Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

3 Mayıs Türkçülük Günü

Motovento
    REKLAM ALANI
    Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum 44 ten beri kutlanıyor ama ben şimdiye kadar ilk defa duymadım. Demek ki pek de ipleyen yok.
    Bu ülkede Türk olmanın bedeli de bu maalesef. Nerede bir arap günü varsa kutlanır; Türkler kendi tarihini, örf ve adetlerini bilmez. Tıpkı nevruz bayramının birtakım etnik kekolarca kutlanması gibi.
    AurorAbeam, yüksel66 ve Pulsar41 bunu beğendiler.
    Dıgıdık Dıgıdık..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ülkede Türk olmanın bedeli de bu maalesef. Nerede bir arap günü varsa kutlanır; Türkler kendi tarihini, örf ve adetlerini bilmez. Tıpkı nevruz bayramının birtakım etnik kekolarca kutlanması gibi.
    "türkçülük" günü tebriğinde etnik kekoluktan dem vurmak pek manidar olmuş.
    ayrıca arkadaşın bahsettiği "44" ifadesinde isa'dan sonra 1944 kastedilmektedir.
    yani bahse konu gün türk örf ve adetiyle, türk tarihiyle alakalı olmayıp nihal atsız'ın da dahil olduğu bir dava süreciyle ilgili siyasi bir atıftan ibarettir.
    MotorKafa, crxforever ve Sokollu bunu beğendiler.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    O da neymiş ? . Millet bi tarafından gün ilan etmeye başladı.
    Sen 3 mayısı türkçülük günü yaparsan , başkası da çıkar 4 mayısı kürtçülük günü , 5 mayısı lazcılık günü, 6 mayısı da süryanicilik günü ilan eder. Bırakalım bu işleri. Memlekete böyle faydalı olamazsınız, olsa olsa ayrımcılığı körüklersiniz.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yüksel66 bunu beğendi.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen 3 mayısı türkçülük günü yaparsan , başkası da çıkar 4 mayısı kürtçülük günü , 5 mayısı lazcılık günü, 6 mayısı da süryanicilik günü ilan eder. Bırakalım bu işleri. Memlekete böyle faydalı olamazsınız, olsa olsa ayrımcılığı körüklersiniz.
    O saydıgın azınlıklara türk milleti deniyor ne kadar utanarak ve istemeyerek söylesekte kürtlerde türk milletindendir. 2 Satır anlamlı laf yazcam diye yine komik yorumlar gelıyor
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

motodrift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR 250 R
    Günümüz kutlu olsun kandaşlarım.

Bozkurtlar Ulusun Tanrı Türk'ü Korusun.
    Pulsar41 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O saydıgın azınlıklara türk milleti deniyor ne kadar utanarak ve istemeyerek söylesekte kürtlerde türk milletindendir. 2 Satır anlamlı laf yazcam diye yine komik yorumlar gelıyor
    İnsanları zorla Türk ilan edemezsin. Edersen komik olan sen olursun. Türkiye cumhuriyeti vatandaşıdır ama etnik olarak Türk değildir. Aynı Israil vatandaşı 1 milyon arap gibi. Onlar kendlerini israilli olarak görüyorlar mı acaba ?

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türklerin "Türkçülük günü" kutlaması kadar doğal ne olabilirki ? İnsanların neden bu kadar tepki gösterdiklerini anlamış değilim.Türkçülük,başka ırkları ezme ve faşistlik değildir,özüne ve gerçek kültürüne sahip çıkmadır.Bu gün 1944 ten beri kutlanmakta ama benim de bir kaç yıl önce haberim oldu.Bence sanılanın aksine batı kültüründen çok,artık iyicene kanıksadığımız Arap kültürü içinde "Gerçek Türk kimliğimizi" kaybetmeye yüz tuttuğumuz bu günlerde kutlanması ve hatırlanması gereken bir gün.

Bunları size ne sağ ne de sol görüşe yakın tamamen apolitik,baba tarfından Boşnak,anne tarafından Türk olan birisi olarak yazıyorum.Bunların bilin de sonra faşist diye suçlamayın beni.
    eren3736 ve mchi bunu beğendiler.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    İnsanları zorla Türk ilan edemezsin. Edersen komik olan sen olursun. Türkiye cumhuriyeti vatandaşıdır ama etnik olarak Türk değildir. Aynı Israil vatandaşı 1 milyon arap gibi. Onlar kendlerini israilli olarak görüyorlar mı acaba ?
    Yazık yazık günü gelince hepinizin biz türküz yapmayın diye yakarışlarınızı dinleyecegız. Muhattap olmayalım mumkunse
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Türkiye'de türkçülük günü kutlanması nasıl bir ayrımcılık olabilir? Sizin gibi mantıklı cümleler kuran bir insandan böyle sığ bir yorum beklemezdim.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Forumda aynı siyasi görüşten 'adam'ları görmek mutluluk verici. Tengri biz menen
    mchi bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki inazuma F
    Arkadaş yorum yazsam bir türlü yazmasam bir türlü. Koyu bir milliyetçiyim ama hayatımı yaşaya bildiğim kadar islami yaşamaya çalışırım. Yorumlara bakıyorum biri bi tarafımızdan gün uydurmayın diyor öteki tengrici. Nerde kaldı bizim ilahi kelimetullahı dünya nizamina yayma ideolojisi.( silahla değil öyle güzel yasmaliyiz ki bizi gören bizden feyz almalı) ALLAH TÜRK DEVLETLERİNI VE ÜZERLERİNDE YAŞAYAN TÜM SOYDAŞ VE VATANDAŞLARINI KORUSUN. TURAN SANCAĞI ALTINDA TOPLANMAYI NASİP ETSİN.
    uzaaklardann bunu beğendi.

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türkçülük günümüz kutlu olsun
    Ne mutlu TÜRK'ÜM diyene

Böyle günlerde daha fazla bir gurur duyuyorum Kimliğimle yarası olanları gördükçe

Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de türkçülük günü kutlanması nasıl bir ayrımcılık olabilir? Sizin gibi mantıklı cümleler kuran bir insandan böyle sığ bir yorum beklemezdim.
    Neden sizlerle aynı fikirde olmam gerekiyor? Farklı her görüş sığ mı oluyor.Böyle günleri azınlıklar düzenler kendi varlıklarını hatırlatmak için. Fransada fransız günü rusyada rus günü kutlamak ne kadar gereksizse türkiyede türk günü kutlamak da o kadar gereksizdir.

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çoğu millet milliyetçidir ..
    Kimliğini taşıdığın Milletin Irkın gününü kutlamak garip gelebilir bazı şahıslara
    azınlıkların düzenlediği ise mesela apo domuzunun resmini alıp eylem yapıp yıkan mahlukatların yaptğı hayvanlaıklardır.

Türkçü günün Türk günü her gün kutlanabilir
    Türk Milletinin tarihin her gününde bir izi vardır

Kimse zorla kimseyi Türk yapamaz..Bu çok doğal

Ama gelipte madem değilsin Türk saçma geliyor sana benim kutlamama o bilmiş burnunu sokma arkadaşım !

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Neden sizlerle aynı fikirde olmam gerekiyor? Farklı her görüş sığ mı oluyor.Böyle günleri azınlıklar düzenler kendi varlıklarını hatırlatmak için. Fransada fransız günü rusyada rus günü kutlamak ne kadar gereksizse türkiyede türk günü kutlamak da o kadar gereksizdir.
    Tabii ki bizlerle aynı düşünmek zorunda değilsin. Farklı sesler her zaman için güzeldir. Yalnız bir milletin kutsal olarak kabul ettiği güne paçavra muamelesi yaparsan iş o zaman farklı bir boyuta geçer. Türkiye'de Türkçülük gününün kutlanmasını bile sindiremiyorsunuz. Kendi ülkesinde, kendi vatandaşı tarafından soyutlanan başka bir ırk var mıdır acaba merak ediyorum.
    Birkannn bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF1000FA
    Neden kendi ırkıma paçavra muamelesi yapacakmışım. Ben de Türküm. Ama aşırı milliyetçilik iyi birşey değildir. Azınlıkları da aşirı milliyetçiliğe iter. İspat mı istiyorsunuz. Türkiye de kendisini kürt milliyetçisi kabul eden partinin türk milliyetçisi kabul eden partiden daha fazla milletvekili var. Nokta.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Elhamdulillah Türk ve Müslümanim.Allah'ima binlerce kez sükürler olsun. Miraç Kandilimiz mubarek olsun Türklük günümüz kutlu olsun.
    Allah devletimi askerimi polisimi ve ülkesini seven herkesi korusun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:53 ----------

Fransa'da fransiz günü ingiltere ingiliz gunu kutlanmayabilir yada kutlanmaz ki zaten arkadasim oncelikle ingiliz diye bir irk yok millet var ingilizler anglo-sakson fransizlar gal ve bilimum diger on ile biten irklarin karisimi. Kaldi ki fransizlarin oz kendi kanlarindan kurulmus baska devletleri yok somurgeler disinda.
    Ama dünyada kac tane Turki devlet var bir kontrol edin bu tum Turk dunyasi icin onemli bir gundur, farki bu.

kursaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R125-Mt-09-CBR650R
    Milliyetçilik milliyeti olmayanlar için faşizmdir sözünü buraya koyar giderim artık bu günün kutlanması zoruna giden arkadaşlar anladıgını anlasın buradan yok ırkçılıkmış yok oymuş yok buymuş bırakın bu işleri boş boş konuşmayın herkes kendisi icin değerli olan şeyleri kutlarken bu bazılarındaki kuyruk acısı nedir çözemedim

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)