Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kut'ül Ammare Zaferi (29 Nisan 1916)

Motovento
    REKLAM ALANI
    mccxcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araplar tarih boyunca bize karşı oldu zaten.Müslümanlık süper bir din ,bu kadar terorist ,kumpas ,sinsilik başka hiç bir dinde yok .
    Mükemmel olan İSLAM'dır, müslümanlar DEĞİL... Biraz mantık, biraz araştırma, böyle boş beleş bir sallama cümlesi olamaz, yazıklar olsun...
    Güzel Şale, SİYAH İNCİ ve yavuz benli bunu beğendiler.
    "Olmadı Diye Sızlandığın Duaya,Gün Gelir Olmadı Diye Şükredersin."Şems-i Tebrîzî

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Kazanılmış bir savaş olmakla beraber, tarihimizde önemli bir değişikliğe yol açmamıştır. Zaten bir zaman sonra da o topraklar İngilizler'e geri kaybedildi.
    sagat bunu beğendi.

Kut-ül Amere zaferini benimseyenlerin zaferi kutlu olsun.Allah-u Te'ala nice zaferleri Tüm Müslümanlara ve vatanımız Türkiye'ye nasib etsin.
    Güzel Şale ve altora bunu beğendiler.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    atatürk'ü anma, ulusal egemenlik, kutlu doğum haftası gibi belirlenmiş günler tarihi bağlamından bağımsız olarak bir ideolojik görüşü perçinlemek içün kutlanır.
    burada tarihi gerçeklerin milletteki tezahürünü ya da milli coşkunun festivale dönüştüğü süreçleri değil "her iktidar kendi muhafızlarını yetiştirir" düsturunun icaplarını görürüz.
    yoksa; sakallı nurettin paşa'nın da, mustafa kemal paşa'nın da milletimizin çok umurunda olduğunu sanmıyorum.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    atatürk'ü anma, ulusal egemenlik, kutlu doğum haftası gibi belirlenmiş günler tarihi bağlamından bağımsız olarak bir ideolojik görüşü perçinlemek içün kutlanır.
    burada tarihi gerçeklerin milletteki tezahürünü ya da milli coşkunun festivale dönüştüğü süreçleri değil "her iktidar kendi muhafızlarını yetiştirir" düsturunun icaplarını görürüz.
    yoksa; sakallı nurettin paşa'nın da, mustafa kemal paşa'nın da milletimizin çok umurunda olduğunu sanmıyorum.
    Mapusluk bitti mi angarazıpor?
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

altora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dinci deyip bir gurup insanı yaftalıyorsan onlarda sana dinsiz diyor dinsizmisin gerçekten[/QUOTE]

Dinci deyip bir grup insanı yaftalarım. Dinci= Dini kendi çıkarı için kullanan üç kağıtçı sahtekar takımı. Dindar= Dini anlayan, samimi, yalandan dolandan uzak duran adam gibi adam. Bu sebeple dinci bana dinsiz demiş çok da.....

Şimdi gelelim konumuza, Kut savaşında, İngilizlere ilk darbeyi Sakallı Nurettin indirdi. Kendisi Kurtuluş savaşında 1. Ordu komutanıdır. Atatürk'e muhaliftir fakat aleyhine çalışmamış köşesine çekilip kendi işine bakmıştır. Mareşal Goltz paşa, kendisi Alaman olup İngilizleri kuşatıp kaçış yollarını kapatmış fakat zaferi görmeden rahmetli olmuştur. Goltz Paşadan sonra yerine Nuri Paşa geçmiş, İngilizleri teslim alma şerefine nail olmuştur. Nuri paşa, Kurtuluş savaşında Kuvvacıların tarafında yer alıp yurt dışı görevleri ifa etmiştir. Savaştan sonra Türkiye'ye dönüp iş adamlığına başlamıştır.İngilizler Vahabi Arapların uşaklığını unutmamış, Arap yarımadasını bölük pörçük devletlere bölüp her bir prense bir vahabi kral atamıştır. İngilizlere uşaklığı reddeden ve bizimle omuz omuza savaşan Şii araplar ezilip pasifize edilmiş ve devlet kurmayı bir yana bırakın tam paryaya dönüştürülmüştür. Şimdi bizim vahabi arap sevici dincilerimiz bu savaşta kimin tarafında?[/QUOTE]

