Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Mini Hi-Fi Tercihi Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki ER-6F (2011) - Yamaha Cygnus L (2015)
    Merhaba öncelikle,
    Internette okuduğum kadarıyla mini hi-fi şeklinde nitelenen cihazlar hakkında bilgisiz biri olarak, fikir ve düşüncelerinizi merak ediyorum.
    Dinlediğim müzikler itibarı ile genelde yüksek desibele gerek duymuyorum. Ancak kaliteli bir cihaz olması, ve aynı şekilde kaliteli, temiz ses sağlaması önemli. Yerli ve kısmen yabancı slow, halk ve sanat müziği, pop, bazen rock çoğunlukla dinlediğim türlerdir. Ayrıca bulunmasını istediğim temel özellikler usb, aux ve mümkünse bluetooth; ki bunlar zaten söz konusu ürünlerin bir çoğunda var.
    Aklımda olanlar sırasıyla şunlar,
    http://www.hepsiburada.com/pioneer-x...-p-EVPIOXSMC3K

http://www.hepsiburada.com/pioneer-x...-HBV000006A1VR

http://www.hepsiburada.com/pioneer-x...i-p-EVPIOXEM11

http://www.vatanbilgisayar.com/sony-...tooth-usb.html

En üstte olan lighting öncesi iphone lar için bir dock aynı zamanda. Android kullanan biri olarak bu benim için gereksiz. Aynı zamanda cihazın üretim yılı hakkında da fikir veriyor. Gerçi diğer 3'ü de yakın dönem hatta daha eski üretimlerdir diye düşünüyorum. En alttaki ürünün sesinin iyi olmadığını okudum bir yerde. Ne kadar doğru, bilmiyorum. Mantıklı olan x-em12 imiş gibi geliyor. Bunlar haricinde Bose, Denon gibi markalara varmadan, 750-800'e kadar tavsiye edecekleriniz olursa okumaktan memnun olurum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Müzik sistemi dinlemeden alınmaz, markalar iyi olsa da mutlaka dinlemek gerekir, pek çok kişinin düşündüğü gibi en yüksek sesi vermesi hiç bir anlam ifade etmez, tüm ses yükseklik ayarlarında her tonu aynı berraklıkta verebilmelidir. Ve bir püf noktası : Sesi açtığınızda komşular duyuyorsa o sistem beş para etmez.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Bunların yerine tvye kablosuz bağlanan ses sistemleri var, hem home cinema olarak da kullanılabilirsiniz fiyatları biraz daha yüksek olabilir.
    BlackBaron bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Ev sinema sistemleri yeterli müzik kalitesini veremez, onlar daha çok patlama vs. efektleri vermek , 4 veya 5-6-7 kanaldan ses vermek üzere tasarlanmıştır.
    BlackBaron bunu beğendi.

Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Müzik sistemi dinlemeden alınmaz, markalar iyi olsa da mutlaka dinlemek gerekir, pek çok kişinin düşündüğü gibi en yüksek sesi vermesi hiç bir anlam ifade etmez, tüm ses yükseklik ayarlarında her tonu aynı berraklıkta verebilmelidir. Ve bir püf noktası : Sesi açtığınızda komşular duyuyorsa o sistem beş para etmez.
    Bilirkişi bulmuşken 2 soru , Hi-end'denmi bahs ettiniz daha açarmısınız lütfen , ve konu sahibinin bütçesine ilişkin marrka/model önerin lütfen.
    BlackBaron bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Hi_end sistemler çok pahalıdır, bütçeyi aşar. Ancak stereo çok iyi müzik sistemleri de bulunabilir, tabii dinlemeden bir şey söylemek yok. Pioneer, Sony günlük kullanım için güzel modeller yapıyor ama bazan fazla teknoloji kullanımı ses kalitesini kısıyor, bluetooth için yapılan masraf hoparlör kalitesini azaltabiliyor vs. Onun için güncel modelleri dinlemeden konuşmak zor.
    BlackBaron bunu beğendi.

trattataa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende Pioneer xem-11 model var.
    Sadece ses olsun, odada kısık sesle dinliyorum, ses kalitesi çok önemli değil dersen al.yoksa pişman olursun 😊

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:24 ----------

Oha ben 199 liraya almıştım 588 olmuş 😮
    BlackBaron bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ev sinema sistemleri yeterli müzik kalitesini veremez, onlar daha çok patlama vs. efektleri vermek , 4 veya 5-6-7 kanaldan ses vermek üzere tasarlanmıştır.
    Benim kastettiğim 5+1 sistemler değil. Aşağıdaki gibi soundbar sistemi hem kablo salatasından kurtuluyorsunuz hem de gayet kaliteli ses çıkışı var. TVnizin ses ayarını müzik konumuna getirebilir veya ekolayzır ayarlanabiliyorsa istediğiniz gibi ayarlarsınız. Arkadaşımda bunun Samsung olanı var gayet başarılı bir ürün. Uydularda tonla müzik kanalı var isterseniz kendi usbnizden mp3 de dinleyebiliyorsunuz. Hem yer de kaplamıyorlar. Ben alırsam böyle birşey alırım.
    http://www.hepsiburada.com/lg-sj2-16...-HBV000008CIKL

Daha kalite ses için high-end sistemlere anfiye girmek lazım o da bütçeyi sarsar yani.
    BlackBaron bunu beğendi.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Bu işlerle en son uğraşırken kendim ciddi yüksek wattlarda anfi yaparken bulmuştum
    BlackBaron bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Ben temiz 2. el güzel bir alet alıp kaçtım
    BlackBaron bunu beğendi.

Soundbar düşünürseniz bim aktüel'e bi göz atın. Kalite ve model hakkında bilgim yok sadece LG marka olduğunu biliyorum.
    BlackBaron bunu beğendi.

Motosikleti
    Öncelikle özür dilerim; iki günlük takipten sonra cevap gelmez diye düşünerek takipten uzak kaldım. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    "hi-fi" işine gireceksen bluetooth olayını kenara bırak =)
    BlackBaron bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Blackhoney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soundbar düşünürseniz bim aktüel'e bi göz atın. Kalite ve model hakkında bilgim yok sadece LG marka olduğunu biliyorum.
    Araştırdım LG SJ2 modeli o. Hepsiburada.com da 460TL , Bim'de 400TL. Fena değil gibi görünüyor sadece TV ye bağlayacaksanız iş görür. Ama filmler için DTS desteği yok. LG nin en ucuz modeli. Keşke üst modeli aynı fiyattan verse koşa koşa gider alırdım.
    BlackBaron bunu beğendi.

Motosikleti
    Halen satın almadım. Bulunduğum şehir itibariyle almadan önce dinleme imkanım yok maalesef. Ezbere alacağım mecburen. Hem tercihen hem de bütçe itibariyle soundbar, ev sinema sistemi, yüksek Watt'lı birşeyler aramıyorum. Ayrıca ne kadar Güney Kore menşeli birşey aldıysam ya sorunlu çıktı ya da içime sinmedi. Japon önceliğim. Bir haftadır Yamaha, Blaupunkt, Harman Kardon gibi birkaç araştırma daha yaptım. Şu da olabilir diye düşünüyorum;

https://www.ebay.de/itm/BLAUPUNKT-MS35BT-Radio-CD-USB-MP3-mit-Bluetooth-Micro-Kompakt-Stereo-Anlage/152724963230?epid=2162248737&hash=item238f1dff9e:g :bRMAAOSwwIZZ0MJT

Türkiye'de bulamadım. Bu prosedür hakkında pek bilgim yok ama vergi dilimine giriyor. Sipariş etmem halinde adrese teslim ederler mi ve sizce ortalama ne kadar vergisi olur?

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Soundbar'dan müzik? Bilemedim.
    Bende var evde LG LAS450H sanırım modeli, televizyonun optik çıkışına bağlı direk. Hani optik girişi falan var, ayrı subwoofer'ı var falan filan iyi hoş da..
    Müzik dinleniyor mu? Meh.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:52 ----------

Alıntı BlackBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Halen satın almadım. Bulunduğum şehir itibariyle almadan önce dinleme imkanım yok maalesef. Ezbere alacağım mecburen. Hem tercihen hem de bütçe itibariyle soundbar, ev sinema sistemi, yüksek Watt'lı birşeyler aramıyorum. Ayrıca ne kadar Güney Kore menşeli birşey aldıysam ya sorunlu çıktı ya da içime sinmedi. Japon önceliğim. Bir haftadır Yamaha, Blaupunkt, Harman Kardon gibi birkaç araştırma daha yaptım. Şu da olabilir diye düşünüyorum;

https://www.ebay.de/itm/BLAUPUNKT-MS35BT-Radio-CD-USB-MP3-mit-Bluetooth-Micro-Kompakt-Stereo-Anlage/152724963230?epid=2162248737&hash=item238f1dff9e:g :bRMAAOSwwIZZ0MJT

Türkiye'de bulamadım. Bu prosedür hakkında pek bilgim yok ama vergi dilimine giriyor. Sipariş etmem halinde adrese teslim ederler mi ve sizce ortalama ne kadar vergisi olur?
    %18 KDV ödeyerek (kargo parasını da ekle tabii sadece ürün parası değil) ithalatını gerçekleştirebilirsin.
    Harman Kardon'a (çok beğenirim ayrı) marka parası ödersin fazlaca. Yamaha iyidir.

Motosikleti
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "hi-fi" işine gireceksen bluetooth olayını kenara bırak =)
    Benim aradığım bütçe itibariyle gerçek hi-fi dan ziyade daha "hay-fay"ımsı birşey.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı BlackBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim aradığım bütçe itibariyle gerçek hi-fi dan ziyade daha "hay-fay"ımsı birşey.
    Tamam, benim dediğim hala geçerli ama? =) 100TL'ye bir ürün arıyorsan Bluetooth'la uğraşmış bir ürün yerine Bluetooth'suz daha güzel ses alabileceğin bir şey bulabilirsin 100TL'ye? =)

Ben 2 yıl önceki kurla 450TL mi ne vermiştim soundbar'a, hiç bir esprisi yok.
    Önerim, madem listede 600TL'lik falan ürünler var, biraz bir iki çıtır daha koy bir Audio receiver al ikinci el 700-800TL'ye, çok güzel Pioneer'ler Yamaha'lar bulabilirsin. Kolon kısmı en kolayı ve en uzun vadede kurcalamalısı zaten. ki kolonda ikinci el makbul bir şey zaten.

Tabi bunlar hani tertemiz müzik istersen diye öneriler. abi ben işten gelicem telefondan basıcam bluetooth'tan yürüsün gitsin diyorsan başka =)

Motosikleti
    100TL'ye birşey bakıyorum veya Bluetooth olması şart diye yazdığımı hatırlamıyorum? Ben yorumları dikkatli okumaya çalışıyorum; sizin de aynı özeni göstermenizi dilerim. Ya da emin olmadığınız konuda sorunuz. Cevaplarım. Xsmc3k veya ms35bt'yi seçeceğim. Bu konularda 2. el tercih etmiyorum. Audio receiver, belki bir gün. Cümleten cevaplarınız için teşekkür ederim.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    100TL'yi birim para olarak söyledim yahu =) X mi demeliydim =) Çok düz yazmışım gerçi evet :D
    O yüzden "madem bütçe 600, önerim şu şu" dedim ya zaten.

Hayırlı uğurlu olsun güzel dinlemeler =)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)