Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

SÜRÜCÜ KURSU GEREKLİ DİREKSİYON EĞİTİMİN VERMEDİ A2 DİREKSİYON SINAVINDAN KALDIM..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Arkadaşlar herkese merhabalar.

istanbul pendikte özel bir sürücü kursuna a2 ehliyeti almak için yazıldım.beni sadece 2 cumartesi kursa çagırdılar onda da birinde işim oldu ben gidemedim.diğerinde de yarım saat kırkbeş dakika kadar bir sürüş üm oldu bu cumartesi direksiyon sınavım vardı 8 çizmede ayagım yere değdiği için direksiyondan kaldım.ekstra 240 tl bir ücret ödeyerek yeniden direksiyona girebileceğim belirtildi.şimdi asıl konuya geliyorum..
    yönetmelikte sürücü kursu 12 saat (her bir ders 50 dakika sürüş 10 dakika mola) şeklinde 12 ders vermesi gerekirken sadece 2 derse çağrılıp direksiyon sınavına tabi tutuldum.konuyla ilgisi bilgisi olan kişiler cevap yazarsa çok sevinirim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhaba kardeşim ben yardımcı olayım

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    öncelikle çok teşekkür ederim ilgi gösterdiğiniz için internetten araştırdıgım kadarı ile bu gun meb danısma hattı 147 yi aradım konuyu oldugu gibi anlattım şikayette buluna bilirsiniz dediler ama ıspatlayamazsanız hakkınıza dava acabilirler denildi.nasıl ıspatlaya bilirim ki? yada sürücü kursuna bu parayı ben ödemiyorum ders vermedıgınız ıcın kaldım deme şansım olabilir mi?

Bende bugün sınava girdim ve geçtim şükür. Bu 2. girişimdi. 1. de yeterli eğitimi vermedikleri için düştüm motordan. Islak zeminde frenleme çalıştırmadılar, bende sonucunu düşünemedim bir anlık ön frene bastım. Neyse uzatmadan senin konuna gelirsek, kursa şikayet edebileceğin biryer yok(aslında var ama kursla aranı sakın bozma) kursa git bu parayı ödeyemeyeceğini ve derslerini gerektiği kadarını vermediklerini açıkça söyle. Sonuçta kursa ödediğin para tamamen ders parası. 240 tl verme sebebin de zaten 2 saatlik ders alman. Ben sınavımdan sonra kursla görüştüm ve sonuç olarak 2. Sınav için 3 saat ders aldm ama sadece 80 tl direksiyon sınav ücretini ödedim. Burada yapabilecek pek birşey yok. Kursa git en yetkili kişiyle görüş. Insallah yardımcı olurlar. Motorum olsaydı ücretsiz ders verirdim sana kardeşim ama malesef..

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:14 ----------

Alıntı lejyonerz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle çok teşekkür ederim ilgi gösterdiğiniz için internetten araştırdıgım kadarı ile bu gun meb danısma hattı 147 yi aradım konuyu oldugu gibi anlattım şikayette buluna bilirsiniz dediler ama ıspatlayamazsanız hakkınıza dava acabilirler denildi.nasıl ıspatlaya bilirim ki? yada sürücü kursuna bu parayı ben ödemiyorum ders vermedıgınız ıcın kaldım deme şansım olabilir mi?
    Bence şikayet etmemelisiniz aksi takdirde ispatlayamayacağıniz için dava yiyebilirsiniz. Ispat konusuna gelirsek dersler bilgisayara işleniyor aldığınız ders sayısını tam gösterebilirler onun icin sikayet konusunda fazla ısrarcı olmayın. Kursa gidip en yetkili kisiyle(kurs müdürüyle) görüşün.

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    iyi düşüncen yeter çok tşkler almış kadar oldum
    bir motora heves ettik bakalım ne olucak kaçak göçek kullanmakta istemiyorum ama iyici sıkmaya başlamıslar en ufak yada tek bir hata yapma şansın yok sankı kenan sofuoglu ile piste çıkarıcaklar mıs gibisine bir tavır çok garip geldi.

iyi düşüncen yeter çok tşkler almış kadar oldum
    bir motora heves ettik bakalım ne olucak kaçak göçek kullanmakta istemiyorum ama iyici sıkmaya başlamıslar en ufak yada tek bir hata yapma şansın yok sankı kenan sofuoglu ile piste çıkarıcaklar mıs gibisine bir tavır çok garip geldi.
    Öyle, küçük hata dahi kabul etmiyor bazıları. Adam gördüm resmen motorun a'sını bilmiyor ama geçirdiler(tanıdık diye). Adam gördüm(benim arkadaşım) 1 yildir kendi motorunu kullaniyor kacak olarak(CBR125R) ayağını ani frenden sonra yere koydu diye bıraktılar. Sanki fren yapınca baska nasıl durulacaksa.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:25 ----------

Birde 8 için büyük bir taktik vereyim; 8'i çizmeye tam başlarken 1.viteste olmak şartıyla, hızını 10 km/h a indirip elini ayağını herşeyden çekip dönmeye başla. Sadece dönmeye odaklan. Başka birsey yapmazsan cok guzel 8 çizersin. Ben okul bahçesinde çalışırken, diğer kurs hocaları bakıp hayran hayran izliyorlardı. Sorular soruyorlardı nasil dönüyorsun filan. Bubu dene mutlaka etkisini göreceksin.

