Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

4.5G Ye neden geçelim, reklamlarla gözümüze gözümüze sokuyorlar..

Motovento
    REKLAM ALANI

Diyorlarki 4.5g ye geçin daha hızlı internete girin, sim kartınızı değişin, hatta tahahüt verirseniz dahada makbule geçer,

ben bundan şunu anlıyorum, devlet babaya biz kamyon kamyon frekans bedeli ödedik, bunuda sizden bi şekilde almalıyız,

gel gelelim kota paketleri? bu paketler aylık paketlere bak 1gb 2gb 4gb 8gb )

yani daha hızlı gir internete daha hızlı veriyi daha kısa sürede indir kotan çok daha hızlı bitsinki
    yeni paketlerle daha hızlı paraları cukka yapalım diyorlar.

bunlar benim adsl kullanımım hani bu aralarda download da yapmadım esasen..

8gb pakete aylık 55tl ödememizi istiyor turkcell.

hepsini geçtim, muhakkak 4.5g uyumlu sim kart alınması gerekiyormuş burasıda başka bir hikaye,
    normalde simkart içersinde hat tanımlama numarası, hatta yeni teknoloji ile artık simkart olayıda kaldırılarak telefona gömülü hale getirilmesi planlanıyor, yani burada simkart değiştirme konusundada bir numara var.

simkart lar yapısı gereği küçük bir eprom taşır içersinde
    seri numarası ICCID
    ulursal arası tanımlama kodu IMSI
    güvenlik ve şifre bilgisi, pin puk,
    ve küçük birde depolama alanı bulunur, 1Mb dan az.

yani simkartın aslında, santralle münasebesi tanımlama numaralarını göndermekden ibaret, aslında göndermezde, yazılım okur radiyo modemden bunu kodlayarak iletir. peki öyleyse neden bir simkart değiştirme furyası var..

sanki alt yapı giderlerini böyle ufak gb kotalı paketlerle kullanıcılardan düdükleyelim, bandwith ide devlete,
    satalım datacenter alt yapısında kullanılım gibi birşeyler canlanıyor kafamda..

sizler ne dersiniz, ışık hızında internet, ama Kahnı paketleriyle )

şu whatsapp 'ada helal olsun, sms tekelini kırdı, konuşma tekelinide kırdı sayılır..

hemde artık bedava oldu beş kuruş parada istemiyorlar..

aslında telefonlardaki radyo modeme(wifi bluetooth değil) bir şekilde erişim alt yapısı koysalar
    kilitli olmasa, her telefonun kendisi bir hücre haline gelip, bu baz istasyonu gereksinimide arada çıkarılabilir..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    bu meselelerden anlamam ama böylesi durumlar için babamın bir sözü vardır:
    "bunlar hep para tuzağı"
    kdiner, Sarıhan ve M.Cankurt bunu beğendiler.

Düzenin içindeysek düzülecez mecbur eskisine nazaran bakarsak telefon kullanımı cok uygun artık. Ben en son vodafondan telekomun aile paketine gectim 15gb 5000dk sınırsız sms 69tl. Üstelik istediğiniz numarayı 5tl ye pakete dahil ediosunuz kotaları ortak kullanıorsunuz. 5 hattım var %50 kar ettirdi bu paket, dikkat etmezde kotaları (max10 kere) aşsam bile vodafonda ödediğim faturaya ulaşamıorum. Tek kötü yanı 24 ay taahhüt 3 ayda bir yeni kampanyalar çıkıyor bakalım zarar mı edicez karmı? En nihayetinde o hıza ulaşmak çok güzel ama bu kotalarla komik oluyor tabiki. Zamanla kotalar yükselecektir ümidindeyim.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Sene oldu 2016 hala kotalı internet var,bu şekilde 100 mbit değil 1000 mbit olsa ne işe yarayacak telefonda 2gb limit var 3 video izleyince doluyor zaten.

