Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Zabıta Memuruna İnsanlık Dışı Şiddet!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Millet olarak daha zabıta ne iş yapar sorumluluk ve yetkileri nelerdir bilmiyoruz, sonra bu görüntüler üzerinden yorum yapıyoruz. Genel olarak çakma polis olarak esnaf düşmanı bir görüntü sergileniyor. Eden bulur mantığı ile düşündükçe bu millet adam olmaz.
    twisten bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Amiri değil de bunu o zabıta yüzünden hastasını kaybeden bir ambulans şoförü yapsa yorumlarımız ne yönde olurdu diye düşündüm.
    Ya da polisler böyle bir uygulama yapsa.
    Emniyet şeridinden giden araçları durdurup şoförünü tokatlasalar.
    Para cezasından daha etkili olur gibi görünüyor.
    Bir eğitim sistemi olarak sopa!
    İlginç.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Yumruk kemik, tokat kalp kırar. İş arkadaşları önünde çocuk tokatlar gibi (ki bu deyime de çok karşıyım, çocuklara kalkan eller kırılsın) tokatlamış. Haliyle kaldıramayan adamcağız yere yığılmış. İnsanları üç kuruşa muhtaç et sonra köle gibi çalıştır, söv, döv oh ne ala. Adam karşılık verse başına gelecekleri çok iyi biliyor da karşılık veremiyor. Bu adi herif yaptığını adaletin sağlandığı bir ülkede yapsaydı -mesela ABD- tek yumrukta yığardı bu vitaminsizi. Sonra da tazminat davası açar milyon dolarlar koyardı cebine, bu şerefsiz de işinden olur bir daha tutunamazdı. Ama muz cumhuriyetinde işler öyle yürümüyor maalesef.
    twisten bunu beğendi.

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zabuzaretta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yumruk kemik, tokat kalp kırar. İş arkadaşları önünde çocuk tokatlar gibi (ki bu deyime de çok karşıyım, çocuklara kalkan eller kırılsın) tokatlamış. Haliyle kaldıramayan adamcağız yere yığılmış. İnsanları üç kuruşa muhtaç et sonra köle gibi çalıştır, söv, döv oh ne ala. Adam karşılık verse başına gelecekleri çok iyi biliyor da karşılık veremiyor. Bu adi herif yaptığını adaletin sağlandığı bir ülkede yapsaydı -mesela ABD- tek yumrukta yığardı bu vitaminsizi. Sonra da tazminat davası açar milyon dolarlar koyardı cebine, bu şerefsiz de işinden olur bir daha tutunamazdı. Ama muz cumhuriyetinde işler öyle yürümüyor maalesef.
    Aynen yumruk atsa bu kadar iç acıtmaz. Tokadın manevi ezikliği de var. Farkında mısınız bilmiyorum çevrelerindeki zabıtalarda el pençe divan durmuşlar. Otoriteden bu kadar korkaklık da acınası.
    Burada bazı arkadaşlar zabıtaların seyyar satıcılara yaptığı insafsızlığı dile getirmiş ama her ne olursa olsun bu manzara yaşanmamalıydı.
    İster zalim olsun ister olmasın haklının yanında olmalıyız. Zalim ettiğini buldu diye susar yada sevinirsek o haksızlığın bizleri de bulması an meselesi ve bulduğunda da konuşacak, itiraz edecek kimse olmaz etrafta. Tıpkı videodaki diğer zabıta memurları gibi...
    zabuzaretta bunu beğendi.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Alıntı twisten adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen yumruk atsa bu kadar iç acıtmaz. Tokadın manevi ezikliği de var. Farkında mısınız bilmiyorum çevrelerindeki zabıtalarda el pençe divan durmuşlar. Otoriteden bu kadar korkaklık da acınası.
    Burada bazı arkadaşlar zabıtaların seyyar satıcılara yaptığı insafsızlığı dile getirmiş ama her ne olursa olsun bu manzara yaşanmamalıydı.
    İster zalim olsun ister olmasın haklının yanında olmalıyız. Zalim ettiğini buldu diye susar yada sevinirsek o haksızlığın bizleri de bulması an meselesi ve bulduğunda da konuşacak, itiraz edecek kimse olmaz etrafta. Tıpkı videodaki diğer zabıta memurları gibi...
    bunun tam karşılığı kula kulluk tur.
    yapılan budur.
    istenilen de budur.

işin enteresan tarafı,
    o el pençe duran kullar ve el pençe durulan hayatlarından gayet memnun.
    zira türkiye ücret ortalamasının üzerinde maaş alırlar.
    yani cebine parasını koyduktan sonra her şeyi talep edebilirsin.
    yeni bir şey değil.
    kültür diyelim.

bu dünya görüşü bir yerlerden tanıdık geliyor mu ?
    xterkan, matrax33 ve twisten bunu beğendiler.

Kamera karşısında yakalanana kadar söylenmesi gerekenleri söyleyip, kamera gidince yapılmaması gereken herşeyi yapan bir hükümet ve hükümet çalışanlarına sahibiz.Nedense makam sahibi olan herkes kabadayı oluyor,yazıktır günahtır.Şu millet elbet birgün size dersinizi verecektir.

AA nın haberine göre;
    İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Uysal, zabıta memuruna şiddet uyguladığı gerekçesiyle Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali'nin görevden uzaklaştırıldığını ve hakkında soruşturma başlatıldığını bildirdi.
    Bence toplumun gazını alma politikası. Düzelecek mi ? “Hayır”, çok ciddiyseniz bu tip adama ihraç verin.
    twisten bunu beğendi.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Yanlış anlaşılmasın üzülmedim dedim diye sevindiğim algısı çıkmasın sevinmedim fakat hiçde üzülmedim sadece dileyenler youtube a zabıta şiddeti diye aratırlarsa yeteri kadar video mevcut ben yaşlı amcalarada teyzelerede adın başına çocuklarına bakıp okutan hatta gecem gündüzüm yok kadınlığımı unuttum diyen anneyide okul parasını çıkartmak için süt mısır satan genç kardeşime 3,5 kişi saldırıp ağzı burnu kan içinde bıraktıklarınıda gördüm bundan dolayı hiç iyimser değilim zabıtalara karşı anca garibana yaparlar işyerimin burda bile birtane ocakbaşı var mafya falan diyorlar herkesin dubalarını topluyorlar adama ilişemiyor kimse kaldırıma masa atıyor bile bile şikayet ediyoruz hiçbirşey yapmıyorlar tanıdıklarıda varmış sanırım belediyede ilişemiyorlar ama 100 metre ileride çorap satan amcanın elinden mallarını zorkullanarak alıp üstüne ceza keserler bunlar benim gördüklerim birde görmediklerimiz var tabi
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    şimdi bu adamın hanımı videoyu izleyecek babası ailesi

adam karısına karşı 0-1 erkeklik gururu vardır be
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Zabıta yaptığı yanlış için uyarılmalıydı. Tekrarı halinde işten de çıkartalabilirdi. Fakat yönetimdeki kişi tam bir hayvan olduğu için tokatlamış, her ne olursa olsun kaba kuvvete başvurmamalıydı o yüzssüz adam. Akşam gelsin saman vereyim.
    Ben olsam ayağımı öptürürdüm zaten cılız bir amir. Cılız olduğu için kendini kanıtlama peşine düşmüş ş.. sizin teki