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    çok teşekkür ederim önerilerini dikkate alıcam ama öncelikle şu kurs a ödemem gereken tutarın peşine düşüp ödememek için elimden geleni yapıcam dersi verselerde kalsaydım zerre zoruma gitmezdi veririm ama motora ilk binen bir insandan nasıl bir beklenti içine girdiler bilmiyorum oldu olacak bide tek teker yapıp çizseydım 8 i :D

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Dersine gitme sonra 1 kere ders verilince itiraz etme sonra gel ezik vatandaşı oyna ya abicim şu yönetmeliği daha başladığında okusana hadi onu geçtim kursa kayot olurken 2 sayfa sözleşme var imza atıyorsun ya ben neye imza atıyorum diye okusan zaten bütün hakların orda yazıyor şimdi aşıl olaya gelelim iş işten geçti malesef o zorunlu 2 ders ücretin ve sınav ücretini paşa paşa ödersin ödemezsen her sınavda hakkın yanar bilesin kursun umrunda bile olmaz yani ayrıca verilmesi gereken derslerin içinde hak talep edemezsin çünkü sınava girdin buda demek oluyorki sen sınava girerken k belgen ve eğitimlerini tamamladığına dair imza atıyorsun o imza olmazsa zaten sınava giremezsin ama okumadığın ve bakmadığın için buda gözden kaçıyor sonuç olarak kurs ben dersleri verdim buda imzası yalan söylüyor dese başı ağrımaz 147 ararsın kayot açarlar 147 den ile ilden ilçeye ilçeden kırsa konu ile ilgili yazı gelir kursta az önce dediklerimi der sana dönen bile olmaz git kursa orayla görüş sağa sola şikayet etsende bi sonuca varamazsın şu saatten sonra birde kursu bilendirme kendine geçmiş olsun

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    değerli arkadaşım konuyu yanlış aksettim yada yanlış anladınız kursa yazıldıgım anda 12 saatlik eğitim hakkım zaten var diye biliyorum yönetmelikte.
    ayrıca 12 derse çağırıp da birine gittim 11 ine gitmedim de değil insanız hayatımız sadece sürücü kursuna endeskli değil yürütmek zorunda oldugumuz işlerimizde var bunu anlatmamda keyfi yada mazaretli önemli değil benım gitmemiş oldugum 1 ders yüzünden mi bu durumdayım?yazdıklarımdan ezik vatandas yorumunu nasıl çıkarabildiysen tebrik ederim senide..ayrıca sürücü kursuyla sözleşmem falanda yok her hangi bişey imzalanmadı..

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Derse katılıp sınavı veremezsen ücret ödemiyorsun diye biliyorum. Tabi 4 5 sene önce böyleydi.
    Sen zarfla yine ödemiyorum de,yada okumuş ağzı laf yapan biri şart.

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    tşk ederim yarın sürücü kursum ile tekrar görüşücem.
    saolun.

Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dersine gitme sonra 1 kere ders verilince itiraz etme sonra gel ezik vatandaşı oyna ya abicim şu yönetmeliği daha başladığında okusana hadi onu geçtim kursa kayot olurken 2 sayfa sözleşme var imza atıyorsun ya ben neye imza atıyorum diye okusan zaten bütün hakların orda yazıyor şimdi aşıl olaya gelelim iş işten geçti malesef o zorunlu 2 ders ücretin ve sınav ücretini paşa paşa ödersin ödemezsen her sınavda hakkın yanar bilesin kursun umrunda bile olmaz yani ayrıca verilmesi gereken derslerin içinde hak talep edemezsin çünkü sınava girdin buda demek oluyorki sen sınava girerken k belgen ve eğitimlerini tamamladığına dair imza atıyorsun o imza olmazsa zaten sınava giremezsin ama okumadığın ve bakmadığın için buda gözden kaçıyor sonuç olarak kurs ben dersleri verdim buda imzası yalan söylüyor dese başı ağrımaz 147 ararsın kayot açarlar 147 den ile ilden ilçeye ilçeden kırsa konu ile ilgili yazı gelir kursta az önce dediklerimi der sana dönen bile olmaz git kursa orayla görüş sağa sola şikayet etsende bi sonuca varamazsın şu saatten sonra birde kursu bilendirme kendine geçmiş olsun
    Çok yanlış bir üslup ile çok yanlış bir bakış açısına sahipsiniz. Mağdur bir insanın karşısında bu üslubu neden kullanıyorsunuz? Ya hâyır konuş yada sus demiş peygamber efendimiz. Lütfen karşı tarafta bir mağdur var adamın moreli bozuk, boşu boşuna morelini daha fazla bozmayalım. Aynı yollardan bende geçtim. Kursta hepimiz imza atıyoruz. Bende ders alamadım kursun b sınıfı yoğunluğundan dolayı. Önceden bununla alakalı konu açmıştım kurs hatalı tabikide ama kursla insan gibi konusulursa 240 tl vermeye gerek kalmiyor. Ben sadece 80 tl verdim sınava girdim. Kursta ki kimseyi de tanımam etmem. Torpil durumu da yok.

