Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Sevdiğim kızın başkası ile evlenmesi..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biz konuyu konu dışı bölümüne taşıyalım.
    Allah'da yardımcın olsun.
    Evrim Ergin bunu beğendi.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Aşkm hep dndm dndm ama olmyr senle hiç tm olamadık... bu sna sn msjmdır, bn bir başkasını sevrmışım fark ettiğimde ilk sana tkmeyi bastm... yani ayrlmmz grk,hep böyle iyi olki seni düzen çok olsun şey yani hep iyi ol

Dİye başlar kız kafadan bitirmiştir

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    git yüz yüze profesyonel yardım al. pahalı olur mu, olur; ama değer.

esetabu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 honda cbr 650f
    kardesim 19 20 nedir ya. daha neler yasayacaksin. cok daha buyuk iliskiler yasarsin. biz de senin gibiydik senin yaslarinda. insan goruyor zamanla her halti. agla ic isine gucune bak. akrapovic falan al.

o tercihini yapmis. sen de yoluna bak. seversin yine...

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uğur kardeşim, gidenin ardından ya el sallanır, ya da orta parmak kaldırılır. Gidiyorsa seni haketmemiştir.
    Bak senin o taraflardan bir kızd sevdim vakti zamanında, 3-4 yıl kadar sürdü, sonra sapıttı bu, ben de koyverdim gitti. Bir kaç ay dünya sanki onunla dönüyormuş gibi hissettim. Ama şimdi onun hayatına bakıyorum, bir de dönüp kendi aileme, ve Allah a şükrediyorum beni bu yanlıştan döndürdüğü için.
    Takma kafana, ver gazı, vur kırbacı CG ye...
    Onurhan D bunu beğendi.

Motosikleti
    Tracer 900
    Bizler malesef ihtirası,sevgi ve aşk zannedip içimizdeki kibrin ve şeytanın da yardımı ile kadın ve kızlara olan tutku ve ihtirası vazgeçemediğimiz aşkımız sanarak böylesi sıkıntılar çekiyoruz,aradan yıllar geçmesine ve sevdiği kız 2.çocuğuna hamile kalmasına rağmen halen içinde bahsettiğim duygulardan kırıntılar taşıyan bir arkadaşım bunun sevgi yada aşktan değil de ihtirastan olduğunu bir bilenin açıklaması ile anladığında tamamen vazgeçip unutup rahata erdi ve bunca zamandır aklından çıkaramadığı için boşa üzülerek geçirdiği zamana yandı..İnsanın işi,eşi,oturacağı evi,çocukları vs.kaderinin ana hatlarını oluşturan Allah tarafından kararlaştırılmış sabit öğelerdir,evleneceğin eşin tabiri caizse sen istemesen bile senin eşin olacaktır..Niyetin olup da alamadığını da böylesi hayırlıymış deyip geçmeli ve içinde sana nefes aldırmayan seni adeta boğan duyguların aşk değil de ihtiras gibi zararlı bir duygu olduğunu bilmeli ve onunla mücadele edip Allah'ın yardımıyla bir an evvel kurtulmayı hedeflemelisin..
    Uğur Gündüz ve Onurhan D bunu beğendiler.

Uğur Gündüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    askerden sonra olacak
    Belki de en güzeli tövbe etmektir. Bir daha kimseyi kendine canını yakacak kadar yaklaştırmamaktır.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Bi konuya daha yazmıştım
    Eczaneden Efexor 75mg
    Alıyorsun akşam yatarken 1 tane..
    1 hafta adaptasyon sıkıntısı çıkarır.
    Ardından güle oynaya hayatına devam ediyorsun.

Benim acil çıkış kapımdır kendileri.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Senin niyetin düzgünse,sen ciddiysen karşı taraf düşünsün bundan sonra...

Birkaç zaman sonra "ah" aldığı kişinin "ahı" aheste aheste çıkar kardeşim,rahat ol.

Şunu unutma;başkasının mutsuzluğu üzerine kurulan mutluluklar çok kısa sürede çatırdar.

Senin yapacakların ise;
    1-Psikolojik destek al.

2-Onunla ilgili herşeyi silip atmaya bak. Sosyal medyadan takip etmek isteyeceksin,yapma.

Sokağından geçmek isteyeceksin,yapma.

Aklına belki intikam al,bana bu yapılır mı vb emir kipiyle başlayan düşünceler gelirse,dinleme. Vesvesedir,şeytandır. Zarar görürsün.

Şunu da unutma,bizim şer gibi gördüğümüz şeylerde onlarca hayır vardır. Bunu bilemeyiz.

Herkes hayatta her an imtihan içindedir. Sende şu an zor bir imtihandasın. Sabret demiyorum,SABRETMEK ZORUNDASIN.
    Başka çaren yok.

Sakın başka kızlarla günümü gün edeyim,bir gün biriyle yatayım,bir gün başkasıyla olayım mantığına girme.

İş daha çıkmaza girer.

Çok daralırsan pm'den telefonunu at,konuşuruz.
    sheriff87 ve kursaa bunu beğendiler.

