Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mali İşlerden Anlayan Hayırsever Aranıyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jawa350TS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa 350 ts / Yuki yk-250-4
    Merhabalar mt ailesi, benim sorunum ruhsatta 233cc yazmasına rağmen maliyede 253cc olarak kayıtlı bir motosiklete sahibim. Sırf 3cc yüzünden 2 kat vergi ödemek istemiyorum.Maliyeye gittim benden motosiklet kimlik kartı istediler, bu kartıda motosiklet bayisinden alınabileceğini söylediler. Şimdi ben bu 2006 model yuki marka motosikletin kimlik kartını nereden alabilirim, ben 2. El aldım, herhangi bir yuki marka motosiklet satan bayiler bana bu kartı verebilirler mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    herhangi bir bayiden veyahu fabrikasından direk isteyin verirler

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Motosikletin ruhsatında Marka / Modeli yazmıyor mu ? Öyle saçma şey olur mu yahu? Türkiye'ye giren her ürünün noktasına kadar detayları devlete bildirilir, Atıyorum Xmax 250 ABS..

Adam Xmax 250 abs diye sisteme baktığında 249 cm3 olduğunu görür ve yasal olarak buna göre düzenler. Fabrika sana bu motosiklet 50 cc diye kafakağıda verse vergiden de düşürecekler motoru yani öyle mi ?

Ben cok sacma buldum.
    yürekçe bunu beğendi.

Ben bu kadar detaylı incelediklerini sanmıyorum.. Fabrika ne teknik belge veriyor ise bizim trafikte öyle tescilliyor..

Örneğin son zamanlarda ülkeye sokulan bazı markaların 300 cc olan versiyonlarının 250 cc teknik belgelerle türkiyede trafiğe kaydediğildiğini düşünüyorum. Bunu araştır mamışlardır..

schism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Birisi 3 yerine 5 e basmış debelen dur

Jawa350TS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa 350 ts / Yuki yk-250-4
    Evet arkadaslar 3 aylık araştırmadan sonra, bayilere sordum, istanbuldaki ana bayiyi aradım bi sonuç alamadım, bugün biraz hevessiz de olsa maliyeye tekrar gittim şansıma başka bir görevli geldi ve sadace bi ruhsat fotokopisiyle işi halletti sağolsun. Malesef maliyede işini düzgün yapmayan yada işi daha da zora sokmaya çalışan elemanlar var ne yazık ki. Zaten ruhsatta 233cc yazıyor be kardeşim beni neden 3 ay motosiklet kimlik belgesi almakla uğraştırıyorsun ki.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Baslikta mail yaziyor sandim, yanlis gelmisim. Ben o zaman gideyim
    jimi_hendrix ve CrazyBullet bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)