Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

GÖZ ÇİZDİRME LAZER AMELİYATI??

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cb500f
    Iyi bir doktora yaptirirsan sorun cikmaz.ama fiyat endeksli gidersen sorun yasayabilirsin.bide bir kere cizdirebiliysn diye biliyrm.beceremezse doktor duzgun bi sekilde 2. Sefer yapilmiyor sanirsam.bunuda bi arastir bence

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Yaşlandığınızda katarakt ameliyatı olmak gerekecek, o zaman ne olacak henüz bu konuda yeterli veri tabanı oluşmadı.

Yaptırıp da çok memnun olan arkadaşlarımın yanında devamlı göz kuruluğundan şikayet eden ve birkaç yıl sonra gözleri yarım numara kadar gerileyen bir arkadaşım da var. Ben ilkokuldan beri gözlük takıyorum. 10 senedir de gözlük lens karışık kullanıyorum. Bazen bir cesaret geliyor çizdir diye sonra yemiyor. Lenslerin de belirli bir kullanım süresi var. Kimisi 2 yıl diyor kimi doktor daha uzun süre kullanabilirsin diyor. Ama uzun yıllar (10-15 sene gibi)lens kullanımı hem gözü kurutmakta hem de korneanın incelmesine sebep olmakta. Bu sebepten lazer operasyon olamayan insanlar var.

Bence bir süre lens dene gözlükle kıyaslarsan büyük rahatlık.

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaptırıp da çok memnun olan arkadaşlarımın yanında devamlı göz kuruluğundan şikayet eden ve birkaç yıl sonra gözleri yarım numara kadar gerileyen bir arkadaşım da var. Ben ilkokuldan beri gözlük takıyorum. 10 senedir de gözlük lens karışık kullanıyorum. Bazen bir cesaret geliyor çizdir diye sonra yemiyor. Lenslerin de belirli bir kullanım süresi var. Kimisi 2 yıl diyor kimi doktor daha uzun süre kullanabilirsin diyor. Ama uzun yıllar (10-15 sene gibi)lens kullanımı hem gözü kurutmakta hem de korneanın incelmesine sebep olmakta. Bu sebepten lazer operasyon olamayan insanlar var.

Bence bir süre lens dene gözlükle kıyaslarsan büyük rahatlık.
    Denedim lensi beceremedim o takıp çıkarması yokmu bazıları rahatça takar ben yapamadım taktığımda da rahat edemedim 9 yaşımdan beri kullanırım gözlüğü 21 ine aldım randevuyu bakalım gözlerim uyumlumu lazer ameliyatına
    Alan O Veren O, Nedir Senden Gidecek, Görende Can Senin Zannedecek...

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Bende lazer yaptırdım 2013te çok memnunum Allaha şükürler olsun. Yaptırdığımın ertesi günü hayata full HD uyanmak inanılmaz bir duyguydu. 15 yıldan fazla gözlüğe mahkum yaşadıktan sonra esaretten kurtulmak gibi birşeydi. Şimdiye kadar bir sıkıntı da yaşamadım şükürler olsun. Ondan önce bende lens kullandım fakat hiçbir şey Allahın verdiğinden iyi olamıyor. Lens kullanımı bende göz kuruluğu yaptı devam edemedim gözlüğe döndüm ama lazerle tamamen kurtuldum. Ne kadar şükretsem az. Tavsiye ederim
    aonal ve hasmet bunu beğendiler.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

Alıntı aonal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Denedim lensi beceremedim o takıp çıkarması yokmu bazıları rahatça takar ben yapamadım taktığımda da rahat edemedim 9 yaşımdan beri kullanırım gözlüğü 21 ine aldım randevuyu bakalım gözlerim uyumlumu lazer ameliyatına
    Hadi hayırlısı olsun şimdiden.

Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Tekrar selamlar arkadaşlar gittim göz muayenemi oldum önce gözlerim ameliyata uygunmuş geçen hafta pzt günü ameliyatımı oldum Ameliyat sonrası 5 saat

gözümde sulanma yanma filan oldu sonra geçti sabah uyanıp saate bakıp net görünce bian gözümde gözlük var sandım ilkokul 2. sınıfta takmıştım 8

yaşımda yani şuan 31 yaşımdayım 23 sene benim yanımdaydı, arkadaşlarım top oynardı ben izlerdim gözlüğüme vurcak kırılcak diye çünkü bir kaç kere böyle

hadiseler yaşamıştım içimde ukte kaldı çoğu şey bunun yüzünden mesela denizi hiçbir zaman net göremedim.. Neyse çok şükür iyiyim sorusu olanlara

ameliyatla ilgili sonrası ile ilgili yardımcı olmaya çalışabilirim
    hasmet bunu beğendi.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Tekrar selamlar arkadaşlar gittim göz muayenemi oldum önce gözlerim ameliyata uygunmuş geçen hafta pzt günü ameliyatımı oldum Ameliyat sonrası 5 saat

gözümde sulanma yanma filan oldu sonra geçti sabah uyanıp saate bakıp net görünce bian gözümde gözlük var sandım ilkokul 2. sınıfta takmıştım 8

yaşımda yani şuan 31 yaşımdayım 23 sene benim yanımdaydı, arkadaşlarım top oynardı ben izlerdim gözlüğüme vurcak kırılcak diye çünkü bir kaç kere böyle

hadiseler yaşamıştım içimde ukte kaldı çoğu şey bunun yüzünden mesela denizi hiçbir zaman net göremedim.. Neyse çok şükür iyiyim sorusu olanlara

ameliyat dediginiz normal ameliyat mı. Yoksa lazer ile çizim falan mı
    Sen arabaya gezmek için binersin, bizler ise motosiklete binmek için gezeriz

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R

Gozlugu gormek muthis bir duygu... Banyo'yu gormek, denizden sahili gormek, uyaninca etrafi gormek...

Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ameliyat dediginiz normal ameliyat mı. Yoksa lazer ile çizim falan mı
    Lazerle çizim sanırım yanlış söylüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:42 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gozlugu gormek muthis bir duygu... Banyo'yu gormek, denizden sahili gormek, uyaninca etrafi gormek...
    Gerçekten öyle Anlatılmaz Yaşanır

Gecmis olsun, hayirli olsun.

Detaylari alabilir miyiz?
    Operasyon nerede oldu, -sakincasi yoksa- ne kadara mal oldu, tekrar etme riski ile ilgili doktorun aciklamalari, vs.

Son zamanlarda ben de arastirma icindeyim de...

Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Alıntı PiedPiper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun, hayirli olsun.

Detaylari alabilir miyiz?
    Operasyon nerede oldu, -sakincasi yoksa- ne kadara mal oldu, tekrar etme riski ile ilgili doktorun aciklamalari, vs.

Son zamanlarda ben de arastirma icindeyim de...
    Ben Operasyonu Konya Dünya Göz Hastanesinde Dr. Mehmet GÜLMEZ'e oldum(reklama giripte sıkıntı olup olmayacağını bilmiyorum)

İLASİK yöntemiyle oldum olanların baya bi büyük çoğunluğu memnun olunca bende girdim çok kişiyle konuştum herkes memnunm dedi tekrar etme riski şöyle

göz sıfırlanıyor ama tekrar yükselme yada yükselmeme durumu kişiye değişiyormuş ama yükselsede 0,25+0,50 filan olur zaten benimki uzun zamandır aynı

duruyordu. Şuan gözlüksüz güzel görüyorum sıkıntım yok ama sonunda ne olur yaşayıp görcem

Yanitiniz icin tesekkurler.
    Tekrar gecmis olsun.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    On sene falan oldu herhalde olalı. Ben de intralase olmuştum. Bir gözüm sıfır, diğeri 0.50 filan. Çok memnunum.

Bir yakınım operatör göz doktoru. Kendisi yapmıyor, ana tavsiyesi: Mümkünse büyük şehirde, tecrübesi çok olan bir doktora, düşük fiyat konusunda ısrarcı olmadan olma. Zamanında İstanbul daki dünya göz merkezini tavsiye etmişti. Ama şimdi nasıldır bilmiyorum.

