Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

interaktif vergi dairesi açıldı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnteraktif Vergi Dairesi hizmetlerinden; https://ivd.gib.gov.tr adresi üzerinden hâlihazırda İnternet Vergi Dairesi şifresi olan, e–Devlet şifresi bulunan, 492 Sıra No’lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği kapsamında şifre edinen gerçek ve tüzel kişiler yararlanabilecektir.

İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden kişiler;

• Sicil bilgilerine,

• Borç bilgilerine,

• Elektronik ortamda verdikleri bildirim, beyanname ile bu beyannamelere ilişkin tahakkuklara,

• Emanet defterine kaydedilen tutarlara,

• Haklarında yapılan elektronik yoklamalara ilişkin tutanaklara,

• Elektronik hacizleri bilgilerine,

• e-Tebligatlarına,

• Vergi ceza ihbarnamelerine,

ulaşabileceklerdir. Ayrıca;

• Borç ödeme,

• e-Tebligat sistemine dahil olmak için talepte bulunma,

• Vergi cezalarında indirim talebinde bulunma,

• Uzlaşma talebinde bulunma,

• Mükellefiyet durum yazısı alma,

• Borç durum yazısı talebinde bulunma,

• Özelge talebinde bulunma,

• Gerçek kişilerde işe başlama, adres değişikliği bildiriminde bulunma,

• Gerçek kişilerde şube açılış bildiriminde bulunma,

• Gerçek kişilerde işi bırakma bildiriminde bulunma,

• İzaha davet müessesi kapsamında izahta bulunma,

• 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanunun 48 inci maddesi kapsamında tecil talebinde bulunma,

• Genel dilekçe verme

işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir.
    fatih.met bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    falcon flash 100
    https://youtu.be/1p6vKNEOVBc" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

sabahtan beri şifre alamıyorum

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    pasif olmasının imkanı var mıydı ?

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Sevsinler !
    Arabayı muayeneye götüreceğim, 2015 den MTV çıkıyor, imkanı yok, düzenli yatırırım. Gittim bankadan dekontunu aldım, ordan Vergi Dairesine. 4 masa dolaştım, kimse bir şey diyemedi, sonunda birisi dedi ki : Sizden önceki plaka sahibinin borcu size düşmüş. sizinle ilgili bir şey değil. "Hadi lan !! Külahıma anlat" Neyse ne olacak ? Ankara'ya yazalım da düzeltsinler ! "Yalancılar". Neyse, 1 gün sonra sitemden düştü borç.
    Uyduruktan teyyare bir sistem yapıp sonra da hava atmıyorlar mı ?? Resmen gıcık oluyorum bu beceriksizlere, lan para işi bu, şakası var mı ? Bu kadar laubalilik ve iş bilmezlik inanılmaz ! Makbuzlar olmasa kitleyeceklerdi, gösterince yutkunup oturdular !!!

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevsinler !
    Arabayı muayeneye götüreceğim, 2015 den MTV çıkıyor, imkanı yok, düzenli yatırırım. Gittim bankadan dekontunu aldım, ordan Vergi Dairesine. 4 masa dolaştım, kimse bir şey diyemedi, sonunda birisi dedi ki : Sizden önceki plaka sahibinin borcu size düşmüş. sizinle ilgili bir şey değil. "Hadi lan !! Külahıma anlat" Neyse ne olacak ? Ankara'ya yazalım da düzeltsinler ! "Yalancılar". Neyse, 1 gün sonra sitemden düştü borç.
    Uyduruktan teyyare bir sistem yapıp sonra da hava atmıyorlar mı ?? Resmen gıcık oluyorum bu beceriksizlere, lan para işi bu, şakası var mı ? Bu kadar laubalilik ve iş bilmezlik inanılmaz ! Makbuzlar olmasa kitleyeceklerdi, gösterince yutkunup oturdular !!!
    Siz yine ucuz kurtarmışsiniz. Bizim elimizde makbuzlar olmasına rağmen isyerimizi kapatirken aynı vergiyi 3 kere odemisligimiz vardır zamanında.

Sevsinler !
    siz o alındıları yasal olarak saklamak zorundasınız.

işiniz olmuş işte daha neyin tatavası bu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:43 ----------

Alıntı _chaotic_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz yine ucuz kurtarmışsiniz. Bizim elimizde makbuzlar olmasına rağmen isyerimizi kapatirken aynı vergiyi 3 kere odemisligimiz vardır zamanında.
    mümkün değil

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster

işiniz olmuş işte daha neyin tatavası bu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:43 ----------

Öyle ya, sevinmem lazım, hiç yokken 3 günümü harcadım, işimden gücümden oldum, sinirlerim hopladı, olmamış gibi davranmalı ve şükretmeliydim. Özür dilerim efendim hatamız olduysa affola..

Öyle ya, sevinmem lazım, hiç yokken 3 günümü harcadım, işimden gücümden oldum, sinirlerim hopladı, olmamış gibi davranmalı ve şükretmeliydim. Özür dilerim efendim hatamız olduysa affola..
    tamam şimdi işinin başına dönebilirsin.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siz o alındıları yasal olarak saklamak zorundasınız. işiniz olmuş işte daha neyin tatavası bu?
    Belgelerin aslına uygunluğu konusunda tereddüde düşülmesi durumunda, Kurum tarafından başvuru veya talep sahibinden evrak asılları istenebileceği gibi, bu konuda ihtilaf yaşanması halinde Kurum kayıtları esas alınır.
    Peki, hemen hemen her kurumun mevzuatında böyle bir madde bulunması neyin tatavasıdır?

Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki, hemen hemen her kurumun mevzuatında böyle bir madde bulunması neyin tatavasıdır?
    madde çok açık ve net yazılmış, anlaşılamayan mevzu nedir?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)