Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

BITCOIN çılgınlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kimsenin pek bir şey bildiği yok, herkes ezberden konuşuyor.
    diyelim bir çorap 2 TL, bu 2 TL, cebimde de 50 TL var.
    bu 50 TL'den bitcoin alıp satmak marifetiyle kar edilen bu 2 TL'nin cebime giriş yolculuğunu anlatabilecek var mı?
    Paribu yada BtcTürk ten bitcoin i satarsın ordan banka hesabına havele yaparsın.Gidip bankamatikten paranı çekersin.Sonra da gidip çorap alırsın.
    MotorKafa bunu beğendi.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Direk gidip çorap alsak ya

Motosikleti
    SUPERDUKER
    Sistemi kavramak için insanoğlunun oluşturduğu kavramların köküne inmekte fayda var .
    takas dönemi bitişinden maden malzemelerinin kullanımına ,madenden ise ülkelerin ekonomik gücünü temsil eden kağıt parçalarına kadar herşey iktisat teorisinin devamıdır.
    Matemetikten fiziğe kadar ki gelişmimizde ki bütün bilgiler uzunluk ,ağırlık ve açı gibi unsurlar hesapların devamı için gerekli olan varsayımlardır(metre gibi).
    coin sistemine gelmeden önce interneti sonrada peer to peer(P2P) olayını kavramak lazım
    90'larda disklerde sonrasında Cd'ler de dosya paylaşımı müzik ve program alışverişiyle dönen bir endüstri vardı sonrasında internet dosya paylaşımcılığı(P2P) ile birlikte napster başlangıcıyla itunse'ler youtubeler ve spotify gibi bilgisyara işletim sistemi gibi çoğu ülkelerden daha büyük ekonomiye sahip endüstriler ortaya çıktı.
    Coin'in fen bilimlerinde kabul ettiğimiz değerlerden ve bugün para olarak kabul ettiğimiz kağıt parçalarının konseptinden hiç bir farkı yok.
    Altın neden değerlidir ?
    Dünya'da ne kadar olduğunu biliyormuyuz ,hala madenciliği yapılmakta
    bitcoin madenciliğde ismide burdan geliyor zaten.
    En büyük cpu(kişisel kullanıcılarla birlikte) şu ana itibariyle bitcoin madenciliği için kullanılmakta.
    Blockların güvenliğiyle ve paranın çok hızlı mobilitye sahip olmasıyla çok mantıklı ve çok çekici bir para türü diyebiliriz.
    Zamanının altın avcılığının güne uyarlamasıdır.
    CD'den nasıl P2P ye geçtiysek kağıttan sanal paraya geçeceğiz.
    Bütünü insanların vergilerden illallah ettiği ,günümüzün mafya vari devlet anlayışlarından dolayı coin sistemini güvenirliği cabasıyla bu sistemi altın gibi kabul etmesi gayet normal.
    Devletin ayakta tutan vergilerin olmaması para basmalarına para basıncada enflasyon artmasına sebep olacak ,e peki hash fonksiyonu kullanarak madenciliği yapılan bir sistemde devletler nasıl kafasına göre para basacak ,Coin sistemi dünya düzenini ve para ilişkilerini tekrarden şekillendirecek
    Devletlere bağlı olan paralar ve iktisat bilimini oluşturan değerler çöpe gidecek.
    bu durumda ne emekli maaşını ödeyebilirsiniz ne sağlık hizmeti verebilirsiniz ne de kendi güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.
    Bu sebeplerden dolayı bazı ülkelerin merkez bankaları kendi coin'lerini üretmeye başlıyor.
    Eşya için maden takasına girdiğiniz donemden kağıt para kullanmaya geçtiğiniz dönemde nasıl değişiklik yaşanıyorsa şimdide öyle bir değişiklik yaşanıyor.
    Sonuç;
    Al parayı ver çokomeli yerine ver coini al çokomeli

blockchain, en güvenilir, ekonomik coin i bulup kullanacak
    bunun bitcoin olmadığı şüphesiz

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Para zaten başlı başına soyut bi kavramken bide bunun sanalı çıktı. Bilgisayar nereyi nasıl kazıyor hiç aklım almıyor.

önemli olan bakkal amcanın alması

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Merak edip baktım, bugün neredeyse tüm büyük sanal paralarda büyük bir düşüş yaşanmış.

Günlük kayıplar şu şekilde:
    Bitcoin _______yüzde 23
    Ethereum_____yüzde 27
    IOTA__________yüzde 30

Son durumun ekran görüntüsünü aldım, durum şu şekilde:

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paribu yada BtcTürk ten bitcoin i satarsın ordan banka hesabına havele yaparsın.Gidip bankamatikten paranı çekersin.Sonra da gidip çorap alırsın.
    hocam; banka hesabına ancak başka bir hesaptan havale yapılır.
    başka yolu varsa bilmiyorum.
    yani para ve banka gerçek (!) bitcoin ise siber.
    bu aradaki geçiş nasıl oluyor?

mesela; paraya sıkıştım, "dede" yadigarı bitcoin'leri bozdurdum diyelim,
    hangi gerçek ya da tüzel kişi hesabından hangi ödeme gerekçesiyle benim hesabıma para aktarılıyor?
    yoksa teslimat gece yarısı tenha bir otoparkta bond çanta ile mi yapılıyor?
    tabii yalnız satarken değil, alırken de geçerli bu sorular.

computeus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO CL-X 700 Adventure
    hocam; banka hesabına ancak başka bir hesaptan havale yapılır.
    başka yolu varsa bilmiyorum.
    yani para ve banka gerçek (!) bitcoin ise siber.
    bu aradaki geçiş nasıl oluyor?

mesela; paraya sıkıştım, "dede" yadigarı bitcoin'leri bozdurdum diyelim,
    hangi gerçek ya da tüzel kişi hesabından hangi ödeme gerekçesiyle benim hesabıma para aktarılıyor?
    yoksa teslimat gece yarısı tenha bir otoparkta bond çanta ile mi yapılıyor?
    tabii yalnız satarken değil, alırken de geçerli bu sorular.
    Arkadaşın söylediği sitelere üye olun, anlayacaksınız nasıl işlediğini.

Aracı siteler bunlar. BTC alacak ve satacak kişiler bu siteye üye olur. Satacak olanlar elindeki BTC'yi buraya, alacak olanlar elindeki parayı buraya gönderir. Sonra ekranlarından alış satış emirleri verirler. BTC satışı yapmış olan, parasını çekmek isterse TL çekim emri verir ve bu aracı sitenin hesabından size para gönderilir.

Motosikleti
    xt 600
    yav beyfendi; bir sitede minare gölgesi alıp davul tozu satılıyor, onu anladık da banka kısmı nasıl olacak?

bu hesap tüzel kişiye aitse bu para ne parası derler adama, öyle kafana göre bir para trafiği oluşturamazsın şirket hesabında.
    yok gerçek bir insan hesabıysa birinin hesabına öylesine para gönderip para kazanmayı mı umuyorsunuz?

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak edip baktım, bugün neredeyse tüm büyük sanal paralarda büyük bir düşüş yaşanmış.

Günlük kayıplar şu şekilde:
    Bitcoin _______yüzde 23
    Ethereum_____yüzde 27
    IOTA__________yüzde 30

Son durumun ekran görüntüsünü aldım, durum şu şekilde:

https://i.hizliresim.com/V3qv3v.png
    Balon yavaş yavaş sönüyor galiba
    İnsanlar sevilmek için yaratıldılar. Eşyalar kullanılmak için. Dünyadaki kaosun nedeni; eşyaların çok sevilip insanların ise kullanılmasıdır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balon yavaş yavaş sönüyor galiba
    hahaha başlığı açarken uyarmıştım hepinizi ,dalga geçti kimisi "14000$ den 16000$ oluyor ve sen buna balon diyosun" diyen mi(bu nedenle balon diyoruz buna) yok efendim "borsalarda işlem görecek,geleceği para birimi" diyen mi,evi arabayı satıp almadım kafamı duvarlara vuruyorum diyen mi neler neler...

yok oyle kolay para bebişler,fakat boyle bir sistem icat edip milletin parasını cukkalayanlara da bir sozum var...

O paradan hayır göremezsiniz deeeeer mişim hahahah şaka tabi ki... ananızın ak sütü gibi helal olsun bu para size.

Şimdi "1000 dolardan aldım olm ben" ci bitcoin ciler gelir birazdan
    TEKNECI bunu beğendi.

Motosikleti
    Ya hocam, hem konu hakkında hiç bilgin yok, hem de atarlanıyorsun. Şirket aracı kurum. Sahibinden gibi, gittigidiyor gibi aracı, anladın mı? Kestiği fatura da aracılık faturası. Şirketler A.Ş. SPK Bitcoin lisansı vermediği için lisansları yok ama hepsi SPK tarafından bilinen ve takip edilen şirketler. SPK lisans vermeye başladığında hepsi lisanslı ve dijital banka olacaklar.

Hala para kazanmayı mı umuyorsunuz, öyle mi böyle mi diye sormanın alemi yok. Her gün yüzlerce kişi bu siteler üzerinden işlemlerini gerçekleştiriyor. Amacınız üzüm yemekse internette tonla bilgi var, bağcıyı dövmekse aynen devam edin.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Alıntı Plissken adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hahaha başlığı açarken uyarmıştım hepinizi ,dalga geçti kimisi "14000$ den 16000$ oluyor ve sen buna balon diyosun" diyen mi(bu nedenle balon diyoruz buna) yok efendim "borsalarda işlem görecek,geleceği para birimi" diyen mi,evi arabayı satıp almadım kafamı duvarlara vuruyorum diyen mi neler neler...

yok oyle kolay para bebişler,fakat boyle bir sistem icat edip milletin parasını cukkalayanlara da bir sozum var...

O paradan hayır göremezsiniz deeeeer mişim hahahah şaka tabi ki... ananızın ak sütü gibi helal olsun bu para size.

Şimdi "1000 dolardan aldım olm ben" ci bitcoin ciler gelir birazdan
    ister 1000 dolardan alsınlar ister 1 dolar, gerçekte var olmayan, ihtiyaç olmayan bir zabazigo. Neymiş 21 milyon tane varmış bu yüzden çok değerliymis Kimin yazdığı belli değil, arkasında duran kimse yok eee neye göre değerli ? Bu resmen private server oyun gibi bişey, ne zaman kaybolacağı belli değil...
    İnsanlar sevilmek için yaratıldılar. Eşyalar kullanılmak için. Dünyadaki kaosun nedeni; eşyaların çok sevilip insanların ise kullanılmasıdır.

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    merkez bankalarini isine comak sokan bir sistem.
    kripto paranin yayginlasmasi merkez bankalari ve para transferlerine aracilik eden buyuk bankalarin cok buyuk bir
    gelirinden olmasi demek.

en uc noktada dusunun ki;
    kimse merkez bankalarin bastigi parayi kullanmiyor, kimse para transferi yapmiyor.

merkez bankalari issiz kalirlar.
    devletlerin onemli bir geliri de enflasyondur.

haliyle merkez bankalari baskanlari da
    “biz bi ise comak sokariz, bu balondur” diye aciklama yaptilar

dunyanin onde gelen finans-kapital bankalari da bunlari desteklediler haliyle.

“ihtiyac yok” konusuna katilmiyorum.
    bazi durumlarda, bazi mal/hizmetler icin
    arz kendi talebini yaratir (supply creates its own demand) diye bir kural vardir ve bu calisir.
    or: cep telefonlari

not:
    kripto param (crypto currency veya bitcoin) yok.
    almaya niyetim de yok.

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı computeus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya hocam, hem konu hakkında hiç bilgin yok, hem de atarlanıyorsun. Şirket aracı kurum. Sahibinden gibi, gittigidiyor gibi aracı, anladın mı? Kestiği fatura da aracılık faturası. Şirketler A.Ş. SPK Bitcoin lisansı vermediği için lisansları yok ama hepsi SPK tarafından bilinen ve takip edilen şirketler. SPK lisans vermeye başladığında hepsi lisanslı ve dijital banka olacaklar.

Hala para kazanmayı mı umuyorsunuz, öyle mi böyle mi diye sormanın alemi yok. Her gün yüzlerce kişi bu siteler üzerinden işlemlerini gerçekleştiriyor. Amacınız üzüm yemekse internette tonla bilgi var, bağcıyı dövmekse aynen devam edin.
    yav hocam sen atarlanma görmemişsin,
    ortaya bi soru bıraktık, sen talip oldun cevaplamaya,
    şimdi de git araştır, öğren diyosun.
    fatura aracılığa dairse bahsi geçen bitcoin parası hesaplar arası nasıl hareket edecek?

şirket hesabı faturalandırılmış mal ve hizmet alımına dair bedellerin el değiştirmesine aracılık eder.
    yekten "davul tozu ticareti"ne dair girdiler-çıktılar namümkün,
    şirket yatırdığınız parayı ne yaptı da meblağ yükseldi?
    o da başka hesaplara mı yatırdı çekti?
    kimse ne olup bittiğini anlıyor gibi yapmasın, zira ortada kimin elinde patlayacağı meçhul beynelmilel bi bomba var, kimsenin de bişey bildiği yok.
    madencilikmiş de bilmemne imiş...
    ne üretiyor bu cihan serverleri belli meçhul.

laylon şirketler hesapsızca para transferi yapıyorsa yarın birgün "sizin kazan öldü, yok para mara" dediğinde ya da uluslararası ya da yerel yönetimler bu işe düzenleme, kısıtlama veya yasak getirdiğinde bitcoinler püf olacak demektir.
    yok mu şu işi bilen?
    çorabı da geçtim; atın bi bitcoin transferi faturası, hesap ekstresi da bakalım nasıl birşey.

Motosikleti
    yav hocam sen atarlanma görmemişsin,
    ortaya bi soru bıraktık, sen talip oldun cevaplamaya,
    şimdi de git araştır, öğren diyosun.
    fatura aracılığa dairse bahsi geçen bitcoin parası hesaplar arası nasıl hareket edecek?

şirket hesabı faturalandırılmış mal ve hizmet alımına dair bedellerin el değiştirmesine aracılık eder.
    yekten "davul tozu ticareti"ne dair girdiler-çıktılar namümkün,
    şirket yatırdığınız parayı ne yaptı da meblağ yükseldi?
    o da başka hesaplara mı yatırdı çekti?
    kimse ne olup bittiğini anlıyor gibi yapmasın, zira ortada kimin elinde patlayacağı meçhul beynelmilel bi bomba var, kimsenin de bişey bildiği yok.
    madencilikmiş de bilmemne imiş...
    ne üretiyor bu cihan serverleri belli meçhul.

laylon şirketler hesapsızca para transferi yapıyorsa yarın birgün "sizin kazan öldü, yok para mara" dediğinde ya da uluslararası ya da yerel yönetimler bu işe düzenleme, kısıtlama veya yasak getirdiğinde bitcoinler püf olacak demektir.
    yok mu şu işi bilen?
    çorabı da geçtim; atın bi bitcoin transferi faturası, hesap ekstresi da bakalım nasıl birşey.
    Yaptığınız varsayımlar yanlış, o nedenle yanlış çıkarımlarda bulunuyorsunuz. Siz döviz bürosunda dolar bozarken fatura alıp veriyor musunuz? Bitcoin = Dolar veya Euro şeklinde olaya bakarsanız o zaman doğru sonuca ulaşırsınız.

Diğer yandan kimsenin bir şey bildiği yok, oymus buymuş, diyeceğinize okuyun doğruyu siz anlatın diyeyim. Yok okumam arkadaş, siz bilmiyorsunuz o zaman bu iş yalan diyorsanız da yapabileceğim bir şey yok. Bitcoin para gönderdiğimiz şirketin sahipliğinde olan, şirketin bir şey yapmasıyla fiyatı artan veya azalan bir şey değil. Global fiyatlanan bir para birimi.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    2.3 ayda % 300 çıkan, 3.5 günde % 30 düşen bir yatırım aracını, sadece kumar oynama aracı olarak görün, geçen yorumumda da belirttim, arkasında güçlü bir kurum, güçlü bir devlet yoksa, o yatırım aracına girmeyin, sanal para gerçekten de sanal paradır, temeli ve arkasında sigorta görevi görecek ülke veya kurum yoktur, ilerleyen zamanlarda sağlam ülke ve kurum desteği olursa, belki takip edilebilir,şuan almak demek, kumar oynamak demektir
    Bitcoin alacaksın, buradaki aracı kuruma nasıl güveneceksin ? yarın kapatıp gitse bu aracı kurum, paranı nasıl geri alacaksın ? yada böyle olduğu gibi aniden değer kayıpları yaşandığında zararını nasıl kapatacaksın ?
    Bulaşmayın arkadaşlar
    Borsa da bazı spek hisselerde böyledir, uçacak kaçacak diye ,önce bir hissenin reklamları yapılır, fısıltısı yayılır, sonra küçük yatırımcı, o hisseyi almaya başlayınca, hop ele verirler, bekler durursun hisse çıkacak diye yada zararına razı olur satar çıkarsın, 1 aydır bitcoin bitcoin diye heryerde reklamı yapıldı, bu siteye bile geldi :D, tamam dedim geçirecekler ve öylede oldu ,yarın öbür gün bitcoin çıksa bile arada zarar edip satanların güzel eline verdiler
    Bu işlerinde bir eğitim süreci var, cahil yatırımcının donuna kadar alırlar :D

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    dünden bugüne %30 düştü bitcoin çok fena indi

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı computeus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaptığınız varsayımlar yanlış, o nedenle yanlış çıkarımlarda bulunuyorsunuz. Siz döviz bürosunda dolar bozarken fatura alıp veriyor musunuz? Bitcoin = Dolar veya Euro şeklinde olaya bakarsanız o zaman doğru sonuca ulaşırsınız.

Diğer yandan kimsenin bir şey bildiği yok, oymus buymuş, diyeceğinize okuyun doğruyu siz anlatın diyeyim. Yok okumam arkadaş, siz bilmiyorsunuz o zaman bu iş yalan diyorsanız da yapabileceğim bir şey yok. Bitcoin para gönderdiğimiz şirketin sahipliğinde olan, şirketin bir şey yapmasıyla fiyatı artan veya azalan bir şey değil. Global fiyatlanan bir para birimi.
    hoca bu bitcoin'e aklın yatmış senin anladık da sorduğumuz o değil ki?
    benim soru sormama neden kızıyorsun?
    madem cevaplamayacaksın bi bilen cevaplar ki bence bilen milen yok bu işin aslını astarını,
    ortada uluslararası bi titan zinciri var, insanlar bu zincirden bi bakla da bize düşer mi diye araştırıp duruyo işte.
    çorap nerde? yok.
    olan biten nedir, niye yükselip niye düşüyor, teminatı nedir, yatırılan paralar nasıl çalışıyor da para kazanıyor, aracı şirketler bu hesap hareketlerini nasıl izah ediyor, beyannameye ne yazıyor, sizin paralar cortingen oldu deseler kime gidecek bu insanlar?
    biliyorsan sen söyle.

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678917 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)