Greenut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de yaptırmayı düşünenlerdenim, yaklaşık 5 senedir düşünüyorum, 12 senedir de lens kullanıyorum. Görüştüğüm doktorlar hep lazeri önerdiler ama alayı da gözlüklüydü. Doktora gidip sen niye olmuyorsun o zaman denilmiyor tabi. Akraba eş dost doktor kişilere danıştım onlardan da 10 kişiden 8 i yaptır diyor, 2 si yaptırma diyor bir şeyler anlatıyorlar. Çok sefer de randevu aldım çizdiricem dedim ama geri vites hep. Bu sene düşünüyorum ama doktor en önemli şey. Hiç bir şeyde paradan kaçmıyorsunuz sağlıkta hiç ama hiç aramayın. En ünlü değil, en tecrübeli doktora yaptırın. Hastane de çok önemli, referansı bol olan bir yer olmalı.

Zamanında göze toz kaçmayacak, kum toprak falan gelmeyecek diyorlardı artık onu da demiyorlar, nasıl bir teknoloji ilerlediyse.

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    Eğer numara çok yüksek değilse eziyete girilmez yumuşak lenslerle devam edilebilir,

Bazı durumlarda özellikle yüksek astigmat varsa gece görüşünde ışık saçılmaları oluyor, bu doktorlar asla yan etkilerini asla söylemez, çünkü işin ticari boyutundadırlar ve bu bir estetik operasyondur.

10 sene önce oldum numaralar çok yüksek olduğu için gözlük görüş açımı çok daraltıyordu,tek yan etkisi gece zifir karanlıkta ışıklar etrafında minik şaçılmalar var.

Gerçi son bir göz operatörüyle konuştuğumda o saçılmalar için tekrar yeni yöntemlerle düzeltme mevcutmuş, tekrardan riske girermiyim bilmiyorum

Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Hayırlı olsun dilekleriniz için Teşekkür ederim. Arkadaşlar kendi açımdan şimdilik çok memnunum 3 4 gün su gitmesin 10 günde ovalamak yasak dediler buna dikkat ettim zaten 1 gün sonra harika görüyorsunuz her yer ışıl ışıl gibi geliyor insana bende biraz kuruluk var damla zamanlarında hissettiriyor kendini onun dışında sıkıntı yok
    zaten herkese uygulanmıyor kornea kalınlığı yaş vs. etkiliyormuş ama son İLASİK yönteminde nerdeyse doğru düzgün doktor eli değmeden iş bitiyor.

Geçmiş olsun sonuç iyi olmuş sevindim. korneayı kesip kaldırıp mı yaptılar işlemi? Öyleyse o kesilen yer ne kadar sürede tam kaynıyor bilgin var mı? Göze gelen bir darbede ya da sert şekilde ovuştururken açılma riski var mı?

Şu aralar uygulanan korneadan kapak açmaksızın direkt lazeri vererek yapılan bir operasyon türü var. No touch deniliyor (asıl adı trans PRK) iyileşme süresi daha uzun . Bunu düşünüyordum fakat kötü tecrübe eden birinin yaşadıklarını okuyunca tırstım.

Uyku lensleri var bir de. Gece takıyorsun korneayı kalıba almış gibi şekillendiriyor. Gündüz çıkartıyorsun görüşün düzeliyor. Düşük numaralarda işe yarıyormuş ama lenssiz kaç gün düzgün görebiliyorsun bilmiyorum. Orthokeratology diye bakabilirler ilgilenenler.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşlandığınızda katarakt ameliyatı olmak gerekecek, o zaman ne olacak henüz bu konuda yeterli veri tabanı oluşmadı.
    Kesinlikle önemli bir husus
    .

Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Ben sordum katarakt ameliyatında sıkıntı olmayacağını söyledi doktorum gözün ön tarafında disk şeklinde doku oluşturulup yapılıyor ayrıca İLASİK-SMILE yöntemi uygulatan bir dövüş sporuyla ilgİlenen milli bir arkadaşlada face üzerinden muhabbet ettim darbeyle bozulmaz yoksa benim şimdiye kadar bozulurdu dedi ama illaki ben doktor değilim..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)