Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Akkuyu Nükleer Santrali

Motovento
    REKLAM ALANI
    emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel copy-paste yapmışın tebrik ederim.Tabii insanda nükleer enerji ile ilgili araştırma yapacak arkasından araştırdığı bilgiyi yorumlayıp yorum yapacak kapasite olmadığında partizan kaynaklardan,bilimsel kaynaklara dayanmayan saçma sapan bilgileri copy-paste yapmak kaçınılmaz oluyor.Ben sana direk copy-paste yaptığın kaynağı da vereyim buyur;
    https://www.sabah.com.tr/yazarlar/di...r-ve-gercekler

Hiç merak eder miyiz?Özellikle Akkuyu Santralini Çernobil'in mimarı Rosatom şirketinin yapıyor olması içime daha bir su serpiyor.Özellikle hiç denenmemiş test edilmemiş,Avrupa'dan onay almamış VVER-1200 nükleer reaktör tipini ilk kez Akkuyu'da deneyecek olmaları içime müthiş bir ferahlık getiriyor.En komiği de ne biliyor musunuz?Daha 1-2 yıl önceye kadar uçağını düşürdüğümüz herkesin ana avrat giriştiği Rusya ülkemizin ortasına bir nükleer bomba inşaa ediyor ve 2 yıl önce Rusya'yı işgale hazırlanan Osmanlı torunları şimdi Rusya'nın avukatlığını yapıyor.Süpersiniz gece gece ciddi ciddi gülmekten karnıma ağrılar girdi.

Bundan sonra araştırma yapıp bilimsel bilgelerle kendimi yormuyorum çünkü zaten bir kaç kişi hariç kimsenin anladığı yok.Bundan sonra direk bu seviyede yazacağım.Bu ülkeden bir cacık olmaz.Yarın öbür gün bu nükleer santral çekirdek erimesi yapıp yıllarca ortalığı radyasyona buladığında suçu yine dış güçlere atarlar nasıl olsa.

Bu ülkeden neden bir cacık olmaz size basit bir örnek ile açıklayayım;

Bakınız Falcon Heavy.Maliyeti 90 Milyon Dolar.Mars'a en düşük maliyet ile giden yan iticileri tekrar tekrar kullanılabilen insanlık tarihinden çığır açmış bir teknoloji.
    http://spacenews.com/wp-content/uplo...ce-879x484.gif

Bakınız Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanlığı.Sadece 2017 bütçesi 8.148.217.230 TL.Yani 2.0000.0000.0000 Dolar.Yani Marsa giden roketin maliyetinin 20 katından fazlası.Peki Diyanet İşleri Başkanlığı ne yaptı?

http://www2.diyanet.gov.tr/StratejiG...%20(Tablo).pdf

Bu ülkede para var mı?Fazlasıyla var.Bu ülke zeki insan yok mu?Fazlasıyla var ama fırsat verilmediği için sürekli diğer ülkelere kaptırıyoruz.

Bundan sonra bende Nükleer fisyon reaktörlerinin savunucusuyum 2-3 yetmez dış ülkelere 20-30 tane daha yaptıralım.Zaten hayat sıkıcı,hayatımıza heyecan ve renk gelir.
    Ya çok şey bilen hocamız, siz buralarda kendinizi heba etmeyiniz. Biz cahillerle uğraşmayınız, telef oldunuz, üzülüyoruz.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çalışkan olan ülkeler nükleer santralini kendi teknolojisiyle kuruyor ?
    Türkiye çok değil, 100 sene önce savaşırken insanların atacak mermisi, giyecek giysisi-ayakkabısı ve tok bir karınları dahi yoktu.
    Bu sırada Avrupa ve Amerika nasıl bir hayat sürüyordu dersin?
    Ayrıca bknz: ''Efendiler! Tarihimizi dolduran zaferler ve başarısızlıkların tümü, ekonomik durumumuzla yakinen ilgilidir. Yeni Türkiye'mizi, layık olduğu “Uygarlık Seviyesi”ne eriştirmek için, her ne olursa olsun ekonomimizi birinci planda tutarak, en çok bu konuya önem vermek zorundayız.''

Kendi nükleer santralini kendi teknolojisiyle kuran ülkelere örnek verebilir misin, ben araştırmadım
    bursalıali bunu beğendi.
    Az silindir, çok iş

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye çok değil, 100 sene önce savaşırken insanların atacak mermisi, giyecek giysisi-ayakkabısı ve tok bir karınları dahi yoktu.
    Bu sırada Avrupa ve Amerika nasıl bir hayat sürüyordu dersin?
    100 sene inanılmaz uzun bir süre. 80 sene önce Japonya'ya atom bombaları atıldı. Almanya'da taş üstünde taş kalmadı. Şimdi ne durumdalar? Biz 100 sene sonra ne durumdayız.

Ve geçen 10 senede daha mı iyi olduk, daha mı kötü?

Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haşmet sizin oralarda nedir genel kanı ? Vatandaş nasık bakıyor bu konuya ( gırin piyizci gevşekler hariç). Sanırım Amerikan imparatorluğunda onlarca tesis vardır.
    Herhangi bir tartışma yok. Rusya'nın aksine atom enerjisi uzun süredir problemsiz kullanılıyor.

Ama güneş enerjisi ciddi çalışılıyor. California dahil birkaç eyalette aynalar ve eritilmiş tuzla çalışan, gece de enerji verebilen tesisler yaptı bir şirket. Rüzgar ve dalga enerjileri de ciddi çalışılıyor.

Ben sana direk copy-paste yaptığın kaynağı da vereyim buyur;
    https://www.sabah.com.tr/yazarlar/di...r-ve-gercekler.
    Belliydi zaten. Yandaş medyanın işi bu. Argümana muhtaç zavallılara bir şekilde argüman üretme, doğru yanlış kimin umrunda? Garibim de okuyunca sevinip gelip copy-paste yapmış bilgi zannettiği propagandasını.

Nereden bilsin aradaki farkı? Gerçi bilse ne yazar. Doğru yanlış çok önemli değil. Önemli olan kendi görüşünün ne pahasına olursa olsun galip gelmesi, diğerlerinin susturulması. 2023'ün makbul Türk vatandaşı.
    Shrieker bunu beğendi.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Çok güzel copy-paste yapmışın tebrik ederim.Tabii insanda nükleer enerji ile ilgili araştırma yapacak arkasından araştırdığı bilgiyi yorumlayıp yorum yapacak kapasite olmadığında partizan kaynaklardan,bilimsel kaynaklara dayanmayan saçma sapan bilgileri copy-paste yapmak kaçınılmaz oluyor.Ben sana direk copy-paste yaptığın kaynağı da vereyim buyur;
    https://www.sabah.com.tr/yazarlar/di...r-ve-gercekler

Hiç merak eder miyiz?Özellikle Akkuyu Santralini Çernobil'in mimarı Rosatom şirketinin yapıyor olması içime daha bir su serpiyor.Özellikle hiç denenmemiş test edilmemiş,Avrupa'dan onay almamış VVER-1200 nükleer reaktör tipini ilk kez Akkuyu'da deneyecek olmaları içime müthiş bir ferahlık getiriyor.En komiği de ne biliyor musunuz?Daha 1-2 yıl önceye kadar uçağını düşürdüğümüz herkesin ana avrat giriştiği Rusya ülkemizin ortasına bir nükleer bomba inşaa ediyor ve 2 yıl önce Rusya'yı işgale hazırlanan Osmanlı torunları şimdi Rusya'nın avukatlığını yapıyor.Süpersiniz gece gece ciddi ciddi gülmekten karnıma ağrılar girdi.

Bundan sonra araştırma yapıp bilimsel bilgelerle kendimi yormuyorum çünkü zaten bir kaç kişi hariç kimsenin anladığı yok.Bundan sonra direk bu seviyede yazacağım.Bu ülkeden bir cacık olmaz.Yarın öbür gün bu nükleer santral çekirdek erimesi yapıp yıllarca ortalığı radyasyona buladığında suçu yine dış güçlere atarlar nasıl olsa.

Bu ülkeden neden bir cacık olmaz size basit bir örnek ile açıklayayım;

Bakınız Falcon Heavy.Maliyeti 90 Milyon Dolar.Mars'a en düşük maliyet ile giden yan iticileri tekrar tekrar kullanılabilen insanlık tarihinden çığır açmış bir teknoloji.
    http://spacenews.com/wp-content/uplo...ce-879x484.gif

Bakınız Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanlığı.Sadece 2017 bütçesi 8.148.217.230 TL.Yani 2.0000.0000.0000 Dolar.Yani Marsa giden roketin maliyetinin 20 katından fazlası.Peki Diyanet İşleri Başkanlığı ne yaptı?

http://www2.diyanet.gov.tr/StratejiG...%20(Tablo).pdf

Bu ülkede para var mı?Fazlasıyla var.Bu ülke zeki insan yok mu?Fazlasıyla var ama fırsat verilmediği için sürekli diğer ülkelere kaptırıyoruz.

Bundan sonra bende Nükleer fisyon reaktörlerinin savunucusuyum 2-3 yetmez dış ülkelere 20-30 tane daha yaptıralım.Zaten hayat sıkıcı,hayatımıza heyecan ve renk gelir.
    Zaten kendi fikirlerimin olduğunu beyan etmedim. Nükleer ile ilgili en çok konuşulan, tartışılan konular bunlar olduğu için insanlar bilgi sahibi olsun istedim. Ama sen yazının kaynağına takılmılşsın. Yandaş biri yazdığı zaman baştan sonra yalan mı oluyor? O zaman araştırmacı arkadaşım burda yazılan maddeleri yalanlayacak bilimsel makaleleri de araştırıp yazıverirsen bilgi sahibi oluruz. Dünyada kaç bilim adamı nükleere bok atmış öğrenmiş oluruz. Ama sen nükleerden diyanete vardığın için niyetininin üzüm yemek olmadığını zaten anlamış oluyoruz.

Napalım biz de bilgisiz ve cahil yandaş olduğumuz için bize verilen her şeye kanıyoruz. Ortaya argüman koyamadık. Kusura bakmayın her konuda olduğu gibi nükleer konusunda da yüksek bilgi ve tecrübeye sahip olduğunuz aklımıza gelmedi. Tüh yine sizi kandıramadık. Yine bilen birileri çıktı. Bundan sonra ben de sadece motosiklet konularını takip edeyim bari. Siyasetten bize ekmek yok.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı mustick adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten kendi fikirlerimin olduğunu beyan etmedim. Nükleer ile ilgili en çok konuşulan, tartışılan konular bunlar olduğu için insanlar bilgi sahibi olsun istedim. Ama sen yazının kaynağına takılmılşsın. Yandaş biri yazdığı zaman baştan sonra yalan mı oluyor?
    Kaynak göstermezseniz nereden bilelim sizin fikriniz olmadığını?

Yandaş medya bilgi değil, propaganda kaynağıdır. Her yazdığı tabii ki yanlış değildir, ama mutlaka bir amaca hizmet eder. Kendi amacına hizmet eden yalanları yazar, işine gelmeyen gerçeklerden hiç bahsetmez.

Nükleer santrallerin artıları ve eksileri vardır. Yazar bir tane eksiden bahsetmiş mi? Neden? Hükümet nükleere karşı olsa aynı yazar böyle bir yazı yazar mıydı? Editör yayınlar mıydı?

Vücudunu satan insan mı daha ahlaksızdır, ağzını ve kalemini satan mı?

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konu nereden nereye gelmiş. Gerçekten bu ülke de sade yönetenlerden dolayı değil de yönetilenlerden dolayı da bir yere gidilebileceği yok.

Santral ömür boyu Rusya'nın. Bu santral hakkın da halka açık açık söylenmeyen şeyler var diye konu mesajına yazmışım. Bu anlaşmada belki gözden benim kaçırdığım bir şey vardır diye paylaştım. Ama konu ikili tartışmalara kadar dönmüş.
    MSMorkan bunu beğendi.

Projenin kendi sitesinden alıntı.

"Projenin başlangıç maliyeti 20 milyar dolardır. Bu maliyetin tamamı proje şirketi aracılığıyla Rus tarafınca karşılanacaktır. 4 ünitenin devreye alınması ve işletilmesi sürecinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kasasından hiçbir şekilde para çıkmayacaktır. Anlaşılacağı üzere; basın açıklamasında iddia edildiğinin aksine Rus hükümeti projenin tüm maliyetini üstlenmiştir ve ortalama yüzde 50 oranındaki iş hacminin Türk müteahhit ve iş adamlarınca karşılanacaktır. Bu açıdan bakıldığında santralin Rusların malı olacağı ve Türkiye bütçesinin zarara uğratılacağı iddiası asılsızdır"

Yine kendi sitesinden baktım. Şirketin hissedarları tamamen ruslardan oluşuyor. Yönetim kurulunda ise tek Türk Cüneyt Zapsu gibi bir isim. Cengiz kaba inşaat ve çevre düzenlemesini yapacak oradan götürecek. Tesisin tüm kontrolü ruslarda. tek güzel yanı tesiste çalışacak Türk vatandaşlarının rusyada iyi bir eğitim almaları olacak.

Hükümet 15 yıl boyunca dolar üzerinden fiyatlandırılmış alım garantisi vermiş.. Bunu neden TL ye sabitlemediklerini merak ediyorum. Çok yakın geçmişte bazı insanlar dolar bozdurup ve hatta yakıp bir şeyleri protesto etmişken yerli enerji diye bas bas bağırıp bu enerjiyi vatandaşına dolarla satmak trajikomik.
    YasinC, The Dude, bursalıali ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700
    Bu teknolojiyi 50 yıl önceden kurmamız gerekirdi (tıpkı gelişmiş ülkelerin yaptığı gibi), 2018 yılında yapalım mı yapmıyalım mı tartışması yapıyoruz çok yazık.
    Olcay Avşar bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster

"Projenin başlangıç maliyeti 20 milyar dolardır. Bu maliyetin tamamı proje şirketi aracılığıyla Rus tarafınca karşılanacaktır. 4 ünitenin devreye alınması ve işletilmesi sürecinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kasasından hiçbir şekilde para çıkmayacaktır. Anlaşılacağı üzere; basın açıklamasında iddia edildiğinin aksine Rus hükümeti projenin tüm maliyetini üstlenmiştir ve ortalama yüzde 50 oranındaki iş hacminin Türk müteahhit ve iş adamlarınca karşılanacaktır. Bu açıdan bakıldığında santralin Rusların malı olacağı ve Türkiye bütçesinin zarara uğratılacağı iddiası asılsızdır"

Yine kendi sitesinden baktım. Şirketin hissedarları tamamen ruslardan oluşuyor. Yönetim kurulunda ise tek Türk Cüneyt Zapsu gibi bir isim. Cengiz kaba inşaat ve çevre düzenlemesini yapacak oradan götürecek. Tesisin tüm kontrolü ruslarda. tek güzel yanı tesiste çalışacak Türk vatandaşlarının rusyada iyi bir eğitim almaları olacak.

Hükümet 15 yıl boyunca dolar üzerinden fiyatlandırılmış alım garantisi vermiş.. Bunu neden TL ye sabitlemediklerini merak ediyorum. Çok yakın geçmişte bazı insanlar dolar bozdurup ve hatta yakıp bir şeyleri protesto etmişken yerli enerji diye bas bas bağırıp bu enerjiyi vatandaşına dolarla satmak trajikomik.
    işin içerisinde cüneyt zapsu var ise sağlam cash to yukarı dönmüş demektir,
    bilmeyenler için cüneyt zapsu zamanında reisi "deliğe süpürmeyin kullanın" diyen kişidir,
    karadenizin fındık lordudur,
    tekel satışında güzel para kaldırmıştır,
    ve bilmediğim nice mevzusu vardır,
    ve hatta türküsü vardır zapsuyu derin akar ....

sadece bu elemanın orada olması bile bu santrale karşı olmak için yeterli bir sebeptir,
    akıl ile yönetilen ve akıl bulunan hiçbir ülke kendi toprağındaki nükleer gücün kontrolünü toprakları üzerinde emelleri olan ülkenin eline vermez,
    teknoloji aktarımı bu şekilde yapılmaz,
    bu santral sayesinde nükleer santral yapabileceğimizi düşünen var ise zeka seviyesinden şüphe ederim,
    otomobil daha geniş anlamı ile araç ihracatı yapan bir ülkeyiz,
    yıllardır,
    otomobil üretebiliyor muyuz ?
    anca farklı markalardan devşirmeye çalışarak kendilerini rezil eden kitle ile eğleşiyoruz,
    pititi mesıncır kafası ile devlet yönetilir ise sonucu baştan bellidir.

aklınızı başınıza devşirin,
    bu memlekette bilim yoktur,
    bilimsel anlatımları, kaynakları, destekleri kendinize saklayın.
    hele propagandayı başkasına yapın,
    zira ruslar genel olarak kaypak, korkak, dönek bir ırk değil,
    daha öldürülen pilotların ve diplomatın cezsı kesilmedi.
    ayı ile yatağa girenin nasıl çıkacağını anlayamayacak kadar akıldan yoksun musunuz ?

son olarak

nükleer santrali destekliyorum,
    ve hatta konya, yozgat, erzurum, kocaeli gibi enerji ihtiyacı yüksek, sanayisi gelişmiş illerimize de yapılmalı.
    Thracian, EmirŞengezer ve Shrieker bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dominar 400 UG

Ruble'ye sabitleseler de razıyım
    EmirŞengezer bunu beğendi.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işin içerisinde cüneyt zapsu var ise sağlam cash to yukarı dönmüş demektir,
    bilmeyenler için cüneyt zapsu zamanında reisi "deliğe süpürmeyin kullanın" diyen kişidir,
    karadenizin fındık lordudur,
    tekel satışında güzel para kaldırmıştır,
    ve bilmediğim nice mevzusu vardır,
    ve hatta türküsü vardır zapsuyu derin akar ....

sadece bu elemanın orada olması bile bu santrale karşı olmak için yeterli bir sebeptir,
    akıl ile yönetilen ve akıl bulunan hiçbir ülke kendi toprağındaki nükleer gücün kontrolünü toprakları üzerinde emelleri olan ülkenin eline vermez,
    teknoloji aktarımı bu şekilde yapılmaz,
    bu santral sayesinde nükleer santral yapabileceğimizi düşünen var ise zeka seviyesinden şüphe ederim,
    otomobil daha geniş anlamı ile araç ihracatı yapan bir ülkeyiz,
    yıllardır,
    otomobil üretebiliyor muyuz ?
    anca farklı markalardan devşirmeye çalışarak kendilerini rezil eden kitle ile eğleşiyoruz,
    pititi mesıncır kafası ile devlet yönetilir ise sonucu baştan bellidir.

aklınızı başınıza devşirin,
    bu memlekette bilim yoktur,
    bilimsel anlatımları, kaynakları, destekleri kendinize saklayın.
    hele propagandayı başkasına yapın,
    zira ruslar genel olarak kaypak, korkak, dönek bir ırk değil,
    daha öldürülen pilotların ve diplomatın cezsı kesilmedi.
    ayı ile yatağa girenin nasıl çıkacağını anlayamayacak kadar akıldan yoksun musunuz ?

son olarak
    https://images-na.ssl-images-amazon....KL._SY355_.jpg

ve hatta konya, yozgat, erzurum, kocaeli gibi enerji ihtiyacı yüksek, sanayisi gelişmiş illerimize de yapılmalı.
    Ek olarak sultanbeyli, basaksehir, sultangazi gibi ilcelere de yapılsın. Ortaya çıkacak yaşam formlarını yunanistana atalım

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pilotun cezası ölümünün yıldönümünde, özel kubvetlerin bulunduğu bina yanlışlıkla vurularak kesildi malesef.

Hasmet;
    Almanyada taş üstünde taş kalmadığında da belli bir bilgi birikimleri vardı, talnızca ekonomileri büyük bir darbe almıştı. Aynı senelerde Türkiye Almanyayla kıyaslanamayacak kadar zayıf bir ülke.
    Japonya örneği ise biraz uç. Adamların yönetim yaklaşımları kitaplarda okutuluyor.
    Ha bu 100 sene içinde biz çok mu mükemmeldik, iyi mi ilerledik? Hayır... Daha çok suikastler, darbeler, iç karışıklıklar ve şaibeli işlerle uğraşmışız.

Rus uçağının askerlerimizin bulunduğu binayı bombalaması olayı o adar hızlı geçiştirildi ki sokaktaki adama sorsan "yok canım olmaz öyle şey rusya dost ülke ilişkilerimiz çok iyi" der.
    (Olayda 3 askerimiz ölmüş 12 askerimiz yaralanmıştı.)
    Shrieker bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun bilimsel fizibilite çalışmalarımın sonucunda nükleer santrale en çok ihtiyacı olan illeri tespit ettim.Sizin yazdıklarınıza ek olarak Burdur,Ankara,Amasya,Rize,Kırşehir,Kahramanmaraş,B ingöl,Gümüşhane,Bartın,Adıyaman,Nevşehir,Kayseri,A ksaray,Rize.Bir tane de ben şahsi olarak Bursa'ya istiyorum,yeşil Bursa isminin hakkını versin yemyeşil olsun.Evet farkındayım Rize'yi iki kere yazdım oraya iki tane yapılım.En fazla nükleer enerjiye aç ilimiz orası.

Bir de arkadaşlar bu çevreciler size yalan söylüyor nükleer santrallerden çıkan atıklar radyoaktif değil son derece zararsızdır onlar zaten ışıya ışıya radyopasif olmuştur.Bunları santrallerden toplayıp eskicilere götürdüğünüzde sağlam para veriyorlar.Ayırca uranyum yurtdışında geliyor diye dert etmeyin.Uranyum bitince nükleer rektörlerde bor madeni de kullanılabiliyor.İşte bu yüzden dış güçler 2023 e kadar bor çıkartmamızı yasakladı.Nükleer santralin bitiş tarihi de 2023 sizce rastlantı mı?Hadi bunu da açıklayın atayizler.

Ayrıca Rusya 2 nükleer santral alana 3 tane hidrojen bombasını eşantiyon olarak hediye ediyor.
    Kampanya stoklarla sınırlıdır.Piller kutuya dahil değildir.

Evet arkadaşlar bugünkü programımızın da sonuna geldik.Bir sonraki programda size radyasyonun faydalarından bahsedeceğiz.Radyoaktif atıklardan banyo sabunu tarifi vereceğiz.

Nükleer santralleri destekliyoruz.Yeni yeşil Türkiye ile süper yarınlara.
    _chaotic_, Shrieker ve Metehan07-70 bunu beğendiler.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Uzun bilimsel fizibilite çalışmalarımın sonucunda nükleer santrale en çok ihtiyacı olan illeri tespit ettim.Sizin yazdıklarınıza ek olarak Burdur,Ankara,Amasya,Rize,Kırşehir,Kahramanmaraş,B ingöl,Gümüşhane,Bartın,Adıyaman,Nevşehir,Kayseri,A ksaray,Rize.Bir tane de ben şahsi olarak Bursa'ya istiyorum,yeşil Bursa isminin hakkını versin yemyeşil olsun.Evet farkındayım Rize'yi iki kere yazdım oraya iki tane yapılım.En fazla nükleer enerjiye aç ilimiz orası.

Bir de arkadaşlar bu çevreciler size yalan söylüyor nükleer santrallerden çıkan atıklar radyoaktif değil son derece zararsızdır onlar zaten ışıya ışıya radyopasif olmuştur.Bunları santrallerden toplayıp eskicilere götürdüğünüzde sağlam para veriyorlar.Ayırca uranyum yurtdışında geliyor diye dert etmeyin.Uranyum bitince nükleer rektörlerde bor madeni de kullanılabiliyor.İşte bu yüzden dış güçler 2023 e kadar bor çıkartmamızı yasakladı.Nükleer santralin bitiş tarihi de 2023 sizce rastlantı mı?Hadi bunu da açıklayın atayizler.

Ayrıca Rusya 2 nükleer santral alana 3 tane hidrojen bombasını eşantiyon olarak hediye ediyor.

Evet arkadaşlar bugünkü programımızın da sonuna geldik.Bir sonraki programda size radyasyonun faydalarından bahsedeceğiz.Radyoaktif atıklardan banyo sabunu tarifi vereceğiz.

Ahahaha ) kendimi kesicem gulmekten: ))) yalnız bundan cok iyi miting konuşması olur. Çok da oy toplarsin ahaha
    Thracian bunu beğendi.

bu işlerle ilgili çok bilgili olduğunuzu farkettim. Ben de büyük resmi görmüş biri olarak müjdeyi vermek isterim. zaten nükleer enerji ve bor madenini bir arada kullanmaktayız. Bu aslında çok gizli bir bilgi ama konusu açıldı madem paylaşmam gerekiyor. kanıt belge makale falan bekleyen arkadaşlar için sadece şu videonun 0:54 ve 0:58. aralığını gösteriyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=LOoJvKAgImg

Evet donalt trump yanlış görmediniz..
    Thracian bunu beğendi.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    bu işlerle ilgili çok bilgili olduğunuzu farkettim. Ben de büyük resmi görmüş biri olarak müjdeyi vermek isterim. zaten nükleer enerji ve bor madenini bir arada kullanmaktayız. Bu aslında çok gizli bir bilgi ama konusu açıldı madem paylaşmam gerekiyor. kanıt belge makale falan bekleyen arkadaşlar için sadece şu videonun 0:54 ve 0:58. aralığını gösteriyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=LOoJvKAgImg

Evet donalt trump yanlış görmediniz..
    Nükleer bombanın gücünün watt ile ölçüldüğünüde öğrenmiş olduk
    Ayrıca 1.42 pls

Plutonyumu bor ile güçlendirince çıkan enerjiyi kilotonla megatonla ölçmek çok zordu. Bunun için yine borla çalışan bir wattmetre geliştirildi ve 1milyar tetawatta kadar ölçümler yapılabilmekte.

Motosikleti
    SD 1290R
    E herkes hemfikir olduğuna göre yaşasın nükleer deyip her kasabaya bir santral kampanyasını başlatmayalım mı şimdi?

Video süpermiş ama... Borojen homojen yokojen falan değil de, Ruslar elli küsür sene önce Tsar bomb diye birşey yaptılar. O biraz ilginç...

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Fallout 4 ü hala bitiremedim ama yeşile tapan adamlar favorim. Child of the atom ! Hail to the atom ! (Not: Bu smile a bayıldım, sırf kullanabilmek için tekrar tekrar yazıyorum forumda )

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)