KURT-BOZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHİ RTR 150 2014
    Turkcell bana acaip geçiriyordu hiç arayıp sormuyordumda aylık 300-400-500 ooovvv arad bunları biliyor kalayladim bi kalayladim akıllara zarar şimdi 80-90 lira faturam

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    bende turkcel kullanıyorum hesaımdan takip ediyorum hiçte katladıkları yok ne yaparsam onunalıyor siz yanlışlıkla sitelerde haftalık aboneliklere kayıt olduysanız 400 500 gelir bana göre 4.5 g gelmeli 50 gb kadar kotalar var ben mesela telefon formatlamam gerek zaöanım yok 4.5 g ile 1 saatte işimi yaparım evdeki 16 megabit net ile ugraşıcağıma

@mertcan39
    4.5 g gelmeli 50 gb kadar kotalar var

nerede bu 50gb kota 4.5g li hat için kim veriyor, bizi bilgilendirirmisiniz?

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Turkcell den uzak duracaksin abi annemin emektar 5700 den neredeyse iki hafta da bir telsiz ucreti kesiyor 1,40 1,70 arasi. Bende vodafone var benden hic boyle bir ucret kesmediler. Yani Turkcell mi yasal is yapiyor yoksa Vodafone mu cok tuketici dostu anlayamadim. Ben vodafone dan memnunum tavsiye ediyorum. Onun haricinde her alanda oldugu gibi burda da her operator tuttugunu sirtina binmek pesinde... Elimiz mahkum nasil ki ehliyet kurslarina seve seve para bayiliyor isek bu da ayni mesele.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs

turkcell 4.5g kota paketleri

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    vodafone 500 dk her yone
    2 gb net
    5000 sms 23 tl

yetıyor

hfz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    videoyu vs vs daha cabuk yuklemis olacak. yani kotayi doldurup doldurmamak size kalmis. hizli yuklemesi kotayi neden etkilesin? misal ne kadar hizli gidersen o kadar cabuk biter benzinin. o kadar da yol gidersin :D pttcell e gecin ben size sinirsiz hizli netin yolunu gosterim. 1 mbit :D

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vodafone 500 dk her yone
    2 gb net
    5000 sms 23 tl

yetıyor
    2 gb gece 2 gb gunduz bir de vodafone yanimda ile 1 gb internet bedava ohh mis daha ne olsun. Turkcell in ismi disinda begendigim hicbir yani yok maalesef.
    Bildiginizi okumayin, okudugunuzu bilin.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    4buçuk g şeytan icadı.

Motosikleti
    Pulsar
    Alıntı hfz61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    videoyu vs vs daha cabuk yuklemis olacak. yani kotayi doldurup doldurmamak size kalmis. hizli yuklemesi kotayi neden etkilesin? misal ne kadar hizli gidersen o kadar cabuk biter benzinin. o kadar da yol gidersin :D pttcell e gecin ben size sinirsiz hizli netin yolunu gosterim. 1 mbit :D
    Pttcell tiyosu alabilirmiyim o zaman

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    300 dk 300 sms kendi aranda 3500 dk beleş 4,5 GB aşımsız internet telsüz vergisiyle 17 tl... Ptt cell....
    Sarıhan bunu beğendi.

şimdi ben türkcell hattımı, ptt cell e taşısam, hala daha turkcell baz istasyonlarını kullanıyor olacağım kapsama alanı konusunda, ve ptt nin paketlerini kullanacağım doğrumudur ?

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    isterlerse 10G getirsinler. vınn ile 15 gb kotayı geçtikten sonra akk diye bağlantı hızını 96 kbps ye düşürdükten sonra anlamı yok. G lerle işimiz yok akk olmasa 3G de yetiyor. 15 GB sonra AKK ile 96 kbps ye düşünce bir de 80 TL fatura ödemek koyuyor adama o taahhüt bitsin bulaşmam bir daha mobil internete yemişim taşınabilir olmasını. 96 kbps ile googleye bile 4 dk da giriyo. kaldı ki arama yapamıyoz o 10 dk sürüyo

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Yüksek hızla beraber kota fiyat dengelemesi getirmeleri lazım. Bahsedilen hızlarda dakikalar içinde 1 aylık kotayı doldurabilirsiniz

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Köküne kadar haklısın abi. Ancak sen de bilirsin ben hala bize verilen bağlantı hızı adı altında satılan bant genişliğine takmış durumdayım .
    Ulan 16 mbps diyorsun 1 mb zor indiriyor. upload desen hak getire. Akk girince 3 mbps diyorsun video bile izlenmiyor. 100 gb akn'ye deliler gibi de para veriyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)