Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Hangi dövüş sporu?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    2 ay kick boks gitmiştim hocalar hep 10 yaşlarındakilerle ilgileniyorlar üst yaşların milli takımı yokmuş geliyo bir yanından geçiyor devam et diyip gidiyorlar onun haricinde hep çocukların yanındalar 17 yaşın milli takımı varmı bir araştır yoksa fazla ilgilenmiycekler seninle haberin olsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tokhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kick box ve muay thaide yaş, kilo, boy ve vücut yapısına göre farklı klasmanlar mevcut. Tüysıklet, hafif-ağırsıklet, ağırsıklet vs. gibi. Diğerlerini çok bilmiyorum ancak onlarda da muhakkak vardır. Bununla ilgili söyleyebileceğim tek doğru şey antrenöre danışman olur. Buradan sana bir fikir vermek doğru olmaz.
    Teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:45 ----------

Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sade boks varsa onu dene. en kısa sürede en iyi yol alacağın o var. yoksa muay thai seçerdim. diz dirsek clinch faydalı şeyler.
    Sade boks var mı bilmiyorum muay thai mi wushu mu peki?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:46 ----------

Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muay Thai, klasik box ve Wing Chun Turk tipi sokak kavgasinda en efektif sonuc alabileceginiz sporlardir. Hani kelime anlamiyla dovus sanatini ogrenmekten cok dert bela aninda adam pataklamak icin bu ise giriyorsaniz.

Muay Thai almadim hic ama Wing Tsun ve Jeet Kune Do ogrenmistim gencken. Yillar boyunca cok isime yaramisti. Muay Thai da sakatlamak icin cok ideal diyorlar. Boxta iyiyseniz ve agirliginiz da fena degilse de kalan tum sporlari es gecebilirsiniz direk boxa yuruyun. Bayiltir.
    Maalesef sadece yazığım 4 dal(wushu, muay thai, kickbox, tekwando) alabilirim. İmkan olsa da wing tsun alabilsem :([COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:50 ----------

Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    spor olarak düşünüyorsanız Taekwondo,
    sporu boşver, ben bi adamı nasıl çok basit yere sererim diyorsan Wushu.
    Spordan ziyade amacım kendimi savunmak kavgadan sağ çıkmak bundan dolayı bu dallardan birini seçmem gerek wing chun almam imkansız küçük bir ilçede yaşıyorum bu dallar mevcut :( ek olarak bir de karate olması lazım ders alabileceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:52 ----------

Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Martial arts'ın ve sporların bir felsefesi ve disiplini vardır. Kendini uğraştığı şeye adamak esastır, Türk vatandaşı bu yüzden ilgili dallarda genelde sorun yaşar.. Bu iş disiplinli, uzun yorucu uğraşlar ve fedakarlıklar sonucu elde edilir..

Siz street fight öğrenmek istiyorsunuz, spor ya da martial sanat değil.

Bu sebeple size en uygun nokta atışı aktivite KRAV MAGA 'dır.
    Maalesef bulunduğum yerde bu dersi almam imkansız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

Alıntı Umutksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Krav maga ve Wing Tsun da bilinen sporlar fakat cok tehlikeli hareket sistemleri oldugundan musabakasi yapilamiyor,durum boyle olunca reelde yada musabakada neler ciktigini goremiyoruz,ip man disinda.Fakat bazi ulkelerin ozel birliklerine krav maga egitimi verdiginide biliyoruz.Fakat bu ikisi dovus sporu olarak degil savas sanati olarak nitelendirilirler.Ben olsam Wushu derdim,orneklerle acayim, tekme tutarak yumrukla karsilik verme,direk gurese girme tek cift dalma ,tekmeye karsin dibe girerek guresle yere atma vb hareketlerin disinda kickbox tekniklerinide kapsar.Ben spora basladigim gunden itibaren yillardir kavga etmedim,disipline ediyor insani o yuzden sokakta kavga tecrubem spor yaptigim 4 yil boyunca olmadigindan yonlendirme yapamam bu konuda fakat saka icin uzerime atlayan bir iki arkadasida kotu bozdum ortamin icinde onuda soyleyeyim :D
    Ya Muay Thai ya da Wushu alacağım sanırım sade boks yok sanırsam ilçede ama kickbox yerine wushu daha etkili olabilir diye düşünüyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    9 yıldır boks yapıyorum , "boksda akıl , kaslardan önce gelir" diye bi söz hep aklımdadır. Türkiye'de 10 kişiden 9 unun bilmediği , tanımadığı yada yanlış tanıdığı bi spor dalıdır , kesinlikle tavsiye ederim.

Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    9 yıldır boks yapıyorum , "boksda akıl , kaslardan önce gelir" diye bi söz hep aklımdadır. Türkiye'de 10 kişiden 9 unun bilmediği , tanımadığı yada yanlış tanıdığı bi spor dalıdır , kesinlikle tavsiye ederim.
    Abi bende sade boks yok sanırsam kickboks var o nasıldır?

