Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Film Kelime Sansür

Motovento
    REKLAM ALANI
    BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün Fox Tv de saat 20:00 de baslayan ve az once biten Yenilmezler filminde tum "Tanri" sozcukleri sansurlendi. Ben ilk kez denk geldim sigara/alkol bitti dini sansurler mi basladi yoksa bir g.kilinin isguzarligi mi!? Fox tv ve Rtuk e ne sebeple oldugunu sordum, var mi aramizda bu sansurun sebebini bilen?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Sen dur hele, dijital teknoloji gelişsin, yabancı filmlerdeki tüm bağyanları tesettüre sokup erkekleri göz zinasından koruyacaklar. Erkeklerimiz günaha girmesin diye bu konuda Ar-Ge yapılıyor, millet hala beğenmiyor.
    *Heka bunu beğendi.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Tv ninde boku çıkmaya başladı birtane japon filminde dublajda s.a dediğini duydum sonra birtane texas filminde elhamdülillah dendiğini duydum sonra yine bir hint dizisimi ne annem izliyor onda denk geldim allahtan umut kesilmez diyordu ulan adamlar ineğe tapıyor
    tv ler böyle hele birde alacakaranlık vardı filmin yarısını kırpmışlardı kansız vampir filmi olmasına rağmen kesmişlerdi güzelim sahneleri adamlar o sahnelere o efeklere dünya para versinler bizim 3 tane yobazımız yada yönetmen olmak isteyip olamayan birileri kalkıp filmleri mundar etsin kemal sunalın bile filmlerini sansürlüyorlar ama evlilik programlarında bugün ne giysem gibi aptal saptal programlarda g..,baş ortada milletin yazık valla allahtan tv de çok vakit geçirmiyorum belgesel agırlıklı takılıyorum kafa rahat
    EthanHunt ve MeLaNq0Liq bunu beğendiler.

Yok Tanrı kelimesini kullaninca noluyor, ekran karsisindaki izleyiciler Lokiye fatiha okur diye mi korkuyorlar!

Yav arkadas iste yobazlik, cahillik, ilkellik budur!
    pea bunu beğendi.

skullz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bunu ben de çok saçma buluyorum, saçma dizilerdeki anlamsız hareketler, evlendirme programları, ya da mafya dizilerindeki silah kullanımı, tarzlr vb sikintili gorunmuyor, sigara ve kelimeler sikintili..

yahu şu evilik programları, bu tarz benim gibi abidik ne varsa topu zarar ziyan ya sigara ve alkolden de zararlı, bide vasıfsız bi sürü insan meşur oluyo para kazanıyor, yazık günah binlerce genc var işsiz..

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    izlemeyin bırakın tv'yi, çok lazımsa açın gavur kanallarını hiç olmassa bişeyler öğrenirsiniz.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

ufukt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunun en büyük nedeni bilinçsizlik. Net . Mesela Hüda kelimesi de kullanılıyor hatta Hüdaverdi , Tanrıverdi , Allahverdi isimleri aynı anlama gelir ama kelime ve isim dağarcığımız milletçe çok ama çok dar. Neticede hepsi cahillik

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Nedense her sansür örneğinde aklıma bu gelir.

Bu arada işlerine gelmeyen her şeye "İslam düşmanı" filan diyorlar ya. Zira aynı güruh Zekeriya Beyaz ve Nihat Hatipoplu'nu bir araya getiren program yüzünden de "din üstünden prim yapmakla" suçlanıyordu bir ara. Cidden komik oluyor.

Her neyse, sansür hakkında belki de gelmiş geçmiş en iyi taşlama "Minik Kelebek", buyrun efendim.

https://www.youtube.com/watch?v=sxqH...ature=youtu.be
    keremkrmn, BIYIKLI ve zaferce bunu beğendiler.
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    adile teyzemin tosun paşa filminde hamam sahnesinin sansüründen sonra bunlar gayet olağan ,
    angut herifler sansür yerine dublajda kelimeyi değiştirecek yeteneğe sahip değiller demek ki.

ne'se
    bu devirde tv den film seyretmek avam işidir.
    yüklenin torrente rahat edin.

zamanında stv den (neden ve nasıl olduğunu sormayın) kovboy filmi denk gelmişti,
    john wayne abi bar kapısından içeriye "selamün aleyküm" diye girmişti.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Tanrı sizleri kutsasın RTÜK ve TV kanalları..

Ameno
    Omenare imperavi ameno
    Dimere dimere matiro
    Matiremo
    Ameno

oxus bunu beğendi.

Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adile teyzemin tosun paşa filminde hamam sahnesinin sansüründen sonra bunlar gayet olağan ,
    angut herifler sansür yerine dublajda kelimeyi değiştirecek yeteneğe sahip değiller demek ki.

ne'se
    bu devirde tv den film seyretmek avam işidir.
    yüklenin torrente rahat edin.

zamanında stv den (neden ve nasıl olduğunu sormayın) kovboy filmi denk gelmişti,
    john wayne abi bar kapısından içeriye "selamün aleyküm" diye girmişti.
    Daha önceden izlemiştim zaten, hanım saçmasapan bir dizi açmasın diye haftalık tek atım hakkımı kullandım.

Yok dublajda kelimeyi ne yapabilirdi ki! Düşünsene Hulk un Loki yi yerden yere vurup sonra dönüp giderken "çelimsiz Allah" dediğini, tövbe tövbe estafurullah!
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler