Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıç Motoru

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar.

Foruma yeni kayıt oldum, motor sevdasında yeniyim, bir hatam olursa affola. En uygun yer olarak bu konu başlığını buldum.

Abilerim, ablalarım, kardeşlerim bir sorunum var. Ailemi yalvar yakar motora zor ikna ettim. Çevremde anlayan eden hiç yok. Bende anlamam, biraz araştırdım. Şöyle bir sıkıntı var motoru satmam sorun olucak. Motor sürmek için bazı özel nedenlerden dolayı zamanım kısıtlı ayrıca. Üniversitede okuyorum şehirdışında. Scooter aldıktan sonra satmam sorun oluşturucak. Nasıl satılır, nerde kime gider hiç bir bilgim yok. 300cc ile ilk girişte ehliyetimi aldım. Herkes Scooter ile başlayın diyor. Genel olarak çabuk öğrenen ve temkinli biriyimdir. Bugün bir arkadaşla görüştüm, satmanda yardımcı olurum dedi ama ne derece dürüst ve motor ne derece bakımlı bilmiyorum. Henüz 22 yaşındayım, bu işlerden anlayan biri değilim. Sanayi nerdedir, nası gösterilir falan işin içinden çıkamam. İstanbul gibi bir yerdeyim, kimsede kimseyi tanımıyor. M max önerdi bana, arkadaşının satacağı motormuş

125 veya 250 cc yamaha ile başlanamaz mı ? Başlangıç motoru olamaz mı ? Yada yazın 2 ay boyunca 5 bin liralık bir scooter kullansam bu 250cc motora geçmek için yeterli midir ?

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    ikinci el düşünürsen CBF 150 yada YBR 125 öneririm eğer scooter istemiyorsan. Gayet 250cc ile de başlanır o kadar abartılacak bir durum yok. 125,150-250 neyi beğeniyorsan al. Satmak en basit olanı.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Sen daha motosiklete başlamamışsın ortalıkta olan bir şey yok satmayı dert etmişsin. Ne alırsan al aynı fiyata veya daha fazlasına satamazsın aradaki farkı sürdüğüne, eğlendiğine, işini gördüğüne say.
    Huseyin9595 bunu beğendi.

Çok teşekkürler. 250 ile başlanıyosa harika bir haber Hocam hiç başlamadım ama scooter ile başlayıp satma olayı beni yormuştu. 250cc yamaha sizce iyi bir seçim midir ? 15.000 kadar bir bütçe ile güzel bir tercih mi ?

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    O fiyata yerinde olsam duke 250 alırdım temizinden abslidir hemde. kesinlikle başlarken abs li bir motosiklet almanı tavsiye ederim.

250 cc ile başlarsam sorun yatarmaz değil mi ?

250cc ile başlanır çok sayıda başlayan var benim de ilk motorum yamaha mt25'di. Bi yerden güvenli sürüş eğitimi al çok pahalı bi şey değil ama çok işe yarar. Sürücü kursu eğitimleri gerçekten çok boş. Motoru aldıktan sonrada hemen trafiğe çıkma bir süre sakin yollarda kullan. Alıştıkça kademeli olarak trafiğe gir. Özellikle E5, Tem gibi trafiğin çok olduğu ve hızlı aktığı yollara hemen girme. Otomobil tecrübende olmadığını düşünerek sadece motosiklet sürmeyi değil trafiği okumayıda öğreneceksin bu da biraz zaman alacak. İnternetten rahmetli Altın Elbiseli Adam videolarını izle güzel bilgiler var.

Çok güzel tavsiyeler, uygulayacağım. Altın Elbiseli Adam'ı arada izliyordum youtube'da. Araba tecrübem 3 senelik var, fakat kayseriden var. İstanbulda araba ile bile hiç yola çıkmadım. Peki Yamaha Mt25 öneriyor musunuz ? Fiyatı ne kadardır ? Üstün sürüş tekniklerini kesinlikle alacağım. Ehliyet kursunda biri, birinin motorunu sürerken "düşersin bak yapma, yatmaz bu" demişti. Bu motor virajlarda iyi midir, yatma kalkma gibi (kusura bakmayın argo tabiri kullandım) her vasfı var mıdır, eksik yönleri var mıdır ? Varsa bile beni tatmin eder mi ?

Çok teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:45 ----------

Ayrıca 0 ve ikinci el fiyatı ne kadardır ?

Sen hangi bölümü okuyorsun ,merak ettim okul nedir.

motosiklet dediğin alet yatarak döner yatmadan dönenini duymadım daha. yatmaktan kasıt dizleri asfalta sürtmekse bilemem tabi.

mt25 abs olmaması dışında güzel motor belki yenisinde abs vardır bilemem fiyatları sahibindenden bakarsın.

Kadir Has, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi. Neden merak ettiniz ?

Peki teşekkürler

Almadan satmayı düşünüyorsunuz pazarlama mı diye düşündüm
    caylaq bunu beğendi.

Elden çıkartamazsam diye korktum

mt25 r25 cbr250 gibi motorları elden çıkaramazsan hiç bi motoru elden çıkaramazsın en çok satan 250cc motorlar bunlar. fiyatı uygun yazarsan aynı gün bile satılabilir.
    caylaq bunu beğendi.

Peki çok teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)