Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

ATEİST BİRİYLE SEVGİLİ OLUR MUSUNUZ ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Farkindaysaniz inancli bir olarak din, islam ve kuran hakkinda yazdiklariniza itiraz etmedim, aksine bilim insani sayilabilecek biri olarak bilimin net olarak soylemedigi seyleri, sanki soylemis gibi, gercekmis gibi kendi sahsi fikrinize alet etmenize itiraz ettim.

Tabii ki inanmak zorunda degilsiniz, bazi ayetler mantiksiz gelebilir, din olgusuna tumden karsi olabilirsiniz... Fikirlerinizden dolayi asagilanmalara maruz kalmis olmaniz da malesef uzucu. Velhasil yazdiklarinizin tartisilmasini destekliyorum. Ancak bilerek katilmamayi tercih ediyorum... benzerlerine daha once katildim, internet uzerinden cok verimli olmuyor... ve (bence) inanc sadece kitabi bilgi ile olusmuyor.

Ileride din(ler) kaybolur mu? Kim bilir... Gunumuzde bilgiye ulasim ve insanlar arasi etkilesim inanilmaz derecede kolaylastigi, (en azindan bati toplumunda) fikir ve ifade ozgurlugu tavan yapmis olmasina ragmen hala dinler devam etmekte... Basimdan gecen cok ilginc bir olayi aktarayim... Bir kahve dukkaninda laptop'umu acmis calisiyorum. Arka masada hippi kilikli Amerikali bir adam ve kadin konusuyorlar, adam demesin mi "ama kabul etmek lazim ki cihad cok ilginc ve guzel bir kavram, dogru olani yapmak icin insanin icinde yasadigi ic kavga" Sasirdim kaldim... Tum yazili ve gorsel medyanin habire cihad=teror algisini pompaladigi bir zamanda herif arastirmis bulmus dogrusunu ogrenmis. Ulkemizde muslumanim diyen kac insan cihad'in gercek anlamini biliyordur? Velhasil "birgun insanlar aydinlanacak ve din yok olacak" ongorusu hayal olabilir, hatta belki tam tersi olabilir, kim bilir...

Bilim ilerledikce bilmediklerimizin ne kadar fazla oldugunun farkina variyoruz. Her bulus, kendiyle birlikte farkli sorularla birlikte geliyor. Ozellikle 20. yuzyilda, DNA ve atom'un bulunmasiyla, "canli cansiz her varligin hakkinda tum bilgiye sahip olma" algisi coktan yikilmis durumda. Tum canlilarin tum genetik yapisini biliyoruz, ancak isleyisi hakkinda cok az sey biliyoruz. Atom alti parcaciklar ve fizik konusunda hala yeni teoriler ve buluslar devam ediyor. Valhasil dunya mukemmel mi, varlik mukemmel mi, canlilar mukemmel mi? O kadar subjektif sorular ki... Her iki yonde de kendinizi ikna etmeniz mumkun. En basit canlilardan olan bakterilerin bile sahip oldugu bazi ozellikler o kadar hayret verici ki. Eger bilim, din ve inanc konusunda net bir sey soyleseydi emin olun tum bilim insanlari din konusunda yek fikir olurdu. Ama degiller...

Neyse... Sanirim insanlarin size ve goruslerinize musamahasiz tavri sizi de yormus ve tepki olusturmus... Inanc ve kutsallar hassas mevzular. Dengesiz tepkiler olusmasi cok kolay. Ulu orta tartismak cok kolay degil, ama tartisilmasi gerekli de.

"Cihad:İslami bir terim. Arapça "mücadele" kökünden gelir ve güncel Türkçede çoğunlukla "İslam uğruna savaşma" anlamında kullanılır. Arapçada cihad sözcüğü c-h-d kökünden türemiştir. ... Dördüncüsü ise inançsızlarla ve İslam düşmanları ile fiziksel savaş anlamına gelir."

