Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Karışık bi durum

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar ben bi motor almıştım 1-2 ay önce ama ruhsatını üstüme almadım motoru ustaya götürdüm baktırdım motoru çok hırpalanmış dedi geri vermek istedim sonuçta daha üstüme almadım ruhsatı alırlar diye düşündüm almadılar halada almaya niyetleri yok sizce ben bu motordan nasıl kurtulurum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    dikkat et de motoru da kaptırma. sen onlara ödeme yaptın mı ki yapmışsındır, satan kişiye para verdiğini kanıtlayan herhangi bir şey var mı? yoksa ve motor hala onların üzerineyse, çalıntı ihbarı yapsalar bir de hırsızlıktan patlayacaksın
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Bi ara motoru geri ver çalıntı ihbarı yapıcaz falan diyorlardı ama pek umursamdım zaten motora binmiyorum garajda yatıyor geçen gün konuştum kendi verdikleri fiyatın çok altında bir fiyat veriyorlar almak için sizce ne yapmalıyım

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    işin zor kardeşim.

bir miktar zarar etmeye katlanarak bi teklif yapabilirsin belki.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En başta 2.el alacağın motosikleti iyicene kontrol ettirsin,iyi bilen bir ustaya gösterirsin olmadı ekspertiz yaptırırsın.Emin olduktan sonra motosikleti alırkende satarken de aynı gün para verilir,noterde motosikletin devir teslimi yapılır,motosikleti alan adam evine getirir garajına koyar.Kaç kere anlatıldı bunlar bu forumda.Hırsızı var,dolandırıcısı var,noter devri olmadan parayı verip motosikleti almak başa beladan başka birşey değil.Hukuki olarak devri üzerine almadığından bir hak iddia edebilir misin bilmiyorum.Belki onlara parayı teslim ettiğine dair bir belge işe yarayabilir.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En başta 2.el alacağın motosikleti iyicene kontrol ettirsin,iyi bilen bir ustaya gösterirsin olmadı ekspertiz yaptırırsın.Emin olduktan sonra motosikleti alırkende satarken de aynı gün para verilir,noterde motosikletin devir teslimi yapılır,motosikleti alan adam evine getirir garajına koyar.Kaç kere anlatıldı bunlar bu forumda.Hırsızı var,dolandırıcısı var,noter devri olmadan parayı verip motosikleti almak başa beladan başka birşey değil.Hukuki olarak devri üzerine almadığından bir hak iddia edebilir misin bilmiyorum.Belki onlara parayı teslim ettiğine dair bir belge işe yarayabilir.
    yaw adam bin lira plakasız motor falan motor almış işte belli
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motorda plaka ruhsat var en son çare zararına geri vericem

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    Bu ülkeye format lazım, aç bi şeyler oku biraz bilgi sahibi olun yahu.

Geçmiş olsun.Bir daha noterden imzayı attırmadan para verme sakın.Usta iyi niyetli biri değil ,ama elektronik denetleme cezaları hep ruhsat sahibine gidicek. Bütün vergi borçlarını ruhsat sahibi ödeyecek ,sigorta cezalarını ruhsat sahibi ödeyecek.

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    sen ilk degil, son degilsin...
    oncelikle bu durumdan bir an once, en az zararlar kurtulmaya calis...
    yazdiklarindan cikan; satici "motorum calindi" diye polise gitse hakli durumda...

bu karmasik gibi gorunen durumu bi sekilde bitirince ayrintilari ile yaz da
    senden sonra bu tur islere girismek isteyenlere bilgi,
    sana da ders olsun;

-motoru kaca aldin?
    -parayi nasil verdin? nakit, banka transferi vs...?
    -parayi verdigine dair herhangi bir imza, kagit, sahit var mi?
    -noter devrini ne zaman, nasil yapmayi dusunuyordun? satici ile bunu nasil kararlastirdiniz?
    -motorda ruhsat-plaka var da...kimin adina? ve kimin elinde? adam ruhsatimi kaybettim diye emniyete gitse yenisini cikartsa ne yapican?
    ...
    ve yuzlece soru...

yil 2016...insanlar babasinin ogluna bu kadar guvenmiyooo...

kimisi okuyarak, dinleyerek ogreniyor
    kimisi de yasayarak, tecrubeyle
    ama degisik ogrenme bicimlerinin degisik maliyetleri oluyor...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)