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    olayın özeti söylediğin gibi ustam çok teşekkür ederim diğer arkadasın da kendi görüşü onada sevgiler olsun.bakış tarzı vicdani olarak birde tabi.
    kendim iş makınası operatörüyüm sende motor eğitmenıymısın ya bir gün 1 saat göstereyim kullan bakalım kullanırsan o zaman yorumunda sonuna kadar haklısın diyebilirim.daha önce tecrübe sahibi olunmamıs ilk defa yanlızca 1 kez bu alet in üstüne binip geçende vardır elbet ama her insan mukemmel yada olagan üstü yeteneklere sahip değil.. tecrübe kullanarak yaparak kazanılan birşey. diye düşünüyorum.herkese sevgiler.

Motosikleti
    değerli arkadaşım konuyu yanlış aksettim yada yanlış anladınız kursa yazıldıgım anda 12 saatlik eğitim hakkım zaten var diye biliyorum yönetmelikte.
    ayrıca 12 derse çağırıp da birine gittim 11 ine gitmedim de değil insanız hayatımız sadece sürücü kursuna endeskli değil yürütmek zorunda oldugumuz işlerimizde var bunu anlatmamda keyfi yada mazaretli önemli değil benım gitmemiş oldugum 1 ders yüzünden mi bu durumdayım?yazdıklarımdan ezik vatandas yorumunu nasıl çıkarabildiysen tebrik ederim senide..ayrıca sürücü kursuyla sözleşmem falanda yok her hangi bişey imzalanmadı..
    ya kardeşim bizde yapıyoruz bu işi adamın dersleri oluyo gelmiyor biliyorum ben diyor sonra sınavdan kalıyor zorunlu dersi çıkıyor bakanlık tarafından sonra ben ne kadar sürdümki fasılları sana kızmamdaki sebep bu kadar körü körüne bu iş yapılmaz hala diyorsun şözleşme imzalamadım sen neye imza attın kardeşim senin o sözleşmede imzan olmasa sisteme evrak giremezler kaydın yapılamaz kaldıkı sınava girdim diyorsun ayrıca sözleşmendeki imzan ehliyetinede basılıyor ezik vatandaş sana söylediğim şey değil geneli böyle hadi adamlar ders vermiyor biz verdiğimiz halde gelmeyip birde bu tür işlere kalkışıyorlar gitmediğim 1 ders yüzünden demişsin günde en fazla 2 saat araç kullandırabilirler en fazla 2 dersin yanar ama sen bu hakkı sınava girmeden kullanman gerekirdi işleyiş böyle sen derstlerini tamamladığını sınava hazır olduğunu beyan etmiş oldun imzayı atarak kızdığım konu daha neye imza attığından bile bi haber olman şu saatten sonra kurs sana eğitim vermese bile hiç birşey talep edemezsin anlatmak istediğim bu senin yerinede kurs imza atamaz o belgelere diyelimki kurs attı vay ozaman o kursun haline
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    banada 2 ders vermişlerdi. geçemeseydim benimde aklımda itiraz etmek vardı.işin peşini bırakma gerekirse dava ile tehdit et , emin ol riski göze alamazlar.

