Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Emel Korkmaz (Ali İsmail'in annesi) Anne bu pazar İstanbul Maratonunda koşuyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Geçen senenin konusu :

http://www.motosiklet.net/forum/gund...a-kosuyor.html

Sonucu :

http://alikev.org/

Kolektif yardımseverlik koşusunu Türkiye’de tanıtmak ve yaygınlaştırmak için kurulan ilk sivil toplum oluşumu olan Adım Adım’ın jürisi seçim yaparken; kişisel zorluk ve mücadele azmi, etkilediği veya etkileyeceği insan sayısı, çevreye veya topluma etkisi ile duygusal boyut kriterlerini göz önünde bulundurdu. Emel Anne, 2016 İstanbul Maratonu’nda tek kampanyayla rekor kırarak 2 bin 79 kişiden toplam 225 bin 587 TL bağış topladı. Emel Anne ile birlikte koşan 280 gönüllü ALİKEV koşucusuyla toplamda 524 bin 711 TL bağış elde edildi. Bu bağışlar ile 52 öğrencinin 4 yıllık bursu karşılanmış oldu.

Emel Anne; “Oğlumun anısını ve düşlerini yaşatmak için başlattığım bu kampanyanın böylesine güzel sonuçlar almasından dolayı çok mutluyum. Bu yıl da pırıl pırıl gençlerimizin okuyabilmesi için İstanbul Maratonu’nda koşacağım” diyor.

Desteklemek isteyenler için Emel Korkmaz annenin bağış linki :

https://ipk.adimadim.org/kampanya/CC18688

62.606 /100.000 TL Kampanya Hedefim
    371.314 /550.000 TL ALİKEV Projesi Hedefi

not : Maalesef bu sene katılamadım.
    DusenAdam, mombohunter, Emreerol ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Haber verdiğin için teşekkür ederim. Bilmiyordum
    Emreerol ve mgora bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bence önemli bir konu bilhassa gezi eylemlerine aramızda katılanlar var ise o gece Ali İsmail'in kaderini çoğumuz paylaşabilirdik.
    Geçen sene hedefe ulaşılmış ve 54 kişiye burs verilmişti bu sene ise hedefe az kaldı , destek olmak ve duyurmak gerektiğini düşünüyorum.
    An itibari ile

76.538 /100.000 TL Kampanya Hedefim (Emel Anne hedefin %77'sini tamamladı)
    437.861 /550.000 TL ALİKEV Projesi Hedefi (Tüm kampanyanın hedefinin ise %80'ine ulaşıldı)

Bir hareketin başarısı , o hareket için düşenlere gösterilen vefa ile de doğru orantılıdır.Destekleyelim ve duyuralım , destekleyemiyor isekte en azından duyuralım)
    rEnE bunu beğendi.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    Gezi eylemlerinin bu ülkeye verdiği zarar ne olacak?
    fearlesboyy, Jemand ve aokuyumcu bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı jackonbir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gezi eylemlerinin bu ülkeye verdiği zarar ne olacak?
    Gezi eylemlerine sebep olan , kabile gibi devlet yönetenlerin verdiği zararın yanında çerez parası kalacak olan zarardan mı bahsediyorsun ?
    tozluklu, YasinC, mombohunter ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Niye siyaset yapıon gardeş forumda, ayıp degel mi

Aha beynini aldırmış biri damlamış hemen

Motosikleti
    Geçen sene konuyu siyaset kısmına ben mi açmıştım yoksa taşınmış mıydı hatırlamıyorum.Ama konu devletin kolluk kuvvetleri ve durumdan vazife çıkaran kişilerce öldürülen bir genç.Onun anısına kurulan bir vakıf var , abisi (ki bence gizli kahraman) , annesi , tüm ailesi seferber.Menfaat yok , amaç Ali İsmail Korkmaz'ın düşlerini gerçekleştirmek.Geçen sene toplanan para ile 54 öğrencini 4 yıllık bursu sağlandı.

Bu sene bir kademe daha iyiye gitmeli sadece kredi kartı ile değil havale ile de bağış yapmak mümkün.
    O gece gaz fişeklerinin kafamızı dağıtabildiğini , ölebileceğimizi bilmiyorduk , hepimiz Ali İsmail Korkmaz'ın yerinde olabilirdik.
    Bazılarının tüm değer yargıları para olabilir , böyle bir olayda ölen insanlar da onlar için para ile kıyaslanabilir.
    Bizim için öyle değil bunu biliyorum.

Emel Annenin bağış linki : (altta solda online bağış yap linkine tıklayabilirsiniz)

466.571 /550.000 TL ALİKEV Projesi Hedefi

www.alikev.org
    Düşlerinde özgür dünya
    rEnE bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    şu an için 487000 tl toplanmış , havale ve eftlerle hedefin yakalanacağını düşünüyorum.

Motosikleti
    Emel Korkmaz hedeflenen miktarın %88'inde ve toplamda 507.922 tl toplandı , ayın 26'sına kadar yardım yapılabiliyor.
    Bu koşuya katılmak şu yönden de güzel kendiniz için hedefler koyuyor ve sizin üzerinizden bağışta bulunanları görüyorsunuz , sözde ve sizin için azda olsa bağış yapan arkadaşlarınızı görmek için iyi bir fırsat.Mesela benim arkadaşım hedefinin %75'inde 2000 lira civarı toplamış ama mesela ünlü birisi var ciddi çevresi olan 500-600 tl'de , iyi bir tecrübe.

bizle ne alakası var kim bunlar?

Motosikleti
    Alıntı matrax33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Ben neden mi koşuyorum? ALİKEV için... ALİKEV, Ali İsmail Korkmaz adına, o'nun hayallerini yaşatmak, gerçekleştirmek adına kurduğumuz vakıf...
    Bizler, o'nun ailesi olarak o'nun kısacık yaşamında gerçekleştirmeye çalıştığı hayallerinin, düşlerinin peşine düşmek için bu vakfı kurduk"

Şimdi ismailin fikirlerine bir bakalım,

https://galeri12.uludagsozluk.com/54...ler_660640.jpg

Şimdi aslında benim üzerime inancım gereği vazife değil ama genede sorayım.

Bu vakıf milyarlarca inananı olan dini değerlere hakaret için mi kurulmuş ?

Kimse feyk meyk demesin resim için twitleri zamanında 1. elden gördüm.
    Bir insanın muhtemelen 15-16 yaşında yazdığı düşünülen belli bir amaca dönük hazırlanmış bir resmi paylaşmak yerine okursan anlayabilirsin.

http://alikev.org/vakif-hakkinda/

Günlüğünde Ali İsmail, bu yaptıklarının sebebini şu şekilde ifade etmişti; “Bu yazıları yazma amacım, sadece kendi kafamda toparlayıp, bu ekibi, gerçekten toplum için çalışan gençleri, bir yerlere vardırmak, ekibi resmiyete dökmek ve tanınmak istememdi.” Yani Ali İsmail şu an yaşıyor olsaydı da muhtemelen toplum yararına çalışmalar yapıyor ve bu çalışmalarına kurumsal bir kimlik kazandırmayı hedefliyordu. Biz ailesi olarak, Ali İsmail’in bu hayallerini bir vasiyet olarak gördük ve onun yarım kalan düşlerini hayata geçirmek için Ali İsmail KORKMAZ Vakfı’nı kurduk.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizle ne alakası var kim bunlar?
    krizi fırsata çevirmişler takılıyolar işte. Herkesin ticari zekası benim ki gibi kıt değil demekki. Ben genelde elimdeki parayı batırırım.
    Jemand ve velizrsln bunu beğendiler.

ousi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700X
    Görüşünüz her ne olursa olsun insanlığınızı kaybetmemeniz dileğiyle...
    zekeriyaimam ve computeus bunu beğendiler.

Motosikleti
    krizi fırsata çevirmişler takılıyolar işte. Herkesin ticari zekası benim ki gibi kıt değil demekki. Ben genelde elimdeki parayı batırırım.
    Cevap yazmayayım dedim ama
    Bazılarının kafası sadece para ve menfaat (bal tutan parmağını yalar , çalıyor ama çalışıyor) odaklı çalışıyor sanırım üzücü , deniz feneri vb örneklerine bakınca iyi örneklere ihtiyaçları var doğru.Empati güzel şey , evladı katledilen bir anneyi anlayabilmekte güzel şey.

Ali İsmail'in öldürülme görüntüleri :

https://youtu.be/FcyGK4u-YWw

http://alikev.org/wp-content/uploads...EV_2016_FR.pdf

Millet uzay da susuz, topraksız tarım yapıyor arkadaşlar. Yapay zeka dünyayı ele geçirecek diye tartışıyorlar. İnsanın bilincini önce bir makinaya, sonra başka bir bedene aktarmanın hayaliyle yaşıyor Elon Musk, bunun için şirket kurdu. Bu ne demek biliyor musunuz? Kısmen ölümsüzlüğü bulmak demek.
    Biraz ufkunuzu açın, dünyayı keşfedin.

Bırakalım artık sağı-solu, inançlıyı-dinsizi. Dünya da en çok siyaset konuşulan ülke Türkiye ama geldiğimiz durum ortada. A partisi, B partisi, x görüşü, z görüşü vs bunlar boş işler. Yazık değil mi, birbirimize düşman oluyoruz resmen. Herkesin inancı ve görüşü kendine. Birbirimize saygı duymayı öğrenmeliyiz. Günlük işlerle değil, bilimle ilgilenmeliyiz ki bir daha ülkemiz de güzel şeyler için tartışalım. Lütfen düşünelim, saygı duyalım.
    sailor33 bunu beğendi.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Konunun moto sohbetle alakası ?

Tamam onu da geçtik. Kimse kusura bakmasın ama böyle şeyleri insanların gözüne sokmanın altında artık art niyet aramaya başladım.

Biraz da bizi iyi bir yere götürecek şeylerden bahsetsek
    Jemand ve fearlesboyy bunu beğendiler.

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap yazmayayım dedim ama
    Bazılarının kafası sadece para ve menfaat (bal tutan parmağını yalar , çalıyor ama çalışıyor) odaklı çalışıyor sanırım üzücü , deniz feneri vb örneklerine bakınca iyi örneklere ihtiyaçları var doğru.Empati güzel şey , evladı katledilen bir anneyi anlayabilmekte güzel şey.

Ali İsmail'in öldürülme görüntüleri :

https://youtu.be/FcyGK4u-YWw

http://alikev.org/wp-content/uploads...EV_2016_FR.pdf
    Deniz fenerini ben kurmadım. 1 lirada para vermedim. Ali ismailin öldürülmesinin görüntülerini niye paylaşıyosun ki?. Polisler jopladıysa vakıfa para mı göndermem gerekiyor ? Neyin acitasyonu bu. Ölmüş gitmiş gencecik çocuk. 80 milyon insan yaşıyor ülkede. Evladı katledilen tek anne Alininki değil. Ben ne nefret doluyum nede duyarlıyım. Olaya tamamen nötürüm. Siteye girip "Alinin düşüncelerini yaşatmak" kısmı garibime gitti. Çocuk belli bir kesime hakaret ve nefret dolu. Kimsenin bir diğerinden farkı yok. Ali İsmail çok özel bir insan falan değildi. Bir diğer sıradan insandı. Katledenler cezasını sonuna kadar çeksin. Ama üzerinden prim yapmaya çalışmak bana göre pek etik değil. Hele ki işin içinde maddiyat girerse her türlü burdan vurmaya açık bir konu olur. Çünkü nefret kustuğu Bu ülkede en az yüzde %90 populasyon var.
    jackonbir, Jemand ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konunun moto sohbetle alakası ?

