Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeşil çay içmek karın şişliğine sebep olur mu ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Merhabalar.

3-4 ay önce diyet yapmaya başladım. Daha doğrusu yeme içme alışkanlıklarımı değiştirip spor yapmaya başladım.

Şeker , yağ vs yemez oldum. Lakin artık vücudum ekonomik moda geçti çok zor kilo veriyorum şu sıralar.
    Bende çareyi metabolizmayı hızlandırmak diyince akla ilk gelen yeşil çayda buldum.

Aktardan aldım. Lakin içtiğim zaman karnım davul gibi oluyor.

Acaba psikolojikmi veyahut farklı birşey mi yapıyor bunu ?

Benim gibi yeşil çay içip karın şişliğinden şikayetçi olan varmı ?

Ben mesela bildiğimiz siyah çaydanda fazla içersem oda şişiriyor beni ve bağırsaklarımı bozuyor. Komple bitkiye karşı bir sıkıntım olabilir belki ?

Bugün içmedim sanki dünkü kadar şiş değil karnım. Tam eminde olamıyorum.

Yeşil çay konusunda yorumlarınızı bekliyorum.

Birde Gojy berry diye bir meyvenin kurusunu satın aldım. Epey araştırma sonucu. Bu meyveden tecrubeniz varsa işe yarayıp yaramadığı hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

İyi günler diliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    goji çileği söylenenler gibi kilo verdiriyo mu bilmiyorum ama yeşil çayı bol limonlu için. limonu ve yeşil elmayı sık tüketin. bol lifli gıdalar tüketin (nelerdir diye aratabilirsiniz googlade) çok su için bol koşu ve bisiklet yapın. yağlı mağlı ballı tuzlu yiyeceklere yaklaşmayın. insan vucudu yağ bağlamaya meraklı değildir durduğu yerde bile eritmeye çalışır. öte yandan karın şişkinliği sıkıntı yaratmaz bol bol tuvalete çıkarsınız
    jimi_hendrix ve beko12345 bunu beğendiler.

R3d - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ac karna sıvı tuketıyor olabılır mısınız acaba? Kendımden ornek vermek gerekırse ac karna (yemek yedıgı halde doymamıs karna da denebılır) bır sey ıctıgımde hemen sısıyor.

Bı de zayıflamaya calıstıgınıza gore ya ne yesenız yarıyor ya da oldunuz olası oylesınız ama, her yedıgınız yarıyorsa rıca etsem ne yedıgınızı paylasır mısınız?

Uzun zamandır kılo almaya calısıyorum, etler, pılavlar.. Gunde 4 ogun, her ogunde 1 ekmek yıyorum, cıkolatalar yaglı yıyecekler ne bulursam yıyorum bı turlu kılo alamıyorum. Bıde oyle cok hareket eden bırı de degılım, ıse guce gıttıgımde yok butun gun evdeyım uzanıyorum yatıyorum bır turlu alamıyorum. Isın garıbı bazen uyku duzenım bozuluyor 1 ay falan sadece gecelerı ayakta oluyorum. Mınımum 12 13 saat uyudugum zamanlar oluyor uzunca bır sure, bu surede ac kaldıgım halde kıloda vermıyorum.

Hem kılo alamama, hem verememe problemım var nasıl cozecem bılmıyorum yav...

Motosikleti
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    goji çileği söylenenler gibi kilo verdiriyo mu bilmiyorum ama yeşil çayı bol limonlu için. limonu ve yeşil elmayı sık tüketin. bol lifli gıdalar tüketin (nelerdir diye aratabilirsiniz googlade) çok su için bol koşu ve bisiklet yapın. yağlı mağlı ballı tuzlu yiyeceklere yaklaşmayın. insan vucudu yağ bağlamaya meraklı değildir durduğu yerde bile eritmeye çalışır. öte yandan karın şişkinliği sıkıntı yaratmaz bol bol tuvalete çıkarsınız
    Açıkçası zaten 2.5 ay civarı 11.5 kilo verdim. Videomuda atayım. Şuan güncel olarak 91 kiloyum. Yani 14 kilo verdim. Fakat şuan kilo vermem çok yavaşladı. Kilo vermek isteyip bir türlü başlamayan herkese önerim kendilerine gün koyup biran önce başlamaları. Kilo verdikçe insanın özgüveni dahi büyük oranda artıyor.

