Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yanlis pasta cila

Motovento
    REKLAM ALANI
    Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Simdi biz bir halt yedik arkadaslar ve bunu telafi etmek icin de cok gec kaldim. Artik tavsiyelerinizi bekliyorum. : )

Gram bilgim olmamasina ragmen tekzene gidip cizik giderici pasta cila aldim ve motorun plastik dahil her noktasini komple pasta cila yaptim. Koltuk falan dahil. Bir de yikamadim bunu kaldi oyle uzun sure. Kutuda yikamayin yaziyordu kuru bezle sildim falan .

Sonra hatamizi anlayip eyvahlar olsun diyerek tekrar silmeye, yikamaya calistik, olmadi

Su an uzerinden iki ay gecmesine ragmen ve motor sayisiz yikanmasina ragmen koltugum tamamen beyazlamis durumda;

Diger plastik parcalar da bu kadar olmasa da rengi acildi ve motorun plastik disindaki bolumleri dahil her yerinde cila izleri durmaya devam ediyor. Cikmiyor, cikartamiyorum. Nereye vereyim, ne yapayim bilgilerinize muhtacim
    Cok detay bir temizlige ihtiyac var.

Hadi koltuk onemli degil sokturup yeni kaplatiriz da motordaki plastiklerin serviste bilmemne yaglari surulmesine ragmen iki uc gun sonra tekrar rengi aciliyor.

Ne deseniz haklisiniz gozlerimi kapadim bekliyorum : ))

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Pastayı nasıl attın? Ellemi yoksa polisaj makinesiylemi.?

Motosikleti
    Yamaha R25
    Valla kutudan cikan sungere surdum surdum daire cize cize heryere buladim

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    motosiklete pasta cila bence çok gereksiz bir şey. yıka süngerle kurula. 2 güne tozlanıyor zaten. geçmiş olsun

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı Xavosa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla kutudan cikan sungere surdum surdum daire cize cize heryere buladim
    Şuan bende işin içinden çıkamadım. pasta cila atmayı bilmeyenler polisaj kullandımı boyayı yakar acaba dedim ondan mı acaba.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Pasta denilen şey çok ince zımpara tozudur. Bununla önce boyadaki çizikleri aşındırarak düzeltirsiniz. Cila ise bir tür şeffaf kaplamadır. Vernik gibi yani. Yapılması gereken işlem önce pasta işe çizikleri zımparalayıp düzeltmek ardından cila ile kaplamak.

Siz çok büyük ihtimalle sadece cilayı sürüp bıraktınız. Düzgün yaymadığınız içinde kuruyup çizgi çizgi iz yaptı. Boyalı yüzeylerden izleri sökmek için ıslak mikrofiber bezle bastırarak silmeyi deneyin. Çıkmazsa gerçekten pasta-cila yapmanız gerekecektir. Sele için ise yapacak bir şey yok gibi.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Plstik kisimlar disindaki grenaj bolumleri dediginiz gibi cok ince calismayla temizlenebiliyor mikrofiberle ama iste ben en ince detaya kadar yaymisim. Cok ugrastiracak gibi beni. Sorun plastik kisimlarda. Buralari neyle silersem sileyim rengi yine aciliyor malesef.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Mengu16 bunu beğendi.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorun zaten yeni neden böyle birşeye gerek duydun.Çok enteresan
    pasta güneş ve hava şartları nedeniyle bozulan boyanın geçici olarak eski görselliğine dönmesi için yapılan işlem aradan 4-5 sene geçmiş boya matlaşmış o zaman pasta cila yapılır ama birkaç yıkamadan sonra yine eski haline döner pasta cila kalıcı değildir

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:18 ----------

Bu yazdıklarım. Senin için geçerli değil plastik aksamı aşındırmışın yenisine sağlık düzelmez

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Kanka bu yaptığın için tesekkur ederim sayende ben yapmayacağım
    Mertcan39, mustafa_325, Xavosa ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha R25
    Ya valla sorma bir bakim gazina geldim gecenlerde wd 40 lar cilalar bir suru sey aldim. Ne bileyim kendi isimizi kendimiz yapalim diye de iste insanin tak diye soracagi biri olmayinca kutuda yazana gore falan yapmaya calisiyorsun.

Ben duz mantik komple girdim sonucta asit degil bu yani iyi kotu her yere faydasi olur diye ama ne nalet bir maddeymis cikmiyor bir turlu. Sinirden kendi capsimi yaptim

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Hiç uğraşma ziebart'a götür motoru.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Mikrofiber bezle iyice kurutup plastik yerlere bir miktar bakım sütü uyguluyorum yeterli oluyo zaten 1 iki güne tozlanmış oluyo

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Abi bu seleye pasta cila sürmek, ovmak nedir bulaşık deterjanı mı bu

Motosikleti
    Yamaha R25
    Iste cizikleri alir diye bol bol surdum O kolay ya zaten kediler tirnaklariyla bitirdi sagolsunlar brandanin altindan falan girip uyuyorlar bir dosemeciye gidecektim bahane oldu da benin icin plastikler ve detay bakim onemli. Ziebart olabilir, mantikli. Bana en yakin antalya sanirim. Havalar biraz duzelsin olmadi bir antalya yapayim.

Motosikleti
    .
    Hata olduğunu düşünmüyorum.Tecrübe

Ben de bir başkasının yaptığı işi o kişi yapabiliyorsa ben niçin yapamayacağımcılardanımdır.Diyorum ya en azından tecrübe edinmiş oldunuz.İşinde ehli meslek sahibi insanları yoksaymak değil kastettiğim,misal oto yıkama yapılmıcak birşey mi?hayır.Yapılabilecek birşey için 20-30 tl para vermek (her seferinde) gereksiz kaçıyor yada tv uydu kablo bozulur üçgen peynir folyosuyla bağlantı kurmayı deneyecek kadar saçmalarım yapamam,ustası gelir iki dk çözer,zekama hakaret edilmiş gibi hissederim o an aslında basit çözümlenebilecek her şeyi deneyerek yanılarak öğrenmek gerek.Başa ne gelirse fazla meraktan gelir durumunada düşülse ki defalarca yaşamışımdır başarısız olmuş olmanız yanlış yolda olduğunuzu göstermez.

Sabah sabah , pasta diye daldım , salyalarım akiyor, şu dolapta birkaç susamlı Nuh nebi'den kalma eski bayram şekeri olacaadı ...

Bulamassam mutfak sekerine hı....mk.
    EmreKocyigit bunu beğendi.

Mazotla temizlemek işe yarayabilir

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    reis ne yaptın sen

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dur ben de bir vurayım. Yauv güzel kardeşim, hadi grenajları anladık ta, koltuğa cila sürmek nedir?
    Benim şu an bindiğim motorum 12 yaşında, o plastik parçaların hepsinin rengi soldu, ama istesen öyle bir renk ortaya çıkaramazsın, ayrı bir havası var. Biraz daha eskisin, boyamak veya cila yerine hepsinin değiştereceğim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)