Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

suriyelileri görünce moralim bozuldu

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kanuna aykiri bir sey yapmadiklari muddetce yapacak bir sey yok. Ya denize girecek baska bir yer bulacaksiniz. Ve ya parayi bastirip onlarin giremeyecegi bir yerde gireceksiniz.
    Yani kendi ülkemizde medeniyetsiz suriyelilerden dolayı rahat edemediğimiz için, para ödeyip rahat edeceğiz öyle mi?
    Ama daha önceden para ödemiyorduk rahat etmek için? Para cebimizde kalıyordu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı fenerbahceli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dinciler arapçılar suriyeciler nasıl da belli ediyor kendini. Nasıl da alınganlar. Öyle alınganlar ki uçurumun kenarında olsak bizi elleriyle iterler
    Arapçı? Dinci? Suriyeci?
    Ne güzel ön yargılar bunlar. arapları da suriyelileri de sevmem. Ama kültür ve yaşayışları kendi ülkelerinde olduğu sürece beni alakadar etmez.
    Dinci dediğin İslâm dinine mensup olmaksa doğru.
    Uçurumun kenarında olsam elimle iter miyim? Anama avradıma da sövsen itmem. Sen beni iter misin? Şu nefretini, ön yargılarını gördükten sonra içimden aksine inanmak gelmiyor.
    Sen benim yazdıklarımı okumamışsın sanırım.

Edit: Vatandaşım, aynı zamanda aynı takımı tuttuğum bir insanın bunları söylemesi cidden yaraladı beni.

Alıntı MSMorkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle bu yazıyı okuyunca başımdan aşağı kaynar sular döküldü. PC mavi ekran verdi şu cevabı yazarken. Üşenmedim tekrar yazıyorum.

Daha da öncelikle şunu belirteyim suriyeli insanların varlığından dolayı halay çekmiyorum. Burada olmalarından da hoşnut değilim. İstanbul bize bile yetmiyor.

1. Burada rahatsız olduğun şey çalıların arasında toplu namaz kılınması mı? Yoksa suriyeli olmaları mı? Çünkü biz de muhafazakar bir aile olarak bu tarz bir yere gittiğimizde çalıların arasında toplu namaz kılıyoruz.
    2. Biz muhafazakar bir aileyiz. Sen şimdi diyorsun ki biz toplum içinde medeni bir şekilde yaşayamıyorduk (!) öyle mi? Ama sen ve senin gibiler bize öğretti? Allah razı olsun
    3. Bizi (muhafazakar TÜRK aileleri) topluma yeni ayak uydurmuş mağara insanları olarak değerlendiriyorsan seni yazdığın ilk cümleyi tekrar etmeye çağırıyorum. Bir motosiklete 1 sen + 1 eş + 2 çocuk... CBF 150 bende de var. Ruhsatında azami 2 (iki) yolcu, 0 ayakta yolcu diye ifade ediliyor.

Namaz kılanlardan, İslam'ı hayat tarzı haline getirmiş insanlardan korkmayın. Zira onlar eşinize de çocuklarınıza da topluma da diğerlerinin yaşam tarzına da en çok saygı gösterenlerdir emin olun.
    İslamcı ve saygı öyle mi? Çok komik
    Dorebar bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    OğuzÖztürk, kemboo, DadasOflu ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Sizi gidi bölücü, ötekileştiriciler. Saygılı olun birbirinize.
    Suriyeliler gitse de memleket rahatlasa.
    Tartışmayın, tartışmayı bilmiyorsunuz. Ayrı telden çalıyor herkes.
    OğuzÖztürk bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    İslamcı ve saygı öyle mi? Çok komik
    Hala -cı -ci ekleriyle bir kalıba sokma çabasındasın. Burada İslamı anlatmak bana düşmüyor. Ama eleştirmeden önce okumanı öğrenmeni tavsiye ederim. Yazık ediyorsunuz saygısızlık ediyorsunuz.

İslam ne arapla ne yobazla ne suriyeliyle ne akepelilikle ile bir tutulamaz eşleştirilemez.

Bu kalıplardan kurtulun. İnsanı insan olduğu için sevin değerlendirin.

Ayrıca tekrar ediyorum, İslamı hayat tarzı haline getirmiş bir insan saygıyı da sevgiyi de uç noktalarında gösterir.

Arapçı? Dinci? Suriyeci?
    Ne güzel ön yargılar bunlar. arapları da suriyelileri de sevmem. Ama kültür ve yaşayışları kendi ülkelerinde olduğu sürece beni alakadar etmez.
    Dinci dediğin İslâm dinine mensup olmaksa doğru.
    Uçurumun kenarında olsam elimle iter miyim? Anama avradıma da sövsen itmem. Sen beni iter misin? Şu nefretini, ön yargılarını gördükten sonra içimden aksine inanmak gelmiyor.
    Sen benim yazdıklarımı okumamışsın sanırım.

Edit: Vatandaşım, aynı zamanda aynı takımı tuttuğum bir insanın bunları söylemesi cidden yaraladı beni.
    Önyargı mı? İslam islam diye diye güzelim ülkeyi arabistana çevirip hayatı zehir ettiniz bize
    Dorebar bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Önyargı mı? İslam islam diye diye güzelim ülkeyi arabistana çevirip hayatı zehir ettiniz bize
    Bunu yapan ben değilim. Benim oy verdiğim parti(ler) şu ana kadar iktidara gelmedi.
    Benim savunduğum görüşler şu ana kadar uygulanmadı.
    Benim de istemediğim insanlar diğer vatandaşlarımızın ekmeğine ortak edildiler.

Greenut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu yaşıma geldim, bu yaşımda farklı kültürleri farklı inançları benimsemiş yüzlerce insan tanıdım, gördüm, duydum. Artık hayata karşı çok farklı bir tutum içerisindeyim. Küçük yaşlardan beri hiç bir inancım olmamasına rağmen bundan 10-12 sene önce başörtülüleri dışladıklarında ayrıştırdıklarında karşılarında oldum, tartışmalara girdim, inançlıları hep korudum. Çünkü bizim halk olarak tarihimiz de boktan, şimdi anlıyorum ki hayatımız birbirlerimizi dışlamakla geçmiş. Şu an vardığım kişilik benliğimden çok çok farklı evrildi. Artık kendimle alakalı bir görüşten çok eminim ve değişmeyecek: islamiyet ve islamiyeti yaşam merkezi haline getirmiş kişilerden ve görüşlerden olabildiğince uzak durmak. Araplardan da nefret ediyorum, Suriyelilerden de, faşistlikse, faşistim. İnsanoğlunun başına gelmiş en büyük bela dindir.

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125

Namaz kılanlardan, İslam'ı hayat tarzı haline getirmiş insanlardan korkmayın. Zira onlar eşinize de çocuklarınıza da topluma da diğerlerinin yaşam tarzına da en çok saygı gösterenlerdir emin olun.
    ben ateist, islamı hayat tarzı hale getirmemiş hiçbir toplumun kafa kestiğini, kendini patlattığını görmedim, ancak islamı hayat tarzı haline getirmiş toplumlarda (arabistan, iran, afganistan, vs) kafa kesme, kadın taşlama, canlı bomba, vince takma, vs.. gördüm, görüyorum. bu söylediğiniz resmen rüyada yaşamak. ben şahsen söyliyeyim. Dindar çok temiz insanlar var. eyvallah. ancak çoğunluk öyle değil ve bana göre aşırı muhafazakarsa, aşırı dindarsa 3 kere düşünürüm...
    Greenut, Dorebar ve axios bunu beğendiler.

pokeharun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 ybr sattı 2006 cbr 600 f sattı,yeni arıyor:)
    Nedir bu islam düşmanlığı? Herhalde ateist veya başka dine mensubsunuz, arkadaş ne güzel cevap verdikçe laf sokup ortaya yem atıp kesip atıyorsunuz. Bırakın bu dar düşünceyi,düşmanlığı. herkesin birbirine saygı göstermesi gerektiğini bile unutuyorsunuz. İslamiyet dünyanın en şerefli en güzel dinidir insanlara saygıyı hoşgörüyü güzel ahlakı getirir.Yanlis davranislarda bulunup bunu İslamiyet in bakış açısıymış gibi gösterip suçu dine atmayın. Her toplulukta sevin ya da sevmeyin onlara uygun davranmayan kişiler çıkacaktır,bunu bütün topluluk böyledir diye gosteremeyiz.Apaci lik yapan bir motorcu arkadaşa çoğumuz giydiriyoruz ozaman bütün motor severler öyledir diyemeyiz. Bırakalım bu dar düşünceyi biraz bakış açınızı genişletin, inancınız partiniz ne olursa olsun birbirimize saygı ile sevgi ile yaklasalim.Motor severler olarak daha biz burada birbimize saygısızlık yaparsak benim düşüncemde değil diye hemen düşman kesilirsek ozaman dışarıdaki herkesle düşman oluruz. En azından Bizim bir ortak noktamız var. Lütfen insanların inançlarına düşüncelerine saygı gösterin.benim gibi düşünmeyen kötüdür şöyledir böyledir.. Birbimize saygı ve sevgi çerçevesinde yaklasalim.
    sey_47, MSMorkan, Stock Sever ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı erenedip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ateist, islamı hayat tarzı hale getirmemiş hiçbir toplumun kafa kestiğini, kendini patlattığını görmedim, ancak islamı hayat tarzı haline getirmiş toplumlarda (arabistan, iran, afganistan, vs) kafa kesme, kadın taşlama, canlı bomba, vince takma, vs.. gördüm, görüyorum. bu söylediğiniz resmen rüyada yaşamak. ben şahsen söyliyeyim. Dindar çok temiz insanlar var. eyvallah. ancak çoğunluk öyle değil ve bana göre aşırı muhafazakarsa, aşırı dindarsa 3 kere düşünürüm...
    Eğer afganistan, iran, ışid, arabistan, suriye sizin için bu sınıfa giriyorsa
    haklısınız o vakit ne diyeyim. Düşünmeye devam edin o halde.
    Sonumuz yaklaşmış. Siz ülkenin bir yarısından nefret ediyorsunuz, diğer yarısı da sizden nefret ediyor.
    Kardeşlik için, birbirimizi sevmek içini, başkalarını eleştirirken daha dikkatli daha spesifik olmamız için bir şey yazıyorum,
    beni de bir yana itip benden de nefret etmeye çalışıyorsunuz.
    pokeharun ve twisten bunu beğendiler.

Alıntı pokeharun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nedir bu islam düşmanlığı? Herhalde ateist veya başka dine mensubsunuz, arkadaş ne güzel cevap verdikçe laf sokup ortaya yem atıp kesip atıyorsunuz. Bırakın bu dar düşünceyi,düşmanlığı. herkesin birbirine saygı göstermesi gerektiğini bile unutuyorsunuz. İslamiyet dünyanın en şerefli en güzel dinidir insanlara saygıyı hoşgörüyü güzel ahlakı getirir.Yanlis davranislarda bulunup bunu İslamiyet in bakış açısıymış gibi gösterip suçu dine atmayın. Her toplulukta sevin ya da sevmeyin onlara uygun davranmayan kişiler çıkacaktır,bunu bütün topluluk böyledir diye gosteremeyiz.Apaci lik yapan bir motorcu arkadaşa çoğumuz giydiriyoruz ozaman bütün motor severler öyledir diyemeyiz. Bırakalım bu dar düşünceyi biraz bakış açınızı genişletin, inancınız partiniz ne olursa olsun birbirimize saygı ile sevgi ile yaklasalim.Motor severler olarak daha biz burada birbimize saygısızlık yaparsak hemen benim düşüncemde değil diye düşman kesilirsek ozaman dışarıdaki herkesle düşman oluruz. En azından Bizim bir ortak noktamız var. Lütfen insanların inançlarına düşüncelerine saygı gösterin.benim gibi düşünmeyen kötüdür şöyledir böyledir.. Birbimize saygı ve sevgi çerçevesinde yaklasalim.
    Lafa geldi mi saygılı olalım. Ben hiç bir islamcının dincinin, aksi düşünceye, farklı yaşam tarzına, karşı fikre tutuma saygı gösterdiğini görmedim duymadım. Saygı isterler baskı kurarlar. Yok size saygı falan.
    erenedip ve Dorebar bunu beğendiler.

