Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT.net Yabancı Dizi Arşivi

Motovento
    REKLAM ALANI
    LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    bu haftasonu BluTv ücretsiz.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu haftasonlarında henüz izlemeyenler için aşağıdaki diziler iyi gelecektir.

1) Long way round
    2) Long way down
    3) Long way up

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Aslinda cok fazla dizi izliyorum. Genel tercihim bol aksiyonlu olmayan zeka gerektiren, drama iceren, karakter derinlikleri olan, bir seyler anlatan, ucmayan kacmayan polisiye diziler. En cok Ingiliz polisiyeleri diyelim. Bugunlerde cogunu Netflix ve Ororo uzerinden takip ediyorum.

Asagida aklima gelen (ve cogunlukla Netflix uzerindeki) diziler icin kisisel yorumlarim. (Android uzerinde bir uygulamada bitirdigim dizileri listeliyorum, aklima geldikce dizileri ekliyorum)

13 commandemnts - Dandik bir Belcika dizisi
    Altered Carbon - Genel olarak guzel, sonunu cok kotu bagladilar
    Battlestar Galactica - Atmosfer olarak cok basarili, sonunu iyi baglayamadilar, yapimci bitirin dedi bitirdiler.
    Behzat C. - Lafa gerek yok
    Bitter Daisies - Ispanyol bir polisiye/gizem disizi, izlenebilir
    Black Mirror - Harika bir dizi, teknolojinin insan hayatina etkisi ve gelecek projeksiyonlari. Izlemeyen varsa diye anlattim.
    Black Spot - Fransiz bir polisiye dizisi, karakterler ve atmosfer guzel.
    Borderliner - Danimarka idi sanirim, polisiye dizi, idare eder.
    Brooklyn Nine-Nine - Ortaokul komedi dizisi ama cok eglenceli, cocukca, olmayacak isler
    Broadchurch - Harika bir Ingiliz polisiye/dram
    Case Histories - Eglenceli bir Ingiliz polisiye.
    Collateral - Ingiliz polisiye/aksiyon dizisi, basroldeki ablanin karizmasi yeterli.
    Deadwind - Tam bir Isvec polisiye dizisi, soguk, ruhsuz
    Deep Water - Avusturalya polisiye dizisi. Polisiye kismi zayif olsa da karakterleri iyi.
    Doc Martin - Harika bir Ingiliz komedi dizisi.
    Dublin Murders - Irlanda polisiye dizisi, efkarli, rahatsiz edici.
    Endeavour - 1960'larda gecen bir Ingiliz polisiyesi, basarili buldum ama biraz kliseli.
    Frasier - Eskilerden eglenceli bir Amerikan komedisi. Cocukken izlerdim esprilerini anlamadan. Harika karakterler
    Grantchester - Yine bir Ingiliz polisiyesi, basrolunde icki ve kadinlarla sorunu olan bir papaz var
    Hashoter Hatov - Israil komedi dizisi, eglencelik.
    Hinterland - Galler'de gecen harika bir Ingiliz polisiyesi. Bulundugu cografyanin ruhunu ve insanlarini cok guzel anlatiyor.
    How to Get Away Murder - Bir sure sonra sIkILmaya basladigim Amerikan suc/polisiye/dram. Ilk baslarda iyiydi ancak sonrasinda biraktim.
    Jack Taylor - Sabun kopugu bir Irlanda polisiyesi, izlemeseniz bir sey kaybetmezsiniz.
    Line of Duty - Hareketli, bolca ters kose yapan bir Ingiliz polisiye.
    Luther - Idris abinin dizisi, karakterler guzel ama olay orgusu sorunlu bence.
    Marcella - Bolca aksiyonlu Ingiliz polisiyesi, dram ve psikokoji yonu agir basiyor.
    Midsomer Murders - Ingiliz kirsalinda gecen eglencelik, uzun soluklu bir Ingiliz polisiye/komedi dizisi.
    Mindhunter - Fincher abimizin saheseri, harika.
    Norsemen - Vikingler hakkinda absurd bir Norvec komedisi. Harika esprileri var
    Paranoid - Ingiliz polisiye dizisi, guzel ben begendim.
    Poirot - Agatha Cristie's Poirot, tum zamanlarin en basarili Poirot uyarlamasi. 13 sezon, tum bolumlerini izledim. Harikadir.
    Rake - Avusturalya hukuk/dram/polisiye dizisi diyebiliriz. Bol esprili.
    Seinfeld - Tum zamanlarin en eglenceli komedi dizilerinden, izlemeyen var mi bilmiyorum. (Hic bir sey hakkinda bir komedi.)
    Sherlock - Guzel gibi gorunse de cok fazla klise var, baydim son sezonda.
    Secret City - Avusturalya'dan bir politik aksiyon/drama dizisi, basrolde Fringe'deki abla var.
    Shetland - Iskoc polisiye dizisi. Ingilizce alt yazili izledim, cunku anlamiyorum bazen Ingilizcelerini
    Star Trek Saga - Bir suru var, hepsi bos zaman gecirmek icin izlenir, oyle super filan degiller.
    The Blacklist - Cerezlik Amerikan polisiyesi.
    The Forest - Fransiz polisiyesi, biraz klise kalmis. Karakterler de zayif.
    The Frozen Dead - Fransiz polisiyesi, idare eder.
    The IT Crowd - Harika bir Ingiliz komedisi, kendim de bir IT calisani oldugum icin daha eglencelisini gormedim diyebilirim
    The Mantis - Bol kliseli, zayif bir Fransiz polisiyesi
    The Mandalorian - Star Wars evreninden eglenceli, bol aksiyonlu, hizli ilerleyen bir dizi.
    The Valhalla Murders - Izlanda/Ingiliz polisiyesi, oldukca guzel.
    The Witcher - Biraz izledim, sonra baydim.
    Top of the Lake - Yeni Zelanda/Avusturalya polisiye dizisi, cok yavas ve bazen bayici. Karakter derinligi var ama konu zayif.
    Unit 42 - Belcikalilar polisiye yapmasin dedirtecek derecede kotu bir dizi.
    Vera - Sadece Ingiliz aksani icin bile izlenebilir. Huysuz polis teyze
    Vexed - Cerezlik Ingiliz komedi/polisiye, izlemezseniz bir sey kaybetmezsiniz.
    Young Wallander - Bayici bir dizi, zaten 6 bolum ama hic ilerlemiyormus gibi.
    espresso bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Doc Martin. Burada tavsiye edildiği için seyrediyorum. Sürekli tebessüm ettiren güzel bir dizi. Tavsiye ederim...

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Bu aralar yani pandemi başladığından beridir haftada bir akşam falan anca fırsat bulup çocuklar uyuduktan sonra biramı çerezimi alıp TV'nin karşısına geçiyordum ama kapalı TV'de kendi yansımama bakarak biraz telefonda sosyal medyaya bakıp sonra da yeter uykum geldi deyip uyumaktan dizi izleyemez olmuştum. Şöyle kafa yormayacak, eğlendirecek dizi olsun diye gittim netten "Married with children" dizisini buldum. 2000'li yılların başında (ufff 20 yıl olmuş, yaşlanmışız) TV'si olan bir arkadaşımda kaldığımda ara ara rastgelince izlerdim, eğlenceli diziydi. 20 dakikalık fazla uzatmadan hızlı tempoda devam eden dizi iyi geldi. Haftasonu 3 bölüm üst üste izledim.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu haftasonlarında henüz izlemeyenler için aşağıdaki diziler iyi gelecektir.

1) Long way round
    2) Long way down
    3) Long way up
    Hocam, onerin guzel. Ama ben sponsorluk ile, buyuk motosiklet ile, produksiyon ile, arkadan arac destegi ile gitmek yerine tek basina gitmeye calisan adamlari izliyorum. Daha eglenceli kesinlikle.

Youtube'da su arkadasa denk geldim, buralarda midir bilemiyorum.

https://www.youtube.com/user/ikiteke

200cc cinli motosikletle 25.000km Guney Amerika turu;
    https://www.youtube.com/watch?v=GIKS...jQuT2RCmLiRTf6

125cc YBR ile Turkiye'den Japonya'ya;
    https://www.youtube.com/watch?v=r7qO...bNCh61D5YFFfxm
    tommygun bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam, onerin guzel. Ama ben sponsorluk ile, buyuk motosiklet ile, produksiyon ile, arkadan arac destegi ile gitmek yerine tek basina gitmeye calisan adamlari izliyorum. Daha eglenceli kesinlikle.

Youtube'da su arkadasa denk geldim, buralarda midir bilemiyorum.

https://www.youtube.com/user/ikiteke

200cc cinli motosikletle 25.000km Guney Amerika turu;
    https://www.youtube.com/watch?v=GIKS...jQuT2RCmLiRTf6

125cc YBR ile Turkiye'den Japonya'ya;
    https://www.youtube.com/watch?v=r7qO...bNCh61D5YFFfxm
    Bak bu arkadaşları bilmiyordum, ben de izlemeye başlayayım.

Poldark

İngiliz klasiklerini sevenlere tavsiye ederim.
    18. yy'ın sonlarında, Ross Poldark 3 yıl boyunca ordu adına kaçakçılıkla savaştıktan sonra memleketine döner. Dönüşünde babasını ölmüş, orduya katılırken geride bıraktığı sevgilisini başka biriyle nişanlı bulur.

Your Honor

Dizinin başrolünde yer alan “Breaking Bad”in yıldızı Bryan Cranston, oğlu suça bulaşan bir hakimi canlandırıyor. Yıllar boyu adaleti sağlamak için çalışan adam, oğlu trafik kazasında mafya liderinin oğlunun ölümüne neden olunca onu korumak ister. Ve işler çığırından çıkar.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    the Terror (1. sezon)

ikinci sezonu pek tavsiye etmiyorlar.

hms terror ve hms erebus gemilerinin 1845 yılında çıktıkları keşif gezisinden esinlenilerek yapılan dizinin ilk sezonunu tavsiye ederim.

her anlamda ortalamanın çok üzerindedir.

Resident Alien

Yapım yılı : 2021
    İMDB: 8,5
    Konu: Dizi Peter Horgan ve Steve Parkhouse’un imzasını taşıyan Resident Alien çizgi romanının ekran uyarlaması. Bir uzaylının dünyaya inmesinin ardından yaşadıkları anlatılıyor. Harry, özel bir görevi yerine getirmek için dünyaya gönderilmiştir. Dünyaya iniş esnasında aracı düşer. Küçük bir kasabada doktor kimliğine bürünür. Ve maceralar başlar.
    Senaryoda mantıksal hatalar var. Bence İMDB'nin 8,5 puanı fazla. Fakat, yoklukta idare eder. Ben seyrediyorum.

The Head

Konu : Güney Kutbu'nun zorlu kış koşullarında, araştırma istasyonundaki iklim değişikliği inceleme ekibinin başına gelenler. Gerilimin dozu son bölüm olan 6. bölüme kadar üst düzeyde. Çok süper olmasa da güzel bir İspanyol dizisi.
    İMDB :6,9

La cocinera de Castamar

1720 yılında Madrid'de yetenekli bir aşçı, aristokratik yaşama yavaş yavaş geri dönen dul bir dükün dikkatini çeker. Fernando J. Múñez'in romanından uyarlandı.

İspanyol soylularının malikanelerindeki entrikalarla dolu dünyada yaşamaya çalışan zarif bir çiçeğin hikayesi. Tavsiye ederim.

Secrets of Sulphur Springs

Küçük bir kasabanın sınırındaki perili olduğu iddia edilen bir otel. Gizemleri çözmeye çalışan meraklı ve cesur iki çocuk.

S.O.Z: Soldados o Zombies

Bir mafya liderinin hapishaneden kaçış hikayesi. Kötü haber; firari mahkumun peşine Özel Tim düşmüştür. Daha kötüsü; bir enfeksiyon sonucu özel tim üyeleri süper güçlü ve dayanıklı zombiye dönüşürler. Daha da kötüsü; takibi bırakmazlar

To the Lake

Korkunç bir salgının yayılmasıyla uygarlığın sonu ile karşı karşıya kalınmıştır. Bu ortamda bir grup insanın hayatta kalma mücadelesi konu edilmiş. Hayatta kalmak için herşeyi yapmaya hazır insanlar virüsten daha büyük bir tehlike oluşturmaktadır.
    F54 bunu beğendi.

rEnE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Süper Kahramanlar üzerinden müthiş bir sistem eleştirisi
    Comfirmation Bias

Bron/Broen

Almanya,Danimarka,İsveç ortak yapımı güzel bir polisiye.
    Oyunculuklar fena değil. Senaryo çok iyi.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bron/Broen
    https://poster.by/db/b0032391.jpg

Almanya,Danimarka,İsveç ortak yapımı güzel bir polisiye.
    Oyunculuklar fena değil. Senaryo çok iyi.
    US versiyonu da var, US/Meksika ortak yapimi olmali, The Bridge. Ama sizin versiyon daha iyidir.

Dexter NewBlood

10 yıl öncesinin popüler dizisi Dexter, devam dizisiyle geri döndü. Yalnız Dexter NewBlood seyredilmeden önce Dexter seyredilmeli derim. Hikayenin özeti şu; Adli tıpta çalışan Dexter Morgan aslında bir seri katildir. Fakat, kuralları vardır. Katilleri polis yakalamadan bulup öldürmektedir. Masum insanları hedef almamaktadır.
    Hiç seyretmeyenlerin işi biraz uzun. Önce 8 sezon Dexter'i bitirmeleri lazım

Tavsiye ederim.
    F54 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)