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aşkm hep dndm dndm ama olmyr senle hiç tm olamadık... bu sna sn msjmdır, bn bir başkasını sevrmışım fark ettiğimde ilk sana tkmeyi bastm... yani ayrlmmz grk,hep böyle iyi olki seni düzen çok olsun şey yani hep iyi ol

Dİye başlar kız kafadan bitirmiştir
    Hocam resim ne alaka?
    Cahillerle tartışmaya girmeyin. Ben hiç yenemedim.-İmam Gazali-

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Ohoo hocam senin ki de yavaş kalmış sanki. Benimki haftasında üst komşusuyla nişanlandı ay dolunca da evlendiler :D Yazın denize girmek gibi bu işler.. su ilk girdiğinde biraz soğuk ama sonra alışıyorsun ;) Hayat devam ediyor sende devam et bak yoluna

Uğur Gündüz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    askerden sonra olacak
    her ne olursa olsun nankörlüğün alemi yok.. yaşanmış onca şey var üstüne daha ne denir bilmiyorum hepinize güzel düşüncelerinden dolayı teşekkür ederim.

Motosikleti
    Derbi ETX
    Yok ya olmuyor, yazıp yazıp siliyorum.
    Gerçek değil çünkü, sadece bi kaç duyguyu çok fazla yaşıyorsun, şuan da, 19 yaşındasın, saçmalama bi zahmet.
    Hayatın o kız ile başlamadı senin, o kız ile de bitmeyecek.
    Düşün bakalım bi, 7 sene, boşa çıkmış 7 koca sene! neler yapabilirdin o olmadan.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    19 yaşında evlenen kızlar genelde yaşı 30'a yakın dul kalıyor sonra televizyonlarda evlendirme programlarında görüyoruz. Çok matah bişey değil erken yaşta evlenmek. Evlensen ya çalışmaktan pestilin çıkar kadın evde sıkılır tüpçüyü, tesisatçıyı eve alır ya da tam tersi sen zengin olsan karından sıkılırsın genç yaşta evlendiğinden. Çok duydum böyle hikayeler.
    jimi_hendrix ve Osm@n bunu beğendiler.

Motosikleti
    Derbi ETX
    Arap'a sormuşlar ananas sever misin? diye.
    Arap da hurma güzeldir demiş.
    Onurhan D bunu beğendi.

Motosikleti
    .
    Resimdeki kızın ne alaka olduğunu bende sorucaktım.
    Bir arkadaş sormuş

Yazıyı okuyanların bilinçaltına konuyu açan arkadaşı resimdeki kız terketmiş gibi işlemediyse ne diyim.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Survive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş burada hala peşinden koşuyorum, bekleyeceğim tarzında birşey söylememiş ki eğer öyleyse yanlış düşünür. Ama hak vermemekte elde değil. Günümüzde insanlara 1 sene değil bir kaç hafta bile tahammül edemezken, dile kolay geçen 7 yıl.. Yaşanmışlıklar, kurulan hayaller.. Zor kardeşim.

Ve açık konuşmak gerekirse önünde ki uzun bir süre senin için b.k gibi olacak, çok zor geçecek. Bırak geçsinde zaten, seni sen yapacak olan şeyler bunlar. Ama şunuda unutmamanı isterim gün gelecek gülerek bakıp anlatacaksın bunları. Haydi kal selametle..
    milletin okuma yazması zayıf olduğu için tam anlayamıyorlardır mallık var biraz bazılarında.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:26 ----------

resimdeki bayan çok güzel. yaa uğur kardeş sızlanıp durma, bende hiç olmadı ki öyle :D ben intaar edeyim o zaman. ot gibi yaşıyorum len. halinize şükredin.

kuesier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    söz diye bişey var,,aynen bir araç veya motor almadan kapora vermek gibi,,,söz yapsaydın başkasına gitmezdi,,kabahat sende,artık bundan sonra ona mutluluklar dileyip yoluna bakman gerekli,,macera arama
    Hayatımda duyduğum en saçma benzetme. Kadın erkek ilişkisiyle araba alım satımını birbirine bağlamak??
    Uğur Gündüz bunu beğendi.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Bu devirde karakterli, normal-bakın normal diyorum- kız kalmamış.. Çevrede ve bizzati o kadar çok şeye şahit oldum ki evlilikmis, sevgiymis hepsi yanılsamadan ibaret. Boşver takıl işte zor olur unutmak elbet... Seninle o kadar gezip de onu kabul eden erkeğin, üç ay tanıdığı adamla evlenen kızın da evliliğinden pek hayır cikmaz.. Biraz sabret yaşadıklarına da bu süreçte gördüğün ve gorecegin şeylere de sevineceksin. Bir sure stand by konumunda takilacaksin...
    Uğur Gündüz bunu beğendi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    ağır bir travma beyler bu..yani yüzeysel olarak bakıp konuya bodoslama dalmamak lazım..her insan aynı değil..kimimiz aşk nedir bilmez..kimimizede Allah genç yaşlarda aşkı tadmak nasip eder...bende lise çağlarımda büyük aşk yaşamış sevmiş ve karşılık görmüş biriyim..yani Allah bu duyguları kimine erken yaşlarda verir kimine geç yaşlarda verir..kiminede nasip etmez..veya doğru insan karşınıza asla çıkmaz..büyük konuşmam bu hususlarda...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)