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış anlaşılmasın üzülmedim dedim diye sevindiğim algısı çıkmasın sevinmedim fakat hiçde üzülmedim sadece dileyenler youtube a zabıta şiddeti diye aratırlarsa yeteri kadar video mevcut ben yaşlı amcalarada teyzelerede adın başına çocuklarına bakıp okutan hatta gecem gündüzüm yok kadınlığımı unuttum diyen anneyide okul parasını çıkartmak için süt mısır satan genç kardeşime 3,5 kişi saldırıp ağzı burnu kan içinde bıraktıklarınıda gördüm bundan dolayı hiç iyimser değilim zabıtalara karşı anca garibana yaparlar işyerimin burda bile birtane ocakbaşı var mafya falan diyorlar herkesin dubalarını topluyorlar adama ilişemiyor kimse kaldırıma masa atıyor bile bile şikayet ediyoruz hiçbirşey yapmıyorlar tanıdıklarıda varmış sanırım belediyede ilişemiyorlar ama 100 metre ileride çorap satan amcanın elinden mallarını zorkullanarak alıp üstüne ceza keserler bunlar benim gördüklerim birde görmediklerimiz var tabi
    Youtube'da motorcu şiddeti, motorcu terörü diye arattığımızda da bir dünya video çıkıyor. Bu tüm motorcuların haysiyetsiz, şerefsiz olduğunu mu gösterir? Gördükleriniz karşısında dolusunuz belli ancak bu düşüncen hoş değil.
    twisten ve zabuzaretta bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Youtube'da motorcu şiddeti, motorcu terörü diye arattığımızda da bir dünya video çıkıyor. Bu tüm motorcuların haysiyetsiz, şerefsiz olduğunu mu gösterir? Gördükleriniz karşısında dolusunuz belli ancak bu düşüncen hoş değil.
    İki örnekte aynı gibi görünsede kesinlikle aynı değil.
    Motosikletci tayfa bireyseldir
    Zabıta ise bir kurum temsil eder belediyeyi veya büyükşehir gibi
    Motosikletçileri aynı kefeye koyan insanlardır
    Zabıta ise zaten o kefenin içindedir
    Motosikletçiler kötü algısının önüne geçmek için bireysel olarak elimden geleni yapıyorum ve bir çok arkadaşımızda yapıyor
    Zabıtalar ne yapıyor toplum içinde insanlara şiddet uyguluyor kırmızı ışıkta geçer park yasağı olan yere araç parkeder vs liste uzar gider
    Benim gözümde güçlünün yanında el pençe divan duran ama mazlumunda ahını alan bir kuruluştur tabi bu benim görüşümdür bu düşüncemi değiştirmek yine kendilerinin elindedir
    Örneğin seyyar mısırcı gencin tezgahını almak senin görevinse 3,5 kişi döverek agız burun dalarak almakta bir tercihtir yine 3,5 kişi o genci o hele getirmeden tutarakda tezgahını almak bir tercihtir
    Son olarak evet seninde söylediğin gibi çok doluyum bu saygınlığıda malesef yine kendileri kazanacaklar
    matrax33 bunu beğendi.

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletçiler kötü algısının önüne geçmek için bireysel olarak elimden geleni yapıyorum ve bir çok arkadaşımızda yapıyor
    Ya o tokadı yiyen zabıtada kendi mesleği üstündeki kötü algıyı yıkmaya uğraşan biri ise ??? Neden tümden yargılıyorsunuz ki?

Motosikleti
    Ya o tokadı yiyen zabıtada kendi mesleği üstündeki kötü algıyı yıkmaya uğraşan biri ise ??? Neden tümden yargılıyorsunuz ki?
    Eğer o tokadı yiyen kişi kanun ve nizamları uygulasaydı videodaki tablo ortaya çıkmazdı ama o görevli çoktan biat etmiş durumda..

Biat etmek : Bir kimsenin yönetimini, egemenliğini tanımak, kabul etmek.

