Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

HAYAT İÇİN ALINACAK KARAR

Motovento
    REKLAM ALANI
    Wokiie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    SONUNA KADAR OKURSANIZ SEVİNİRİM

Herkese günaydın . 19 yaşındayım 1 ay sonra 20 olucam .2 yıllık bir bölümde okuyorum normalde bu sene mezundum ama hocayla kavga ettim ve 1 sene uzadı okulum . Evdeki hesap çarşıya uymadı. nisanda pedere borçla motosiklet aldırdım ve mezun olunca ödiyeceğimi söyledim oda tamam ulan dedi ve elini taşın altına sokup aldı. Bende tekrar bir üni okumak istiyorum. Üni hayatını baştan yaşamak istiyorum. Açıktan faland değil .

Önümde 2 seçenek var ya motoru satıp dershaneye gidicem ve okul için hazırlanıcam. Yada motoru satmayacağım ve bir yıl çalışıp seneye üniye hazırlanıcam. 22 yaşında da ünversite 1 olmak kötü müdür? Yani ortamdan uzak kalmak istemiyorum herkesin bana abi demesini istemiyorum .Sizlerden fikir istiyorum satmayı istemiyorum tabikide .

Bir de şöyle bir durum var arkadaşlarla konuştuğumuzda "ha 21 ha 22 " demişlerdi mantıklı geldi birde bu sene ygs/lys için geç kaldın demişlerdi. Motoru satıp ta bu yıl kazanamazsam boşuna satmış olucam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AliCem Yener - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Bence motoru satma baban nasıl biridir bilemem ama istersen ilk ona bu fikrini anlat. Okumak istiyorum tekrar daha iyi bir iş ve bölüm icin filan boyle dersen bence ikna olur. 60 yaşında uni. Okuyan insanlar var ve sen daha çok gençsin. Abi diyen olursa da daha iyi işte bari saygıları daha fazla olur sana karşı.

Motoru gerekiyorsa sat. Üniversiteyi tekrar okumak için zaman bulamayabilirsin ama geri kalan hayatında çok güzel motorlar alabilirsin. Okuyacağı bölümü iyi seçmen kaydıyla

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Öncelikle selamlar. Aynı yaştayız.
    Yaşıtın olarak fikrimi sorarsan moyosikletini satmana gerek yok. Evde oyurup hergün 2 saat düzgün çalışmayla iyi bir yer kazanabilirsin. İlle de İstanbul dersen ona birşey diyemem.
    22 yaşında 1. sınıf olmayı kafana hiç takmana gerek yok. Bizim sınıfta 36 yaşında 3 çocuğu olan bir abimiz var. 2 yıllık okumuş ama artık tekniker olmak istemediğinden tekrar sınavlara girip kazanmış. Çok da iyi anlaştığımız ve sevdiğimiz bir abimiz. Zaman için hiç sorunun olmaz bence. Ufak bi çalışmayla dershaneye gitmeden bence halledebilirsin. Ben gittim. Çok pişmanım. Boşa zamanımı harcamışım. Evimde kendim çalışmalarımla, dershaneye uğramadan kazandım bölümümü.

Bir sene daha geciktirmene hiç gerek yok. 2017 ygs-lys hazırlığı yaparsan seneye bu zamanlar yerleşmiş, motosikletinle üniversiteye gitmek için hazırlık yapıyo olursun. Başarılar dilerim.
    HONDA

#BZ3082

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    iktisat işletme veya türevleri bölümlerine girmeyi planlıyosan vazgeç bence.. Doğru düzgün bi bölüm okucaksan tabi ki oku..

Not: İktisat mezunuyum, mali müşavirlik ofisinde çalışıyorum..

AsirMahfi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    İnsanlığın çok büyük bir kısmının sabit fikirli, zeka yoksunu olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden böyle kararlara - hatta hiç bir karara- internetteki insanlara sorarak varma derim ben. Varsa sevdiğin, fikrine değer verdiğin yakınların onlara sor. Yoksa kendin karar ver. Forumda böyle demişlerdi aklıma sıçayım uydum onlara diyeceğine bi karar verdim sonuçlarına katlanırım demek daha doğru. Gerçi bu tarz söylemler de saçma. Çünkü böyle bi kararı foruma soruyorsan büyük ihtimalle söylediklerim seni etkilemeyecektir. Hep bu çıkmaz da kalıyorum. Konuyu senden kendime nasıl getirdim bilmiyorum. Yolun açık olsun.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı kakare adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iktisat işletme veya türevleri bölümlerine girmeyi planlıyosan vazgeç bence.. Doğru düzgün bi bölüm okucaksan tabi ki oku..

bizde bir arkadaş arıyoruz
    varmı etrafta birisi..
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

R3d - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu abıyı dınlemelısın, ıktısat ve turevı bolumler okumayı dusunuyorsan, dusunmemelısın. Bu arada aynı yaslardayız, bende gecen yıl ıktısat okumaya baslayıp ılk yılı bıtırınce dondurdum okulu. Tekrar hazırlanıp bılgısayar-yazılım muhendıslıgı okuycam. 21 yasında baslıycam okula yanı. Yas sıkıntı degıl, abı abla buyuk gorme olaylarınada hıc rastlamadım. Bızdede vardı buyukler, hıc problem olmuyordu yası. Motor satma konusuna gelırsek, maddı acıdan babana odeyemedıgınde sıkıntı oluyorsa ıkı secenek var, part tıme calısıp hem ısı hem dersı yurutebılırsın. Hem motorun satılmaz, hem babana borcunu odersın, hem dersını calısırsın. Tabı bu secenek ufaktan bır temelın varsa olur ders konusunda. Temelın yoksa calısmayı unut sat motoru. Asıl butun derslere. Ikıncı ogretım tercıh edersın calısır yıne alırsın motor. Kazanabılır mıyım konusuna gelırsekte ygs de 126 lys de 107 konu var. Lys mf4 ıcın hesaplarım tabı. Lys-1 lys-2 konuları 107 tane. Toplam 233 konu var. Sayısal sıkıntın varsa dersane yerıne youtube de kanallar var derslerı anlatan. Ozel ders gıbı oluyor okurkende cok ısıme yaramıstı matematık sınavlarında. Reklam olur mu bılmıyorum Hocalara Geldık dıye bı kanal var. Mat geo fızık kımya bıyolojıyı bastan sona anlatıyor, ygs lys ayrı olarak. Sozel konuları pek agır degıl kıtaptanda calısılır. Her gun 2 konu bıtırsen, bugun baslasan yıl basında ygs de lys de bıtıyor. Yılbasından sonra sadece ygs, ygs den sonrada lys calısırsın her ıkısınıde ıkı kez tekrar etmıs olursun. Bıter yanı ozverılı calısmayla. Ozelden yazarsan aklında kalan bısey varsa yardımcı olabılırım.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    23 yaşındayım, 2.sınıfım. Sorun yok

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizde bir arkadaş arıyoruz
    varmı etrafta birisi..
    nasıl birisi
    '' hayat ancak ölümle yüzyüze gelince anlam kazanır. ''

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Wokiie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SONUNA KADAR OKURSANIZ SEVİNİRİM

Herkese günaydın . 19 yaşındayım 1 ay sonra 20 olucam .2 yıllık bir bölümde okuyorum normalde bu sene mezundum ama hocayla kavga ettim ve 1 sene uzadı okulum . Evdeki hesap çarşıya uymadı. nisanda pedere borçla motosiklet aldırdım ve mezun olunca ödiyeceğimi söyledim oda tamam ulan dedi ve elini taşın altına sokup aldı. Bende tekrar bir üni okumak istiyorum. Üni hayatını baştan yaşamak istiyorum. Açıktan faland değil .

Önümde 2 seçenek var ya motoru satıp dershaneye gidicem ve okul için hazırlanıcam. Yada motoru satmayacağım ve bir yıl çalışıp seneye üniye hazırlanıcam. 22 yaşında da ünversite 1 olmak kötü müdür? Yani ortamdan uzak kalmak istemiyorum herkesin bana abi demesini istemiyorum .Sizlerden fikir istiyorum satmayı istemiyorum tabikide .

Bir de şöyle bir durum var arkadaşlarla konuştuğumuzda "ha 21 ha 22 " demişlerdi mantıklı geldi birde bu sene ygs/lys için geç kaldın demişlerdi. Motoru satıp ta bu yıl kazanamazsam boşuna satmış olucam
    başgan bizim bölümde (İTÜ Makina) 2 yıllık bölüm okuyup dgs ile gelen çok adam var. Hepsi de çoğu mekanizmayı parçayı bizden iyi biliyorlar. Bence bu eksi değil artı bir özellik. Hatta Dışarda teknik ressamlık yapıp bir yandan da okumaya gelen 30-35 yaşlarında dayılar bile var.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Çocukça..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    nasıl birisi
    Fatura islese iyi olurdu) bdp falab kulturu olursa cok daha iyi olurdu
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kuzen 26 yaşında 2. üniversiteyi okuyor 2. sınıfa geçti

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    50 yaşı geçtikten sonra geçen hafta ikinci öğretim için kayıt yaptırdım. Bana da dede derler mi acaba?

Motosikleti
    Pulsar 150 NS
    Merhaba sat motorunu ama bırakma motoru zaten bırakamazsın hocam korkma bu hastalık olene kadar seninle artık Dediğim gibi geleceğin olacağı bir bölümden devam et yoksa işletmeci dolu memlekette!

Alıntı AsirMahfi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanlığın çok büyük bir kısmının sabit fikirli, zeka yoksunu olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden böyle kararlara - hatta hiç bir karara- internetteki insanlara sorarak varma derim ben.
    Doğru söylüyor. Düzgün öneri. Bununla beraber meslek icabı eğitim alanından biri olarak ben fikir vermek isterim. Ama bazı parametreler bu kararı etkileyecektir. Sadece yaş ve motor bu parametreler içinde gerçekten en önemsiz olanları.

1. Neden 4 yıllık bir okul okumak istiyoruz?
    2. Hangi bölümü hangi üniversiteyi istiyoruz?
    3. Son YGS/LYS'de nasıl performans gösterdik?
    4. Bu performansı artıracağımıza dair inancımız nedir?
    5. Sıralamada ne kadar daha iyi olmayı hedefliyoruz? Örneğin geçen yıl 90 bin ise bu sene 20 bin olmayı beklemek biraz hayal olabilir.
    6. Baba zengin mi? Özel okul masraflarını karşılayabilir mi?
    7. İstanbul dışı seçenekler arasında mı?
    8. Özel ders almadan daha önce beceremediğimiz konuları öğrenmek o kadar kolay değil. Dersane veya etüt merkesi veya eğitim danışmanlığı adı altında çalışan yerler genellikle bir sosyalleşme ortamı gibi iş gördüğü için ciddi bir sınav hazırlığı imkanı sağlayacak bir yere kayıt olabilecek miyiz?
    9. Bir yıllık uzun ve disiplinli bir çalışma yapabilecek miyiz? Daha önce hiç yıl boyunca neredeyse her gün çabalamayı, çalışmayı gerektirecek herhangi bir şeyler yaptık mı? Yoksa sıkılıp bıraktık mı? Okuduğumuz en uzun metin neydi? En son hangi kitabı okuduk? Yazabildiğimiz en uzun metin neydi? Lise veya daha sonrasında bir ders kitabını (10 sayfalık ders notu değil, 100 sayfalık bir tam boy ders kitabını) baştan sona okuduk mu?
    10. Baba bize iş kurmak için yatırım imkanına sahip mi? Veya okul dışı yöntemlerle öğrenilecek bir alanda (bilişim, aşçılık, dans, vesaire) kendimize yatırım yapmak yani informal de olsa eğitim almak imkanı sağlayabilir mi?
    11. Okul bittikten sonra profesyonel hayatta ne yapmak istiyorum?
    12. Babamızın işinin başına geçebileceğimiz bir kırtasiye, lokanta, emlakçı, oto galeri gibi bir iş var mı?
    13. Yapacağımız işten ne kadar para kazanmak istiyoruz? Zengin olmak gibi bir planımız var mı?

Bu sorulara cevaplar sağlanırsa öneriler geliştirilebilir. Ama karar alırken önemsenecek en son şey motorun satılması veya yaş...

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Hayatta bazı seylerden vazgeciceksiniz,İşte o zaman kendi ayaklarınız üstünde durabilirsiniZ,Mademki belli sartlarda sorumluluk alıp bisey istemissiniz sözünüzde durmalı ve size verilen güveni sarmamanız gerekli,Ya motorunuzdan vazgecip okucaknız yada okuldan vazgecip geziceksiniz siz vericeksiniz bu kararı

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    Lys yerine dgs ye hazırlanırsanız yıl kaybınız olmaz diye düşünüyorum. Şu ana kadar aldığınız eğitim de boşa gitmez. Zaman da kaybetmemiş olursunuz. Başarılar.

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kendine uygun mesleği seçmen 45-50 yılını alabilir. Okumak zaman ile değil kapasitenle ilgili gibi bir düşüncem var.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)