Şükürler olsun ki bu kavramı benimseyen Musluman toplumlar teknoloji üretemiyor,aksi halde neler olurdu düşünmek bile korkunç.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Turgetson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Cihad:İslami bir terim. Arapça "mücadele" kökünden gelir ve güncel Türkçede çoğunlukla "İslam uğruna savaşma" anlamında kullanılır. Arapçada cihad sözcüğü c-h-d kökünden türemiştir. ... Dördüncüsü ise inançsızlarla ve İslam düşmanları ile fiziksel savaş anlamına gelir."

Şükürler olsun ki bu kavramı benimseyen Musluman toplumlar teknoloji üretemiyor,aksi halde neler olurdu düşünmek bile korkunç.
    Bu konuda Gallup'un 8 ulkede 10000 katilimciyla yaptigi bir anket var, tek soru: Cihad nedir?

http://news.gallup.com/poll/7333/jih...-struggle.aspx

Arapca bilmeyen toplumlar (Turkiye, Iran, Pakistan) savasla, arapca bilen toplumlar (Lubnan, Kuveyt, Urdun, Fas) ise "daha iyi olmak icin ic mucadele" ile iliskilendirmisler...

Wikipedia'dan: http://en.wikipedia.org/wiki/Jihad

Jihad is an Arabic word which literally means striving or struggling, especially with a praiseworthy aim. It can have many shades of meaning in an Islamic context, such as struggle against one's evil inclinations, an exertion to convert unbelievers, or efforts toward the moral betterment of society, though it is most frequently associated with war. In classical Islamic law, the term refers to armed struggle against unbelievers, while modernist Islamic scholars generally equate military jihad with defensive warfare. In Sufi and pious circles, spiritual and moral jihad has been traditionally emphasized under the name of greater jihad. The term has gained additional attention in recent decades through its use by terrorist groups.

The word jihad appears frequently in the Quran with and without military connotations, often in the idiomatic expression "striving in the path of God (al-jihad fi sabil Allah)". Islamic jurists and other ulema of the classical era understood the obligation of jihad predominantly in a military sense. They developed an elaborate set of rules pertaining to jihad, including prohibitions on harming those who are not engaged in combat. In the modern era, the notion of jihad has lost its jurisprudential relevance and instead given rise to an ideological and political discourse. While modernist Islamic scholars have emphasized defensive and non-military aspects of jihad, some Islamists have advanced aggressive interpretations that go beyond the classical theory.

Jihad is classified into inner ("greater") jihad, which involves a struggle against one's own base impulses, and external ("lesser") jihad, which is further subdivided into jihad of the pen/tongue (debate or persuasion) and jihad of the sword. Most Western writers consider external jihad to have primacy over inner jihad in the Islamic tradition, while much of contemporary Muslim opinion favors the opposite view. Gallup analysis of a large survey reveals considerable nuance in the conceptions of jihad held by Muslims around the world.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    "

Bu ne sakat bir düşüncedir. Söyler misin müslüman olmayan ülkelerin geliştirdiği teknoloji ne için kullanılıyor..
    Amerika teknolojisi ile Afganistan'da ırakta, sudanda, Suriye'de, binlerce insanı katletmedimi....
    Atom bombasını kim kullandı...
    Bosna'da yapılan katliamı sopaylamı yaptılar.
    Kimyasal silahları köylülerin geliştirdi...

Yani neyi anlatmak istedin ki bu sözlerle

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ne sakat bir düşüncedir. Söyler misin müslüman olmayan ülkelerin geliştirdiği teknoloji ne için kullanılıyor..
    Amerika teknolojisi ile Afganistan'da ırakta, sudanda, Suriye'de, binlerce insanı katletmedimi....
    Atom bombasını kim kullandı...
    Bosna'da yapılan katliamı sopaylamı yaptılar.
    Kimyasal silahları köylülerin geliştirdi...

Yani neyi anlatmak istedin ki bu sözlerle
    Bu saydıklarının hiçbirisi kendi dinini yaymak için yapılmadı,bunu anlamak için Einstein olmaya gerek yok bence.

Kaldiki batı dünyası kendi dinini yaymayı geçtim,bizim gibi ülkelerinin radikalleşmesinden bilakis çok mutlu.

Küçücük bir Kore eğitime ve bilime yaptığı yatırımla ne hale geldi. Eğer ki zamanında ortadoğu ulkeleri bu yola girebilseydi, üstüne üstlük trilyonlarca dolarlık petrol gücüyle batı için nasıl bir tehdit olacağını sen düşün.

Ne yaptılar;
    İran da Humeni'yi desteklediler ve devrim oldu.Sonuç devasa bir ülke bittiii.
    Zengin petrol yataklarına sahip Arap ülkerinde şehylere,şıhlara sahip çıkarak bü ülkeleride kendilerine bağladılar.Şeriatın falan uygulanması adamların umrunda bile değil.

Ehh Türkiye için de güzel planları vardı.1980 darbesiyle tüm ilerici kadrolar tasviye edildi.Zorunlu din dersleri imam hatipler derken ülkenin geldiği durum ortada.

Fakat ne anlatmak istedin dedin ya şunu anlatmak istedim;
    Fantastik bir düşünce geliştirelim.Batı'nin sahip oldugu tüm teknolojin cihad kavramına sahip çıkan müslüman devletlerde oldugunu düşün.Batının da açlıktan sefaletten kırıldığını varsayalım ve arada yine şimdikine benzer bir düşmanlık olsun.Neler olurdu mesela ?

Cidden ne düşünüyorsun çok merak ediyorum ?

Motosikleti
    SD 1290R
    Ateistleri öldürelim diyen müslüman devletler yok, terörist gruplar var.

Olmayan şeyler üzerinden konuşmayalım, cok daha bet not soru: Batının gücü yarın Türkiye'nin eline geçse dünya herkes için daha güzel bir yer mi olurdu?

Motosikleti
    Bu saydıklarının hiçbirisi kendi dinini yaymak için yapılmadı,bunu anlamak için Einstein olmaya gerek yok bence.

Kaldiki batı dünyası kendi dinini yaymayı geçtim,bizim gibi ülkelerinin radikalleşmesinden bilakis çok mutlu.

Küçücük bir Kore eğitime ve bilime yaptığı yatırımla ne hale geldi. Eğer ki zamanında ortadoğu ulkeleri bu yola girebilseydi, üstüne üstlük trilyonlarca dolarlık petrol gücüyle batı için nasıl bir tehdit olacağını sen düşün.

Ne yaptılar;
    İran da Humeni'yi desteklediler ve devrim oldu.Sonuç devasa bir ülke bittiii.
    Zengin petrol yataklarına sahip Arap ülkerinde şehylere,şıhlara sahip çıkarak bü ülkeleride kendilerine bağladılar.Şeriatın falan uygulanması adamların umrunda bile değil.

Ehh Türkiye için de güzel planları vardı.1980 darbesiyle tüm ilerici kadrolar tasviye edildi.Zorunlu din dersleri imam hatipler derken ülkenin geldiği durum ortada.

Fakat ne anlatmak istedin dedin ya şunu anlatmak istedim;
    Fantastik bir düşünce geliştirelim.Batı'nin sahip oldugu tüm teknolojin cihad kavramına sahip çıkan müslüman devletlerde oldugunu düşün.Batının da açlıktan sefaletten kırıldığını varsayalım ve arada yine şimdikine benzer bir düşmanlık olsun.Neler olurdu mesela ?