Tamam onu da geçtik. Kimse kusura bakmasın ama böyle şeyleri insanların gözüne sokmanın altında artık art niyet aramaya başladım.

Biraz da bizi iyi bir yere götürecek şeylerden bahsetsek
    Burs , Eğitim , Evladı ölen bir ailenin bir amaç için çalışması bunlar bizi iyiye götürecek şeyler.(kin nefret değil şahsım adına kardeşim bu şekilde katledilse bu aile kadar naif ve kanun içinde olabileceğimi sanmıyorum)

Birileri gelip konuyu kirletene kadar öyle göze batan bir konu değil , koşu bugün olduğu için bir kaç sefer yazdım (geçen senede yazmıştım muhtemelen ölmez sağ olursam seneye de yazarım burası ciddi vakit geçirdiğim bir forum ve buradan böyle bir amaca destek olmak isteyenler vardır diye düşünüyorum.

Emel Korkmaz'ın yardım linki :

durum bu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:20 ----------

Kimsenin bir diğerinden farkı yok. Ali İsmail çok özel bir insan falan değildi. Bir diğer sıradan insandı. Katledenler cezasını sonuna kadar çeksin. Ama üzerinden prim yapmaya çalışmak bana göre pek etik değil. Hele ki işin içinde maddiyat girerse her türlü burdan vurmaya açık bir konu olur. Çünkü nefret kustuğu Bu ülkede en az yüzde %90 populasyon var.
    - Evet en az benim kadar sıradan yerinde bende olabilirdim , gezi eylemlerine katılan çoğumuz olabilirdik.
    - Maddiyat giren bir yerde neden hırsızlık olsun ki benim annem ve babam (rahmetli) emekli öğretmenlerdi bir gün başkasının parasına , devletin parasına , hakları olmayan paraya tenezzül ettiklerini bilmem.Hep kötü örnekler yok bu ülkede.

bu kadar salak olduğunuzu sanmıyorum sadece insani duygularınıza yenilip taraf takım tutma galyanına geliyorsunuz, yollarda nice abilerimiz kaza diye öldürüldü her biri burada bir konudan fazlasına geçmedi bu nedir böyle gerçekten kim gerçekten şeyine takıyor sanmıyorum :/

bu arada söylemeden gitmiyim akp li ya da chp li değilim, türkiye yöneticilerinide sevmiyorum

Motosikleti
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kadar salak olduğunuzu sanmıyorum sadece insani duygularınıza yenilip taraf takım tutma galyanına geliyorsunuz, yollarda nice abilerimiz kaza diye öldürüldü her biri burada bir konudan fazlasına geçmedi bu nedir böyle gerçekten kim gerçekten şeyine takıyor sanmıyorum :/

bu arada söylemeden gitmiyim akp li ya da chp li değilim, türkiye yöneticilerinide sevmiyorum
    Hocam işte o kişilerin bir konudan fazla geçmemesi de bizim hatamız , mobese görüntülerinde birbirinin karbon kopyası kazalar olurken bundan ders alınmak yerine bunların seyirlik-eğlencelik olarak televizyonlara , gazetelere verilmesi de bizim hatamız.Ama onu yapmıyoruz diye bunu yapmamamız gerekmiyor.

Ben neden gezi parkı eylemlerine katıldığımı gayet net hatırlıyorum , olayların nasıl geliştiğini de , o gün polis daha 100 mt'deki adamın görüntüsüne bile gaz sıkmasa , gezi parkına koyverse zerre olay olmazdı.Bu çocuğun yerinde ölen gezi parkı eylemlerinde bulunan herhangi birimiz olabilirdik.
    Annesi ve ailesi böyle güzel bir amaçla çalışıyor bence destek olunmalı (sence de olunmamalı olabilir buna da saygı duyarım) Ama gelip konuyu kirletmek farklı.

Büyük oyunu göremesem de çok salak olduğumu sanmıyorum

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)