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    Nedir bu islam düşmanlığı? Herhalde ateist veya başka dine mensubsunuz, arkadaş ne güzel cevap verdikçe laf sokup ortaya yem atıp kesip atıyorsunuz. Bırakın bu dar düşünceyi,düşmanlığı. herkesin birbirine saygı göstermesi gerektiğini bile unutuyorsunuz. İslamiyet dünyanın en şerefli en güzel dinidir insanlara saygıyı hoşgörüyü güzel ahlakı getirir.Yanlis davranislarda bulunup bunu İslamiyet in bakış açısıymış gibi gösterip suçu dine atmayın. Her toplulukta sevin ya da sevmeyin onlara uygun davranmayan kişiler çıkacaktır,bunu bütün topluluk böyledir diye gosteremeyiz.Apaci lik yapan bir motorcu arkadaşa çoğumuz giydiriyoruz ozaman bütün motor severler öyledir diyemeyiz. Bırakalım bu dar düşünceyi biraz bakış açınızı genişletin, inancınız partiniz ne olursa olsun birbirimize saygı ile sevgi ile yaklasalim.Motor severler olarak daha biz burada birbimize saygısızlık yaparsak benim düşüncemde değil diye hemen düşman kesilirsek ozaman dışarıdaki herkesle düşman oluruz. En azından Bizim bir ortak noktamız var. Lütfen insanların inançlarına düşüncelerine saygı gösterin.benim gibi düşünmeyen kötüdür şöyledir böyledir.. Birbimize saygı ve sevgi çerçevesinde yaklasalim.
    bana diğer dinlere, diğer insanlara hoşgörülü islamcıların nerede yaşadığını bir gösterinde biz de öğrenelim ya. ben her ramazan oruç tutmuyor diye dayak yiyen, öldürülen insanları görüyorum başka yerde mi yaşıyoruz? her gün en az 1 şortlu kıza dayak, taciz haberleri okuyorum. ya islamcısınız eyvallah savunun saygı duyarım da hoşgörüden bahsetmeyin...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:08 ----------

Eğer afganistan, iran, ışid, arabistan, suriye sizin için bu sınıfa giriyorsa
    haklısınız o vakit ne diyeyim. Düşünmeye devam edin o halde.
    Sonumuz yaklaşmış. Siz ülkenin bir yarısından nefret ediyorsunuz, diğer yarısı da sizden nefret ediyor.
    Kardeşlik için, birbirimizi sevmek içini, başkalarını eleştirirken daha dikkatli daha spesifik olmamız için bir şey yazıyorum,
    beni de bir yana itip benden de nefret etmeye çalışıyorsunuz.
    beni yanlış anladınız. ben kimseden nefret etmiyorum. benim anadolumun köyünde saf saf türk örf ve adetlerine göre yaşayan (arapçıl değil) muhafazakar insanların başımın üstünde yeri var. Burada kimsenin dinine karşı değilim. ancak, bahsettiğiniz genelleme sadece rüya. ben erzurumda, ramazan ayında oruç tutmayıp, rahat rahat sokakta gezemiyorsam bu bir YALANDIR.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:10 ----------

Herhalde ateist veya başka dine mensubsunuz,
    bu bile bir islamcının HOŞGÖRÜ(!)sünü açıklar nitelikte...
    Dorebar bunu beğendi.

Greenut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Siz ülkenin bir yarısından nefret ediyorsunuz, diğer yarısı da sizden nefret ediyor.
    Aynen öyle. Hiiiç boşuna birbirimizi kandırmayalım, kardeşlikmiş, sevgiymiş saygıymış öyle şeyler yok bu toplumda. Ama bunu başaran kesim bizim zihniyetimizdeki insanlar değil, İslamiyetle yönetilmeyi seçenlerdir. İnsanlar bunun ayrımını yapamıyor işte; sen bir vatandaş bir insan olarak bunu yaşayabilirsin ama senin kafanda olmayan insanları da kendi görüşünle yönettirmeyi istemek apaçık ikiyüzlülüktür, riyakarlıktır. Kimsi alınmasın kırılmasın.

Bunları bize değil de gidip malum partiyi destekleyen insanlara söyleyin. Eğer siz kendi vatandaşını, 30 milyon insanı 'alevi, sünni, ayyaş, tinerci, hain, fetöcü, pkk sempatizanı, kemalist, ermeni dölü, yalancı fitneci, sapık ' ve buna benzer binlerce hakaret ve ayrıştırıcı söylemde bulunan bir kişiyi destekliyorsanız; sizin zihniyetiniz de o malum şahısla aynı demektir ve siz bu ülkede kardeşçe yaşamayı, refahı, huzuru istemiyorsunuz demektir.

Bunları geçin bunları hadi biz alıştık hakaretlere iplemiyoruz da sizin zihniyet bu şahsı peygamber olarak görüyor ona ne diyeceksiniz. İslamiyette bunun yeri var mıdır bunu konuşun kendi aranızda. Arkadaş ne olursanız olun, muhafazakar olun, islamı yaşayın yaşattırın eyvallah ta sonumuzu sizin zihniyet getirecek, bunu bilir bunu söylerim.
    fenerbahceli, Dorebar ve axios bunu beğendiler.
    ''hatırlamak üzere yola koyulmadan önce sahip olmadıkları bir anının izini sürmek..''

W.S.Merwin

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı erenedip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana diğer dinlere, diğer insanlara hoşgörülü islamcıların nerede yaşadığını bir gösterinde biz de öğrenelim ya. ben her ramazan oruç tutmuyor diye dayak yiyen, öldürülen insanları görüyorum başka yerde mi yaşıyoruz? her gün en az 1 şortlu kıza dayak, taciz haberleri okuyorum. ya islamcısınız eyvallah savunun saygı duyarım da hoşgörüden bahsetmeyin...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:08 ----------

beni yanlış anladınız. ben kimseden nefret etmiyorum. benim anadolumun köyünde saf saf türk örf ve adetlerine göre yaşayan (arapçıl değil) muhafazakar insanların başımın üstünde yeri var. Burada kimsenin dinine karşı değilim. ancak, bahsettiğiniz genelleme sadece rüya. ben erzurumda, ramazan ayında oruç tutmayıp, rahat rahat sokakta gezemiyorsam bu bir YALANDIR.
    Ben emredilene bakarım. "Saygı - Hoşgörü - Barış". Yalan olan benim söylediğim değil. İslam'ın kitabını -Kuran'ı- açtığınızda karşınıza bunlar çıkıyor. İslamı hayat tarzı haline getirmiş bir insanda olması gereken özellikler bunlardır. Erzurumda bu böyle uygulanmıyorsa Erzurumu bu kalıba sokamayız demek oluyor.

Yani sizin o dışarıda gördüğünüz kişiler İslamcı değil. Onlar kendi nefislerine söz geçiremeyip başkalarından bunun acısını çıkartanlardır.

Aynı zamanda sizinle aynı düşünceye sahip olup bunu bir adım öteye taşıyıp müslüman insanlara hakaret eden, aşağılayan insanlar da var. Bunu da unutmayın.

Motosikleti
    Sayın Greenout

Size göre öyle olabilir siz öyle yetismissiniz öyle görmüşsünüzdür bizim etrafımızda da İslamiyet i en güzel şekilde yaşayan insanlar var. İslamiyet kafa kesmek asmak biçmek değildir sapıtmış bir sürü mezhep var bunları görüp İslamiyet e düşman olmayın. Japonya da da neler yapılıyor anne karnındaki ceninler çıkarılıp parti yapılır gibi yeniyor bilmem kaç bin dolara satılıyor binlerce kişi toplaşıp birlikte cinsel ilişkiye giriliyor. Ozaman hepsi mi böyle.japonlarda ne güzel bir ahlak var birliktelik var. Farklı dinlere mezhup bir çok ülke bir çok kavim ne vahsilikler yaptı yapıyor onları neden görmüyorsunuz. Bırakalım bu islam düşmanlığını daha birbirimize saygı gosteremiyoruz benim düşüncemde olmayan kötüdür kakadir ozaman onlar herşeyi hakeder. Bakın ben müslümanım ama siz ateistim diyorsunuz ben size kötü birşey demiyorum diyemem hakkım yok herkes istediği gibi yaşar. Ama siz İslamiyet en büyük bela diyerek benim inancıma hakaret ediyorsunuz. Bu forumdaki nedir bu İslamiyet düşmanlığı. Bunları gördükçe buradan soğuyorum resmen düşman olmuşsunuz ayni toprakta yasayıp ayni havayı aynı bayrakta yaşıyoruz bu nefret nedir anlayamiyorum. Her canlı bir gün ölümü tadacaktır. Ozaman herkes beklediğini hakettigini yaşar. Şimdi buradayız Bu sürede birbirinize düşman olmayın biraz saygılı olun.Benim için de islamiyet insanlığından başına gelmiş en güzel şeydir.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    MSMorkan

"İslam'ı hayat tarzı haline getirdiğini iddia eden" insanlardan kaç tane tanıyorsunuz senin gibi "başkası beni ilgilendirmiyor" diyen?
    Tebliğciler, tacizciler falan dinsiz mi? Gerçek İslam nedir eksenine girmeyleim lütfen çıkamayız oradan.
    Sen çok kibar konuşuyorsun, dini inancından bağımsız olarak bu kadar gerilen mesajlar arasında bunu koruduğun için tebrik ederim; kaldır kafanı bir bak. Kaç milyar müslüman var Dünya'da, kaçı senin gibi?

Ben namaz kılan adamdan rahatsız olmam sahilde falan, ama bunu yapan adamın sosyal hayatımda beni bir noktada rahatsız edeceğini de %90 bilirim. Bu bir önyargı evet, kötü bir şey bu, 0 %10'luk yanılmayı yaşadığımda çok utanırım, ama hayatımı da İstanbul'da geçirdim, önyargılarım havadan sudan gelmedi. Bu gerçeği de göz ardı edemem özgünüm.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı Greenut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle. Hiiiç boşuna birbirimizi kandırmayalım, kardeşlikmiş, sevgiymiş saygıymış öyle şeyler yok bu toplumda. Ama bunu başaran kesim bizim zihniyetimizdeki insanlar değil, İslamiyetle yönetilmeyi seçenlerdir. İnsanlar bunun ayrımını yapamıyor işte; sen bir vatandaş bir insan olarak bunu yaşayabilirsin ama senin kafanda olmayan insanları da kendi görüşünle yönettirmeyi istemek apaçık ikiyüzlülüktür, riyakarlıktır. Kimsi alınmasın kırılmasın.

Bunları bize değil de gidip malum partiyi destekleyen insanlara söyleyin. Eğer siz kendi vatandaşını, 30 milyon insanı 'alevi, sünni, ayyaş, tinerci, hain, fetöcü, pkk sempatizanı, kemalist, ermeni dölü, yalancı fitneci, sapık ' ve buna benzer binlerce hakaret ve ayrıştırıcı söylemde bulunan bir kişiyi destekliyorsanız; sizin zihniyetiniz de o malum şahısla aynı demektir ve siz bu ülkede kardeşçe yaşamayı, refahı, huzuru istemiyorsunuz demektir.

Bunları geçin bunları hadi biz alıştık hakaretlere iplemiyoruz da sizin zihniyet bu şahsı peygamber olarak görüyor ona ne diyeceksiniz. İslamiyette bunun yeri var mıdır bunu konuşun kendi aranızda. Arkadaş ne olursanız olun, muhafazakar olun, islamı yaşayın yaşattırın eyvallah ta sonumuzu sizin zihniyet getirecek, bunu bilir bunu söylerim.
    Kardeşim
    ben malum partili değilim. Olmadım hiç bir zaman.
    Emin ol onlara denk geldiğimde de söylüyorum. Ayrıştırmayın hepimiz insanız diye. Ama herkes seninle aynı düşünceye sahip. "Git onlara söyle git bunlara söyle"
    Ama saygı birinci öncelik olmalı. Hele ki motorcular olarak saygının öneminin her zaman farkındayızdır diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Lafa geldi mi saygılı olalım. Ben hiç bir islamcının dincinin, aksi düşünceye, farklı yaşam tarzına, karşı fikre tutuma saygı gösterdiğini görmedim duymadım. Saygı isterler baskı kurarlar. Yok size saygı falan.
    Kardeşim sen kapılarını kapatmışsın sana ne desek boş sen islamiyet i yanlış kişilerden yanlış insanlardan öğrenmişsin.Düşman olmuşsun. Ama ben sana düşman değilim bunu bil kapım her zaman açık sen bana saygı gostermeyeceksin değil mi olsun ben sana yine de saygı göstermeye devam edecegim bir gün yolda kalırsan arabamla geçerken durup sana yardım etmeye çalışacağım.Ve bunu yaparken dini düşünceni sormadan önemsemeden yapmış olacağım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)