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    benim rastladığım veya gördüğüm kavgalar malesef eşit şartlarda olmuyor, ya levye sopa ile ya bıçak benzeri kesici alet ile, ya 3-5 kişi bir kişiye karşı, ya da tekme tokat kafa bodoslama millet birbirine dalıyor.
    bu saldırı veya kavga yöntemine karşı teknik meknik pek işe yaramıyor. ya profesyonel olarak antremanlı herhangi bir savunma sanatını iyi biliyor olacaksınız, yada deparınız kuvvetli olacak.
    kavga başında atışma esnasında salgılanan hormonlar antremansız kişinin nefes ritmini bozar, kan basıncı ve nabız tavan yapar, nefesiniz sıklaşır, bilki adrenalin salgılayan bezler ful kapasite çalışıyor. bu haldeyken bilinen tekniklerin yarısı unutulmuş iş gene en çok antremanını yaptığınız bir kaç yumruk ve tekmeye kalmıştır.

tokhanoğlu kardeşim kilonuz fazla değil, karate iri vücutlular için uygun bir daldır, sizin için boks kickbox daha uygun gibi . eğer bulunduğunuz bölgede bıçaklı sopalı silahlı saldırı çok oluyor ise wdatf diye bir teknik var temelini öğrenmesi bir kaç hafta, geliştirmenin sınırı yok. belki bulunduğunuz yerde de antreman hocaları olabilir, http://btkwdatf.hol.es/ sitede iletişim bilgileri var arayın bulunduğunuz yer için bir konuşun.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    taekwando tabikide

Alıntı aokuyumcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim rastladığım veya gördüğüm kavgalar malesef eşit şartlarda olmuyor, ya levye sopa ile ya bıçak benzeri kesici alet ile, ya 3-5 kişi bir kişiye karşı, ya da tekme tokat kafa bodoslama millet birbirine dalıyor.
    bu saldırı veya kavga yöntemine karşı teknik meknik pek işe yaramıyor. ya profesyonel olarak antremanlı herhangi bir savunma sanatını iyi biliyor olacaksınız, yada deparınız kuvvetli olacak.
    kavga başında atışma esnasında salgılanan hormonlar antremansız kişinin nefes ritmini bozar, kan basıncı ve nabız tavan yapar, nefesiniz sıklaşır, bilki adrenalin salgılayan bezler ful kapasite çalışıyor. bu haldeyken bilinen tekniklerin yarısı unutulmuş iş gene en çok antremanını yaptığınız bir kaç yumruk ve tekmeye kalmıştır.

tokhanoğlu kardeşim kilonuz fazla değil, karate iri vücutlular için uygun bir daldır, sizin için boks kickbox daha uygun gibi . eğer bulunduğunuz bölgede bıçaklı sopalı silahlı saldırı çok oluyor ise wdatf diye bir teknik var temelini öğrenmesi bir kaç hafta, geliştirmenin sınırı yok. belki bulunduğunuz yerde de antreman hocaları olabilir, http://btkwdatf.hol.es/ sitede iletişim bilgileri var arayın bulunduğunuz yer için bir konuşun.
    Tavsiyen için teşekkür ederim abi. Maalesef attığın link te yok temsilci bulamadım yani, bıçaklı saldırı bazen oluyor ama asıl amacım mesela yolda gidiyoruz sayıca Fazla adam daldı oradan en az hasarla çıkmam lazım.
    Şu linke( http://www.yasamspor.com/?SId=100 ) bakıp tekrar fikrini yazar mısın rica etsem?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:26 ----------

TAVSİYELER İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM HERKESE KİCKBOKS BAŞLADIK BAMALIM��

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Dövüş sporları kendine fazla güven getirir ve gereksiz risk alırsın. Sokak kavgasında kural, hakem, sportmenlik saygı ve kenarda bekleyen sağlık ekibi yoktur. Dünya Şampiyonunu 2 bıçaklı adam oracıkta öldürebilir. En iyi savunma sporu koşudur. 100 metreyi 11 saniyede koşabiliyorsan 100 saldırgandan kaçabilirsin ama dünya kickbox şampiyonu olsan da 100 adamı dövemezsin.

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dövüş sporları kendine fazla güven getirir ve gereksiz risk alırsın. Sokak kavgasında kural, hakem, sportmenlik saygı ve kenarda bekleyen sağlık ekibi yoktur. Dünya Şampiyonunu 2 bıçaklı adam oracıkta öldürebilir. En iyi savunma sporu koşudur. 100 metreyi 11 saniyede koşabiliyorsan 100 saldırgandan kaçabilirsin ama dünya kickbox şampiyonu olsan da 100 adamı dövemezsin.
    Çok mantıklı

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Muay thai
    Zamanım olsa bunu yapacağım. Geçmişte judo ve wing chun yaptım.
    Emekli Olanlar:
    ‘11 Pcx 39.415 km.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KTM DUKE 200

Bir çok kişinin fikrini değiştiren işte o video

Alıntı Bujii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=dRYWotjoE7Y

Bir çok kişinin fikrini değiştiren işte o video
    Kickbox adı altında birkaç dal göreceğim sanırım Wushu da göstereceğim dedi antrenör

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:46 ----------

Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muay thai
    Zamanım olsa bunu yapacağım. Geçmişte judo ve wing chun yaptım.
    Kickbox ile Muay Thai benzer olduğundan içim rahat ��

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler