Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benzinli Araba mı Dizel Araba mı Yarışı kazanır Siena 1.2 ws Clio 1.5

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Gilera Runner 180 Sp--- Pgo Kaldera 110 cc
    Arkadaşlar Yakın arkadaşımda 2015 model Renault Clio 1.5 Dizel Araba var. Bende ise 2002 model 1.2 motor Fiat Siena var. iki arabada 75 BEYGİR

Şimdi bu iki araba yarışırsa kim alır yarışı :D :D
    Diyeceksiniz ki neden yarışıp görmüyorsunuz. Arkadaşım arabasına kıyamadığı için basmıyor ondan deneyemiyoruz. Bide Güvenlik sebebiyle çok hız yapmak istemiyoruz ikimizde ama ikimizde çok merak ediyoruz.
    Tecrübeli Arkadaşlardan CEvap Bekliyoruz.

SİENA TEKNİK ÖZELLİKLERİ
    https://oto.net/fiat/siena/siena-1-2-s/bilgi
    RENAULT CLİO TEKNİK ÖZELLİKLERİ
    http://markaotomobil.com/renault-clio-1-5-dci-touch-teknik-ozellikleri-donanimi-ve-yorumlari/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Siena kalkışta büyük ihtimal geçer. Ama clio arkadan gelir ve izini kaybettirir. Siena kullanmıştım fakat 1.4'tü kullandığım yanlış hatırlamıyorsam. Fena kaçmıyordu

Osırıs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    clio uzar gider,dizeller torklu olur kalkışlarda arayı açar.
    Benzinli kalkışta zayıf olur ama yolun durumuna göre sonradan uzayabilir ama tork her zaman kazanır

Motosikleti
    pulsar rs 200
    Clio alır. diger araç 2002 modelmiş. Sıfır km gibi olmaz performansı.

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    2001 1.2 palio ile 18000km yaptım 1.5dci motoruda cok iyi tanıyorum, euro5 motor tek egzantrik 8valf olduğu için torkunu neredeyse rolantiden itibaren verir ve ara hızlanmaları yüksek tork nedeni ile çok iyidir.0-100dahil clıo her zaman önde olur, herneyse o değilde senin siena nın 1,2 75hp motoru çok sakattır benden söylemesi, hararete çok meğillidir, 2004te çıkan 1,2 60hp ler de bu sorun yoktur

valvole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1.5 dci clio kalkista da uzamada da deler diyorum ben.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benzinli mi dizel mi derken motora göre değişir şartlar. bu ikisi arasında tartışmasız clio alır

sagat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs rtr 150 apache
    MotorKafa bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Bende dizel 1.5 vgt kullanıcısıyım . Şöyle bir durum var turbo dizel araçlar turbo sayesinde daha düşük devirde daha yüksek tork üretiyor yani 75hp olması sizi yanıltmasın . O düz yoldada 75hp rampa yukarıda 75 hp , benzinli gibi bayılmaz .
    siena kalkıştan itibaren bir boy öne geçebilir bir ihtimal ama clioda çok atak araba . torkunu tam bilmiyorum ama 185nm civarı torku vardı benim araç fabrikasyon 88hp 205 nm , gel gelelim araçta chip tuning mevcut 110 hp 240nm civarı şuan aracım yokuşlar bayır aşşağı gibi geliyor bana , clio peşimden iyi gelmişti bikeresinde
    Sonuç olarak adam dizeli yürütmesini bilirse kalkıştan itibaren sizi geçebilir , fakat benzinli araç dizelden daha üst devir çevirceğinden son hızı benzinlinin yüksek olur çok çok uzun mesafede siena alır clioyu küçük bir farkla belki

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ilk kalkista ben kosarak ikisini de gecerim

En fazla ceyrek beygir falanimdir ama sifir devirde tork muazzam
    Kuzeyli57 bunu beğendi.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Benzinli araç daha seri olduğu için düz yolda dizeli alır ama rampada dizel alır

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yarışta mı? Pistine bağlı

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    araçların boş ağırlıkları kalkış yarışlarında çok önemlidir. eğer siena cliodan 60-70 kg hafise yüksek torkuna rağmen dizel kazanamaz.

2005 cilo symbol dci 65hp/160 tork 2007 megane 2 sedan dci 80hp/200 tork 6-7 kere kalkmıştık seneler önce 90 km ye kadar 65 hp olan 80 beygirle yan yana hızlanıyordu.

Dizelleri gözünüzde çok büyütmeyin. yeni Talisman var 1.6 dci 160hp/380 tork hızlanmada 1.4 tsı pasat 125 hp/200 tork araca kaybeder. passat bu arada hem kasa olarak 60-70 kilo hafif hemde motordan 70 kilo hafif toplam 150 kilo etti birde benzinli devir bandına gücü daha iyi yaydığından daha kesintisiz aktarır hızlanmak için gücünü

kursaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R125-Mt-09-CBR650R
    clio alır

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    İşin için turbo girdiği anda atmosferik aracın çok da şansı olamaz. Her türlü clio alacaktır.
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

Kısa mesafede dizel alır dizelin çalışma prensibi düşük devirde yüksek tork üretir ha mesafe uzarsa benzinli geçer

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)