Cidden ne düşünüyorsun çok merak ediyorum ?
    Komik olma hiç mi tarih okumadın haçlı seferlerinin, misyonerlerin Afrika'da yaptıklarının dinle alakası yokmu ??? 🤔🤔
    Örneğin Osmanlı'nın elinde güç varken o zamanın teknolojisi varken hiç katliam yapmış mı. Gidip Hıristiyan ülkelerinin gelişmesini engellemek için iç savaşmı çıkarmış. Onları birbirine mi düşürmüş.
    O zaman onlardan biri çıkıp iyiki Osmanlı'nın teknolojisi bizde yok biz olsak hepsini keserdik demiş mi acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:52 ----------

Ateistleri öldürelim diyen müslüman devletler yok, terörist gruplar var.

Olmayan şeyler üzerinden konuşmayalım, cok daha bet not soru: Batının gücü yarın Türkiye'nin eline geçse dünya herkes için daha güzel bir yer mi olurdu?
    Cevabı geçmişte var.

O gücün sınırsız olduğu zamanlarda ( Osmanlı, Selçuklu,..) o günkü şartlarda gayet insancıl yönetim vardı.
    Birkaç örnek

Haçlılar kudüsü aldıklarında çoluk çocuk herkesi kılıçtan geçirdi

Endülüs medeniyeti İspanya'da yok edildi canlı kimse yazılı kitap kalmadı.

Senelerce Afrika'da köleleri kim götürdü

Sizin demokrasinin doruğunda dediğiniz toplumlar birazcık damarlarına basıldığında nasıl canavar oluyorlar. Bosna da ne oldu ki

Gücün sonsuzluğu da İstanbul fethedilince kimin canına kıyılmış tır
    Avrupa Osmanlı'nın kılıcından ne zarar görmüştür.

Yapmayın gardaşlar yav biz yufka yürekli bir milletiz. Bu bizim kanımızda var. Eğer o gücü elde edebilirsek dünya daha yaşanabilir bir yer olacaktır
    aokuyumcu bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Komik olma hiç mi tarih okumadın haçlı seferlerinin, misyonerlerin Afrika'da yaptıklarının dinle alakası yokmu ??? ����
    Örneğin Osmanlı'nın elinde güç varken o zamanın teknolojisi varken hiç katliam yapmış mı. Gidip Hıristiyan ülkelerinin gelişmesini engellemek için iç savaşmı çıkarmış. Onları birbirine mi düşürmüş.
    O zaman onlardan biri çıkıp iyiki Osmanlı'nın teknolojisi bizde yok biz olsak hepsini keserdik demiş mi acaba
    iyice konuyu karıştıdın.

Benim anlatmak istediğimi bence çok iyi anladın,Cihad kavramı tehlikelidir dedim,arkasındayım sözümün.

Eskiden tabiki din savaşları vardı.Bu adamlar kendi aralarında da Protestan-Katolik savaşı yaptılar tam 30 yıl boyunca.
    Gelip de bana 1000 yıl oncesini anlatma.Osmanlı'nın gücü yetse tüm avrupayı fethetmeyecek miydi ? Bu fetihler kansız mı oluyordu ?
    Sence Osmanlı'ın fethettiği ülkelerin hala üstlerinden atamadıkları Türk düşmanlığının sebebi kendilerine zamanında çok iyi davranılması mı ?

Haşmet ise gelmiş boyle devletler yok diyor,bu konuları konustuğumuz için kafamızla top diye oynamasalarda kesecek devletler var Haşmet kardeş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:28 ----------

Komik olma hiç mi tarih okumadın haçlı seferlerinin, misyonerlerin Afrika'da yaptıklarının dinle alakası yokmu ??? ����

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:52 ----------

Cevabı geçmişte var.

O gücün sınırsız olduğu zamanlarda ( Osmanlı, Selçuklu,..) o günkü şartlarda gayet insancıl yönetim vardı.
    Birkaç örnek

Haçlılar kudüsü aldıklarında çoluk çocuk herkesi kılıçtan geçirdi

Endülüs medeniyeti İspanya'da yok edildi canlı kimse yazılı kitap kalmadı.

Senelerce Afrika'da köleleri kim götürdü

Sizin demokrasinin doruğunda dediğiniz toplumlar birazcık damarlarına basıldığında nasıl canavar oluyorlar. Bosna da ne oldu ki

Gücün sonsuzluğu da İstanbul fethedilince kimin canına kıyılmış tır
    Avrupa Osmanlı'nın kılıcından ne zarar görmüştür.

Yapmayın gardaşlar yav biz yufka yürekli bir milletiz. Bu bizim kanımızda var. Eğer o gücü elde edebilirsek dünya daha yaşanabilir bir yer olacaktır
    Ahmet artık eminimki senin dünyadan haberin yok.
    Bosna deyip duruyorsun.Yahu ben boşnağım bee,dedelerim Bosna'lıdır.O savaşı hatırlayacak kadar yaşım da var.
    ABD ve batı nın yaptıklarını kendi fikrimce anlattım zaten.Fakat o savaş bir din savaşı değildir.
    Savaşı da gelip ABD bitirdi.Gelip de vay benim Hristiyan Sırp kardeşlerim demedi(utandılar artık bu vahşete göz yummaktan),fakat çok geç kaldılar..
    Fakat soruyorum 10 binlece boşnak katledilirken neredeydi o Müslüman ülkeler.
    Onu geçtim bizim bi Mercümek vardı bilir misin ? Bosna paraları falan duydun mu boyle şeyler.Daha fazla Bosna deme bana.

Motosikleti
    SD 1290R
    Haşmet ise gelmiş boyle devletler yok diyor,bu konuları konustuğumuz için kafamızla top diye oynamasalarda kesecek devletler var Haşmet kardeş.
    Bana kalsa dünyada müslüman devlet olup olmadığı da tartışılır... Müslümanların yaşadığı yerler çok, da "müslüman devlet" diyebileceğim bir ülke bulmakta zorlanmaktayım...

Bu arada gerçekten gayrimüslimleri öldürme politikası olan bir devlet var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:17 ----------

Sağlı sollu kendi düşüncesinde olmayanların baskı görmesine salık veren bir milletiz. Geçmişte dindarlara baskı uyguluyorduk, problem yoktu, bugün tam tersi, yine problem yok. Alevileri ezdik, Kürtleri ezdik. Fikrini ifade ettiği için 200 küsür gazetecimiz bugün içeride. 600 küsür bebek hapishanede büyüyor. Daha yeni doğum yapmış kadınları içeri atıyoruz. Bunları içeri almak için tecavüzcüleri dışarı salıyoruz. Sahibinden de satılan ilanlara güven sıfır. Kendi insanımıza güvenemiyoruz. Ermeni ve Yahudilerin iş ahlakının daha iyi olduğunu tecrübe ediyoruz. Burada sorun çıkaran motosikleti olana açıktan "sat onu" tavsiyesi veriyoruz.

O gücü elde edebilirsek değişmişiz demektir. Ama yarın biri alır o gücü elimize verirse... Allah korusun Kendi insanımıza bunu yapıyorsak dünyaya neler yapmayız...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bana kalsa dünyada müslüman devlet olup olmadığı da tartışılır... Müslümanların yaşadığı yerler çok, da "müslüman devlet" diyebileceğim bir ülke bulmakta zorlanmaktayım...

Bu arada gerçekten gayrimüslimleri öldürme politikası olan bir devlet var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:17 ----------

Sağlı sollu kendi düşüncesinde olmayanların baskı görmesine salık veren bir milletiz. Geçmişte dindarlara baskı uyguluyorduk, problem yoktu, bugün tam tersi, yine problem yok. Alevileri ezdik, Kürtleri ezdik. Fikrini ifade ettiği için 200 küsür gazetecimiz bugün içeride. 600 küsür bebek hapishanede büyüyor. Daha yeni doğum yapmış kadınları içeri atıyoruz. Bunları içeri almak için tecavüzcüleri dışarı salıyoruz. Sahibinden de satılan ilanlara güven sıfır. Kendi insanımıza güvenemiyoruz. Ermeni ve Yahudilerin iş ahlakının daha iyi olduğunu tecrübe ediyoruz. Burada sorun çıkaran motosikleti olana açıktan "sat onu" tavsiyesi veriyoruz.

O gücü elde edebilirsek değişmişiz demektir. Ama yarın biri alır o gücü elimize verirse... Allah korusun Kendi insanımıza bunu yapıyorsak dünyaya neler yapmayız...
    http://www.radikal.com.tr/dunya/atei...m-var-1166049/

Bu ülkeler şöyle: Afganistan, İran, Malezya, Maldivler, Moritanya, Nijerya, Pakistan, Katar, Suudi Arabistan, Somali, Sudan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Yemen.

denmişş.

Bu ülkelerin ortak noktaları malumunuz..
    hasmet bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    http://www.radikal.com.tr/dunya/atei...m-var-1166049/

Bu ülkeler şöyle: Afganistan, İran, Malezya, Maldivler, Moritanya, Nijerya, Pakistan, Katar, Suudi Arabistan, Somali, Sudan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Yemen.

denmişş.

Bu ülkelerin ortak noktaları malumunuz..
    Cihadı sadece insan öldürmek olarak bilen kişinin bu şekilde düşünmesi normal. Peygambere verilen görevin sadece tebliğ etmek olduğu bir dinde kendine veya diğerlerine daha fazla görev verildiğini düşünmesi sadece o kişinin bu konuda cahil olduğunu gösterir. Hiç bir kimse kendisine peygamberden daha fazla görev verildiğini düşünemez. Farklı düşünen veya durumdan kendine vazife çıkaran diğerlerine referans olamaz. Bak gördün mü falanca kişi, topluluk, devlet, millet veya ne derseniz deyin şunu yapıyor bak bu böyleymiş diye kabul göremez kişi sadece kendi yaptığından sorumludur. Uzatmayayım Moritanyalı, Sudanlı, Somalili vs benim referansım olamaz.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu tartışmaların tümü Kuran'da yazılanların bütününden ayrı tutarak cımbızla çekilip millete emir diye yutturulmaya çalışılmasından kaynaklanıyor. Islam dininin yaygınlaştırılmasına çalışılan bir dönemde karşılaşılacak zorluklar ve baskılar karşısından peygamber ve etrafındakilere ne yapmaları gerektiğini söyleyen ayetler bugün için geçerli değillerdir. Bu devirde herkes her şeyin varlığından haberdar. Kimsenin bir dini yaymak için birilerini, hele ki dinin kesinlikle yasakladığı şekilde, masumları öldürmeye hakkı yoktur. Şu dönemde bu misyon kimsede değil artık. Işid gibi beyinsiz hayvan sürüleri bunu anlayabilecek zekada değiller. İnsan falan da değiller bana göre. Ha olur da o yeni bir haçlı seferleri başlar, müslümanlık yok edilmek istenir, size saldırılır işte o zaman tekrar geçerli olurlar. Bu safsata kısmını bırakalım da dinin gerçekten istediği gibi inanan ve iyi kalpli insanlar olalım. İnanmayan zaten hesabını kendisi verecektir, bu onun kendi sorunu. Sen istersen söylersin görevini yaparsın gerisi ona kalmış.

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    "...Dinin gerçekten istediği gibi inanan ve iyi kalpli insanlar olalım."

İlginç geldi Gerçekten bu dinin istediği yaşamak ne ola ki ? Bunca farklı yorum tarikat meshep varken hem de..

Motosikleti

Bosna deyip duruyorsun.Yahu ben boşnağım bee,dedelerim Bosna'lıdır.O savaşı hatırlayacak kadar yaşım da var.
    ABD ve batı nın yaptıklarını kendi fikrimce anlattım zaten.Fakat o savaş bir din savaşı değildir.
    Savaşı da gelip ABD bitirdi.Gelip de vay benim Hristiyan Sırp kardeşlerim demedi(utandılar artık bu vahşete göz yummaktan),fakat çok geç kaldılar..
    Fakat soruyorum 10 binlece boşnak katledilirken neredeydi o Müslüman ülkeler.
    Onu geçtim bizim bi Mercümek vardı bilir misin ? Bosna paraları falan duydun mu boyle şeyler.Daha fazla Bosna deme bana.
    Siz Boşnak olarak orda müslümanlara soykırım olmadı diyorsanız iki ihtimal var ya haberiniz yok yada söylemeyeceğim diğer ihtimal...

Srebrenitsada neden başka dinden insanların mezarı yok açıklar mısın..
    Amerika oradaki savaşı bitirmiş...komik gerçekten komik...

" Fetih" nedir "işgal" nedir "soykırım" nedir.... Aradaki farkları bilmiyorsanız karıştırmanız normal..

Nazi Almanya'nın Fransa'yı alması işgal Yahudileri öldürmesi soykırımdır...

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Yahu arkadaşlar etmeyin eylemeyin, biz kendi tarihimizde soydaşlarımıza korkunç eziyetler etmiş bir devlet geleneğinden geliyoruz, evet okullarda öğretilmez ama biraz merakı olan için öğrenecek kaynaklar var. "Büyük kaçgun" nedir bilir misiniz ? Anadolu'da kuş uçmaz kervan geçmez yerlere neden köyler kurulmuş haberiniz var mı ? Korkudan "Biz Kürd'üz" diyen Türk boyları hangisidir biliyor musunuz ? Bir de yabancılara iyi mi davranacakmış o devlet ?? Araplar neden bizden nefret eder bilir misiniz ? "Anneciğim Türkler geliyor" lafı hangi millette atasözüdür ?? Biraz bilgi .....
    killingroad bunu beğendi.

Motosikleti
    SD 1290R
    Uluslararası kabul edilen görüş, Boşnak müslümanların soykırıma uğradığı. Bu kadar yakın zamanda Avrupa'nın göbeğinde böyle bir vahşetin olmuş olması ilk başta Avrupa, sonra müslümanlar dahil tüm dünya için bir yüz karası.

Amerika liderliğinde 20 gün süren NATO bombardımanı bitiriyor savaşı.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Ileride din(ler) kaybolur mu? Kim bilir... Gunumuzde bilgiye ulasim ve insanlar arasi etkilesim inanilmaz derecede kolaylastigi, (en azindan bati toplumunda) fikir ve ifade ozgurlugu tavan yapmis olmasina ragmen hala dinler devam etmekte..
    Bahsettiğin etkileşim çok ama çok yeni, devasa bir parabolle değiştirse de hayatımızı, çok yeni. Belli başlı, kişisel özgürlüğün tavan yaptığı toplumlardan (eğitimin kaliteli olanlarında) ibrahimi dinler büyük hızla siliniyor şu an bile. Norveç, Hollanda, Almanya gibi; ABD'nin neden örnek teşkil etmediğni konuşmamıza gerek yok sanırım bu hususta.
    Benim şahsi görüşüm, elbette hatalı olma payım var; ibrahimi dinler silinme safhasına kadar zayıflayacaklar, en zor silinecek olanı islam olmakla birlikte.

Ayrıca hipster amcaya uzaktan davul romantik gelmiş olabilir, ki yanlış yorumlamış. İç kavga falan yok, neyin doğru olduğu ile ilgili bir yargılama süreci de yok. Cihad is cihad. Bireyin doğruyu araması, içine sindirmesi, değer yargılarını çalıştırması falan filan gibi şeyler yok; o amcamız var zannetmiştir. Ha bu islamın tek başına problemi değil, benzer şeyleri İncil'den de örnekledim yukarıdaki mesajlarda. =) Hristiyanlık yumuşama sürecine girmek zorunda kaldığı, Musevilik zaten "private afterparty" tadında olduğu için geriye islam kalıyor, şiddetle bu kadar özdeşleştirilebilecek şekilde sömürülebilmesi bu yüzden tek başına.

Motosikleti
    Yamaha mt-25
    Elhemdulillah müslümanim da, olurdum be ya. Müslümanız deriz alkol alırız zina yaparız.. biz sözde muslumanlardan hersey olur acikcasi

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    oo konu nerelere gelmiş.. Bosna böyle düz bakarak içinden çıkılabilecek bir şey değl. Srebrenitsa yaşanmadan hemen önce izzetbegovic ne yapmış onu da bir araştıralım mı? o işin altından akan pis suların haddi hesabı yok. bu tabii ki bosnakların "kılıçtan geçirildiği" gerçeğini değiştirmiyor da, öyle o geldi bunu kesti tü kaka diyerek yorumlayabileceğimiz bir konu değil.

müslüman devlet var mı? ateistleri öldürmek isteyen devlet var mı?
    bunun için "x devlet y devlet tanımına bakmamız lazım. ABD ve UK dışında, belli bir gidişi tipi planı (çok uzun vadeli) olan devlet mi var? türkiye şu an islamofaşizmle yönetiliyor, türkiye islamofaşist bir ülke mi? 25 yıl önce neydi? 15 yıl önce neydi? devletlerin böyle ajandaları olsa da açıklayabilirler mi? Şİmdi Suudi Aravistan vahabbi şeriatıyla yönetilen bir ülke idi.. şimdi neye dönüştü? ülkeleri böyle etiketleyemeyiz.
    ama ben gönül rahatlığı ile ateist terör örgütü, misyoner ateist örgüt bulamazsınız derim. =) kaldı ki örgüt olmasına eline silah almasına gerek de yok. youtube'da ahsen tv'nin röportajı duruyor, ailenizden biri ateistim dese ne yaparsınız diye.. bunu yapacak bir tane ateist bulamazsınız. en cahil ateistlerden birinde yakın çevremde yaşadım ben tersi durumu, en fazla görüşmeme oldu =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:01 ----------

Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu arkadaşlar etmeyin eylemeyin, biz kendi tarihimizde soydaşlarımıza korkunç eziyetler etmiş bir devlet geleneğinden geliyoruz, evet okullarda öğretilmez ama biraz merakı olan için öğrenecek kaynaklar var. "Büyük kaçgun" nedir bilir misiniz ? Anadolu'da kuş uçmaz kervan geçmez yerlere neden köyler kurulmuş haberiniz var mı ? Korkudan "Biz Kürd'üz" diyen Türk boyları hangisidir biliyor musunuz ? Bir de yabancılara iyi mi davranacakmış o devlet ?? Araplar neden bizden nefret eder bilir misiniz ? "Anneciğim Türkler geliyor" lafı hangi millette atasözüdür ?? Biraz bilgi .....
    Bu konudaki dezenformasyon gerçekten had safhada.. adamlar böyle güle oynaya topraklarını verdiler, osmanlı da bunlara çiçek uzattı, güllük gülistanlık yaşadılar zannediliyor.. sonra adam egemenliğini geri almaya çalışınca "yunanlar osmanlıya ihanet etti".. hee

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Yeniçerileri biliriz değil mi ? Hepsi Hristiyan ailelerinin elinden silah zoruyla alınan küçük yaşta çocukların yetiştirilmesiyle oluşmuş bir ordudur. Kime ne anlatıyoruz yahu ? ( Ama onlar içinde iyi olmuş da, yoksa fakirlikten ölecekmişler de, anlat anlat )

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    herkesin dinine saygılıyız bi kere =)

benim favorim milliyetçi osmanlıcılar.. hani adam Türk üstünlüğü görüşüne sahip.. ama osmanlı hayranı? =))
    bir bilse ne kadar komik olduğunu bunun..
    drtayfun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)