Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Evsizler için 153 arayalım lütfen!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Sokakta gezerken veya inşaatlara sığımış evsizleri görürsek lütfen 153 telefon ederek beyaz masaya bilgilendirelim polis,zabıta yakında kim varsa hemen gidiyorlar.

Aramadan önce konuşalım bazıları dilenci oluyor gitmiyorlar ekipleri boşuna meşgul etmeyelim

Bu soğuk günlerde duyarlı olalım.
    Salurbey ve zabuzaretta bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Bravo,çok yerinde bir konu. 153 hattından bu konuyu gorunce haberdar oldum. Hava dışarda buz gibi :(

+1

Ben ilgilenmezler diyordum polis kendi cebinden aradı kardeşim tam nerde diye 2 dk sonra zabıta kendi cebinden aradı kardeşim biz onları 5 defa almaya çalıştık gelmiyorlar aradığın için teşekkür ederiz dedi ilgileniyorlar cidden

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    153 Beyaz masanın numarasıymış. Belediyenin kapsamına giren sorunlarla ilgileniyorlar sanırım. Ancak sitesinden anladığım kadarıyla bu numara sadece istanbulda geçerli.

Başka şehirlerde de 153 ü arayınca yaşadığımız şehrin belediyesine mi ulaşıyoruz acaba? Bilen var mıdır?

Başka şehirlerde olanlar zabıta yada polisi arayabilirsin ben beyaz masanın sadece istanbulda olduğunu bilmiyordum özür dilerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:01 ----------

153 İBB numarasıymış

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:08 ----------

Yaşadığınız yer küçük bir yerse polisi arayın belediyenin evsizler için bir uygulaması olmasa bile karakolda gecenin soğuğundan saklanabilirler geceleri felç edici bir soğuk var

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı nicksizbro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başka şehirlerde olanlar zabıta yada polisi arayabilirsin ben beyaz masanın sadece istanbulda olduğunu bilmiyordum özür dilerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:01 ----------

153 İBB numarasıymış

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:08 ----------

Yaşadığınız yer küçük bir yerse polisi arayın belediyenin evsizler için bir uygulaması olmasa bile karakolda gecenin soğuğundan saklanabilirler geceleri felç edici bir soğuk var
    Bu güzel hatırlatma için teşekkürler. Umarım bu soğuk günlerde hiç kimse evsiz kalmaz.

Şu ana kadar hiç denk gelmedim fakat denk gelirsem mutlaka ararım

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    153 Beyaz masanın numarasıymış. Belediyenin kapsamına giren sorunlarla ilgileniyorlar sanırım. Ancak sitesinden anladığım kadarıyla bu numara sadece istanbulda geçerli.

Başka şehirlerde de 153 ü arayınca yaşadığımız şehrin belediyesine mi ulaşıyoruz acaba? Bilen var mıdır?
    153 tüm belediyelerde Alo Zabıta.
    Kafan varsa kask kullan.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Çok önemli bir konu bizim burada da yurttan kaçan bir genç vardı. kışın kar yağarken betonun üzerinde yattığını gördüm. kaç sefer polisi aradık sağ olsunlar hemen gelip yurda teslim ediyorlardı ama beş dakika geçmeden duvardan atlayıp geliyordu. Yani zor işler devlet ilgileniyor gördüğüm kadarı ile bunun başka çözümü var mı bilmiyorum.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok önemli bir konu bizim burada da yurttan kaçan bir genç vardı. kışın kar yağarken betonun üzerinde yattığını gördüm. kaç sefer polisi aradık sağ olsunlar hemen gelip yurda teslim ediyorlardı ama beş dakika geçmeden duvardan atlayıp geliyordu. Yani zor işler devlet ilgileniyor gördüğüm kadarı ile bunun başka çözümü var mı bilmiyorum.
    yani evsizlere bakılan yerler var ve evsiz olan bazı insanlar buralardan kaçıyor. peki niye kaçıyorlar?

ben eski komşumuz olan bir teyzeye şahit oldum. teyze ayıptır söylemesi p.....nk gibi bir şeydi :D ve yıllar sonra eski komşumuz olarak bir yerde karşılaştık ve eskiden de seviyorduk kendisini. şişman biriydi fakat aradan geçen bunca yılın ardından onu bir deri bir kemik bulduk ve evimize aldık. 2 gün baktık ve ona bakan kimi kimsesi yoktu ve onu huzur evine yerleştirmeyi düşündük fakat teyze hiç istemiyor gibiydi.

bizde kaldığı 2 gün boyunca eskiden olduğu gibi yine pis bir insan olduğunu kanıtladı ve 3. gün annem onu evden kovdu.

arkadaşlar şunu kabul edelim ki bazı insanların sadece ölmesi gerek.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)