Alıntı R3d adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ac karna sıvı tuketıyor olabılır mısınız acaba? Kendımden ornek vermek gerekırse ac karna (yemek yedıgı halde doymamıs karna da denebılır) bır sey ıctıgımde hemen sısıyor.

Bı de zayıflamaya calıstıgınıza gore ya ne yesenız yarıyor ya da oldunuz olası oylesınız ama, her yedıgınız yarıyorsa rıca etsem ne yedıgınızı paylasır mısınız?

Uzun zamandır kılo almaya calısıyorum, etler, pılavlar.. Gunde 4 ogun, her ogunde 1 ekmek yıyorum, cıkolatalar yaglı yıyecekler ne bulursam yıyorum bı turlu kılo alamıyorum. Bıde oyle cok hareket eden bırı de degılım, ıse guce gıttıgımde yok butun gun evdeyım uzanıyorum yatıyorum bır turlu alamıyorum. Isın garıbı bazen uyku duzenım bozuluyor 1 ay falan sadece gecelerı ayakta oluyorum. Mınımum 12 13 saat uyudugum zamanlar oluyor uzunca bır sure, bu surede ac kaldıgım halde kıloda vermıyorum.

Hem kılo alamama, hem verememe problemım var nasıl cozecem bılmıyorum yav...
    2 tane besin beni mahvediyor.

1 i aşure . Diğeri boza.

Bu ikisini yiyince deli gibi kilo alıyorum.

Bulgur plavı kilo aldırmazken prinç pilavı anında kilo aldırıyor bana.
    Gece yemekte çok kilo aldırıyor.

Şimdilik aklıma bunlar geldi. Sorularınız varsa alırım nasıl kilo alırımla ilgili , şahsen deneyimli bir kilo alıcıyım

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:19 ----------

Birde yeri gelmişken kendi öz kardeşimden örnek vereyim.

1.80 e 55 kilodur kendisi. Lakin yakın zamana kadar 50 kiloydu. Hergün epey boza içerek 55 kiloya çıktı. Oda sizin gibi ne kadar fazla yesede her türlü çikolata ve yağlı yiyen biride olsa alamıyordu. Bozayı epey içerek 5 kilo aldı.

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    berkut senin şifren 12345 miş öyle diyorlar.

Aga adam gibi şekersiz çay iç ne o yeşil çay bilmem ne
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

Motosikleti
    Alıntı dovahhkin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    berkut senin şifren 12345 miş öyle diyorlar.

Aga adam gibi şekersiz çay iç ne o yeşil çay bilmem ne
    Sonunda 6 da var zorlaştırmak için koydum )

Ya sen bırak benim konumu sigara konusunu açtın ortadan kayboldun seni bekliyor herkes nasıl gidiyor diye

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonunda 6 da var zorlaştırmak için koydum )

Ya sen bırak benim konumu sigara konusunu açtın ortadan kayboldun seni bekliyor herkes nasıl gidiyor diye
    yazdımya olm daha napayım işler yoğundu yazamadım
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Açıkçası zaten 2.5 ay civarı 11.5 kilo verdim. Videomuda atayım. Şuan güncel olarak 91 kiloyum. Yani 14 kilo verdim. Fakat şuan kilo vermem çok yavaşladı. Kilo vermek isteyip bir türlü başlamayan herkese önerim kendilerine gün koyup biran önce başlamaları. Kilo verdikçe insanın özgüveni dahi büyük oranda artıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=q8t-...&feature=share
    yüzüne renk gelmiş ben bulk dönemini sonlandırmak için 8 ayda 44 kg verdim. 6 aydır da aynı kilodayım. evet kilo vermek yavaşlar şaşırtmak gerekir. bu arada kol çalışması yapılan videolarıda izlemelisin (mr.olimpia yarışmacıları iyi örnek)
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Berkut, videoyu buradan izleyemedim ama face ten takip ediyorum, çok iyi gidiyorsun.

Soruna gelecek olursak ; yaklaşık 5 senedir hemen hemen her sabah bir büyük bardak yeşil çay içerim. İçerisine de bir parça çubuk tarçın. Şimdiye kadar bir kötü tarafını görmedim, şişkinlikte yapmıyor,tam tersine midemi rahatlatıyor.

Diyet ve sporla birlikte ilk aylarda hızla kilo verilir. Sonradan kilo verme hızı düşer, bu çok normal bir durumdur.
    Aynı şekilde devam et, yakında takıldığın o kilo barajını aşıp, yavaş yavaş tekrar kilo vermeye başlayacaksın, emin ol.

Burada önemli olan kilo vermekten daha çok, aynı kiloda kalabilmek, verdiğin kiloları almamak. Bunun da tek çaresi hareketli yaşam ve daha çok ta yediklerine dikkat etmek.

Kendine iyi bak, kal sağlıcakla.

Motosikleti
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yüzüne renk gelmiş ben bulk dönemini sonlandırmak için 8 ayda 44 kg verdim. 6 aydır da aynı kilodayım. evet kilo vermek yavaşlar şaşırtmak gerekir. bu arada kol çalışması yapılan videolarıda izlemelisin (mr.olimpia yarışmacıları iyi örnek)
    Aslında vücut geliştirmek hakkında en ufak bilgim yok ben kilo verirken kas kaybetmemek için spora gittim. Zaten en ufak toz vs hakkındada bilgim yok ve kullanmadım. Eğer birgün vücut geliştirme peşine düşersem sizi rahatsız ederim
    Alıntı Apices adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Berkut, videoyu buradan izleyemedim ama face ten takip ediyorum, çok iyi gidiyorsun.

Soruna gelecek olursak ; yaklaşık 5 senedir hemen hemen her sabah bir büyük bardak yeşil çay içerim. İçerisine de bir parça çubuk tarçın. Şimdiye kadar bir kötü tarafını görmedim, şişkinlikte yapmıyor,tam tersine midemi rahatlatıyor.

Diyet ve sporla birlikte ilk aylarda hızla kilo verilir. Sonradan kilo verme hızı düşer, bu çok normal bir durumdur.
    Aynı şekilde devam et, yakında takıldığın o kilo barajını aşıp, yavaş yavaş tekrar kilo vermeye başlayacaksın, emin ol.

Burada önemli olan kilo vermekten daha çok, aynı kiloda kalabilmek, verdiğin kiloları almamak. Bunun da tek çaresi hareketli yaşam ve daha çok ta yediklerine dikkat etmek.

Kendine iyi bak, kal sağlıcakla.
    Bilgiler için teşekkür ederim Osman abi

Motosikleti
    arayışta
    Madem güzel bir iş var bende denediğim ve faydasını gördüğüm bir şey yazayım.
    Chia tohumu; ben genelde kefir ve yoğurt ile yemeklerden yarım saat veya bir saat önce tüketiyorum. Faydasını gördüm diyebilirim. Suda bekleten veya direkt yoğurda karıştıranlar var, bana göre pek farkı yok. Hatta bir iki link atayım belki birilerine faydası olur.
    Bir konu da şişkinlik konusunda rezene bir numara ben ne zaman şişsem bir rezene içerim çok iyi gelir.
    Başarılarının devamını dilerim.

http://m.haberturk.com/saglik/haber/...humu-faydalari

http://www.sozcu.com.tr/hayatim/yasa...un-10-faydasi/

https://m.youtube.com/watch?v=q-Bfm_DLOl4
    Mobildeyim imla vb. yanlışlıklar için şimdiden özür dilerim.

