Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Müjde! e-ticarette gümrüksüz alışveriş limiti indiriliyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    İronin imojisi olması lazım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim matematik iyi de
    senin hayat bilgisi biraz zayıf galiba.

(Yoksa forum bilgisi mi demeliydim?)

Yazıların altına makara diye not mu düşsem bundan sonra naapsam?
    Hocam makara kukara kaldıracak halimiz kalmadı. Ben yukarıya küfürü koydum zaten ciddi. İroni dahil tahammül edemiyorum hele bu hep aynı miktarlık alıyorum esprileri artık çok bayatladı yaa, kusura bakma. Elbette matematiğini sorgulamıyorum. Sağlıcakla kal.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Mümkünse Amazon.com'dan değil de Amazon.de'den alın. Hem ABD'ye göre kargo daha ucuza gelir, hem de yasa gereği Almanya'dan AB dışına gönderilen ürünlerden Almanya KDV almıyor. Yani gümrüğe takılsa bile ürünün normal KDV'si kadar bir vergi ödemiş olursunuz.

Motosikleti
    Suzuki VanVan 125 L6
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mümkünse Amazon.com'dan değil de Amazon.de'den alın. Hem ABD'ye göre kargo daha ucuza gelir, hem de yasa gereği Almanya'dan AB dışına gönderilen ürünlerden Almanya KDV almıyor. Yani gümrüğe takılsa bile ürünün normal KDV'si kadar bir vergi ödemiş olursunuz.
    Amazon'dan ben bahsettiğim için üzerime alındım

Bunun farkındayım, amazon.com'un gönderdiği ancak amazon.de'nin göndermediği veya amazon.de'de bulunmayan ürünler olabiliyor. Yeni düzenleme ile eskiden 29€'luk ürüne vergi ödemezken şimdi 5,22€ (yaklaşık 25TL) vergi ödeyeceğiz.

Motosikleti
    speederbike
    Alıntı nines adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sipariş vermeyenler içinde sabit bir vergi belirlesinler her ay düzenli olarak kessinler bize.
    Başbakana bu öneriyi yaz, maliye bakanlığını kaparsın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:04 ----------

Alıntı yilmazozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun farkındayım, amazon.com'un gönderdiği ancak amazon.de'nin göndermediği veya amazon.de'de bulunmayan ürünler olabiliyor. Yeni düzenleme ile eskiden 29€'luk ürüne vergi ödemezken şimdi 5,22€ (yaklaşık 25TL) vergi ödeyeceğiz.
    Buna da yapacak bir şey yok. O 5,22 avro ihtiyacı olanlara yol ve köprü olarak döndü diye gurur duyacaksınız.
    May the Force be with McLaren Mercedes

DesAres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tricity
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir çoğumuz yurtdışından motosiklet parçası,koruyucu giyim,aksesuar alıyoruz...Gümrük vergisine takılmamak için yakın zamanda sipariş verecek arkadaşların 22 Euroluk yeni limiti dikkate almalarında fayda var.

Kaynak
    Gene mi düşürüldü zaten 30'a düşürülmüştü vay be neyse çinli kankalarıma söylerim paket fiyatını düşük yazarlar devlete mi vercem öğrenci halimle ikide bir.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Allah razı olsun BAŞKOMUTANIMIZDAN.Sayesinde hergün en azından kuru ekmek yiyebiliyoruz
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Allah razı olsun büyüklerimizden haklılar tabi şimdi avro yükseldi şimdi atıyorum 30 avro 120 tl iken 22 avro avro 120 tl oldu adamlar haklı beyler dağılalım şöyle yeni zelanda kanada filan o taraflara dağılmak istiyorum ama olmuyor....

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Çukur evimiz erdoğan babamız.

efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    Olsun, ben hep 20 euroluk alıyorum......

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Bazı kesime EL-MUSTAHAK

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Alıntı yilmazozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amazon'dan sıkça alışveriş yapıyorum ve onlara böyle bir şey teklif edemezsin. Dolayısıyla bu düzenleme işi kitabına göre yapan sitelerden yapılan alışverişleri etkileyecektir.

Ayrıca sizin bu yaklaşımınızın YouTube yasaklandığından RTE'nin "ben YouTube'a giriyorum siz de girin" demesinden farkı yok.
    Aynı ürünü yurt dışında 150 TL ye satılırken, Türkiye de aynı ürünü farklı satıcılar 250 TL ye satarken ben niye gidipte burdan alayım. Zaten büyük ürünler gümrüğe takılır.
    Sen arabaya gezmek için binersin, bizler ise motosiklete binmek için gezeriz

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    2022 yılına kadar bazı kalemlerin GV den muaf olacağı yukarıda belirtilmişti. Bu husus içerisine otomotiv de giriyor, Konunun detayını bilen var ise lütfen yazsın. Otomotiv kapsamına motosiklet giriyormu, girmiyor ise alıcı ile görüşerek giriyor hale getirebilen oldumu. Sözkonusu otomotiv yedek parça olursa sadece elektronik donanım ile mi ilgili olması gerekiyor. Diğer bir açıdan, 2022 yılının seçilmesi ise yerli otomobilin piyasaya arzında biraz da zorlama yapılacağının göstergesimidir? Hükümetin bu tip planlarını anlamak artık zor olmuyor. 2000 öncesinde minareye göre kılıf aranırdı, bulamazlarsa sorun etmezlerdi, doğrudan sine-i millete sokuverirlerdi minareyi. Bunlarbiraz daha "usta" ca yapıyor. Önce kılıfı hazırlıyorlar.

Başlıkta bahsedilen Resmi Gazete ilanını içeren haberin devamında daha önce medyada geçen hatta İlber Hocamızın da dile getirdiği YD dan kitap alımı konusu da var. Kitaplarda istisna 150 E ya çıkarılmış durumda. Bu kısmı memnuniyet vericidir ama..... Peki ya memnuniyet vermeyici kısmı ne olacak.

Motosikleti
    speederbike
    Bence kitaplardan hiç vergi alınmaması lazım.
    68charger bunu beğendi.

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence kitaplardan hiç vergi alınmaması lazım.
    Kesinlikle hemfikirim ancak bu sefer kitapların sınıflandırılması gerekecek. Koleksiyonerlerin ender kitap sevdası ile ile akademik yayınlara olan ihtiyaç düşünlürse hedef kitlede sapma olacaktır. O sınıflandırmayı yapabilecek bir gümrük entellektüeli de düşünemiyorum üstadım. Tam cem Yılmaz lık konu olurdu...

--- Mahmut abi ne yazıyo bu faturada yahu enciiiikkk...encyclooo... loopeeee ...bu ne be abi...

-Ansiklopedi be oğlum,

--- An...sik....Ney.. laaaaannn... yoh laa.. ödesin vergisini pez..nk.. Meraklısı madem... içinde ne vardır kimbilir, tövbe estağfurulllaaah. Abdestim kaçıcaktı az kalsın yaaaa....
    jimi_hendrix bunu beğendi.
    VATAN TOPRAĞI KUTSALDIR, KADERİNE TERK EDİLEMEZ

Motosikleti
    speederbike
    Fiyata göre filtreleme yapabilirler. Hatta gıcır gıcır, 2010 basımı kitapın antika olmayacağını anlamak zor değildir. Ha 2010 basımı 10 sayfalık şeye 1000 dolar ödeme yapılmışsa o antika olmasa bile koleksiyon parçasıdır, ondan vergi alınır. Ama sonuçta, hepsi o ayrımı yapacak seviyeye sahip çalışan gerektirir. Ne gerek var öyle bir şeye.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Dış ticaret açığı Aralık'ta %63,5 arttı

Türkiye İstatistik Kurumu ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı işbirliğiyle oluşturulan geçici dış ticaret verilerine göre; ihracat 2017 yılı Aralık ayında, 2016 yılının aynı ayına göre %8,6 artarak 13 milyar 878 milyon dolar, ithalat %25,4 artarak 23 milyar 84 milyon dolar olarak gerçekleşti.

dış ticaret açığı diye google araması yaptığınızda bir tane havuz medyası haberi de göremezsiniz.
    kafanızı kuma gömünce olmuyor sanırım,
    ha kıç açıkta kalıyor o ayrı.

Motosikleti
    Suzuki VanVan 125 L6
    Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı ürünü yurt dışında 150 TL ye satılırken, Türkiye de aynı ürünü farklı satıcılar 250 TL ye satarken ben niye gidipte burdan alayım. Zaten büyük ürünler gümrüğe takılır.
    Tabii ki almayın, ben bunu kastetmemiştim zaten. Bugün yasağın etrafından dolanabildiğimiz için bu durumu görmezden gelmememiz gerektiğini söylemek istedim sadece.

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Br deki kel adam yönetse bu kadar sevemz bizi.
    Helal olsun. Kaç metre acaba.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    yok ki zarrap gibi yiğitler dış ticaret açığını kapatsınlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)