Motosikleti
    Alıntı melsur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok yanlış bir üslup ile çok yanlış bir bakış açısına sahipsiniz. Mağdur bir insanın karşısında bu üslubu neden kullanıyorsunuz? Ya hâyır konuş yada sus demiş peygamber efendimiz. Lütfen karşı tarafta bir mağdur var adamın moreli bozuk, boşu boşuna morelini daha fazla bozmayalım. Aynı yollardan bende geçtim. Kursta hepimiz imza atıyoruz. Bende ders alamadım kursun b sınıfı yoğunluğundan dolayı. Önceden bununla alakalı konu açmıştım kurs hatalı tabikide ama kursla insan gibi konusulursa 240 tl vermeye gerek kalmiyor. Ben sadece 80 tl verdim sınava girdim. Kursta ki kimseyi de tanımam etmem. Torpil durumu da yok.
    Yanlış olan ne acaba doğruları söyleyincemi kötü oluyoruz kayıt olurken sözleşmeye imza atıyor oku abicim çokmu zor hadi okumadın sınavdan kaldın bu durumları yaşadın aaaa yönetmelik böyle diyor demekle olmuyor yapabileceği birşey yok şu durumda kanunen bunu söylüyorum ben arkadaşı tanımam etmem uslubum biraz sert olabilir ama bu bütün geneli 50 tane kayıttan 1 tanesi bile okumuyor hakkı ne bilmiyor kimisi 20 dakkadan 12 ders veriyor kimisi 1 kere gösteriyor senelerdir aynı terane bakanlık 2015 de sözleşmeyi çıkardı sırf insanlar mağdur olmasın diye ama biz türk milleti olarak 2 sayfayı bile okumuyoruz kurs ne derse o hesabı arkadaşın bakanlığa bimere vs gibi şikayet edip bir sonuca varamayacağına adım gibi eminim hatta bu davranışı kursu daha çok bilendirip işleri yokuşa sürdürmesine bile sebeb olur gidersin kursa bana bukadar ders verdirniz ya zorunlu eğitim parasını ödememeyi teklif edersin yada ödeyip kalan derslerini almayı ama desiğim gibi kurs buna yanaşmayadabilir dersleri vermeyip zorunlu eğitim parasını isteyebilir hatta alacağın dersle ilgili ücretli ders al bile diyebilir

Hocam derslere girdiğini imzaladınmı son gün imzalatıyorlar normalde

Motosikleti
    olayın özeti söylediğin gibi ustam çok teşekkür ederim diğer arkadasın da kendi görüşü onada sevgiler olsun.bakış tarzı vicdani olarak birde tabi.
    kendim iş makınası operatörüyüm sende motor eğitmenıymısın ya bir gün 1 saat göstereyim kullan bakalım kullanırsan o zaman yorumunda sonuna kadar haklısın diyebilirim.daha önce tecrübe sahibi olunmamıs ilk defa yanlızca 1 kez bu alet in üstüne binip geçende vardır elbet ama her insan mukemmel yada olagan üstü yeteneklere sahip değil.. tecrübe kullanarak yaparak kazanılan birşey. diye düşünüyorum.herkese sevgiler.
    kardeşim kusura bakma biraz sert çıkışmış olabilirim malesef bu durumlar en çok sinirimi bozan durumlar sonuç olarak a kursu 12 ders veriyor b kursu 1 kere gösteriyor ama aynı ücreti kazanıyor a kırsunun emekleri sonucu süreç sorunsuz geçiyorken b kursu yüzünden mağdur ediliyorsunız ama en büyük hata araştırmamak,okumamak tan geliyor sen haklarını bilseydin bu durumları yaşamazdın ama artık yapılacak pek fazla seçenek yok kursa git efendi gibi konuşup anlaşmaya bak içinde olduğun duruma üzülüyorum ama bi o kadarda sinirleniyorum kusura bakma

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben kendi başımdan geçenlerle anlatayım kalktığında vitesi 2 ye tak sakin sakin git olay bu kadar ayağını yere koymayı düşünme bile

Aspava38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki Z250SL
    Bende yeni A sınıfı ehliyet alan birisi olduğum içim deneyimimi aktarayım. Sürücü kursuna yazılmadan önce bir araştırın öyle gidin kaç ders verecekler sizin boş günlerinize uyuyor mu hepsini konuşun. Bende bu hafta aldım A sınıfı ehliyetimi daha önce deneyimim yoktu. İzmir de 2 iyi sürücü kursu var motosiklet için burada ve internette araştırıp gördüğüm kadarıyla. İkisine de gittim konuştum. birisi alsancak sürücü kursu diğeri emin direksiyon. Alsancak sürücü kursu hem daha pahalı hem ders saatini az veriyorlar. Kaç saat istiyorsan ona göre ücret belirlemişler. Emin direksiyona yazıldım A sınıfı için 14 ders saati anlaştık hocası da ilgili benim fazla boş vaktim olmadığı ve genelde şehir dışında olduğum için ders saatlerini ayarlamak biraz zor oldu ama aşağı yukarı 14 saat eğitim aldım. Adım adım şu motorları kullandım eğitimde honda ace 125, mondial 180 z one ve kawasaki er6n. İlk sınavda da geçip ehliyetimi aldım. İzmir de motor ehliyeti alacak varsa emin direksiyonu tavsiye ederim.
    ayzek bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler