Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

A2 Ehliyet İle 600f

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    Öncelikle selamlar,
    Abimden bana kalan cbr600f'i yaklaşık 4 aydır alışma amaçlı vaktim oldukça sokaklarda ve caddede kullanıyorum. Şu an ekipmanlarım tam ve a2 ehliyetim var (yaş 19). Yanlış anlaşılmak istemem apaçi diye tabir ettiğiniz kişilerden değilim, nereye kadar sürecek olursam olayım tam ekipmanlı, kurallara uyarak, gereksiz hız yapmadan ve motoru bağırtmadan sürüyorum. Bu şekilde evden işe işten eve gitmek ve gezmek için kullanmak istiyorum.. bu şekilde ekipmanlı ve düzgün giderken olası bir çevirmede yetersiz ehliyetten ceza yer miyim? Lütfen konu dışına çıkmadan tartışmadan yardımcı olalım. Teşekkürler şimdiden.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı Disturbed4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle selamlar,
    Abimden bana kalan cbr600f'i yaklaşık 4 aydır alışma amaçlı vaktim oldukça sokaklarda ve caddede kullanıyorum. Şu an ekipmanlarım tam ve a2 ehliyetim var (yaş 19). Yanlış anlaşılmak istemem apaçi diye tabir ettiğiniz kişilerden değilim, nereye kadar sürecek olursam olayım tam ekipmanlı, kurallara uyarak, gereksiz hız yapmadan ve motoru bağırtmadan sürüyorum. Bu şekilde evden işe işten eve gitmek ve gezmek için kullanmak istiyorum.. bu şekilde ekipmanlı ve düzgün giderken olası bir çevirmede yetersiz ehliyetten ceza yer miyim? Lütfen konu dışına çıkmadan tartışmadan yardımcı olalım. Teşekkürler şimdiden.
    Merak edip ben de araştırdım, sonucu

"Yetersiz Sürücü Belgesi İle Araç Kullanmanın Cezası Nedir ?

2918 sayılı K.T.K.’nın 39/2 maddesi gereği, sürücü belgesi sahiplerinin, sürücü belgelerinin sınıfına göre sürmeye yetkili olmadıkları araçları sürmelerinin cezası 1002 TL ve 20 ceza puanıdır. Sürücü aynı zamanda araç sahibi değilse, aynı miktarda ceza araç sahibine de uygulanır.

Bu durumda araç trafikten men edilir. Eğer araç sahibi araçta ise veya muvafakatname gönderirse, onun uygun göreceği kişiye araç teslim edilir."
    Disturbed4 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak edip ben de araştırdım, sonucu

"Yetersiz Sürücü Belgesi İle Araç Kullanmanın Cezası Nedir ?

2918 sayılı K.T.K.’nın 39/2 maddesi gereği, sürücü belgesi sahiplerinin, sürücü belgelerinin sınıfına göre sürmeye yetkili olmadıkları araçları sürmelerinin cezası 1002 TL ve 20 ceza puanıdır. Sürücü aynı zamanda araç sahibi değilse, aynı miktarda ceza araç sahibine de uygulanır.

Bu durumda araç trafikten men edilir. Eğer araç sahibi araçta ise veya muvafakatname gönderirse, onun uygun göreceği kişiye araç teslim edilir."
    Araştırıp ben de okumuştum ama bu yazıların haricinde birde bu olayları yaşayan kişilerin yorumlarını okudum ve anladığım kadarıyla polisin motorun üstündeki kişiye göre muamele yaptığı oluyormuş, tabiri caizse ekipmansız sürenlere vb. ceza yazıp efendi efendi sürene tolerans gösterebiliyorlarmış.. kafam bu yüzden karıştı biraz. Cevap için teşekkürler.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Alıntı Disturbed4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araştırıp ben de okumuştum ama bu yazıların haricinde birde bu olayları yaşayan kişilerin yorumlarını okudum ve anladığım kadarıyla polisin motorun üstündeki kişiye göre muamele yaptığı oluyormuş, tabiri caizse ekipmansız sürenlere vb. ceza yazıp efendi efendi sürene tolerans gösterebiliyorlarmış.. kafam bu yüzden karıştı biraz. Cevap için teşekkürler.
    Bu tölerans tüm durumlar için geçerlidir. Ceza yazıp motoru bağlayabilir veya görmeyebilir...
    Disturbed4 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tölerans tüm durumlar için geçerlidir. Ceza yazıp motoru bağlayabilir veya görmeyebilir...
    Yani ne kadar düzgün sürsem bile ben de ceza yiyebilirim. A2 ehliyetim 2 senelik olana kadar idare edebilirim inşallah daha Eylül'de aldım.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Senin ne ayrıcalığın var?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin ne ayrıcalığın var?
    Obama'nın oğluyum ayıptır söylemesi....

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İşini düzgün yapan bi polis memuruna denk geldiğinde anlarsın.
    Deadly Sto(R)m ve Disturbed4 bunu beğendiler.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Kanunu okuduğuna ve bildiğine göre uygulanmamasını beklemek, temenni etmek, ayrıcalık çabasında olmak da suç olmalı.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Sorunun cevabı, evet ceza yiyebilirsin. Bunun riski sana ait çok tartışacak bir şey de yok.
    Disturbed4 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanunu okuduğuna ve bildiğine göre uygulanmamasını beklemek, temenni etmek, ayrıcalık çabasında olmak da suç olmalı.
    Ben de isterim A ehliyetimi cebime koyup gezmeyi ama A ehliyeti alamıyorum henüz. Hazır severek kullandığım bir motorum varken satıp daha küçük motor almakta istemiyorum.. hem motoru satsam 2 sene sonra tekrar motor büyütmek istiycem o yüzden böyle idare etmek istiyorum. Ehliyetim yetersiz olabilir onun dışında her şeyi usulüne göre yapmaya özen gösteriyorum ve yapıyorum da. Ayrıca ben durduk yere bir beklentiye girmedim zaten polislerimizin tolerans gösteriyor olması beni böyle bir ikileme düşürdü "acaba ceza yer miyim? yemez miyim?" diye ve konu açıp soru sordum. Foruma ne zamandır göz atıyorum insanların çoğu bir laf sokma çabasında gerginlik çıkartma çabasında ben anlamadım? Yeni üyeler dışlanıyor sanırım.

infernus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yeni üyeliklere ilk troll endişesiyle bakılır 2. olarak da senin gibi günah çıkartanlar var, yani kanunu belli sonucu belli bir olayın üzerinden yazı yazıp kendini rahatlatıyorsun insanlar hoş davranmayınca da savunmaya geçiyorsun. Etme

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    Alıntı infernus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni üyeliklere ilk troll endişesiyle bakılır 2. olarak da senin gibi günah çıkartanlar var, yani kanunu belli sonucu belli bir olayın üzerinden yazı yazıp kendini rahatlatıyorsun insanlar hoş davranmayınca da savunmaya geçiyorsun. Etme
    Yanlış eleştiri.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)