Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Su' dan sebep....

Motovento
    REKLAM ALANI
    BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    Zaman yaklaştıkça su tasarrufu ile ilgili konular gündeme gelmeye başlayacak, çok ciddi mecralarda tartışılacak birçok eylem planı içerecek. Biz bu işi en basit hali ile ele almaya başlayalım, konu tasarruf tedbirlerinden başlasın, su politikasına kadar gitsin.

Su tasarrufu ile ilgili olarak bu yazdıklarım tamamı ile kendi hesaplamalarımı ve kanaatimi içermektedir. Akademik bilgi içermez. Ama en azından su tüketiminizi ve faturanıza yansıyanı yarı yarıya azaltır. O da bişey yahu....

1- WC sifonu içerisine hacim işgal edecek şekilde konumlandırılmış en az 1,5 lt lik pet su şişesi, yahut içi en az 1,5 lt su ile doldurulmuş balon koyulması.

2- WC sifonunun çek bırak esnasında yapılan eyleme göre azcık yada tamamen çekilmesi eylemine riayet edilmesi, böyle bir imkan teknik olarak mümkün değil ise mümkün olan sistemin monte edilmesi.

3- Kaliteli ürün tercih edilerek sıvı sabun kullanılması, lavaboda klasik el sabunu kullanılmaması,

4- Evde ıspanak ve pilav yapılmasının kesinlikle yasaklanması.

5- Banyoda bilhassa geçlerimizin tercih ettiği müzik dinleme eyleminin yasaklanması,

6- Banyo kapısının içeriden klitlenmesinin yasaklanması,

7- Mümkün ise akan su altında değil, kova maşrapa yöntemi ile banyo yapılması, ki inanın bu şekilde yapılan banyo eyleminden keyif alırsınız.

8- Akvaryum klasik dönemde bir hobi olarak bilinmiştir ancak, şu gün için hobi olarak benimsenmesi doğanın gidişatına aykırıdır. Akvaryum hobisine son verilmesi,

9- Çamaşır makinesinin tıka basa dolmadığı hiçbir durumda kullanılmaması, bir pantolon için çalıştırılmaması ve kesinlikle ön yıkama programı kullanılmaması.

10- Hortumdan akan su ile hiçbir araç yıkama işinin yapılmaması, kova ve fırça kullanılması,

11- Bulaşık makinesinin aktif olarak kullanılması, her köşesi her bucağı dolmadan çalıştırılmaması,

12- Ozmotik su arıtma cihazlarının kullanılmaması.. Bu cihazlar süzdükleri suyun iki katını atık su olarak tahliye ederler. Tahliye edilen suyu depolama imkanı yok ise bu aleti kullanmayınız.

13- Son olarak, su bir temizlik maddesi değil, hayatta olmanızı sağlayan en temel öğedir diyerek sizlerinde önerileriniz ile katılım göstermenizi diliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Kanka kamu spotunu yanlış bölümde yayınlıyon..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 maddeleri hariç geri kalan maddelere katılıyorum. Katılmadıklarımı da saçma buluyorum.

Motosikleti
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanka kamu spotunu yanlış bölümde yayınlıyon..
    Oldu bikere... dönüş yok...
    VATAN TOPRAĞI KUTSALDIR, KADERİNE TERK EDİLEMEZ

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Dünyaya deyim kazandırmış milletiz biz.
    'Su akar, Türk bakar'

Motosikleti
    1 kg ıspanağı yıkamak için ortalama 20 lt su kullanılması yahut, iki bardak pirinci yıkamak için ortalama 10 lt su kullanılması sence normal mi, saçmalık mı...
    VATAN TOPRAĞI KUTSALDIR, KADERİNE TERK EDİLEMEZ

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Ispanağı 2-3 litre sirkeli suda bekletirsin, pirinç yıkamayı da ilk defa senden duyuyorum. Zaten 10 dakika kaynamış tuzlu su mikroplarından fazlasıyla arınır. Bence pimpirikli ev hanımlarımızın biraz kafa yapısını değiştirmesi gerekiyor.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    6 numara gençler için ölüm sebebi.
    Olacak.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Kapıyı kitlemenin su tasarrufuyla ne alakası var acep

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Sudan tasarruf lazım tabi ki ; ancak yukarda belirtilen maddelerin sadece 1 2 tanesine katılıyorum..
    Geri kalanı ise GEREKSİZ! ZARARLI ve sadece PİNTİLİKTİR.

Klozet konusu doğru. içine hacimli cisimler koyarak gelen su miktarını azaltabiliriz.
    Ancak
    Bulaşık makinesini boş yer kalmayacak şekilde doldurmak bulaşıkların kirli kalmasına sebep olur. Temizlenmeyen bardak tabakta yemek yemek bişey içmek ne kadar sağlıklıdır ? Bakteriler yüzünden hastalanıp ilaç parası mı ödeyelim ?
    Çamaşır makinesi tamami ile ASLA DOLDURULMAMALI! Nedeni ise;
    1. Çamaşırlar tam olarak temizlenmez
    2. Makine amortisörlerine zarar verirsiniz. Makine evin içinde gezer, bu da size tekrar servis ve parça parası olarak geri döner. Bir makinada ortalama 1 karış kadar boşluk kalmalı. Makinelerde bahsi geçen KG ıslak çamaşır kilosudur. Kuru çamaşır olarak algılanmamalı.

İnsan vücudunun ıspanağa da ihtiyacı var, pirinç zaten olmazsa olmazımız. Ispanağı sirkede bekleterek çok güzel sonuç elde edilebilir.
    Bu dünyaya 1 kere geliyoruz, hemen hemen herkesin evinde bir dönem japon balığı olmuştur. Ne için yaşıyoruz bu hayattan zevk almak için
    Ben duşta keyifle müzik dinlemeyeceksem, rahatlamayacaksam niye su var evde ?

Ben evimde herşeyi temiz temiz kullanamayacaksam veya giyemeyeceksem o makine neden var. Gider derede yıkarım. Çamaşır bulaşık günü yapar hepsini toplar gider derede ırmakta yıkarım.. Zamanında köylerde yıkandığı gibi bir de ateş yakarım oohh mis gibi kaynatırım çamaşırları..
    Bu dünya biz yaşayalım diye var. Varsın 20 tl fazla gelsin su parası.

ABARTMAYIN OLAYI
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı GT250rAlanya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sudan tasarruf lazım tabi ki ; ancak yukarda belirtilen maddelerin sadece 1 2 tanesine katılıyorum..
    Geri kalanı ise GEREKSİZ! ZARARLI ve sadece PİNTİLİKTİR.

Klozet konusu doğru. içine hacimli cisimler koyarak gelen su miktarını azaltabiliriz.
    Ancak
    Bulaşık makinesini boş yer kalmayacak şekilde doldurmak bulaşıkların kirli kalmasına sebep olur. Temizlenmeyen bardak tabakta yemek yemek bişey içmek ne kadar sağlıklıdır ? Bakteriler yüzünden hastalanıp ilaç parası mı ödeyelim ?
    Çamaşır makinesi tamami ile ASLA DOLDURULMAMALI! Nedeni ise;
    1. Çamaşırlar tam olarak temizlenmez
    2. Makine amortisörlerine zarar verirsiniz. Makine evin içinde gezer, bu da size tekrar servis ve parça parası olarak geri döner. Bir makinada ortalama 1 karış kadar boşluk kalmalı. Makinelerde bahsi geçen KG ıslak çamaşır kilosudur. Kuru çamaşır olarak algılanmamalı.

İnsan vücudunun ıspanağa da ihtiyacı var, pirinç zaten olmazsa olmazımız. Ispanağı sirkede bekleterek çok güzel sonuç elde edilebilir.
    Bu dünyaya 1 kere geliyoruz, hemen hemen herkesin evinde bir dönem japon balığı olmuştur. Ne için yaşıyoruz bu hayattan zevk almak için
    Ben duşta keyifle müzik dinlemeyeceksem, rahatlamayacaksam niye su var evde ?

Ben evimde herşeyi temiz temiz kullanamayacaksam veya giyemeyeceksem o makine neden var. Gider derede yıkarım. Çamaşır bulaşık günü yapar hepsini toplar gider derede ırmakta yıkarım.. Zamanında köylerde yıkandığı gibi bir de ateş yakarım oohh mis gibi kaynatırım çamaşırları..
    Bu dünya biz yaşayalım diye var. Varsın 20 tl fazla gelsin su parası.

ABARTMAYIN OLAYI
    Tam ben yazacaktım çamaşır makinası içinde çamaşır tur atarsa yıkanmaz sağa sola vurması lazım ki kir çıksın
    GT250rAlanya bunu beğendi.
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Aynı şekilde elektrik içinde geçerli,

Evde gece yatarken klima ve buhar makinesi asla kapanmaz, gerekli dereceye gelince hepsi açılıp kapanıyor, kendileri kendi tasarruflarını yapıyor. Ama televizyonun saatini kurup öyle yatarız, boşuna çalışmasının bi anlamı yok.
    50 veya 100 lira elektrik fazla gelecek diye, çocuğumun ailemin sağlığı ile oynayamam, Sonra aynı parayı doktora eczaneye vermiş oluyoruz.
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı GT250rAlanya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı şekilde elektrik içinde geçerli,

Evde gece yatarken klima ve buhar makinesi asla kapanmaz, gerekli dereceye gelince hepsi açılıp kapanıyor, kendileri kendi tasarruflarını yapıyor. Ama televizyonun saatini kurup öyle yatarız, boşuna çalışmasının bi anlamı yok.
    50 veya 100 lira elektrik fazla gelecek diye, çocuğumun ailemin sağlığı ile oynayamam, Sonra aynı parayı doktora eczaneye vermiş oluyoruz.
    aynen öyle kombiyi gece kapatsam sabah buz olur sonra iki saat ısıtmaya çalışıyor geceleri arıza veriyordu ordan biliyorum :D
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı BLUERAY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 kg ıspanağı yıkamak için ortalama 20 lt su kullanılması yahut, iki bardak pirinci yıkamak için ortalama 10 lt su kullanılması sence normal mi, saçmalık mı...
    Abartmayalım o kadar da. 2 bardak pirinci hiç kimse 10 lt su ile yıkamaz. En fazla bir tabak suda yıkar süzersin.
    Madde 2 ve 10 hariç gerisi geyik öneriler olmuş. Banyo yapmakla ilgili 3 madde konmuş, oldu olacak ayda bir yıkanın diyecek.

boğazla kanal arasında kalacaklar düşünsün

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)