Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İngiltere AB'den çıkma kararı aldı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    İngiltere yapılan referandum ile %51.9 ile AB'den ayrılma kararı aldı. Tahmini ayrılma sürecinin 2 yıl olması düşünülüyor.

İngiltere halkının ayrılmadan yana oy kullanmasının en büyük sebebi Türkiye'nin AB'ye girmeye yakınlaşmış olmasıymış.

Sizin düşünceleriniz nelerdir? Sizce bu olay bize nasıl yansır? Örneğin motorcu bir camia olarak bir ingiliz malı olan ve ülkemizde de bolca tercih edilen Triumph marka motosikletlerin ülkemizdeki durumu nasıl olur?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Triumph dan daha büyük dertlerimiz olacağını söyleyebilirim. AB içindeki en büyük destekçimizi kaybettik. Tayyip de " biz de oylayalım" diyor. Adamlar zaten bizim girmemizi istemiyor, girmek isteyen biziz. haliyle " siz bilirsiniz" dediler bıyık altından gülerek.
    acestor bunu beğendi.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Birleşik krallıktaki diğer topluluklar da bağımsızlığını ilan eder herhalde. İskoçya muhtemelen ilk adımı atacak.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ingiltere ab de ne işi var zaten. diğer büyüklerde çıkar. herşey gibi bununda modası vardı zaman aşımına uğradı. güncellenir de haberimiz ne zaman olur

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Triumph candır birşey olmaz. AB olsam bu Türkiye'yi ben de istemem, zaten pazarımız tümüyle açık ne gerek var bir de vize serbesti vermeye.

serkani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Made in Japan!
    Bunu kim yazıp çizmiş, nerede haber etmiş bilmiyorum ama ingiltere'nin ayrılma sebebinin Türkiye olduğunu söylemek kadar saçma bir yalan olamaz bu biiirrr... Çünkü bunun arkasında Türkiye ile ilgisi olmayan siyasi ve ekonomik nedenler var. Gazetede, intennette yahut tv'de haber olarak önünüze konan tabaktan yemeyiniz, tavsiyedir...

İkincisi zaten avrupa birliği de dağılacak...

Hani o kapısında köpek gibi beklediğimiz ve parlamento binasının koridorlarında terör örgütü bayrak ve afişleri asan avrupa birliği..

O da dağılacak evet...
    Metehan07-70 bunu beğendi.

metecel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS
    İngiltere, neresdeyse Almanya ve ABD ile en büyük PKK destekçisi. iyi oldu
    “Dava adamı olmak için, önce adam olmak lazım. Dava öğretilir ama adamlık öğretilmez. “ Alparslan Türkeş

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Adamlar akilli baktilar batti batiyor ispanya yunanistan iyalya borclari kabarık yardımcı olmak için diğer üyelerden de kesinti yapıyorlar adamlar sonunda yeter dediler..

Zaten kendi para birimlerini değiştirmediler uyaniklar değer kaybetmesin diye velhasıl vize ve avrupa birliği ekonomisi nedeniyle kacacaklar bırakacaklar..

Türkiye ile ilgili olarak avrupa vize isini iptal etse bile bizi bağlamaz ayrı vize para ve kurallar var demiştiler TV de yani avrupa üyesi ama kuralları tinlamayan zihniyeti vardı yakında avrupa schengen filan kalmayacak eğer hala hükümet devlet avrupa birliği diyorsa ugrasiyorsa allah yardımcımız olsun ya euro yu kabul etmeyelim veya hic avrupa schengen isine bulasmayalim

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Doğru olabilir. Bİz rahatsız etmiş olabiliriz onları.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı serkani adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu kim yazıp çizmiş, nerede haber etmiş bilmiyorum ama ingiltere'nin ayrılma sebebinin Türkiye olduğunu söylemek kadar saçma bir yalan olamaz bu biiirrr... Çünkü bunun arkasında Türkiye ile ilgisi olmayan siyasi ve ekonomik nedenler var. Gazetede, intennette yahut tv'de haber olarak önünüze konan tabaktan yemeyiniz, tavsiyedir...

İkincisi zaten avrupa birliği de dağılacak...

Hani o kapısında köpek gibi beklediğimiz ve parlamento binasının koridorlarında terör örgütü bayrak ve afişleri asan avrupa birliği..

O da dağılacak evet...
    Demek ki yalan değilmiş Ön yargınızı yenin.
    Kısaca ben;

Aslında her şeyde İsraili suçlamaya alışmışız ancak şu dünyada İngiltere kadar nalet bir ülke yok bence.Bildiğim kadarıyla ortak para biriminde de sıkıntı çıkarmışlardı bunlar,şahsi olarak benim tepkim defolsunlar gitsinler çokta lazımlar bu dünyaya bu evrene.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Çok sevgili 'ak gezenler' gelmeden şunu şuraya bırakayım...

https://twitter.com/direnvekazan/sta...45857029296128

serkani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Made in Japan!
    Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek ki yalan değilmiş Ön yargınızı yenin.
    Önyargı?

Bir fotoğraf neyi haklı ya da haksız, neyi gerçek ya da yalan kılabilir ki, komik...

Ben de üst mesajda ne yazdığımı "iyi" okumanızı tavsiye ederim.
    Honda Today 50 • Honda Beat 100 • Yamaha YBR 125 • Kawasaki ER5 • Yamaha Fazer FZ6 • V-Four Racing 800 ABS

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kendilerini her zaman emperyal güç ve Londrayı dünyanın merkezi varsayan İngilterenin , Brükseli merkez ve Sansölye Merkelin dünyada popülarite kazanmasını hazmememiş olsa gerek , ayrılma kararı aldılar. ( Bir kaç arkadaşımın görüşü bu yönde )

Borç batağındaki yunanistanın ve italyanın , her ne kadar yardım elirse edilsin , ekonomik durumlarının bir türlü düzelmeyeceklerini hesapladılar.Birde üstüne Türkiye gelirse diye bahane gösterip ayrılma kararını kamuoyuna açıkladılar. ( Bu da başka düşünen arkadaşlarımın görüşü )

Her iki görüşede katılmakla beraber , kendi görüşümüde beyan edeyim.

Avrupa birliğine bağlı ülkelerin , bağlı olmayan diğer ülkelerle gizli askeri ve ticari anlaşmalar yapmasını yasaklama yönünde kanunlar var. Ortadoğudaki yağmadan Amerika ve İsrail yaptıkları her şey yanlarına kalıp ,nemalanırken , bölgede uzun yıllardır , ince işçilik yapmalarına rağmen ingilterenin sırf bu kısıtlayıcı kanunlar yüzünden yağmaya dahil olmayacağına inanmak , açıkcası saflık olur.

Yani İngiletere , avrupa birliğine dahil olmanın ve olmamanın muhasebesini yapmış ve dahil olmamayı seçmiştir.Tam ayrılma gerçekleştiğinde , ortadoğuda denkleme İngiltere de tam manasıyla gireceği için , olaylar iyice çığrından çıkacaktır.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Deli Çerkes,
    görüşün oldukça mantıklı. Fakat senin dediğin durum olsa Fransa ve Almanya, İngiltereden önce ayrılmayı tartışmaya başlardı.
    Özellikle Fransa, hem Ortadoğu'da hem de Afrika'da bin türlü dolap döndürüyor.
    Bir diğer nokta ise şu.
    Ayrılma İngilterenin çıkarına olsaydı iktidar teklif ederdi.
    Halbuki iktidar sonuna kadar birlikte kalmayı savundu.

Ben İngilterenin birlikten ayrılmayacağını düşünüyorum.
    Yapılan referandumun bir hükmü yok. Sadece tavsiye kararı olarak değerlendirilebilir. Eğer birlikte kalmak İngilterenin çıkarına ise ne pahasına olursa olsun kalırlar.
    Oradaki siyasetçiler pek bizim alıştığımız türden değil.
    İngiltere şu an zaten birliğin farklı statüdeki bir üyesi. Ben mevcut durumu koruyacaklarını düşünüyorum.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Sevgili Coq , elbette Fransanın ve ve Almanyanın bölgede gizli planları ve projeleri var.Ve elbette bu ülkelerdeki siyasetçiler bizim alışkın olduğumuz türden değil. Ve elbette bu ülkeler bölgede elli türlü cinlik yapıyor. Bu görüşüne tamamen katılıyorum.

Ancak birde ülke menfaatleri denilen bir husus var.Dış politika buna göre belirlenir.Kaldıki ingiltere ülke kurmak ,başına kukla bir kral atamak ve bunun hesap vereceği bir genel vali tayin etme gibi geleneksel hale gelmiş bir dış politikayı yüzyılardır rayına oturtmuş bir şekilde başarıyla uyguluyor.Bence ingiltere , Amerika ve israil köşe başlarını tamamen tutmadan , bölgede aleni söz sahibi olmak istiyor.

Dış polikaların nerdeyse kalıplaşmış öğelerinden biriside , yapılacak eyleme bir altyapı veya bahane üretmektir.
    Öncelikle aydın yazar veya akademisyenler olayı dillendirir.Toplumun ve diğer ülkelerin nabzını yoklarlar.
    Şimdi ilerde ingiltere AB den ayrılırsa , zaten referandumdan da bu yönde karar çıktığı için kim ne diyebilir ?

İngiltere iktidarının davranışını biraz da kayıkçı kavgası gibi okumak lazım.İslami terörü her zaman kınayanlar, bu insanlara bizzat silah satanlar veya bu olaylardan menfaat sağlayanlar değilmidir ?

Bir daha belirteyim. İngiltere kalmanın ve ayrılmanın mutlaka muhasebesini yapmıştır.Eğer ingiltere ayrılırsa , konumundan memnun olmayan ülkelerde çorap söküğü gibi peşinden gelecektir.Ortada bir nema varsa , Fransa ve Almanyanın ingiltereden geri kalacağını hiç zannetmiyorum.
    COQ bunu beğendi.

Çıktırsın gitsin

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Coq , elbette Fransanın ve ve Almanyanın bölgede gizli planları ve projeleri var.Ve elbette bu ülkelerdeki siyasetçiler bizim alışkın olduğumuz türden değil. Ve elbette bu ülkeler bölgede elli türlü cinlik yapıyor. Bu görüşüne tamamen katılıyorum.

Ancak birde ülke menfaatleri denilen bir husus var.Dış politika buna göre belirlenir.Kaldıki ingiltere ülke kurmak ,başına kukla bir kral atamak ve bunun hesap vereceği bir genel vali tayin etme gibi geleneksel hale gelmiş bir dış politikayı yüzyılardır rayına oturtmuş bir şekilde başarıyla uyguluyor.Bence ingiltere , Amerika ve israil köşe başlarını tamamen tutmadan , bölgede aleni söz sahibi olmak istiyor.

Dış polikaların nerdeyse kalıplaşmış öğelerinden biriside , yapılacak eyleme bir altyapı veya bahane üretmektir.
    Öncelikle aydın yazar veya akademisyenler olayı dillendirir.Toplumun ve diğer ülkelerin nabzını yoklarlar.
    Şimdi ilerde ingiltere AB den ayrılırsa , zaten referandumdan da bu yönde karar çıktığı için kim ne diyebilir ?

İngiltere iktidarının davranışını biraz da kayıkçı kavgası gibi okumak lazım.İslami terörü her zaman kınayanlar, bu insanlara bizzat silah satanlar veya bu olaylardan menfaat sağlayanlar değilmidir ?

Bir daha belirteyim. İngiltere kalmanın ve ayrılmanın mutlaka muhasebesini yapmıştır.Eğer ingiltere ayrılırsa , konumundan memnun olmayan ülkelerde çorap söküğü gibi peşinden gelecektir.Ortada bir nema varsa , Fransa ve Almanyanın ingiltereden geri kalacağını hiç zannetmiyorum.
    Bunlara katılmamak mümkün değil.
    Farklı yoldan aynı şeyleri söylüyoruz.
    Ben AB tamamen dağılmadan İngilterenin ayrılabileceğini düşünmüyorum.
    Çünkü birlikten çıkarsa ve birlik yoluna devam ederse Rusya seçeneği konuşulmaya başlanacak.
    Bu birlik için küresel güç olmak demek ve takdir edersin ki hem ingiliz hem de amerikalılar buna izin vermez.
    Yani senin de dediğin gibi ingiltere ayrılırsa AB gerçekten dağılacak demektir.
    Ama kesinleşmeden bu kumarı oynamayı gözleri kesmez.
    Çünkü İngiltere çıkar ve AB yoluna devam ederse Rusya en kısa zamanda AB'nin en etkili üyesi olur.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Dış politika ilginçtir.

Eğer ülkendeki seçmen zekiyse kafana göre uydurduğun palavlarla seçmenini uyutamazsın.Yoksa ilk seçimde ikdiarı değiştirir. Mutlaka sağlam bir altyapın olması ve bahanenin kurgusunun oldukça ikna edici olması gerekir.Bundan dolayıdır ki Amerika ve ikiz kuleler masalını tezgahlanmıştır.Terörist aramaya gidiyoruz diye ortadoğu talan edilmişr ki bir kaç muhalif ses harici hiç bir Amerikalıdan doğru düzgün ses çıkmamıştır.

Seçmenin ne derse inanıyorsa dış politikada kolay , İsraile öyle hızlı diz çöktürülmüştür ki Netanyahu bile menüsküs olmuş desen, buna inanan ciddi bir kitle olacaktır.Ancak olay başka elbette.

İsrail , Gazze kıyı hattında bulunan doğal gaz ve petrol yataklarına çökmeden önce altyapısını yapıyor. Kıbrıs üzerinden boru hattı döşese maliyet 7 milyar dolar. Türkiyeden yapsa ise 2 Milyar dolar. Henüz bu yataklara çökmediler.Hazinesine 5 milyar dolar gibi çok ciddi bir miktar tasarruf yapacak bir anlaşmanın ön çalışmalarını yapıyor yapmasına da gel bunu Türkiyede anlat bakalım. Kaç kişinin kafası bu işe basar ? Hele hele gazzeye çökerken yapma ihtimali yüksek olan uygulamalardan bahsetsen , kaç kişi İsrail yönünden , gerçek sebebin aslında bu olabileceğini öngörebilir ? Bu olursa arap platformunda dengeler nasıl değişir ? Bu durumda bölgede özel itibar sahibi olan ingiltere ne yapar ?

Türkiyede ne altarısan anlat sıkıntı yok. Ama ingilterede kafana göre takılmana seçmen izin vermez.
    Rusyanın birliğe dahil edilmesi gibi bir durumda tüm Ab ülkeleri Amerikanın ciddi yaptırımıyla yüzleşeceklerini hesaplayabildikleri için ciddi bir savaş ortamı oluşmadıkça bu durumun gerçekleşebileceğine pek ihtimal vermiyorum. Şimdilik.Halka açık bilgilerle ve haberlerle bu kadar tahminde bulunabiliyorum. Elbette gizli anlaşmalar veya değişen konjüktür , önceden gözüken planları oldukça da değiştirebilir.

Neticede İngilizler salak değil.İngilizcede " Yönet İngiltere " diye bir deyimleri dahi var. İngilizlere önce tarihleri sonra politikaları öğretilir. Adamlar kendilerini dünyanın yöneticisi olarak görürler. Kendilerini fransızlara veya Almanlara denk görmüyorlar ki , birde ortak olsunlar. Teklif kimden gelirse gelsin , referandum yapmış olmaları bile , gelecek politikalarının altyapısını oluşturmak içindir.
    COQ bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)