Birde şunu belirtmek isterim. Chia tohumu için aktarlara dünya para vermeyin migroslar da yarım kilosu 7-8 TL zaten 1-2 cay kaşığı her önünden önce kullanıyorsun bayaa bir gidiyor.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    yeşil çayın kendisi şişkinliğe sebep olur mu bilmiyorum ama yemekten hemen sonra ne içilirse içilsin hazmı zorlaştırdığı için karın şişliği yaratır. bundan dolayı 1 saat falan beklemekte fayda vardır.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    bu aşamada biraz daha yavaş kilo ver hacı. eğer bu dönemde vücudun metobolizmasını hızlandırmaya çalışırsan çok yorgun, uykulu vs. hissedersin. 1 ayda 6 kilo vereceğine 2-3 kilo ver ama sağlıklı olarak olsun. ben de 80'e çıktım bu arada

Motosikleti
    Alıntı yüksel66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madem güzel bir iş var bende denediğim ve faydasını gördüğüm bir şey yazayım.
    Chia tohumu; ben genelde kefir ve yoğurt ile yemeklerden yarım saat veya bir saat önce tüketiyorum. Faydasını gördüm diyebilirim. Suda bekleten veya direkt yoğurda karıştıranlar var, bana göre pek farkı yok. Hatta bir iki link atayım belki birilerine faydası olur.
    Bir konu da şişkinlik konusunda rezene bir numara ben ne zaman şişsem bir rezene içerim çok iyi gelir.
    Başarılarının devamını dilerim.

http://m.haberturk.com/saglik/haber/...humu-faydalari

http://www.sozcu.com.tr/hayatim/yasa...un-10-faydasi/

https://m.youtube.com/watch?v=q-Bfm_DLOl4
    Mobildeyim imla vb. yanlışlıklar için şimdiden özür dilerim.

Birde şunu belirtmek isterim. Chia tohumu için aktarlara dünya para vermeyin migroslar da yarım kilosu 7-8 TL zaten 1-2 cay kaşığı her önünden önce kullanıyorsun bayaa bir gidiyor.
    Önerileriniz ve ilginiz için çok teşekkür ediyorum. Değerlendireceğim.
    Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeşil çayın kendisi şişkinliğe sebep olur mu bilmiyorum ama yemekten hemen sonra ne içilirse içilsin hazmı zorlaştırdığı için karın şişliği yaratır. bundan dolayı 1 saat falan beklemekte fayda vardır.
    Teşekkür ederim yemekten sonra içmiyim bundan sonra. Birde böyle deniyim.
    Alıntı linkinpark20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu aşamada biraz daha yavaş kilo ver hacı. eğer bu dönemde vücudun metobolizmasını hızlandırmaya çalışırsan çok yorgun, uykulu vs. hissedersin. 1 ayda 6 kilo vereceğine 2-3 kilo ver ama sağlıklı olarak olsun. ben de 80'e çıktım bu arada
    Selim abi hayırlı olsun. 80 olduğuna göre baya iyi olmuştur vücudun

Abi valla haklısın bu aralar metabolizma hızlandırıcı şeyleri içeyim yiyeyim derken yorgun hissediyorum gerçekten.

Yine icat çıkardım ve dünden itibaren sabah yataktan kalktıktan sonra bir büyük su bardağına yarım limon sıkıp üstüne ılık su döküp içmeye başladım . Aynısını öğlen civarıda yapıyorum. Yani günde bir limonu su ile içiyorum. Bunun faydasını gören oldumu ?

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    2,04 98 kiloyum sporla uğraştığım zamanlarda 80-83 civarlarında seyrediyordum, işler yoğunlaşıp sporu bırakınca eski halim 95kg lara geri döndüm. Spor yaparken bende baya doğal yeşil çay tüketirdim, günde en az 3 kupa kadar ama hiç şişkinlik hissettiğimi hatırlamam. Öğünlerinde lif tarzı şeylerden tüketiyorsan bana onlar inanılmaz şişkinlik yapmıştı ve doktor kullanmamamı söylemişti.
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

Motosikleti
    Forza 250

https://www.youtube.com/watch?v=q8t-...&feature=share

2 tane besin beni mahvediyor.

1 i aşure . Diğeri boza.

Bu ikisini yiyince deli gibi kilo alıyorum.

Bulgur plavı kilo aldırmazken prinç pilavı anında kilo aldırıyor bana.
    Gece yemekte çok kilo aldırıyor.

Şimdilik aklıma bunlar geldi. Sorularınız varsa alırım nasıl kilo alırımla ilgili , şahsen deneyimli bir kilo alıcıyım

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:19 ----------

Birde yeri gelmişken kendi öz kardeşimden örnek vereyim.

1.80 e 55 kilodur kendisi. Lakin yakın zamana kadar 50 kiloydu. Hergün epey boza içerek 55 kiloya çıktı. Oda sizin gibi ne kadar fazla yesede her türlü çikolata ve yağlı yiyen biride olsa alamıyordu. Bozayı epey içerek 5 kilo aldı.
    Sporda "plato evresi" denilen evreye girmişsiniz. Diyetinizi ve antreman programınızı değiştirmeniz gerekiyor. Farklı günlerde faklı vücut zonlarını çalıştırarak ya da karma antreman yaparak ya da kullandığınız aletlerin sırasını, tekrar ve set sayılarını değiştirerek ya da interval antremana dönerek bunu çözebilirsiniz. Gittiğiniz salondaki fitness eğitmeninden yardım alsanız daha iyi olur.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Spor ve yemek zararlı, ikisini de bırakın.... 0 spor, çok az doğru çeşit yemek, akşam 0 meyve, 0 alkol. 40 yaşında 65 kiloyum.

kuesier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    3 senedir vücut gelistirme sporu ile uğraşıyorum. Yeşil cay kesinliklr vucuda zararli degildir. aksine bagirsaklarinizi temizlemenizi sağlar. Detoks cayi olarak da bilinir. Yarışma zamanlarinda ve kuruma donemindeki sporcular özellikle tercih eder. VUcudunuzdaki ödemi atmanizi saglar. SPORCULAR ise yağ oranlarini en aza cekmek en kuru en kasli görünüme sahip olmak adina yaptiklari diyetlerinde yesil cay boll boll yesillik kullanirlar

Motosikleti
    Alıntı keremkrmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2,04 98 kiloyum sporla uğraştığım zamanlarda 80-83 civarlarında seyrediyordum, işler yoğunlaşıp sporu bırakınca eski halim 95kg lara geri döndüm. Spor yaparken bende baya doğal yeşil çay tüketirdim, günde en az 3 kupa kadar ama hiç şişkinlik hissettiğimi hatırlamam. Öğünlerinde lif tarzı şeylerden tüketiyorsan bana onlar inanılmaz şişkinlik yapmıştı ve doktor kullanmamamı söylemişti.
    Anladım, teşekkür ediyorum.
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sporda "plato evresi" denilen evreye girmişsiniz. Diyetinizi ve antreman programınızı değiştirmeniz gerekiyor. Farklı günlerde faklı vücut zonlarını çalıştırarak ya da karma antreman yaparak ya da kullandığınız aletlerin sırasını, tekrar ve set sayılarını değiştirerek ya da interval antremana dönerek bunu çözebilirsiniz. Gittiğiniz salondaki fitness eğitmeninden yardım alsanız daha iyi olur.
    Ben yaklaşık son 1.5 aydır gitmiyorum spora. Üniversitem başladığı için Kütahyaya döndüm. Burdada güzel spor salonu yok gibi birşey. Fakat hergün 5-6 km yürümeye çalışıyorum.
    Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Spor ve yemek zararlı, ikisini de bırakın.... 0 spor, çok az doğru çeşit yemek, akşam 0 meyve, 0 alkol. 40 yaşında 65 kiloyum.
    Nazar değmesin. Teşekkür ederim.

Alıntı kuesier adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 senedir vücut gelistirme sporu ile uğraşıyorum. Yeşil cay kesinliklr vucuda zararli degildir. aksine bagirsaklarinizi temizlemenizi sağlar. Detoks cayi olarak da bilinir. Yarışma zamanlarinda ve kuruma donemindeki sporcular özellikle tercih eder. VUcudunuzdaki ödemi atmanizi saglar. SPORCULAR ise yağ oranlarini en aza cekmek en kuru en kasli görünüme sahip olmak adina yaptiklari diyetlerinde yesil cay boll boll yesillik kullanirlar
    Ben tekrar deniyim en iyisi bu yeşil çayı. Teşekkür ediyorum bilgiler için.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)