Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Cumhuriyet tarihinden günümüze yapılan icraatlar kısaca

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Ying-Yang : Her kötünün bir de iyi yönü vardır. Cumhuriyet'in yaptıklarının çoğunun özel sektöre ve yabancılara satılmasının özellikle şu günlerde şöyle bir etkisi var = "Yürüyün yiğitlerim, Batı Dünyası'nı terk ediyoruz" deyince hitap ettiği kitle artık Batılıların yönettiği şirketler, ülkenin tüm parasını onlar çeviriyor gibi bir şey. Öyle olunca bir durup nefes almak, tekrardan düşünmek gerekiyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KKTC kimsenin tanımadığı bir ülke, bu topraklarda doğan herkes koşa koşa gidip Kıbrıs pasaportu alıyor Güney'den.
    Ben girilmeseymiş falan mı dedim bu arada? Bakıyorum, hayır dememişim.

Yapılan icraat mıdır bu toprak kazanımı? Toprak kazanmak nedir? Türkiye toprak mı kazanmıştır?

Ecevit'in 1970'lerdeki iktidarı ile 2000'dekini bir tutup sonra bunu uzun uzadıya yazman ve krediyi Erbakan'a çıkarman da hoş olmuş =)

Konunun ana fikrine katılmakla birlikte neden böyle ufak noktalara takılıyorum, işte onu anlatmak lazım uzun uzadıya ama, pek de gözüm kesmiyor =)
    Çok kısa değineyim; AKP'yi AKP yapan ve bu noktalara getiren de bu şekilde Ecevit'in liderlik ettiği hükümet zamanında yapılan işleri Ecevit'in 2000'de yaşadıklarına bakıp Erbakan hanesine yazmak gibi tarihe yapılan kasıtlı yorumlardır. Bunun tıpkısının aynısı gibi yorumlar nedeniyle CHP'nin camileri ahır yaptığı zannediiliyor, CHP iktidar olsa camiler kapatılacak zanneden, namaz kılmamız yasaklanacak zanneden, kızlarımızın zorla başını açacaklar diyen bir güruh var.
    kardeş tarihimiz ve önde gelenlerimiz o kadar çarpıtılıyor ki, farklı kaynaklar kullanmak zorunda kalıyoruz ve sonuçlara bakınca anlıyoruz, kimler iyi işler yapmış
    Peki bende soruyorum Chp ve Milli selamet partisi zamanında yapılanları, Ecevit 2000 li yıllarda Dsp zamanında neden yapamadı ? madem 1974 lerde ekonomik olarak daha kötü bir zaman da ,yapılan fabrikaları yaptı da ,neden daha iyi bir ekonomimiz varken ,fabrikalar açamadı, neden banka hortumlarına karşı dik duramadı ve ekonomimiz bir anda daha beter oldu ?neticede aynı kişi neden yapamadı ? yapamaz çünkü çevresi ve koalisyon ortakları yetersizdi ama aynı Erbakan 1997 yılında 1974 te neyse aynı fabrikaları yapmaya devam etti, hatta havuz sistemi kuruldu, İmf den borç alınmadı, anlatabilmişimdir umarım ama
    Ecevit için kötüdür demem ve severim kendisini, örneklerde gördüğün üzere 2 aynı kişi, 2 farklı dönemleri kıyasladım, sonuçlara baktım, ayrıca ülkemizde ki en büyük hata, bir insana değer verme yada kötüleme seviyemiz, makul değil sev deyince tanrılaştırıyoruz, sevme deyince şeytanlaştırıyoruz

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş araştırmaların ve bilgin biraz eksik galiba istersen erbakanın ilk hapis cezası olan başbakan olduğunu bir araştır. Kimleri kimle kıyas ediyorsun bir görelim. ( Mustafa Kemal ATATÜRK ismini özellikle yazmıyorum bu iki isim aynı cümlede abes kaçar.)
    hapis cezasını kimler vermiş ,28 şubatı yapanlar, sonradan neden banka hortumlarına özelleştirmelere ses çıkarmamış ?Nuri demirağ uçak fabrikasının siparişlerini neden Thk iptal etmiş? hiç düşen Amerikan uçağı olmamış mı? neden devrim arabaları devam ettirilmemiş? vatana ihanet edenleri kahraman zannetmeyin

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Tarihi çok farklı yorumlarla okuduğumuz çok belli. Tüketmeyelim nefesimizi boş yere. İyi günler.
    -Black- bunu beğendi.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    İstanbulda safir kuleye çıktığınız zaman epey bir şey görür ve İstanbul hakkında fikriniz olur...

İstanbulu geçmiş olarak düşünürsek herşeyi görürüz ve şu iyi şu kötü diye yorum yapabiliriz.Ama kağıthaneye inip görüş açımızı daralttığımızda sınırlı şeyler görüp sadece oradaki yanlışı doğruyu bulabiliriz...

Şimdi biz geçmişe tepeden baktığımız için şu doğru şu yanlış diyebiliyoruz. Tarihi o günkü şartlarla değerlendirmek lazım..

Örneğin Atatürk ün karşısında muhalefet olsaydı,köprü yapamazsın yol yapamazsın deseydi hani malum çevreciler elektrik santrali yapamazsın deseydi,doktorun biri çıkıp niye şeker fabrikası açıyorsun şeker en büyük zehir deseydi,Eti maden yeni ocak açtığında protestolar olsaydı bahsedilen şeyler yapılabilirmiydi..Yapamazdı tabii ki
    Atatürk o günün şartlarında herşeyi devlet eli ile yaparken bugün olsa gelişmiş batı örneklerine bakıp devlet üretimden çekilmeli çağdaş olmak bunu gerektirir dermiydi ...Derdi tabii ki
    Her şartta bu memlekete eser bırakanlar unutulmayacaklardır.

Soyut suçlamalarla muhalefet edenler hiç bir zaman başarılı olamayacaklardır.Sonuçta tartışmalı hiç bir şey kesin ölçü olmayacaktır.

Demirel(Allah işine göre işini rast getirsin) 1. köprü,GAP var oldukça hatırlanacaktır

Özal otobanlar durduğu sürece sivas ta ki uzak köylü her lambayı açtığında onu hatırlayacaktır

Hepsinin yapamadığı yada yaptığı bir şeyler yada kötü yaptığı şeyler vardır. Kimse kusursuz değildir ve boşa beklemeyin olmayacaktır da

Sadece safım belli diye boş şeyler yazanıda kimse hatırlamayacaktır

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Örneğin Atatürk ün karşısında muhalefet olsaydı,köprü yapamazsın yol yapamazsın deseydi hani malum çevreciler elektrik santrali yapamazsın deseydi,doktorun biri çıkıp niye şeker fabrikası açıyorsun şeker en büyük zehir deseydi,Eti maden yeni ocak açtığında protestolar olsaydı bahsedilen şeyler yapılabilirmiydi..Yapamazdı tabii ki
    En büyük erdem bunlara inandırabilmesi insanın kendini.
    Gerçekten tebrik ediyorum abi.
    Ahmet Turan Peker, TUTITO ve -Black- bunu beğendiler.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Muhteşem bir "motosiklet forumu" konusu tebrik ederim.
    Bu bilgiler sayesinde çok daha güvenli surecegime inanıyorum.
    Motosiklet kültürüm ışıl ışıl aydınlandı.
    aokuyumcu bunu beğendi.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    İyi de devletin görevi fabrika açmak değil ki. Devletin esas görevi adaleti ve güvenliği sağlamak.

Devletin fabrika açıp üretim yapması ardından kazanılan parayla tekrar fabrikalar açması olayı yüz yıl geride kaldı. Artık devlet yönetimi özel sektörün hızına yetişmesi imkansız. Ayrıca devlet ne kadar geniş alanlara el atarsa yönetim o kadar karışır ve yolsuzluklar o kadar artar.

Devlet halktan hayvan gibi vergi alıp o parayı kafasına göre sağa sola savurması veya birkaç kişinin isteğine göre yatırımlar yapması yerine sadece güvenlik ve adaleti sağlasa diğer her şeyi serbest piyasaya bıraksa ekonomi çok daha iyi olur.

Mesela şuanda devlet her vatandaştan büyük miktarda sağlık sigortası parası topluyor. Bu paranın büyük bir kısmını israf ettikten sonra kalanıyla halka adaletsiz bir şekilde yarım yamalak hizmet veriyor. Bunun yerine herkes devlete vereceği parayı elinde tutsa en kral özel hastanede tedavi olabilir.

Özetle devlet yatırım falan yapmasın ben istemiyorum. Elini cebimden çeksin ve adaleti sağlasın yeter.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    İstanbulda safir kuleye çıktığınız zaman epey bir şey görür ve İstanbul hakkında fikriniz olur...

İstanbulu geçmiş olarak düşünürsek herşeyi görürüz ve şu iyi şu kötü diye yorum yapabiliriz.Ama kağıthaneye inip görüş açımızı daralttığımızda sınırlı şeyler görüp sadece oradaki yanlışı doğruyu bulabiliriz...

Şimdi biz geçmişe tepeden baktığımız için şu doğru şu yanlış diyebiliyoruz. Tarihi o günkü şartlarla değerlendirmek lazım..

Atatürk o günün şartlarında herşeyi devlet eli ile yaparken bugün olsa gelişmiş batı örneklerine bakıp devlet üretimden çekilmeli çağdaş olmak bunu gerektirir dermiydi ...Derdi tabii ki

Soyut suçlamalarla muhalefet edenler hiç bir zaman başarılı olamayacaklardır.Sonuçta tartışmalı hiç bir şey kesin ölçü olmayacaktır.

Demirel(Allah işine göre işini rast getirsin) 1. köprü,GAP var oldukça hatırlanacaktır

Özal otobanlar durduğu sürece sivas ta ki uzak köylü her lambayı açtığında onu hatırlayacaktır

Hepsinin yapamadığı yada yaptığı bir şeyler yada kötü yaptığı şeyler vardır. Kimse kusursuz değildir ve boşa beklemeyin olmayacaktır da

Mustafa Kemal Atatürk'ün askerlikten istifa edip Cumhuriyeti kurana kadarki süreyi Nutuk'tan okumanı tavsiye ederim.
    TUTITO bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ekonomi her alınan ,tüketilen, eşya, ürün, araç, v.s için geçerlidir, 6 ay önce motorumu sattım yerine alamıyorum, nedeni de ekonomik sebepler, demek ki ilgilendiriyormuş ayrıca konu dışı açtım motorsiklet tamir bölümü v.s değil :D ha birde yakıt, bakım ,parça meseleleri var ki direk ekonomi ile alakalı

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:13 ----------

Arkadaşım kime nasıl bir amaç ile yazdığını anlayamadım ama belirtmek isterim ki hata basit olağan şeylerde yapılır ,sen kalkıp koskoca uçak fabrikasını kapatırsan art niyet arar insanlar ,devrim otomobilini durdurursan art niyet arar insanlar ,Özal ,Demirel gibi liderlerin eksileri artılarından çok fazladır ,yaz dersen 1.2 örnek Özal zamanı çekiç güç kuruldu, pkk destekçisi ,Abd üssüydü( çekiç nasıl gitti kim gönderdi onuda araştır ) , Irak operasyonu sonucu ülkemize kuzey Iraktan 1 milyon mülteci getirildi, o zamanın kara kuvvetleri komutanı, Hüseyin kıvrıkoğlu paşa ülkeye alınmaması konusunda uyarıda bulundu, çünkü yarısından çoğu pkk terör yandaşı taraftarıydı ,sonradan terör çok hızlı bir şekilde arttı, Van ,Ağrı ,Erzurum, Urfa V.B buralarda Kürt nufusu azdı ama gelen mülteciler ile buralar kürttleştirildi, aynısı Musul, Kerkük tede yaşandı ,Barzanı ve Talabaniye kırmızı pasaport veren de Özaldır Demirel herzaman halka muhalif olmuş doğru düzgün bir çivi çakmamıştır, 28 şubatta gösterdiği anti demokrat duruşu ile kendi partisinin başkanı Çillere bile Başbakanlığı vermemiş, gitmiş Mesut yılmaz a vermiştir ALLAH Rahmet etsin her ikisine de ama bunlarda gerçekler, hala geçmişte ve günümüzde yapılan hataların ,zararlarını çekiyoruz ,hata ayrı birşey, yılların birikimlerini ,devasa borçlar altına ülkeyi sokmayı, zar zor üretilmeye başlanan araçların ,fabrikalarının satılması na, hata demek zor

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:34 ----------

ayrıca örnek 1 milyara mal edilecek, hemde yerli kaynaklar ile yapılabilecek ( çimento var ,demir var, mühendis var) bir köprü, bir yol işini ,neden yap işlet devret modeli ile yıllarca kat ve kat paraya ülkemiz borca sokularak yaptırılıyor ?soruyorum bende sana arkadaşım, örnek yeni yapılan köprülerin maliyetini araştır ve yıllar sonraki maliyetine bak

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    her şeyden önce şu suriyelileri iadeye taahhütlü hızlı kargo ile göndersinler.

eğitimde değişiklik yapsınlar;

1- çocuklara öncelikle düzgün karakter aşılaması yapılsın bir kaç sene boyunca; başka insanlara karşı tutumlarından tutun çevreyi kirletmemeleri konusuna kadar önce çocukları eğitsinler.

öğretimin ilk evresinde çocukları öğrenmeye müsait hale getirsinler yani hemen bir şeyler ezberletmeye çalışmasınlar.

çocuk okula gidiyor ve türlü çeşit kötü huy edinip geri geliyor??? ne anladık bu işten biz.

2- canınız cehenneme meb çalışanları!!

3- mesela mekanik konusunda başarılı olabilecek bir öğrenci fakat üniversite sınavı yüzünden mühendis olamıyor ve biz yetenekli insanlara muhtaç konuma geliyoruz.
    xterkan bunu beğendi.

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İşsizin biri oturmuş yazmış bi sürü şey. Bu yazılanları ayfondan okuyorsanız hiç boşuna vakit kaybetmeyin.

Motosikleti
    Alıntı bindiregandi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşsizin biri oturmuş yazmış bi sürü şey. Bu yazılanları ayfondan okuyorsanız hiç boşuna vakit kaybetmeyin.
    işsiz değilim çalışıyorum kardeş ,Afyon v.s söylemlerin zaten anlamsız, suallere verecek cevabın varsa beklerim yoksa kahvehane muhabbeti yapmak için yazmıyorum, Ülkemiz zor durumda,İnsanları Solcu, Sağcı, Dindar ,Dinsiz diye ayırmadan iyi işler yapanları takip edelim, şuan hayatta olmayanların ise fikirlerini paylaşalım ,sahip çıkalım ,kısaca birlik olalım ,bu amaçla yazdım ama çoğu insanımızın yaşananlardan, siyasetten, gerçek tarihten haberi olmadığını, detaylı bilgisinin olamadığını anladım ,sadece eleştirmek için ,ideolojisi için veya inançları sebebi ile insanları eleştirmek yanlıştır anlatmak istediğim budur

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ekonomi her alınan ,tüketilen, eşya, ürün, araç, v.s için geçerlidir, 6 ay önce motorumu sattım yerine alamıyorum, nedeni de ekonomik sebepler, demek ki ilgilendiriyormuş ayrıca konu dışı açtım motorsiklet tamir bölümü v.s değil :D ha birde yakıt, bakım ,parça meseleleri var ki direk ekonomi ile alakalı

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:13 ----------

Arkadaşım kime nasıl bir amaç ile yazdığını anlayamadım ama belirtmek isterim ki hata basit olağan şeylerde yapılır ,sen kalkıp koskoca uçak fabrikasını kapatırsan art niyet arar insanlar ,devrim otomobilini durdurursan art niyet arar insanlar ,Özal ,Demirel gibi liderlerin eksileri artılarından çok fazladır ,yaz dersen 1.2 örnek Özal zamanı çekiç güç kuruldu, pkk destekçisi ,Abd üssüydü( çekiç nasıl gitti kim gönderdi onuda araştır ) , Irak operasyonu sonucu ülkemize kuzey Iraktan 1 milyon mülteci getirildi, o zamanın kara kuvvetleri komutanı, Hüseyin kıvrıkoğlu paşa ülkeye alınmaması konusunda uyarıda bulundu, çünkü yarısından çoğu pkk terör yandaşı taraftarıydı ,sonradan terör çok hızlı bir şekilde arttı, Van ,Ağrı ,Erzurum, Urfa V.B buralarda Kürt nufusu azdı ama gelen mülteciler ile buralar kürttleştirildi, aynısı Musul, Kerkük tede yaşandı ,Barzanı ve Talabaniye kırmızı pasaport veren de Özaldır Demirel herzaman halka muhalif olmuş doğru düzgün bir çivi çakmamıştır, 28 şubatta gösterdiği anti demokrat duruşu ile kendi partisinin başkanı Çillere bile Başbakanlığı vermemiş, gitmiş Mesut yılmaz a vermiştir ALLAH Rahmet etsin her ikisine de ama bunlarda gerçekler, hala geçmişte ve günümüzde yapılan hataların ,zararlarını çekiyoruz ,hata ayrı birşey, yılların birikimlerini ,devasa borçlar altına ülkeyi sokmayı, zar zor üretilmeye başlanan araçların ,fabrikalarının satılması na, hata demek zor

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:34 ----------

ayrıca örnek 1 milyara mal edilecek, hemde yerli kaynaklar ile yapılabilecek ( çimento var ,demir var, mühendis var) bir köprü, bir yol işini ,neden yap işlet devret modeli ile yıllarca kat ve kat paraya ülkemiz borca sokularak yaptırılıyor ?soruyorum bende sana arkadaşım, örnek yeni yapılan köprülerin maliyetini araştır ve yıllar sonraki maliyetine bak
    Çekiç güç neydi ki kim kurdu ki Özal engel olmamış.... Amerika bu boru değil .olmamışmış mış mış güldürme kendine.
    Bak asıl şunu sor 1. Körfez Savaşı'nda musula kerküke biz girelim diyen kimdi buna karşı çıkanlar kimdi...

Köprü ( hemde dünyanın sayılı büyüklükteki) yapmak ne kadar kolaymış böyle Zaten çimento,kum birde mala oldumu ne var ki değil mi ?
    ...yazmış olmak için yazmayın ne olur

Ha gerçekten birilerine peşkeş çekildi mi burda yolunda olmayan şeyler var mı ben yok diyemem varda diyemem. Görünüşe göre var diyenler çoğunlukta

Ama şundan emin ol devlet eliyle o köprü 10 senede bitmezdi. Bende şantiye yapıyorum. Bir devlet hastanesi 2 sene sürerken daha büyük özel hastane 8 ayda bitiyor. İyi biliyorum ikisininde yapımında bulundum.( Konya fizik tedavi ve Ankara Memorial)
    Mesela aynı büyüklükte örnek varmı onlar şu kadara yapmış bizim köprüler bu kadara mal olmuş diye.

Motosikleti
    Pulsar 150NS>CBR125R>PULSAR RS200>CBF150>CB125F
    Burası fena halde milli görüş kokmuş

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    tarihi de sevmem siyaseti de sevmem ve fazla bilgim yoktur fakat fazla bilgi olmadan da kendimce görüş sahibiyim.

ülkeler halkının barışı ve huzuru için vardır ve hükumetin öncelikli görevi budur.

soru 1: ülkemizde halk kanunlardan ve uygulanmasından ne kadar memnun?

soru 2: halkımız ne derece barış içerisinde yaşıyor?

soru 3: kanunlar halkın yanında mı yoksa sadece hükumeti destekleyen zengin insanların yanında mı?

soru 4: halk verdiği vergilerin hesabını ne derece sorabiliyor yada sorabiliyor mu ve bu vergiler doğru şekilde harcanıyor mu ve herkesten gerekli oranda toplanıyor mu?

soru 5: nato'ya üyeyiz ve bize faydası var mı? yok ise de niye çıkmıyoruz nato'dan? yada çıkamıyor muyuz?

soru 6: her ülke bize düşman mı?

soru 7: rusya müslüman bir ülke mi?

soru 8: iran, rusya, çin, kuzey kore müttefik mi?

soru 9: türkiye için sizce ABD' mi iyi müttefik olur yoksa iran(rusya, çin, k. kore....) mı?

bonus soru: türkiye dönme dolap mı? güçlü taraflardan birini artık seçmesi gerekmiyor mu?

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Erbakan zamanı
    1974 yılında atılan temeller:

* Konya Kulu Tuz Fabrikası* Afyon Şeker Fabrikası* Afyon Et ve Balık Kurumu* Kütahya İplik Fabrikası* Yozgat Çimento Fabrikası* Malatya İplik Fabrikası* Hakkâri Yüksekova Süt Fabrikası* Siirt Süt Fabrikası* Trabzon Peynir Tereyağı Fabrikası*** *** ***
    1975 Yılında Atılan Temeller* Mardin Çimento Fabrikası* Bilecik Seramik Fabrikası* Bilecik Söğüt Seramik Fabrikası* Antalya Pil Fabrikası
    * Zigana Tüneli temeli* Mardin Nusaybin iplik Fabrikası* Mardin Mazıdağı Peynir Tereyağı Fabrikası* Konya Yonga Levha Fabrikası*** *** ***
    1976 Yılında Atılan Temeller:* Kırıkkale Çelik Çekme Boru Fabrikası* Adapazarı Yem Fabrikası* Adapazarı Başak Traktör Fabrikası* Sivas Gemerek Çelik Konstrüksiyon Fabrikası* Şanlıurfa Ziraat Makine Fabrikası* Mardin Küçük Sanayi Sitesi* Afyon Bolvadin Alkolit Fabrikası* Kütahya Kâğıt Fabrikası* Bilecik Bozüyük Seramik Tevsiyat Fabrikası* Adıyaman Çimento Fabrikası* Adıyaman Makine Fabrikası* Afyon Şeker Fabrikası* Afyon Kâğıt Fabrikası* Afyon Et ve Balık Kurumu* Afyon Alkolit Fabrikası* Afyon Ağır Makine Fabrikası* Ağrı Şeker Fabrikası* Ağrı Otoban* Amasya Ağır Makine Fabrikası* İki Otoyolu* Ankara Organize Sanayi Bölgesi* Ankara İş Makineleri Fabrikası* Ankara Terminal Santrali* Ankara Otoban* Antalya Çimento Fabrikası* Artvin Kâğıt Fabrikası* Aydın Gübre Fabrikası* Balıkesir Kâğıt Fabrikası* Bilecik Rulman Sanayi* Bingöl Çimento Fabrikası
    * Bitlis Çimento Fabrikası* Bitlis Sigara Fabrikası* Bolu Ağaç Sanayi Fabrikası* Burdur Traktör Fabrikası* Bursa Otomobil Fabrikası* Çankırı Ağır Teçhizat* Çorum Şeker Fabrikası* Çorum Ağır Makine fabrikası* Denizli Çimento Fabrikası* Denizli Şeker Fabrikası* Diyarbakır Çimento Fabrikası* Diyarbakır Tütün Sanayi Fabrikası* Diyarbakır Et Kombinası* Diyarbakır Elektro Mekanik Sanayi* Elazığ Organize Sanayi* Elazığ Dokuma Fabrikası* Elazığ Elektro Mekanik Sanayi* Elazığ Tel Çekme Sanayi* Elazığ Haritalı Çelik*** *** ***
    1977 Yılında Atılan Temeller:* Bolu Gerede Çelik Konstrüksiyon ve Teçhizat Fabrikası* Kastamonu Entegre Kâğıt Fabrikası* Kayseri Çimento Fabrikası* Kayseri Üniversal Takım Tezgâhları Sanayi* Kayseri Üniversal Takım Tezgâhları Sanayi* Kayseri Tank Yenileme Fabrikası* Kırklareli Ziraat Makine Sanayi Kırşehir Lastik Fabrikası* Kırşehir Takım Tezgâhları Sanayi* Konya Gübre Fabrikası* Konya Traktör Fabrikası* Konya Şeker Fabrikası* Konya Traktörü Yenileme Fabrikası* Kütahya Çimento Fabrikası* Malatya Paletleme Tesisleri* Malatya Transformatör Fabrikası* Malaya Elektro Mekanik Sanayi* Manisa Tütün Sanayi* Manisa Çimento Fabrikası* Kahramanmaraş Çimento Fabrikası* Kahramanmaraş Elbistan Şeker Fabrikası* Mardin Gübre Fabrikası* Mardin Şeker Fabrikası* Mardin Traktör Fabrikası* Muğla Çimento Fabrikası* Muğla Tütün Sanayii* Muğla Termik Santrali
    * Muş Şeker Fabrikası* Nevşehir Aktarma Organları Sanayi* Niğde Halı Sanayi* Niğde Kamyon Motorları Sanayi* Hatay İskenderun Çimento Fabrikası* Kütahya Soma Gübre Fabrikası* Van Şeker Fabrikası* Rize Gemi Dizel Motor Sanayii

1997 ZAMANI İLE TOPLAM 1000 E YAKIN FABRİKA (FAZLADA OLABİLİR)

AYRICA 1974 Ecevit Erbakan koalisyonu zamanında Kıbrıs harekatının yapılması Cumhuriyet tarihinde sınırlarımız dışında ilk toprak kazanımımızdır

Erbakan, Atatürk ten sonra cumhuriyet tarihinde ülkemize en çok katkısı olan liderdir

Neticede şuan yoklar, insanlar geride bıraktıkları ile anılırlar ,ben insanların yaptığı işlere, yararlara bakarım, Erbakan da İslam a vurgu yapardı ama yaptığı icraatlar ortada,SN Erdoğan da İslami söylemler içinde ama yapmadığı, tam tersi sattığı kurumlarda ortada, ayrıca 430 milyar dolar borçta ortada, bu durumda kim yalan söylüyor, kim gerçek Vatansever bana göre nettir, Vatan sevgisi imandandır, kısaca eksik bilgiler olabilir, tartışalacak konular olabilir ama gerçek net ve açıktır
    Sonuçta Türkiye Cumhuriyetinin, 80 yıllık kazançları, satılmış, satıldığı halde, borçlarımız artmış dahada artıyor

NEDEN ERBAKAN DEDİM KARŞITLARI ANLASIN DİYE ARKADAŞLAR
    NEDEN ATATÜRK DEDİM KARŞITLARI ANLASIN DİYE ARKADAŞLAR

TOPLUM OLARAK DİNİ YÖNLERİNE BAKMADAN, ÜLKEMİZE YARARI OLACAK KİŞİLERE, DESTEĞİMİZ ŞARTTIR ,YARARI OLAN ÖLMÜŞ KİŞİLERİN FİKİRLERİNİ BENİMSEMEK ŞARTTIR, ÇÜNKÜ HEPİMİZ BU ÜLKEDE YAŞIYORUZ

İNSANLIĞA VE ÜLKEMİZE YARARI OLMUŞ ,ŞUAN ARAMIZDA OLMAYAN KİŞİLERE DE ,ALLAH RAHMET ETSİN

Kıbrıs harekatında Türkiyenin herhangi bir toprak kazanımı söz konusu değildir. Garantör olmak toprak sahibi olmak anlamına gelmez.

Rahmetli Erbakan konusuna gelirsek , listeniz "temeli atılanlar" ibaresi ile başlamakta. Bu liste içerisinde "tamamlanıp açılışı yapılanlar" vaya "çalışmaya başlayıp hala batmamış olarak ülke ekonomisine artı değer kazandıranlar " şekline eleme yapsak geriye kalanların sayısını çok merak etmekteyim.

Sevgilerimle
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Erbakan zamanında temeli atılmış, bitirilmiş, şu anda çalışan on tane bile fabrika yoktur.

Rahmetli, mekanı cennet olsun iyi sıkardı. Ama kendisi inanır öyle sıkardı.
    drtayfun bunu beğendi.

aokuyumcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF280 mod
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En doğru yorumu yapmışsınız tebrik ediyorum.. aynı düşüncede olmak ile beraber kaşıntım tuttu iki satır yazmadan duramayacağım.

insanları birbirinden soğutmanın en güzel yolu ya ekonomi-politika konusu veya futbol konusunda kuyuya bir taş atmaktır.
    Atatürk , erbakan , özal , vb kim bu memleketin bekası, halkın korunması ve memleketin gelişimi için iyi bir şeyler yaptıysa ellerine sağlık, Allah razı oldun der ardından fatiha okurum. kim tersini yaptıysa da Allah yaptıklarında muvafak etmesin, emeklerini boşa çıkarsın, tersine çevirsin, onunda hak ettiğini versin der elimden yapacak bir şey gelmiyor ise en azından kalbimden buğuz ederek sorumluluğumu yerine getiririm.

Motosikleti
    Çekiç güç neydi ki kim kurdu ki Özal engel olmamış.... Amerika bu boru değil .olmamışmış mış mış güldürme kendine.
    Bak asıl şunu sor 1. Körfez Savaşı'nda musula kerküke biz girelim diyen kimdi buna karşı çıkanlar kimdi...

Köprü ( hemde dünyanın sayılı büyüklükteki) yapmak ne kadar kolaymış böyle Zaten çimento,kum birde mala oldumu ne var ki değil mi ?
    ...yazmış olmak için yazmayın ne olur

Ha gerçekten birilerine peşkeş çekildi mi burda yolunda olmayan şeyler var mı ben yok diyemem varda diyemem. Görünüşe göre var diyenler çoğunlukta

Ama şundan emin ol devlet eliyle o köprü 10 senede bitmezdi. Bende şantiye yapıyorum. Bir devlet hastanesi 2 sene sürerken daha büyük özel hastane 8 ayda bitiyor. İyi biliyorum ikisininde yapımında bulundum.( Konya fizik tedavi ve Ankara Memorial)
    Mesela aynı büyüklükte örnek varmı onlar şu kadara yapmış bizim köprüler bu kadara mal olmuş diye.
    çekiç gücü getiren zaten Özal dır, ne olduğunu araştır, diğer yazdıkların zaten kendin demişsin ,devlet on senede yapar diye, bizde devlet milleti zarara uğratmadan yapsın diyoruz, cevap yorumunda zaten:D devletin kötü çalıştığını söylüyorsun, bizde onu söylüyoruz:D şuan dünyanın kullandığı demir çeliğin tamamından fazlasını ve çimentoyu Çin kullanıyor ,yol bina köprü herşeyi yapıyor adamlar, savaştan çıkmış Almanya 50 senede dünya ihracat şampiyonu yada 2. sırada, Kore aynı şekil ama ülkemiz 100 yıldır yerinde saymamış geriye bile gitmiş, bunun sorumları masum mudur ? hem inşaat işindeyim diyorsun, hemde yapamayız demeye getiriyorsun ,kısaca ezik milletiz yapamayız diyorsun !

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:58 ----------

Alıntı Okan Sinan Ocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kıbrıs harekatında Türkiyenin herhangi bir toprak kazanımı söz konusu değildir. Garantör olmak toprak sahibi olmak anlamına gelmez.

Rahmetli Erbakan konusuna gelirsek , listeniz "temeli atılanlar" ibaresi ile başlamakta. Bu liste içerisinde "tamamlanıp açılışı yapılanlar" vaya "çalışmaya başlayıp hala batmamış olarak ülke ekonomisine artı değer kazandıranlar " şekline eleme yapsak geriye kalanların sayısını çok merak etmekteyim.

Sevgilerimle
    birçoğu faaliyete geçti ,araştır arkadaşım ,Cumhuriyet tarihinde ilk yerli otomobil yapımı ve motor fabrikaları kurdu, Şeker fabrikaları, Çimento fabrikaları v.s aynı Nuri demirağ ın uçaklarını almayan ve maddi imkansızlıktan fabrikasını kapatmak zorunda kalan Nuri demirağ ın yaşadıkları yaşanmış, araştırsan, göreceksin, önemli olan zaten temel atmak ,işe başlamak ,iş yarım kaldıysa ,hangi sebepten kalmış, ona bakarsın, Atatürk ün kurduğu fabrikalar sonradan satıldı, aynı soruyu buradan ele alsak, bende sana sorsam, ne diyeceksen, bende aynısı diyorum, sonraki hükümetler işleri yarım bıraktılarsa, bu kimin suçu! yada darbe ile insanların önü kesildi ise, bu kimin suçu, bende sana aynı soruyu soruyorum arkadaşım kolay gelsin

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    Okumak cehaleti alacak almasına da, anlamak da lazım yahu...
    Ne bildiğiniz doğru, ne yorumladığınız. Bir forum vardı şurada kafa dağıtacağımız ama onun da içine ettiniz.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)