İnsanlar kendi hayat tecrübeleri yaşadıkları,gördükleri doğrultusunda birçok konuda tecrübe edinmişlerdir.Benim gördüklerim neticesinde benim görüşüm bu yöndedir baştan sona yazdım görüşümü aralardan cımbız ile laf çekmeye gerek yok insanların düşünceleri ve fikirleri herzaman çakışabilir bu olası bir durumdur zaten saygı duymak gerekir ve bu oluşan algıyı malesef yine kendileri düzeltmek durumundalar.Biat etmekten ve kula kulluk etmekten vazgeçtiğimiz gün toplum olarak çok daha iyi yerlere geleceğimize inanıyorum.
    Çok şey istemiyorum gitsinler;
    -Çocuk dilendirenlerin önüne geçsinler ( okul parasını çıkarmak için mısır satan gencin değil )
    -Işıklarda mendil satan çocukların önüne geçsinler ( 70 yaşında çorap satarak geçimini sağlamaya çalışan amcayla değil )
    -Gıda denetimlerini arttırsınlar millet kedi,köpek,fare,at,eşek yemesin ( 79 yaşında kuşlara yem satan teyzeyle değil )
    -Dükkanımın önü park edemezsin diyenler ile uğraşsınlar ( kağıt,teneke,plastik toplayanlarla değil )
    Liste uzar gider..

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Ben ibb zabıta içerisinde 4 yıl inşaat mühendisi olarak çalıştım. Bazı arkadaşlar gerçekten hiçbir şey bilmeden sallıyorlar. Bu olay hakkında değil tabi. Seyyar satıcılara kötü davranılıyormuş ekmek teknesi alınıyormuş falan. Yahu ekmek teknesi deyip neden mazlumlaştırıyorsunuz. herkes gelir vergisi verirken seyyarın vergi vermeden dünyaları kazanmasına ne diyeceksiniz? Seyyarlar tarafından bıçaklanan, tek bulduklarında üstüne çullanılan zabıtalar hakkında ne diyeceksiniz? Bazı arkadaşları duyan her gün seyyar darp ediliyor ağız burun kırılıyor sanır. O daire başkanını da bizzat tanıyorum. Hayatta darp uygulayacağını düşünmezdim öyle bi karakter değildi. Neden nasıl yaptı çok şaşırdım gerçekten. Bu savunduğum anlamına gelmesin

Ayrıca belediye personellerine hakaret edenler yani beş para etmez, torpille giren kişilermiş gibi lanse edenler de gerçekten haksızlık yapıyorlar. Benim gibi nice hak ederek gelmiş insanlarla dolu. Kpss ye girip 95 almış biriyim. Benim girdiğim yıl girenler arasında 85ten aşağı alan yok. Bu hakaret edenler niye genelleyerek konuşur anlamış değilim.

Bir de "hükümet ve hükümet çalışanları" ne demek allah için. Hükümet çalışanlarından kastın memurlar olduğunu anlıyoruz burdan. Memur veya kamu personeli neymiş bi öğrensin o arkadaş

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    iş verenini tehdit eden biri olarak bunlar bana tuhaf geliyor. bir insan niye böyle şeylere göz yumar ve kendini aşağılık durumlara sokar?

vücut hareketlerimiz bizim ne kıvamda olduğumuzu gösteriyor. yani zabıta arkadaşımız "kula kulluk etme pozisyonu"na girmek ile hakareti peşin kabullenmiş görünüyor ama sonradan niye hazmedemedi ben onu anlamadım.

eğer amirin karşısında şöyle sert bakışlar eşliğinde dursaydı bence amir ona tokat atmazdı fakat işinden etme ihtimali çok.
    xterkan bunu beğendi.

Motosikleti
    Berbere gidersin saç tıraşı olursun parayı ödersin fiş veriyormu ?
    Manav dukkanına girersin birkaç kilo birşey alırsın fiş veriyormu ?
    Ayak üstü bir bakala girer sigara,içecek falan alırsın fiş veriyormu ?
    Yolda acıkır bir büfe yada esnaf lokantasına girer yer içer hesap ödersin fiş veriyormu ?
    Kasaptan et alırsın fiş veriyormu ?
    Şarj aletin bozulur yol üstü telefoncu dukkanına girersin fiş veriyormu ?

İş sadece vergi ve vergi kaçırmaksa bunlarda kaçırıyor ancak kurumsal firmalar vs fiş kesiyor peki ya diğerleri ? Neden bunlarada zabıta müdahale edemiyor o halde ? Sorsan maliye bakanlığına bağlı o kısım maliyeden görevliler gelir tespit eder vs ceza keser o halde neden zabıta ?
    İş tezgaha el koymaksa anlarım peki insanların mallarına neden el koyarsın seni ilgilendiren tezgah değilmi o toplanan sebze meyve ne oluyor yada diğerleri ?
    Benim en çok dile getirdiğim kısım bütün seyyar satıcılar değil benim söylediklerim kafanızı çevirdiğinizde görebileceğiniz insanlar.
    79 yaşında teyzenin ankaranın ayazında kuş yemi satarak geçimini sürdürmesi bunu anlamak pek güç olmamalı ne kadar vergi kaçırabilir ki o teyze gemicikmi alacak ? yoksa ayakkabı kutularındamı saklayacak o kacırdığı vergiyi ?
    Çok basit kendimize bir soralım 79 yaşındaki teyzenin olması gerektiği yer neresidir? Evinde çocuklarıyla , torunlarıyla olması değilmi ? Eğer o teyze olması gerektiği yerde değilse söylenecek söz bitmiştir.Bu teyze zülmetmek yada onu üzmenin anlamı yoktur.
    Çocukluğumdan Örnek vereyim; Simitçi,poğoçacı,yazın süt mısır kışın salep satan,elma şekeri ve pamuk şekeri satan,birde baloncular vardı hepside seyyardı.Benim bir poğoçacım var çocukluğumdan kalma sokak poğoçacısı halada denk gelir alırım iyicenede yaşlanmış bir halde kendisi su anda en kıral yerdede poğoça yesem o adamın 1 liraya sattığı boğoçanın yerini tutmaz belki 20 belki 22 senedir bilirim kendisini ve ciddi anlamda para kazansaydı şuan bu halde o işi yapmazdı kendisi.Gelelim süt mısır olayına bugün girip x bir dükkandan süt mısır alabiliyormusun satılıyormu ? Gerçi bardakta satılan tane mısırlar türedi ama onlardan bahsetmiyorum.Bu söylediklerim benim geçmişim ben bunlarla büyüdüm hayatımın farklı zamanlarında bu gibi birçok şey mevcut bu benim kültürüm ve hiç biride sakıp sabancı gibi limon satarak zengin olmuş değiller.Babamın bir sözü vardır hep 'geçmişine ve geleceğine hep sahip çık' der bu yüzden genç ve yaşlılara karşı aşırı duyarlıyımdır.
    xterkan ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    Bazı eski yorumlarımda belirtmiştim, ülkemiz insanlarının bazısında ve büyük çoğunluğunda dilenci kültürü oluşmuş diye ,bazı insanımızın yüzüne tükürsen yağmur yağıyor der ,yalanını namussuzluğunu yüzüne anlatsan yüzü kızarmaz, yanlış bir iş yapsa ve zararı çok büyük olsa dahi ne istifa eder ne zararı karşılar pişkin pişkin fıtrat kader v.s der, bir işe girmek için yağlamadığı makam kalmaz işe girdikten sonra da kalaylamadığı adam kalmaz, bu örnekler çoktur, biz toplum ahlakı çökmüş derken boşuna demiyorduk ve bu görüntüler buz dağının görünen yüzü daha diğer kurum olsun, özel şirket olsun ne olaylar var
    Kısaca paraya tapan ve para için gurur ,namus ,şeref gibi en önemli insani vasıfları umursamaz san, tokat ta yersin, küfürde yersin,sonra o tokat atanı küfür edeni, baş tacı yaparsın , bu sadece işçiler için geçerli değil, makam mevki sahiplerinin bazısı içinde geçerli, sürekli medya da yandaş olacağım diye on takla atıp bir şeyler anlatıyormuş gibi görünüp ama sonuçta hiç birşey anlatamayan sözüm ona aydınlarımız, siyasilerimiz, gazetecilerimiz içinde geçerli, paran varsa kendi ailen bile sana yağ çekiyor ,akrabalar ,arkadaşlar, komşular arkandan ayrılmıyor ama paran yoksa çevrende doğru düzgün selam veren bile bulmazsın, dini imanı para olmuş ve bu para için her türlü gayri meşru işi mubah görene, ne anlatacaksın? o zabıta gururlu olsa o tokatları yemez ,en azından ellerini tutardı, karşısında kide kendini polat alemdar gibi göremezdi,neler görüp yaşıyoruz bırak müslümanlığı insanlık değeri diye bir şey yok bazılarında
    ayzek bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Ayzek kardeşim sen 79 yaşında kuş yemi satan teyze diyerek olayda mazlumlaştırma yaparak vicdan olayına giriyorsun. İşi duyguya bağlıyorsun. Senin verdiklerin örnek falan olamaz. Yaşlılara karşı hassasiyetin varmış evet bu yüzden duygusal konuşuyorsun. Fiş veriyor mu diyorsun sanırım o işlerin nasıl olduğunu bilmiyorsun. Vergi levhasından bahsediyorum ben. Ne kadar kazanabilirki diyorsun ama ayda 7 8bin lira net kâr ettiklerini bilmiyorsun. Meydanlarda kalabalık yerlerde bu kültürü yaşatmak için belediyeden onaylı seyyar görünümlü satıcılar var. Bunların vergi levhası var. Bunların kabahati ne? Devletine vergi vermek mi? Şu veya bu vermiyor diye herkes vergiden mi kaçacak?

Ayrıca o mallara ne oluyor demişsin. Eğer sahibi gelirse teslim ediliyor. Tezgahı alırken satıcıya verebilmesi mümkün değil takdir edersinki

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayzek kardeşim sen 79 yaşında kuş yemi satan teyze diyerek olayda mazlumlaştırma yaparak vicdan olayına giriyorsun. İşi duyguya bağlıyorsun. Senin verdiklerin örnek falan olamaz. Yaşlılara karşı hassasiyetin varmış evet bu yüzden duygusal konuşuyorsun. Fiş veriyor mu diyorsun sanırım o işlerin nasıl olduğunu bilmiyorsun. Vergi levhasından bahsediyorum ben. Ne kadar kazanabilirki diyorsun ama ayda 7 8bin lira net kâr ettiklerini bilmiyorsun. Meydanlarda kalabalık yerlerde bu kültürü yaşatmak için belediyeden onaylı seyyar görünümlü satıcılar var. Bunların vergi levhası var. Bunların kabahati ne? Devletine vergi vermek mi? Şu veya bu vermiyor diye herkes vergiden mi kaçacak?

Ayrıca o mallara ne oluyor demişsin. Eğer sahibi gelirse teslim ediliyor. Tezgahı alırken satıcıya verebilmesi mümkün değil takdir edersinki
    Kardeş ben belediyelerin nasıl çalıştığını az çok biliyorum ,bir ara otopark işleri yaptığımdan ,haşır neşir oldum,halende İstanbul da bazı belediyelerde arkadaşlarım var, bana Taksim de Mecidiyeköy de yada merkezi bir yerde, belediye bir simit tezgahı vermez ,bir büfe vermez ,yok verir diyorsan, hemen Pazartesi göndereyim birilerini, ruhsat alsınlar, şimdi burada kimlere verildiğini anlatmayalım, 15 senedir Ankara dayım burada da aynı şekilde ,çoğu belediyelerde de aynı şekilde, parti den muaf tutarak söylüyorum, burası Türkiye işler farklı yürüyor, gerçekleri yazıp ta boşuna durduk yere başımızı ağrıtmayalım kolay gelsin
    ayzek bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)