Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Astra H Amfi - Hoparlör Önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Exectus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    Oncelikle Merhaba,

Aracim 2011 model Astra H sedan.

Mevcut parçalar ;
    Amfi: MA audio 4.70
    Subwoofer: Pioneer 30cm 1000W tam modelini bilmiyorum.
    Hoparlör: Ön-Arka orjinal hoparlör

Mevcut Subwooferın yeterli olacağını düşünerek Amfi ve 4 Hoparlör için önerilerinizi bekliyorum. Bütçem yaklaşık olarak 1200₺ civarı. Orjinal teyp kalacak önerileriniz nelerdir artı olarak almam gereken parçalar var mıdır. Montajı Anlarada yaptıracağım ?

ALPINE SPG 17C2 16 cm 240 W 2 Yollu Hoparlör Ve ALPINE SPG 13C2 200 W 2 Yollu Hoparlör nasıldır ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alpine iyidir yumusak çalan ve tonlama yapan bir marka . Model detayı bilmiyorum araştırmak lazım .
    Birde direk 240 watt olayına değil de direk rms değerine göre tercih yapmalısın . Tabi amfi de ona göre olmalı .
    Teyp çıkışına bi amfi soketi onu da hesap et . En önemli detay stereo yani çok kanallı amfi alıp hem midleri hem bas' ını beslemeye kalkarsan o ses biraz turşu olur .
    Midler için stereo çok kanallı amfi , bas için mono amfi hele bir de mono d sınıfı olup rms değerine göre amfi surersen bas o zaman gerçek şiddetini verir . Bir de bunfır ( bas ) kabini de önemli litrelik değerine göre kabin önemli bir de üstüne portlu kabin olursa tadından yinmez . Kolay gelsin

Motosikleti
    YAMAHA R25
    İki adet mi amfi kullanmamı öneyorsunuz tam anlayamadım ?

Evet ,sendeki amfi 5 kanallı bir stereo amfi . Bas'ı düzgün beslemek için mono amfi alman gerekiyor .
    Sendeki amfi olmaz mı olur ama ses düzgün çıkmaz . Midlere elindeki amfiyi sürüp basa da bir mono amfi sürmek lazım .

Motosikleti
    YAMAHA R25
    Elimdeki amfi alacağım 60-70W RMS değerindeki herhangi bir hoparlör setini besleyebilir mi ? Amfi 4X70W RMS olarak gözüküyor ? Yada hoparlörlerin kalitesini düşürü mü sizce ? 2 amfi bağladığımızı düşünürsek.

Sende ki amfi midlere yeter artar bile . Bas'ın değerlerine göre mono amfi alman gerekiyor

Motosikleti
    YAMAHA R25
    Peki herhangi bir kaliteli amfi öneriniz varmıdır ? Subwoofer'ın RMS değerine göre karşılaştırma yapayım.

Bu arada gerçekten teşekkür ederim nedense bu konularda pek yardım bulamıyorum. Dükkanlara gittiğimizde de bazı dükkan sahipleri anlamayışımızdan faydalanabiliyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:30 ----------

SONY XMGS100 Amfi Nasıldır bilginiz var mı ?

Sony amfiler biraz fazla ısınıyor diye biliyorum . Onun yerine senin fiyat bandında Jbl yada sound magus öneririm

Motosikleti
    YAMAHA R25
    Anladım hocam çok sağolun amfiyi biraz daha araştırayım ozaman. Hoparlörler 2 yollu olarak gözüküyor bunun anlamını biliyor musunuz ? 2-4 arasındaki fark nedir ? Bir de 2-4 yollu olarak değişince amfide bir değişiklik olması gerekir mi ?

2 yollu ana sesi bir verir diğer sesleri bas,tiz gibi sesleri beraber verir . 4 yollu hepsini ayrı ayrı verir dolayısıyla ses daha temiz çıkar .

Senin bas tam olarak modeli ne ? Ben de bakayım istersen uygun bir amfi . Gerçi rms değerini ve kaç kanal olduğunu bilmen yeter

Motosikleti
    YAMAHA R25
    Hocam bugün taktıracağım yerle görüştüm ön takım için Infinity PR6500cs 16cm 320 Watt 80WRMS Component arka için de Soundmagus Sm 13C 13cm 200 Watt 60WRMS Component önerdi mevcut amfiyi değiştirip yerine başka bir streo amfi takılacak subwoofer ve hoparlör takımları tek amfi üzerinden beslenecek. Dönüştürücüye de sökülüp bakılacakmış eğer gerekmiyorsa değişmeyecek. Yarın taktırmayı düşünüyorum sizce nasıl ?

Subwoofer'ın modelini tam olarak bilmiyorum zaten ilk mesajda yanlış belirtmişim markası pioneer değil PYLE 30cm 1000W mış. Onunda tam açık modelini bilmiyorum bakma şansımda şuan yok kabinli olduğu için.

Bugünkü konuştuğum yere mevcut amfimi 2.el olarak alıyor benim üzerine ekleyip başka bir amfi almam gerekiyor alacağım amfinin hoparlörü ve subwoofer'ı rahat şekilde besleyebileyebileceğini söylediler amfi 4x70RMS ve 380RMS değerlerine sahip.

İki takım hoparlör, yeni amfi, kablo, montaj 1150₺ fiyat çektirler. Dönüştücü değişirse 1250₺ civarı oluyor. Sizce taktırmalı mıyım ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:34 ----------

Amfi de ads marka 4x70WRMS ve 380WRMS değerlerine sahip. Tam model kodunu hatırlamıyorum malesef.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)