Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KENE üzerine ilginç iddia!

Motovento
    REKLAM ALANI
    gt06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    m yok malesef....
    Tokat Tabipler Odası Başkanı Dr. Ahmet Müslehiddinoğlu, kuş gribi tehlikesi sebebiyle çok sayıda kanatlı kümes hayvanının itlaf edilmesinin, kene sayısında artışa neden olduğunu iddia etti.

--------------------------------------------------------------------------------

Son günlerde artan kene vakaları üzerine açıklamalarda bulunan Tokat Tabipler Odası Başkanı Dr. Ahmet Müslehiddinoğlu, halkı duyarlı olmaya çağırarak, hastalıkla ilgili bilgiler verdi. Müslehiddinoğlu, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığının 1940 yıllardan sonra Kırım ve Kongo'da görünmeye başlandığını ifade ederek, "Kenelerden insanlara geçen KKKA hastalığı 2002 yılından itibaren ülkemizde önemli bir soruna neden olmaya başlamıştır. Bölgemizdeki Yozgat, Çorum, Gümüşhane ve Sivas illerinde son günlerde artan vakalar bu sorunu tekrar gündeme taşımıştır" dedi.
    Kene ısırığına bağlı olarak 5-6 gün içersinde ateş, ani baş ağrısı, kas, eklem ve karın ağrıları ishal gibi belirtilerin meydana geldiğini ifade eden Müslehiddinoğlu, "Hastalık ilerlediğinde cilt altı ve iç organlarda kanamalara neden olmakta ve ölümcül olabilmektedir. Bu nedenle, hayvan barınakları ilaçlanarak temizlenmeli, piknikte dikkatli olunmalı, çıplak elle keneye temasta bulunulmamalı. Üzerinize "kene" yapışanların mutlaka bir uzman hekime başvurmalı, keneyi kesinlikle çıplak elle çıkarmamalıdır. Ayrıca kenenin vücuttan ayrılması için üzerine kesinlikle alkol ve değişik maddeler dökülmemelidir. Aksi halde kene kusmaya başlayarak içerisinde bulunan virüsü ısırdığı yerden kana bulaştırıyor" diye konuştu.
    Virüs saçan kenelerin daha da artabileceğini ifade eden Müslehiddinoğlu, "Biliyorsunuz, kuş gribi nedeniyle tavuk itilaflarımız çok oldu. Tavuklar, keklikler, bıldırcınlar işte bu tür kuşlar ve evcil kümes hayvanları keneleri yiyip üremelerini, çoğalmalarını azaltıyorlar. Ülkemizde ve bölgemizde tavuk itlafları ve av sezonuyla birlikte kuşların avlanması hayvanların sayını azaltarak hastalığın yayılmasını çoğaltacaktır. O yüzden bölgemizde av yasağının devam etmesini ve avcıların dikkatli olmalarını bu konuya daha ilgi göstermelerini rica ediyoruz" şeklinde konuştu.
    Tokat'ta, kene konusunda başvuruların geçen yıla göre az olduğunu, vaka sayı konusunda bilgi veremeyeceğini ifade eden Müslehiddinoğlu, "Ciddi sorunları olmayan hastalar kliniklerimizde takip edilebilmekte. Çok ağır yoğun bakıma ihtiyaç duyulan daha ileri araştırmalar gerektiren hastalarımız ileri merkeze sevk ediliyor. Ama ne kadar sek edildi bilemiyorum" dedi.

haberin orjinali için buradan buyurun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    CİNSEL ORGANDA KENE-

Kent merkezi Bedestenlioğlu Mahallesi'ndeki bir parkta oturan
    Yakup Özyiğit (22) de eve geldiğinde cinsel organında kene olduğunu
    fark etti.

Keneyi kendisinin çıkardığını belirten Özyiğit, hastanede kan
    örneğinin alındığını, 3 gün boyunca sağlık kontrolünden geçirileceğini
    söyledi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    benim merak ettiğim en öldürücüsü hangisi...Kırım kongo kanamalı ateşimi 10 kaplan gücündedir...yoksa kuş gribimi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Kanamalı ateş dendiği an akan sular durur...
    May the Force be with McLaren Mercedes

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Ben de "Amerikan komplosu bu keneler" diyecek birisini bekliyordum

gt06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    m yok malesef....
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı
    Ben de "Amerikan komplosu bu keneler" diyecek birisini bekliyordum
    Hocam tabiki amerikan komplosu.

O kenelerin hepsi özel kamplarda yetiştirildi orada.
    Diğer bir kaptaki araştırma merkezinde kuş gribi virüsü geliştirildi.
    önce virüsle tavuk ve kanatlı hayvanlar ortadan kalktıki keneler çabucak yayılsın. şimdi keneler hertarafa bu hastalığı bulaştıracak. Çok değil bir 6 ay içinde bu hastalığın ilacı Amerika ve İngiltereden çıkcak ve dünya paraya pazarlanacak bu adamlarında kasaları dolacakki beklemeye aldıkları kamikaze arı, ölümcül karınca ve balık eti ile bulaşan virüs çalışmalarını yapacaklar.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Oto poka inanırsınız ama komplolara inanmasınız, neden acaba?

Kene olayının açıklaması var ama bu ülkede açıklaması yapılmayan kaç olay gördük, sorarım size kaç tane, kaçında A.b.d nin parmağı yoktur diyebilirsiniz? Pehhh, yabancı sever yurdum insanı!!!
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bu millet akıllı olsun, kullandırtmasın kendini. Bizimkiler kolaysa amerikan halkını manipüle etsin -ki IQ olarak türk halkından daha geri olduklarını düşünüyorum. Hani diyoruz ya Türk milleti zekidir diye; zeki adam, kafasını kullanan adam kendisine söylenen şeyi hemen yutmaz, önce tartar düşünür.
    May the Force be with McLaren Mercedes

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı
    Bu millet akıllı olsun, kullandırtmasın kendini. Bizimkiler kolaysa amerikan halkını manipüle etsin -ki IQ olarak türk halkından daha geri olduklarını düşünüyorum. Hani diyoruz ya Türk milleti zekidir diye; zeki adam, kafasını kullanan adam kendisine söylenen şeyi hemen yutmaz, önce tartar düşünür.
    abı cok onemlı noktaya ayak basmısın valla geyık olarak demıyorum
    Yeni yine yeniden

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler