Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lüleburgaz Nasıl Bir Yer?

Motovento
    REKLAM ALANI
    R3d - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar, Istanbuldan kacmayı dusundugumu daha once bır baslık acıp belırtmıs, fıkır ve onerılerınızı rıca etmıstım. Bır Luleburgaz fıkrı atıldı ortaya aıle buyuklerı tarafındandan, bu sebeple bır arastırma geregı duydum nasıldır, nerden ev alınır dıye. Nasıl oldugu hakkında fıkır edınıldım fakat nerden ev alınır, hangı semt/mahalle ıyıdır bır bılgı bulamadım. Sızlere danısayım dedım. Kısaca;

-Luleburgaz ve ınsanlar/esnaf nasıldır?
    -Luleburgazda nereden ev alınır?

Aıleyle yerlesılecegınden sessız sakın, huzurlu bır mahalle olması gerekıyor. 13 yasında bır kardesım var, bu cocugun gelısımıne olumsuz etkı etmıycek ınsan profılı olan mahalleler oncelıklı olacak.
    Carsıya pazara, alısverıs merkezıne, hastaneye, lıselere yakın bır yer olması gerekıyor.

Ozetle cocuk yetıstırmeye musaıt, nezıh ortamı olan merkezı bır konuma sahıp bır mahalle arayısındayım.

Istanbulda 2 daıremız var, satıldıgı taktırde toplam 500.000 lıra gıbı bır para olacak elımızde, yıne bu paraya 2 daıre almamız gerek en kotu ıhtımalle.

Tavsıyelerınızı beklıyorum, sımdıden tesekkur ederım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    istanbulda bu günlerde daire satmak akıl işi değil.
    2 daireyi kiraya verip lüleburgazdan 1 daire kiralamak daha mantıklı.
    bilgim var ama önce kültür bakış açısını anlamak lazım.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pek vaktim olmadığından kısa kısa yazayım.Vaktim olunca sorularınıza daha ayrıntılı cevaplar veririm.
    Kendi memleketim diye söylemiyorum ama büyük ihtimalle Türkiye'nin en modern,en çağdaş insanları Lüleburgaz halkıdır.Mahalle baskısı yok,kimse kimseye karışmaz,kadınlar,aileler gece geç saatlere kadar güvenle dışarıda gezebilir.Gerçi dindar biriyseniz bu rahatlık size rahatsızlık da verebilir.Ramazanda mekanlar kapanmaz,çoğu kişiye Ramazan gelmez,içki ve gece hayatına aynen devam ederler.Çok fazla içki tüketilen bir yer olmasına rağmen içki yüzünden olay pek çıkmaz.Esnafı genelde ilgili ve dürüsttür.Mekanları güzel ve bir çoğu aileye yöneliktir.

Gündoğu Mahallesi hariç heryerden alınır.Kurtuluş Mahallesini tavsiye ederim.500.000 TL çok rahat iki daire alırsınız.Hatta isterseniz şehir dışında bir adet müstakil villa da alırsınız.

Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbulda bu günlerde daire satmak akıl işi değil.
    2 daireyi kiraya verip lüleburgazdan 1 daire kiralamak daha mantıklı.
    bilgim var ama önce kültür bakış açısını anlamak lazım.
    Istanbuldan gelecek 2000 lıra bıze pek bır sey katmaz. Yıne 2 daıre kıralanmak zorunda, 750 lıradan hesaplasak 500 lıra kalacak ve bu bızım ıcın bır anlam ıfade etmıyor. Bulundugumuz semte de yapılacak bır yatırım kalmadı, kentsel donusumde uzunca bır sure gozukmuyor. Insaat sektorunun durumunu da pek ıyı bulmuyorum suan. O sebeple satıp gıtmek bızım ıcın en mantıklı olanı.

Luleburgaz hakkında bılgınız varsa ogrenmek ısterım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:54 ----------

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pek vaktim olmadığından kısa kısa yazayım.Vaktim olunca sorularınıza daha ayrıntılı cevaplar veririm.
    Kendi memleketim diye söylemiyorum ama büyük ihtimalle Türkiye'nin en modern,en çağdaş insanları Lüleburgaz halkıdır.Mahalle baskısı yok,kimse kimseye karışmaz,kadınlar,aileler gece geç saatlere kadar güvenle dışarıda gezebilir.Gerçi dindar biriyseniz bu rahatlık size rahatsızlık da verebilir.Ramazanda mekanlar kapanmaz,çoğu kişiye Ramazan gelmez,içki ve gece hayatına aynen devam ederler.Çok fazla içki tüketilen bir yer olmasına rağmen içki yüzünden olay pek çıkmaz.Esnafı genelde ilgili ve dürüsttür.Mekanları güzel ve bir çoğu aileye yöneliktir.

Gündoğu Mahallesi hariç heryerden alınır.Kurtuluş Mahallesini tavsiye ederim.500.000 TL çok rahat iki daire alırsınız.Hatta isterseniz şehir dışında bir adet müstakil villa da alırsınız.
    Cok tesekkur ederım bılgı verdıgınız ıcın, dındar bır aıle degılız, ben ıse hıc ınanclı bırı degılım. Hıcbır ınanca aıt degılım yanı ısın dını boyutuyla ılgılenmıyorum. Yılın 12 ayı ınsanlar dıledıgı gıbı yasayabılmelı. Ramazan muslumanlar ıcın ozel bır ay olabılır, ancak o ay butun bır ulkenın muslumanlar gıbı davranmasını beklemek bencıllık olur. En nefret ettıgım konudur, yok efendım ramazanda sokakta bır sey yenmez ıcılmezmıs, mekanlar kapatılırmıs. En son bırılerını dovduler yanlıs hatırlamıyorsam ramazanda ıcıyorlar dıye. Bunu yapanlar ıslamı toplum gozunde zedelıyorlar. Islam dusmanı degılım. Inanana her daım saygı duyarım benım hayatıma olumsuz bır mudehalesı, elestırısı olmadıgı surece.

Yanı kısaca aradıgım rahatlık bu. Aslında rahatlık degıl ınsanların o saatlerde gezmesı, ozgurluk. Ancak durum o kadar kotu kı ozgurlugumuzu dıledıgımız gıbı yasamak bazı yerlere ozel oldu, adı da rahatlıga donustu uzucu..

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    sanırım anlatamadım tam olarak.
    ordan gelecek paranın kiranızı karşılaması bile kafi neden diyorum bunu lüleburgazdan aldığınız daire 10 yıl sonra değer oranı %50 arttı diyelim istanbuldaki daire ise 10 yılda %100 değeri arttı kayıp olan %50 değeri tekrar yakalamak için tekrar 5 veya 10 yıl beklemek lazım ama hep kazançtan kaybederek.
    diğer bir hususu yazma sebebim kültürdü özellikle bundan bahsettim çünkü ordaki kültür size fazla gelebilir. modern hayata ayak uydurmakta ciddi zorlanabilirsiniz. istanbulda yaşıyorum modernlikmi demeyin orada yaşamaya başladığınızda kültür cahili veya içinizden çüş artık diyebilirsiniz.
    en beğendiğim semtleri inönü mahallesi hürriyet mahallesi sevgi mahallesi sakinlik içinse durak mahallesi. yer alınabilecek yerlerdir gerçeği söylemek gerekirse şirin bir yapısı olduğu için istasyon caddesi hep hoşuma gittmiştir.

Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırım anlatamadım tam olarak.
    ordan gelecek paranın kiranızı karşılaması bile kafi neden diyorum bunu lüleburgazdan aldığınız daire 10 yıl sonra değer oranı %50 arttı diyelim istanbuldaki daire ise 10 yılda %100 değeri arttı kayıp olan %50 değeri tekrar yakalamak için tekrar 5 veya 10 yıl beklemek lazım ama hep kazançtan kaybederek.
    diğer bir hususu yazma sebebim kültürdü özellikle bundan bahsettim çünkü ordaki kültür size fazla gelebilir. modern hayata ayak uydurmakta ciddi zorlanabilirsiniz. istanbulda yaşıyorum modernlikmi demeyin orada yaşamaya başladığınızda kültür cahili veya içinizden çüş artık diyebilirsiniz.
    en beğendiğim semtleri inönü mahallesi hürriyet mahallesi sevgi mahallesi sakinlik içinse durak mahallesi. yer alınabilecek yerlerdir gerçeği söylemek gerekirse şirin bir yapısı olduğu için istasyon caddesi hep hoşuma gittmiştir.
    Trakyanın genelı boyle, bende trakyalıyım, gocmen cocuguyum benım yetıstırılme tarzımda boyleydı. Aslında arayısımızda bu yonde. Ben durumun modernlık oldugunu da dusunmuyorum, normal olan bu bence. Istanbulun durumu daha dogrusu ulkenın genelının durumu sebebıyle aslında normal olan seyler modernlıkle, luksle adlandırılmaya baslandı. Deger konusunda haklısınız, ben yatırım kafasında dusunmemıstım ama kıraya yerlesmeyı dusunmuyoruz.

