Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Öğretmenler günü

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Bütün öğretmenlerin öğretmenler gününü kutlarım

Bu arada aslında ben de eğitim fakültesi mezunu teknik öğretmenim ama staj ve birkaç görev hariç yapmadım.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Öğretmenler günü kutlu olsun. Büyük hocam Vahit Başar , ışıklarla uyusun , çayırlarda at koştursun.
    https://www.sozcu.com.tr/2016/yazarl...etmen-1448672/

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öğretmenler günü kutlu olsun.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Teşekkürler sevgili Hokahey hemşerim ve arkadaşlar. Ben de üzerimde emeği olan tüm öğretmenlerimin, meslektaşlarımın gününü kutluyorum. Bugünlere gelmemde büyük emeği olan Oktay Kaya öğretmenim başta olmak üzere sonsuzluğa intikal etmiş olanlara da Allah'tan rahmet diliyorum.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Tüm meslektaşlarımın öğretmenler gününü kutlarım

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öğretmenler gününüz kutlu olsun arkadaşlar

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Tüm öğretmenlerin gününü kutlarım...

Şehit edilen öğretmenlere, Allahtan rahmet dilerim. Ruhları şad olsun...

ŞEHİT ÖĞRETMENİMİZ NEŞE ALTEN’İN UNUTTURULAN HİKAYESİ...

26 Ekim 1993 tarihinde, Bismil'in Çavuşlu Köyü İlkokulu'nda ilk öğretmenliğini yapan Neşe Alten, henüz yirmi altı günlük öğretmenken babası ile birlike yaşadığı evini basan katil Pkk'lılar tarafından kurşuna dizilerek acımasızca katledildi.

Terör örgütünün başı Abdullah Öcalan, öğretmenlerin kürtleri asimile etme projesinin birer parçası olduğunu söylemiş ve örgütüne katliam emri vermişti. Teröristler okulları yakıyor, öğretmenleri kurşuna diziyor, vahşi katliamlarını kendi yayın organları olan Serxwebun'dan "ajan ve işbirlikçileri öldürdük" diye duyuruyorlardı.

Neşe Öğretmen, Tekirdağ Şarköy'de, 1972 yılında, Alten ailesinin en küçük kızı olarak dünyaya gelmişti. Öğretmen olmak istiyordu. İlk ve orta okul eğitiminden sonra Sinop Öğretmen Lisesi'ni, ardından Bursa Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesini kazandı. 1993 senesinde, henüz yirmi bir yaşında gencecik bir öğretmen adayı olarak mezun oldu.

2 temmuz 1993 tarihinde, Diyarbakır'ın Bismil ilçesi, Çavuşlu Köyü İlkokulu'na atandı. Ataması, Bismil'e çıkınca ailesi gitmemesi için ısrar ettiyse de Neşe öğretmen "Bayrağımın dalgalandığı her yere giderim." dedi. Babası "Seni yalnız göndermem." deyince, öğretmen olarak atandığı Bismil'in Çavuşlu köyüne beraber gittiler.

Çavuşlu Köyü'ne ulaşır ulaşmaz, görev yapacağı okula gitti. Okulun hali içler acısıydı. Köy muhtarı ve köyün ileri gelenleriyle konuşup eksikleri gidermek, sınıfı onarmak, okulu okul yapmak için yardım istedi. Yalnızca usta bulmalarını, masraflarını kendisinin karşılayacağını söyledi. İlk maaşının büyük bölümünü ustalara verdi, gerisini de borçlandı. Harabe binayı kendi imkanlarıyla öğrencilerinin okuyabileceği bir okula çevirdi.

26 Ekim 1993 akşamı Pkk'lı teröristler Neşe öğretmenin babasıyla birlikte yaşadığı evin kapısını "Açın, köydeniz. Hoca hanıma bir şey soracağız." diyerek çaldılar. Genç öğretmen ve babası kapıyı açtıklarında karşılarında silahlı teröristleri buldular. Pkk'lılardan biri, babasına "Biz kamuoyuna açıklama yapmadık mı? T.C.'nin hiçbir öğretmenini, Kürdistan'a sokmayacağız, demedik mi?" diye vurarak yere düşürdü. Ve kızının gözleri önünde silahını yaşlı adamın şakağına dayayarak ateş etti.
    Neşe Öğretmeni köyün çıkışına kadar yerde sürüklediler. Önce sol göğsüne 5 mermi, sonra sağ göğsüne 5 mermi sıkarak, onu vahşice katlettiler.

ALINTIDIR...

Neşe ALTEN, Diyarbakır İli Bismil İlçesi Çavuşlu Köyü ilkokulu’ndaki görevine 30.09.1993 tarihinde başlamış, yirmi beş günlük öğretmen iken, 26.10.1993 tarihinde şehit edilmiştir.
    tommygun ve bursalıali bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm öğretmenlerin gününü kutlarım...

Şehit edilen öğretmenlere, Allahtan rahmet dilerim. Ruhları şad olsun...

ŞEHİT ÖĞRETMENİMİZ NEŞE ALTEN’İN UNUTTURULAN HİKAYESİ...

26 Ekim 1993 tarihinde, Bismil'in Çavuşlu Köyü İlkokulu'nda ilk öğretmenliğini yapan Neşe Alten, henüz yirmi altı günlük öğretmenken babası ile birlike yaşadığı evini basan katil Pkk'lılar tarafından kurşuna dizilerek acımasızca katledildi.

Terör örgütünün başı Abdullah Öcalan, öğretmenlerin kürtleri asimile etme projesinin birer parçası olduğunu söylemiş ve örgütüne katliam emri vermişti. Teröristler okulları yakıyor, öğretmenleri kurşuna diziyor, vahşi katliamlarını kendi yayın organları olan Serxwebun'dan "ajan ve işbirlikçileri öldürdük" diye duyuruyorlardı.

Neşe Öğretmen, Tekirdağ Şarköy'de, 1972 yılında, Alten ailesinin en küçük kızı olarak dünyaya gelmişti. Öğretmen olmak istiyordu. İlk ve orta okul eğitiminden sonra Sinop Öğretmen Lisesi'ni, ardından Bursa Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesini kazandı. 1993 senesinde, henüz yirmi bir yaşında gencecik bir öğretmen adayı olarak mezun oldu.

2 temmuz 1993 tarihinde, Diyarbakır'ın Bismil ilçesi, Çavuşlu Köyü İlkokulu'na atandı. Ataması, Bismil'e çıkınca ailesi gitmemesi için ısrar ettiyse de Neşe öğretmen "Bayrağımın dalgalandığı her yere giderim." dedi. Babası "Seni yalnız göndermem." deyince, öğretmen olarak atandığı Bismil'in Çavuşlu köyüne beraber gittiler.

Çavuşlu Köyü'ne ulaşır ulaşmaz, görev yapacağı okula gitti. Okulun hali içler acısıydı. Köy muhtarı ve köyün ileri gelenleriyle konuşup eksikleri gidermek, sınıfı onarmak, okulu okul yapmak için yardım istedi. Yalnızca usta bulmalarını, masraflarını kendisinin karşılayacağını söyledi. İlk maaşının büyük bölümünü ustalara verdi, gerisini de borçlandı. Harabe binayı kendi imkanlarıyla öğrencilerinin okuyabileceği bir okula çevirdi.

26 Ekim 1993 akşamı Pkk'lı teröristler Neşe öğretmenin babasıyla birlikte yaşadığı evin kapısını "Açın, köydeniz. Hoca hanıma bir şey soracağız." diyerek çaldılar. Genç öğretmen ve babası kapıyı açtıklarında karşılarında silahlı teröristleri buldular. Pkk'lılardan biri, babasına "Biz kamuoyuna açıklama yapmadık mı? T.C.'nin hiçbir öğretmenini, Kürdistan'a sokmayacağız, demedik mi?" diye vurarak yere düşürdü. Ve kızının gözleri önünde silahını yaşlı adamın şakağına dayayarak ateş etti.
    Neşe Öğretmeni köyün çıkışına kadar yerde sürüklediler. Önce sol göğsüne 5 mermi, sonra sağ göğsüne 5 mermi sıkarak, onu vahşice katlettiler.

ALINTIDIR...

Neşe ALTEN, Diyarbakır İli Bismil İlçesi Çavuşlu Köyü ilkokulu’ndaki görevine 30.09.1993 tarihinde başlamış, yirmi beş günlük öğretmen iken, 26.10.1993 tarihinde şehit edilmiştir.
    21 yaşında gencecik kızı katletmiş şerefsizler. Yaşı genç olanlar bu olayları hatırlamıyor, bilmiyor maalesef. Apo'nun 1999'da paket olduğu, uçakta g.t korkusundan "devletime hizmet etmeye hazırım, benim annem de Türktü" minvalinde söylediği sözler bile hala kulağımda.
    bursalıali bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Bir öğretmen babası olmak , ülkeme faydalı bir öğretmen yetiştirmek hayatımdaki en büyük mutluluk.
    Kızımın ve onun arkadaşlarının günü kutlu olsun.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir öğretmen babası olmak , ülkeme faydalı bir öğretmen yetiştirmek hayatımdaki en büyük mutluluk.
    Kızımın ve onun arkadaşlarının günü kutlu olsun.
    Abi öğretmen maaşı ile milletvekili maaşının aynı olmasını arzu eden bir liderden bugünlere geldik.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi öğretmen maaşı ile milletvekili maaşının aynı olmasını arzu eden bir liderden bugünlere geldik.
    Bu ne yaman çelişki hocam;

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bunlar sabah bir başlıyorlar, ovv motor alamıyoruz mobilete mi bineceğiz, ovv dolar yükseldi, awww yapısal reformlar, tüketim toplumu, çokomel damat; vallahi forumu bırakma noktasına geldim yahu.

Arada salih'in efsane trollükleri de olmasa vallahi çekilecek site değil yemin ederim.
    Millete tepki veriyorsunuz ama sizde farklı bir şey yazmıyorsunuz.

Öğretmenler günü başlığında, konuyu milletvekili maaşına getirmişsiniz.

Sizce bu çelişki değil mi ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)