelmez,"daha fazla gideyim ,biraz daha süreyim derken" son 100 metrede kaza yapar insan.
    Bu yüzden trafikte yol ile motorla ve kendi dayanıklılığı ile inatlaşan insanlar hayatını kaybediyor,en önemlisi başkasının hayatını tehlikeye sokuyor.
    " Bakarsın bir saat 50 kilometre sonrası geri dönerim" kısmını ise kesinlikte takdir ediyorum,yola çıkmanın olmazsa olmazıdır,bazen kıyafetlerimi giymişken ruh halimi,kondüsyonumu yetersiz bulup vazgeçtiğim olur.
    Sakin sakin gitseniz,gezdiğiniz yerlerin tadını çıkarıp o keyfi önceki yazılarınız gibi bizimle paylaşsanız daha iyi olur,yine de takdir sizin,naçizane motor üzerinde 43.yılım.Kaybettiklerimin sayısı ise bundan çok fazla.
    biseduda bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)