Pekı Luleburgazda ıs ımkanları nasıldır? Ben bılısım sektoruyle ılgılenıyorum. Kamera, alarm, telefon santralı, network ve bılgısayar teknık servısı ısı yapıyorum. Aılemse gıda/hızmet sektoruyle. Is yelpazesı genısmıdır Luleburgazın? Halkın talebı ne yondedır, bır gırısıme musaıt mıdır? Markacı dıye duydum halkını boyle bır durum var mıdır?

erhan_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki burgma uh 200 abs
    8 kasım mah.en iyi mah. suan bence çarsıya yürüme mesafesi ile 20 dk falan ama ne arasan var ilkokul lise hastane pastane spor kompleksi bisiklet ve motosiklet parkuru bakkal market yenide bi avm yapılıyor şimdi.kesinlikle 8 kasım mah.diyorum.halkı modern bi kafaya sahip yerli kısım özellikle.gece hayatını seversen ne arasan var.iş sahasıda çok büyük.ekonomik yönden gayet iyi durumda halkı.ben trakya nın bircok sehrinde satış yapıyorum Lüleburgazda ki para hiçbir yerde yok.çöp ve park sorunu en önemli sorunları bence.

Alıntı erhan_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8 kasım mah.en iyi mah. suan bence çarsıya yürüme mesafesi ile 20 dk falan ama ne arasan var ilkokul lise hastane pastane spor kompleksi bisiklet ve motosiklet parkuru bakkal market yenide bi avm yapılıyor şimdi.kesinlikle 8 kasım mah.diyorum.halkı modern bi kafaya sahip yerli kısım özellikle.gece hayatını seversen ne arasan var.iş sahasıda çok büyük.ekonomik yönden gayet iyi durumda halkı.ben trakya nın bircok sehrinde satış yapıyorum Lüleburgazda ki para hiçbir yerde yok.çöp ve park sorunu en önemli sorunları bence.
    Ne satıyorsunuz bılmek ısterım. Cop sorunu cozulebılır bır mesele. Yol problemı var dıye de duydum. Bılgı verdıgını ıcınde tesekkur ederım.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Edirnede okumuş biri olarak, trakyadan korkma ama parasız kalma..

Lüleburgaz'da belirli çöp toplama günleri var.O günlerde halk çöplerini sokağa çıkarır,temizlik görevlileri de toplar.Büyük çöp tenekeleri yok.Sokaklarda buram buram koku yapan,pislik saçan çöp tenekelerinin olmaması aslında bence çok daha iyi.Ama ne yazık ki bu çöp toplama işine uyum sağlayamamış bazı vatandaşlar tarafından çöpler rastgele sokağa atılabiliyor.Bunların dışında Lüleburgaz sokaklara bir çok şehire göre çok daha temiz ve düzenli.

Şehir merkezinde ve şehir merkezine yakın yerlerde park sorunu var.Ama şehir merkezine uzak mevkiiler de bu sorun ortadan kalkıyor.Şehir merkezi araç trafiğine kapalı.Sadece yaya girişi var.Şehir merkezine araç ile gelenler otoparka araçlarını bırakabiliyor.Şehir merkezi trafiğe kapandığından beri daha güzelleşti ve daha işlek ve sosyal bir mekan haline geldi.

İş imkanı olarak,gıda ve tekstil fabrikaları bolca mevcut.Ama bunların dışında çok fazla çeşit endüstriyel kolda iş bulmak pek olası değil.Bilgisayar ve bilişim işleri tutabilir.

Bu ara halk hakkında duyduğunuz markacı olayı doğrudur.Genelde halkı biraz marka,lüks meraklısıdır,zevk sahibidir,sosyaldir ve dışarıda vakit geçirmeyi sever.Haftasonları çoğu mekanda oturacak yer bulamazsınız.İçkili-içkisiz sayısız mekan var ve ilginç bir şekilde hepsi iş yapıyor.Ama zevksiz,müşteriye saygısız,kalitesiz iş yapan mekanlar bir ayını doldurmadan batıyor genelde.