Banro arkadaşın şia yı savunmasına bakılırsa kendisi şii dir muhtemelen. Kimsenin mezhebi inancı benim derdim değil ama kendisini dini ve tarihi konularda biraz daha yetiştirmesi gerekir biraz zayıf kalmış. Birincisi gayrimüslim ölüye rahmet dilemek caiz değildir. onun yerine toprağı bol olsun denir.(Mareşal Goltz paşa, kendisi Alaman olup...rahmetli olmuştur.)İkincisi (Dinci= Dini kendi çıkarı için kullanan üç kağıtçı sahtekar takımı.) sözü siyasi bir söylemdir bunu söyleyenlerde dine ve dindara alerjisi olan bir güruhtur. her devirde vardır bunlar ve gelecekteki yerleride cehennemdir. Üçüncüsüde Vahhabi mezhebini, ümmet bilincini yok etmek için ingilizlerin kurduğunu dolayısı ile müslümanların arasına tefrika sokmak Osmanlıya bağlılıklarını yok etmek en sonunda amaç ortadoğuya çökmek . şia nın çoğunlukta olduğu arap topraklarında kurulan arap devletlerini ingilizler kurmadımı başlarındaki şia kralları ingiliz kuklası değilmiydi onlar ingilizlere uşaklık yapmadanmı devlet kurdular. son olarak Osmanlının şia tebası her zaman iran yanlısı olduğu için Osmanlı ordusunda kısıtlı şekilde vardır.Ve bu nedenlede devlet şia ya güvenmez(Türkiye Cumhuriyetide bunu uygular. En yakın örnek CHP şii milletvekili Eren erdem ne diyor Türkiye iran savaşsa iran tarafını tutarım ... ne demek bu ) Kut taki savaşta orduda şia asker olduğuna dair ben belge bulamadım sende varsa yayınlada öğrenelim ... Önceki satırlarımda dedimya motorcu motor konusunun dışına çıkınca cehalet fışkırıyor her yerinden....[COLOR="Silver"]
    darkmotor bunu beğendi.
    muhabbeti demleyelim...

sagat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs rtr 150 apache
    1916 da zafer kazanılıyor 1917 de aynı topraklar korunamıyor ve işgal edildi diyor, düşman şu kadar zayiat verdi bu kadar geri çekildi yetmedi şamar oğlanı oldu denilerek maalesef başarısızlık başarıya dönüşmüyor.

Hiç bir savaş diğerini unutturamaz, hepsi kayıtlıdır. Türk tarihinde yüzlerce zafer ve yenilgi vardır, hiç biri bir diğerinden önemli veya önemsiz değildir.
    Tarih öğrenmek isteyenler bir zahmet araştırsınlar, okul kitaplarından koca bir ülkenin tarihini öğrenmeyi beklemesinler. Birileri size zorla tarih öğretemez.
    Arap sempatizanı arkadaşlarda tarih boyunca oluşan Türk Arap ilişkilerini araştırsınlar öyle ahkam kessinler.
    Thracian, polemos ve drtayfun bunu beğendiler.

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mapusluk bitti mi angarazıpor?
    koşullar epeyi zordu ama bitti

MhmtcnKoral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2011

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Alıntı altora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Banro arkadaşın şia yı savunmasına bakılırsa kendisi şii dir muhtemelen. Kimsenin mezhebi inancı benim derdim değil ama kendisini dini ve tarihi konularda biraz daha yetiştirmesi gerekir biraz zayıf kalmış. Birincisi gayrimüslim ölüye rahmet dilemek caiz değildir. onun yerine toprağı bol olsun denir.(Mareşal Goltz paşa, kendisi Alaman olup...rahmetli olmuştur.)İkincisi (Dinci= Dini kendi çıkarı için kullanan üç kağıtçı sahtekar takımı.) sözü siyasi bir söylemdir bunu söyleyenlerde dine ve dindara alerjisi olan bir güruhtur. her devirde vardır bunlar ve gelecekteki yerleride cehennemdir. Üçüncüsüde Vahhabi mezhebini, ümmet bilincini yok etmek için ingilizlerin kurduğunu dolayısı ile müslümanların arasına tefrika sokmak Osmanlıya bağlılıklarını yok etmek en sonunda amaç ortadoğuya çökmek . şia nın çoğunlukta olduğu arap topraklarında kurulan arap devletlerini ingilizler kurmadımı başlarındaki şia kralları ingiliz kuklası değilmiydi onlar ingilizlere uşaklık yapmadanmı devlet kurdular. son olarak Osmanlının şia tebası her zaman iran yanlısı olduğu için Osmanlı ordusunda kısıtlı şekilde vardır.Ve bu nedenlede devlet şia ya güvenmez(Türkiye Cumhuriyetide bunu uygular. En yakın örnek CHP şii milletvekili Eren erdem ne diyor Türkiye iran savaşsa iran tarafını tutarım ... ne demek bu ) Kut taki savaşta orduda şia asker olduğuna dair ben belge bulamadım sende varsa yayınlada öğrenelim ... Önceki satırlarımda dedimya motorcu motor konusunun dışına çıkınca cehalet fışkırıyor her yerinden....[COLOR="Silver"]
    Konumuz Kut savaşı olduğu için konu dışı soru ve açıklamaları özelden yazışabiliriz, konu kirliliği olmasın. Osmanlı ordusunda şii arap askerleri ile ilgili belgeleri ilk verdiğim mesajdaki linkden detaylıca görebilirsin. Bunun yanında şii değilim. Şii lik de bana Sünnilik kadar uzak. Ha iran ha Arabistan ne farkları var? Al birini vur öbürüne. Bugün Arabislanlı vahabilerin kurduğu şii karşıtı İslam ordusuna katıldık ya, 100 sene önce bizim için ölen insanlara karşı, bizi öldüren insanların yanında yer aldık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:37 ----------

Alıntı sagat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1916 da zafer kazanılıyor 1917 de aynı topraklar korunamıyor ve işgal edildi diyor, düşman şu kadar zayiat verdi bu kadar geri çekildi yetmedi şamar oğlanı oldu denilerek maalesef başarısızlık başarıya dönüşmüyor.

Hiç bir savaş diğerini unutturamaz, hepsi kayıtlıdır. Türk tarihinde yüzlerce zafer ve yenilgi vardır, hiç biri bir diğerinden önemli veya önemsiz değildir.
    Tarih öğrenmek isteyenler bir zahmet araştırsınlar, okul kitaplarından koca bir ülkenin tarihini öğrenmeyi beklemesinler. Birileri size zorla tarih öğretemez.
    Arap sempatizanı arkadaşlarda tarih boyunca oluşan Türk Arap ilişkilerini araştırsınlar öyle ahkam kessinler.
    Kut savaşından sonra Enver paşa orduyu İran ı istilaya gönderiyor ve Irak cephesi zayıf kalıyor. 1 sene sonra İngilizlerin ilerlemesinin sebebi budur.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Neyse, sonuçta bu zaferin kutlanmasını İngilizlerin ricası üzerine Adnan Menderes iptal ediyor. Bilmeyenlerin bilmediklerinden birisi de bu ...

