Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

25.11 Tarihindeki Corona Vaka Sayısının 28 bin olması

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hasta sayısını acıklamak yerine vaka acıklamaya karar verdiler.

Açıkçası yalanı 28 bin ise doğrusunu merak ediyorum.

Ancak hükümetin bir planı var, hasta sayısını yavaş yavaş arttırarak çeşitli kısıtlamalar koydular, şimdi de vaka sayısını acıklayıp iyice insanları korkuttular.

Yönetilemeyen ekonominin sucunu "kendinizi korumadınız ülke battı" gibisinden birşeye getirecekler herhalde.

https://www.ntv.com.tr/turkiye/sagli...G0au0EnnOiXO0g

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bakanın hocası söyledi, her vaka hastadır diye.
    Bir de bakan 2-3 gün önce gazeteciye "Bu kadar gerçek hasta varken, hiçbir şikayeti olmayan, pozitif diye sadece karantinada bekleyen, kimseye zararı olmayan kişi sayısını öğrenince elinize ne geçecek?" demesinin ardından vaka sayısını açıklamaya başlaması, aşıların vaka sayısına göre ülkelere dağıtılacağı söylentisinin bir etkisi var mı diye düşündürüyor.
    Özetle, nereden baksanız samimiyetsizlik ve tutarsızlık.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Burada da defalarca bahsi geçti , Bakanlık anlayamadığımız sebeplerle sürekli doğru bilgileri vermekten kaçındı , ancak geçen hafta TTB doğrudan kendi üyelerine ulaşıp gerçek rakamları topladı ve kamuoyuna açıkladı , üzerine de İmamoğlu kendi rakamlarını açıkladı , artık pes ettiler muhtemelen. Gene de bu rakamlar bizim bildiğimizin yarısı. Neyse , bu da bir şeydir. Ama gene de şeffaflık yok , şehir şehir , mahalle mahalle günlük sayılar açıklanmalı ki insanlar kendini koruyabilsin. Hala bize bile bu bilgiler verilmiyor , inanmak gerçekten zor , neden böyle yapıyorlar anlayamıyoruz.

Motosikleti
    speederbike
    Zihniyet yüzünden. Kendi yönetimleri altında kötü birşey olamayacağından böyle yapıyorlar bence. Kendi ellerinde olmayan kötü şeyleri bile açıklamaya çekiniyorlar. Böyle yapınca ne oluyor peki? Şu oluyor:
    Gerçek rakamları baştan beri verseler, "Vay be, ne salgınmış, devletler bile aciz kaldı" diyecekken şimdi "Rakamları gizlediklerine göre ya kötü yönettiler, ya da başka bir çıkarları var" diyorum.
    Kendi tayfaları her şartta "Çok iyi" dediği için benim ne dediğimi önemsemeyebilirler tabii.
    espresso bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi şöyle; bir kişi hasta ise hastadır değil ise değildir değil mi? (bak bak geliyo...)

Madem semptom göstermeyenleri hasta olarak kabul etmiyoruz, maskesini takmak şartıyla niye sokağa salmıyor diye neden hiç kimse sormuyor? Maske takınca bulaşma olmuyorya!? Salınız öyleyse sokağa...

Şuan bakana inanan ya SIĞIR'dır, ya iktidar YALAKASI ya da ZIR CAHİL.

Bu kışı atlatırsak iyi.
    espresso bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ben geçirdim onbeş gün önce.Evde olduğum için açıklanan hasta sayısına beni eklemediler ama dedikleri gibi semptomum yok değildi.Aksine baya yorucu geçti.Hiç semptomu olmayan adam zaten gidip test yaptırmıyor.Benim gibi semptomu olan adam gidip yaptırıyor.Açıklanan sayıya birde sıfır semptomluları eklesen kaç olacak acaba.
    drtayfun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    58.000 ....

Green_Beret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cafe Racer 152 - SYM Joymax 250i
    1 hafta kadar önce Fatih Altaylı günlük 40 bin olduğunu, bunun tahmin değil veriye dayandığını söylemişti...
    drtayfun bunu beğendi.

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Dün bi ara sayın bakan bu şekilde sadece vaka sayısı ile ölüm oranı yüksek çıkıyor, bu da başarı oranımızı düşük gösteriyor dediydi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    pazartesi günü gelecek olan arttırılmış kısıtlama ve avm,berlerlerin kapatılması için yapılmış bir uygulamadır. Halkın nabzını yoklayıp hep bir ağızdan sokağa çıkma yasağı gelsin tepkilerinin twitterda gündem olup, hükümetin ekmeğine yağ sürüp; "sizler için yaptık" demelerinin başlangıç konuşmalarıdır.
    çünkü hükümet kendi kendine halk için karar alamıyor, çünkü vatandaşı destekleyecek parası yok.
    kapatılan avmlerin zararını karşılayacak parası yok, kapatılan berberlerin ve rstoranların zararını karşılayacak paraları yok.
    Bu yüzden siz istediniz, biz yaptık diyecekler.
    ;

Motosikleti
    speederbike
    Rakamlar başarı göstersin de...

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pazartesi günü gelecek olan arttırılmış kısıtlama ve avm,berlerlerin kapatılması için yapılmış bir uygulamadır. Halkın nabzını yoklayıp hep bir ağızdan sokağa çıkma yasağı gelsin tepkilerinin twitterda gündem olup, hükümetin ekmeğine yağ sürüp; "sizler için yaptık" demelerinin başlangıç konuşmalarıdır.
    çünkü hükümet kendi kendine halk için karar alamıyor, çünkü vatandaşı destekleyecek parası yok.
    kapatılan avmlerin zararını karşılayacak parası yok, kapatılan berberlerin ve rstoranların zararını karşılayacak paraları yok.
    Bu yüzden siz istediniz, biz yaptık diyecekler.
    ;
    Öyle ya da böyle , elimizdeki rakamlar 1 haftadır yükselme ivmesinin durduğunu , hafif yataya döndüğünü gösteriyor ama beklenen düşme yok ve bu şekilde sürdürülemez , yeni ve şok tedbirler zorunlu.

Gerçi biz yasakları da tam olarak yapamıyoruz.

Sokağa cıkma yasagı olan her cumartesi günü eşim de bende calısmıstık.

Patronlar yandaş ise valilikten calısma izni alabiliyor.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçi biz yasakları da tam olarak yapamıyoruz.

Sokağa cıkma yasagı olan her cumartesi günü eşim de bende calısmıstık.

Patronlar yandaş ise valilikten calısma izni alabiliyor.
    Yapamayiz, cok sert seyler yapamayiz. Bak bugun benim evin onunde pazar kuruluyor, napsin bu insanlar, pazari acmasan herkes marketten alabilecek gucte degil. Pazar dolmus, insanlara da kizamiyorum.

Maalesef bazi sektorler, islerin durmamasi icin, bazilari urunlerin bozulmamasi, bazilari urunun tedarik edilmesi icin calismak zorunda kaliyor. Daha once de yazmistim, hukumet seni beni dusunmuyor zaten ekonomiyi yurutmeye calisiyor.

Bakalim bu birden vaka sayisini aciklamanin altindan ne cikacak, merakla bekliyorum.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Dün akşamki hadiseden sonra kendi adıma anladığım şu,

Yalancı, yalaka, hatta kendinden farklı düşünenleri hain diye niteleyen müsvettelerle avanesinden iğreniyorum...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    millet te bu bakan dürüst diye her söylediğine inanıyordu

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    millet te bu bakan dürüst diye her söylediğine inanıyordu
    adam ilk geldiğinde cok güzel tiyatro yaptı. ancak hastalıgı kontrol edemeyince sacmalamaya basladıgında cogunda gerçek yüzünü gördük.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oznkrçm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün bi ara sayın bakan bu şekilde sadece vaka sayısı ile ölüm oranı yüksek çıkıyor, bu da başarı oranımızı düşük gösteriyor dediydi.
    Sayın??? Saygınlığını yitireli ÇOOOOOOOOOOOOOOOOOOK oldu...

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Maalesef okulların kapanması salgının yayılma hızındaki artışı kısmen yavaşlattı ama azalmasına sebep olmadı , ek önlemler almak kaçınılmaz. Rakamlarımız bunu bize söylüyor. Gene geç kalacaklar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)