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Edirnede okumuş biri olarak, trakyadan korkma ama parasız kalma..
    Bekarken parasız kalmak zor, evlıysen cocukluysan tek calısıyor bır meslek sahıbı degılsen parasız kalmak kuvvetle muhtemel lakın trakyaya ozgu bır durum degıl. Ha trakya sosyal bırı ıcın alkol bagımlılıgı yapıyor bu sebeple parasız kalma ıhtımalı bıraz daha yuksek

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:53 ----------

Lüleburgaz'da belirli çöp toplama günleri var.O günlerde halk çöplerini sokağa çıkarır,temizlik görevlileri de toplar.Büyük çöp tenekeleri yok.Sokaklarda buram buram koku yapan,pislik saçan çöp tenekelerinin olmaması aslında bence çok daha iyi.Ama ne yazık ki bu çöp toplama işine uyum sağlayamamış bazı vatandaşlar tarafından çöpler rastgele sokağa atılabiliyor.Bunların dışında Lüleburgaz sokaklara bir çok şehire göre çok daha temiz ve düzenli.

Şehir merkezinde ve şehir merkezine yakın yerlerde park sorunu var.Ama şehir merkezine uzak mevkiiler de bu sorun ortadan kalkıyor.Şehir merkezi araç trafiğine kapalı.Sadece yaya girişi var.Şehir merkezine araç ile gelenler otoparka araçlarını bırakabiliyor.Şehir merkezi trafiğe kapandığından beri daha güzelleşti ve daha işlek ve sosyal bir mekan haline geldi.

İş imkanı olarak,gıda ve tekstil fabrikaları bolca mevcut.Ama bunların dışında çok fazla çeşit endüstriyel kolda iş bulmak pek olası değil.Bilgisayar ve bilişim işleri tutabilir.

Bu ara halk hakkında duyduğunuz markacı olayı doğrudur.Genelde halkı biraz marka,lüks meraklısıdır,zevk sahibidir,sosyaldir ve dışarıda vakit geçirmeyi sever.Haftasonları çoğu mekanda oturacak yer bulamazsınız.İçkili-içkisiz sayısız mekan var ve ilginç bir şekilde hepsi iş yapıyor.Ama zevksiz,müşteriye saygısız,kalitesiz iş yapan mekanlar bir ayını doldurmadan batıyor genelde.
    Cevabınız ıcın tesekkurler. Isım geregı soruyorum, hırsızlık, gasp, yaralama, uyusturucu gıbı durumlar ne alemde?

Alıntı R3d adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bekarken parasız kalmak zor, evlıysen cocukluysan tek calısıyor bır meslek sahıbı degılsen parasız kalmak kuvvetle muhtemel lakın trakyaya ozgu bır durum degıl. Ha trakya sosyal bırı ıcın alkol bagımlılıgı yapıyor bu sebeple parasız kalma ıhtımalı bıraz daha yuksek

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:53 ----------

Cevabınız ıcın tesekkurler. Isım geregı soruyorum, hırsızlık, gasp, yaralama, uyuturucu gıbı durumlar ne alemde?
    Gasp,yaralama,cinayet gibi suçlar az da olsa var.Oldu mu da hemen yerel gazetelerde boy boy çıkıyor.Kesin ve net bir cevap için istatistik verilere bakmak lazım.Hırsızlık konusunda genelde iş yerlerinin ve evlerin soyulduğu ara sıra duyuyorum ama öyle abartı bir durum yok.Otomobil ve motosiklet hırsızlığı hiç duymadım desem yeridir.Uyuşturucu hakkında tam bilgim yok ama her yerde olduğu gibi azda olsa vardır diye düşünüyorum.Ama genel olarak çoğu Trakya şehri gibi suç oranı düşük güvenli bir şehir diyebiliriz.Ama bu demek değildir ki suç oranı 0.Suç oranı çok daha az bir şehir derseniz size Kırklareli derim.Bu konuda kulaktan dolam bilgilerle pek net cevaplar veremedim kusura bakmayın.
    espresso bunu beğendi.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Gasp,yaralama,cinayet gibi suçlar az da olsa var.Oldu mu da hemen yerel gazetelerde boy boy çıkıyor.Kesin ve net bir cevap için istatistik verilere bakmak lazım.Hırsızlık konusunda genelde iş yerlerinin ve evlerin soyulduğu ara sıra duyuyorum ama öyle abartı bir durum yok.Otomobil ve motosiklet hırsızlığı hiç duymadım desem yeridir.Uyuşturucu hakkında tam bilgim yok ama her yerde olduğu gibi azda olsa vardır diye düşünüyorum.Ama genel olarak çoğu Trakya şehri gibi suç oranı düşük güvenli bir şehir diyebiliriz.Ama bu demek değildir ki suç oranı 0.Suç oranı çok daha az bir şehir derseniz size Kırklareli derim.Bu konuda kulaktan dolam bilgilerle pek net cevaplar veremedim kusura bakmayın.
    Hıc bır sey bılmememden ıyıdır sızın verdıgınız kulaktan duyma bılgıler. Cok tesekkur ederım her sey ıcın. Aklıma suan baska bır sey gelmıyor. Baska sosyal yasama etkı eden kotu yanları var mıdır Luleburgazın?

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Edirneyi tavsiye ederim.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Lüleburgaz benim memleketim ama iş güç durumları yüzünden yıllardır istanbulda yaşıyorum ben de. Belki emekli olunca geri dönebileceğim. Bilgisayar sektöründe yazılım geliştiriciyim, orada iş bulabileceğimi bilsem hemen giderim. Zaten babamdan kalma evimiz orada, miss gibi takılırım.

En güzel semtleri inönü mahallesi (eskiden Kurtuluş mahllesiydi ama mahalle büyüyüp bölününce bizim mahlle inönü oluvermiş, hala alışamadım. İnönü mahallesinin İstanbul caddesi çevresi süperdir.

Yeme içme olarak köftecileri meşhur diye bilinen tekirdağ köftecilerinden bile iyidir. En son iki hafta önce kuzenin düğünü için gidip 2 gün kalmıştık.

Tek sıkıntısı çok göç alıp büyümesi ve şehir merkezindeki trafik sıkıntısı. Ama şehir merkezinden uzaklaşınca trafik sıkıntısı kalmıyor.
    Şehrin insanı sanırım zengin, en son bu yaz sonu gittiğimde her yerde son model arabalar vardı. Zaten şehrin yerlilerinin çoğunun çevre köylerde arazileri ya da arazileri olan akrabaları vardır, harman zamanı ekinler biçilip satılınca şehir içi son model araba dolup taşar. Ne de olsa toprakları verimli bir yer.

erhan_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki burgma uh 200 abs
    balaban boza ltd.şti.satış temsilcisiyim.Ülkemizin birçok yerinde satış yapıyoruz.tekrar söylüyorum 8 kasım mah.yerleş.

Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Edirneyi tavsiye ederim.
    Edırne aklımızda var, alternatıflerı arastırıyoruz suan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:54 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lüleburgaz benim memleketim ama iş güç durumları yüzünden yıllardır istanbulda yaşıyorum ben de. Belki emekli olunca geri dönebileceğim. Bilgisayar sektöründe yazılım geliştiriciyim, orada iş bulabileceğimi bilsem hemen giderim. Zaten babamdan kalma evimiz orada, miss gibi takılırım.

En güzel semtleri inönü mahallesi (eskiden Kurtuluş mahllesiydi ama mahalle büyüyüp bölününce bizim mahlle inönü oluvermiş, hala alışamadım. İnönü mahallesinin İstanbul caddesi çevresi süperdir.

Yeme içme olarak köftecileri meşhur diye bilinen tekirdağ köftecilerinden bile iyidir. En son iki hafta önce kuzenin düğünü için gidip 2 gün kalmıştık.

Tek sıkıntısı çok göç alıp büyümesi ve şehir merkezindeki trafik sıkıntısı. Ama şehir merkezinden uzaklaşınca trafik sıkıntısı kalmıyor.
    Şehrin insanı sanırım zengin, en son bu yaz sonu gittiğimde her yerde son model arabalar vardı. Zaten şehrin yerlilerinin çoğunun çevre köylerde arazileri ya da arazileri olan akrabaları vardır, harman zamanı ekinler biçilip satılınca şehir içi son model araba dolup taşar. Ne de olsa toprakları verimli bir yer.
    Trafıgı ve goc alması Istanbul cehennemıyle karsılastırılamaz bıle. 120 bın nufusu var dıyorlar luleburgaz ıcın, oturdugum semt bunun en az on katı kalabalıga sahıp Tesekkurler bılgılendırdıgınız ıcın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:56 ----------

Alıntı erhan_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    balaban boza ltd.şti.satış temsilcisiyim.Ülkemizin birçok yerinde satış yapıyoruz.tekrar söylüyorum 8 kasım mah.yerleş.
    Arastırıyorum halen, sanırım luleburgazı ortadan ıkıye bolen yolun alt kısmı daha nezıh. Onerıler hep alt kısma aıt.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)