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ATATÜRK'Ü büyük yaz
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Motosikleti
    xt 600
    atatürk'ü büyük.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    konunun genel itibariyle yanlış değerlendirildiğini düşünüyorum.
    insanlar tarihin tozlu raflarından işine yarar vak'aları cımbızla çekip davasının şarjörüne sürmekle meşgul.
    misal olarak daha geçen haftaki siyasi hareketlenmenin sebep-sonuç ilişkisini unutmaya meyleden bir toplum hafızasında "kut'ül ammare hadisesi"ne karşı konumlanmanın tarihi gerçekler ışığında yapıldığını iddia etmek safdillik olur.
    MotorKafa bunu beğendi.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Sayın Kuvvetmira hangi tarih tarafsız yazıldı ki? Misal, Rusların Ortaasya dan topladığı Türkistan kolordusu Sarıkamış'ta bize karşı savaştı. Güya onları Rus mezaliminden kurtaracaktı Enver paşa. Kaç kişi biliyor bunu? Cahilliğim bu kadarını bilmeye elveriyor.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    formundan bayağı kaybetmişsin,
    mevcut ülkenin resmi ve ideolojik bayramları o ülkeyi ortaya çıkaran süreç içerisindeki kilometre taşlarından oluşuyor. tarihi bağlamından bağımsız değil ve ideolojik olarak yaftalamak oldukça ağır.
    kendi özelimizde yıkılan bir imparatorluğun kalıntılarından bir devlet ve ülke çıkarabilmişiz,
    türkiye cumhuriyetinin resmi bayramları kazanılan savaşları değil kazanılan özgürlüğü anlatır.
    sanırım aradaki en derin ayrım budur.
    Mustafa Kemal benim umurumdadır, olumlu anlamda.
    mevcut siyasi iklim de kendisine bir şeyler oluşturmaya çalışıyor ama elde fazla bir şey yok maalesef,
    bundan dolayı en etkili araç olarak din ve milliyetçilik kavramları üzerinden yürüyorlar,
    kendileri için oldukça verimli bir stratejidir.
    tayyip erdoğanın elinde kuran salladığı, şehit tabutuna elini koyup miting yaptığı konuşmaların kayıtları ulaşılabilir sanırım.

sonuç: istediğiniz yalana inanabilirsiniz.
    COQ, sagat, Thracian ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

sagat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs rtr 150 apache
    Kut savaşından sonra Enver paşa orduyu İran ı istilaya gönderiyor ve Irak cephesi zayıf kalıyor. 1 sene sonra İngilizlerin ilerlemesinin sebebi budur.
    Sarıkamış'a yetersiz techizatla donarak şehit olsunlar diye, binlerce asker gönderen Enver paşa mı? Eğer oysa sanırım ilk vukuatı değil.
    Her başarısızlığın elbetteki sebepleri vardır.

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    formundan bayağı kaybetmişsin,
    mevcut ülkenin resmi ve ideolojik bayramları o ülkeyi ortaya çıkaran süreç içerisindeki kilometre taşlarından oluşuyor. tarihi bağlamından bağımsız değil ve ideolojik olarak yaftalamak oldukça ağır.
    kendi özelimizde yıkılan bir imparatorluğun kalıntılarından bir devlet ve ülke çıkarabilmişiz,
    türkiye cumhuriyetinin resmi bayramları kazanılan savaşları değil kazanılan özgürlüğü anlatır.
    sanırım aradaki en derin ayrım budur.
    Mustafa Kemal benim umurumdadır, olumlu anlamda.
    mevcut siyasi iklim de kendisine bir şeyler oluşturmaya çalışıyor ama elde fazla bir şey yok maalesef,
    bundan dolayı en etkili araç olarak din ve milliyetçilik kavramları üzerinden yürüyorlar,
    kendileri için oldukça verimli bir stratejidir.
    tayyip erdoğanın elinde kuran salladığı, şehit tabutuna elini koyup miting yaptığı konuşmaların kayıtları ulaşılabilir sanırım.

sonuç: istediğiniz yalana inanabilirsiniz.
    balım;
    günde 350 gram çiğ fındık yiyen biri olarak formumla ilgili ithamını reddediyorum.
    konuyla ilgili de;
    yukarıda yazdıklarım benim tercihim ya da beklentim değil.
    olan biteni açıklayan basit bir prensip.
    ben koymadım.
    misal olarak umurunda olduğunu iddia ettiğin mustafa kemal paşa da milliyetçilik ve hatta dönem dönem din üzerinden yürümüştür.
    ama "bizim köyün domatizi bir başka olur" prensibinden hareketle ölümünden 80 sene sonra yeşeren tartışmaların merkezinde yeri ayırtılmıştır.
    anlaşıldığımı umarım.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    balım;
    günde 350 gram çiğ fındık yiyen biri olarak formumla ilgili ithamını reddediyorum.
    konuyla ilgili de;
    yukarıda yazdıklarım benim tercihim ya da beklentim değil.
    olan biteni açıklayan basit bir prensip.
    ben koymadım.
    misal olarak umurunda olduğunu iddia ettiğin mustafa kemal paşa da milliyetçilik ve hatta dönem dönem din üzerinden yürümüştür.
    ama "bizim köyün domatizi bir başka olur" prensibinden hareketle ölümünden 80 sene sonra yeşeren tartışmaların merkezinde yeri ayırtılmıştır.
    anlaşıldığımı umarım.
    o kadar fındığın kan basıncısının vücuda dağılım etkilediğine dair kabul edilebilir uluslararası araştırmalar bulunmaktadır,
    ...
    anlaşılmak,
    anlaşılabilmek,
    anlaşılmayı istemek,
    aynı kitabı 5 kez okudum,
    her seferinde farklı anlamlar çıkardım,
    anladığımı sandığımı anladım,
    anlamadığımı anlayamadım,
    anlamadığımı sandığımı anladım,
    anlamıyorsam bu onun anlaşılabilir olduğu anlamına mı gelir ?
    ...

gibi .

Mustafa Kemal Paşa mı ?
    üzerinde ve hakkında konuşmanın çok gerekli olduğunu düşünmüyorum.
    ve fakat bayağılaştırılması
    sıradanlaştırılmasına
    kıyaslanmasına
    gönlüm el vermez.

ne diyorduk,
    Kut'ül Ammare Zaferini 21 duble rakı atışı ile ailecek kutladık,
    aç bırakılan Hintliler için de mezelerimizi kurban verdik.

jean-paul Sartre godoştur.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    5 Mayıs tarihinin de Ahmed-ül Davutoğulları yenilgisi olarak kayıtlara geçmesini talep ediyorum.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    xt 600
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kadar fındığın kan basıncısının vücuda dağılım etkilediğine dair kabul edilebilir uluslararası araştırmalar bulunmaktadır,
    ...
    anlaşılmak,
    anlaşılabilmek,
    anlaşılmayı istemek,
    aynı kitabı 5 kez okudum,
    her seferinde farklı anlamlar çıkardım,
    anladığımı sandığımı anladım,
    anlamadığımı anlayamadım,
    anlamadığımı sandığımı anladım,
    anlamıyorsam bu onun anlaşılabilir olduğu anlamına mı gelir ?
    ...

gibi .

Mustafa Kemal Paşa mı ?
    üzerinde ve hakkında konuşmanın çok gerekli olduğunu düşünmüyorum.
    ve fakat bayağılaştırılması
    sıradanlaştırılmasına
    kıyaslanmasına
    gönlüm el vermez.

ne diyorduk,
    Kut'ül Ammare Zaferini 21 duble rakı atışı ile ailecek kutladık,
    aç bırakılan Hintliler için de mezelerimizi kurban verdik.

jean-paul Sartre godoştur.
    gönlünün el verdiği seni bağlar.
    buna jean-paul Sartre da dahil.
    sizin köyün domatizi cemiyette lafını etmeye değer değildir.
    işlerin böyle çalışması, kimin-kime-hangi kutlu güne gönül verdiğini belirleyen mekanizmalar benim icadım değil.
    rakının konuyla alakasını kuramadım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)