Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Can sıkıntısına iyi gelen şeyler

Motovento
    REKLAM ALANI
    Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Bir haftasonu düşünün ki tüm arkadaşlarınız hunharca meşgul olsun. Sabahtan akşama kadar ne yapardınız?

Bazılarımız evli, çocuklu. Elemana iki agubugu yapıp akşam eder onlar. Ya biz ne yapalım?

Dün bu kişi bendim. Sabah sporumu yaptım. Bi yarım saat de boksa gittim. Kahvaltı derken saat 11-12 oldu. Ee. Sonra? Biraz gta 5 oynadım. Pes 16 falan attım ama o da sıktı.

Dedim çıkıp gezeyim motosiklet sürmüş oluruz en azından. Hava da buz gibiydi. Bi starbucks bulup daldım içeri. Uzun bir bekleyişten sonra chai tea'mi alıp köşe bir masaya yerleştim. Yanıma 5 tane gey oturdu. Tövbe ya. Orada bulunan ne kadar erkek varsa hakkında konuştular. Biri sarışın olana kurban olacağını söyledi. Baktım benim döt tehlikede hemen uzaklaştım oradan. Yapacak bir şey de yok döndüm eve.

Varsa tavsiyeleriniz yazın. Bu sefer ucuz atlatmış olabilirim ama bir sonraki için bir şey diyemiyorum. Mazallah.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tavsiyeler;
    1-Kendine yeni bir hobi bul.En basitinden film,dizi izlemek,müzik ile uğraşmak vb..
    2-Evlen çocuk yap.Haftasonunu bebek bezi değitirerek,bok ile oynarak geçir.Şu anki halini ararsın.
    3-Homofobiden kurtul.
    Mengu16, mLh, Merdo ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Suzuki inazuma F
    Biraz para biriktir birsürü oyuncak al,sonra çocuk esirgeme kurumuna git saf sevgiyi hisset kucakla onları mutlu et onlarda seni nasıl mutlu edecekler.
    yüksel66 ve kurubuz bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250C
    Alıntı Aspenda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz para biriktir birsürü oyuncak al,sonra çocuk esirgeme kurumuna git saf sevgiyi hisset kucakla onları mutlu et onlarda seni nasıl mutlu edecekler.
    Huzur evine gidip amca ve teyzelerle sohnette edebilirsin unideyken duzenli giderdik
    kurubuz bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    köpek falan al, bi de güzel bisiklet bul. gez sahil kasaba fotoğraf çek instegrama at. iki de sevgili bulmaya çalış. bokstan önce de vucudunu geliştir yeterli kondisyona ulaş. bu arada can yücelin bir şiiri aklıma geldi paylaşayım..

Öyle sabah uyanır uyanmaz yataktan fırlama.
    Yarım saat erkene kurulsun saatin.
    Kedi gibi gerin, ohh ne güzel yine uyandım diye sevin...
    Pencereni aç, yağmur da olsa, fırtına da olsa nefes al derin derin.
    Yüzüne su çarpma, adamakıllı yıka yüzünü serin serin.
    Geceden hazır olsun, yarın ne giyeceğin.
    Ona harcayacağın vakitte bir dilim ekmek kızart.
    Çek kızarmış ekmek kokusunu içine
    Bak güzelim kahvaltının keyfine...
    Ayakkabıların boyalı olsun, kokun mis.
    Önce sana güzel gelsin aynadaki siluetin.
    Çık evinden neşeyle, karşına ilk çıkana gülümse, aydınlık bir gün dile.
    Sonra koş git işine, dünden, önceki günden, Hatta daha da eskiden
    yarım ne kadar işin varsa hepsini tamamla, Ohhh şöyle bir hafifle...
    Bir güzel kahve ısmarla kendine, seni mutlu eden sesi duymak için alo de.
    Hiç işin olmasa da öğle üzeri dışarı çık.
    Yağmur varsa ıslan, güneş varsa ısın, hatta üşü hava soğuksa...
    Yürü, yürürken sağa sola bak, öylesine değil, görerek bak.
    Çiçek görürsen kokla, köpek görürsen okşa, çocuk görürsen yanağından
    makas al...
    Sonra, şöyle bir düşün. Kimler sana yol açtı, sen çok dar da iken?...
    Kimler seni ferahlattı, hani kapını kimsenin çalmadığı günlerde kimler
    kapını tıklattı?..
    Ne kadar uzun zamandır aramadın onları değil mi?...
    Hadi hemen uğrayabilirsen uğra, arayabilirsen ara!...
    Hatırlarını sor, öyle laf olsun diye değil, kucaklar gibi sor!...
    Bu sadece onların değil, senin de yüreğini ısıtacak, yüzünde güller
    açtıracak..
    Günün güzeldi değil mi? Akşamın da güzel olsun...
    Yemeğin ne olursa olsun, masanda illaki kumaş örtü olsun...
    Saklama tabakları, bardakları misafire. Sizden ala misafir mi var bu
    dünyada?..
    Ailecek kurulun sofraya, öyle acele acele değil, vazife yapar gibi hiç
    değil.
    Şöyle keyife keyif katar gibi, lezzete lezzet katar gibi, eksik
    bıraktıklarını tamamlar gibi. Tadına var akşamının...
    Gece evinde, dostların olsun.
    Sohbet mezen, kahkahan içkin olsun...
    Arkadaşım, hayat bu. Daha ne olsun?
    Ama en önce ve illa ki sağlık olsun!
    SUN ve AliCem Yener bunu beğendiler.
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Köpeğim vardı. Can sıkıntısından değil, onu sevdiğim için bakıyordum. Aldığım yer anne sütünden kesip direkt sattığı için gençlik hastalığına yakalandı ve vefat etti. O günden beri vicdan azabı çekiyorum.

Yaşlıları sevmem de çocuk esirgeme kurumu işi aklıma yattı. Uzun zamandır birine hayrım dokunmamıştı düşüneceğim bunu.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Savaştan kaçan adama benim saygım yok birader. Saçma sapan yerlere çekme meseleyi.
    berk_cglr ve kursaa bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ducati 797
    peki 3-5 yaşındaki çocuklar? ya kadınlar? enkaz altında mı can versinler mesela ruslar bombalarken

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Sana yiyecek yemek, kalacak yer veren bir devlet varken beğenmeyip istanbul'a dilenmeye geliyorsun. Savaştan kaçıp "daha iyi şartlarda" yaşamak için avrupa'ya gidiyorsun. Sonra botun batıyor, çoluğun çocuğun karaya vuruyor.

Savaş dediğin şey sanki 1-2 yıllıkmış gibi konuşuyorsun. Binlerce yıldır insanlar birbirleriyle savaşıyor, birbirini katlediyor. Bu vatanını terk edip kaçmak demek değildir. Türkler hiçbir zaman savaştan, katliamdan kaçmamıştır. Onlar da kalıp savaşabilirdi. Veya türkiye'nin verdiği imkanlara şükredip avrupa yollarına düşmezdi. Açgözlülüktür bu.
    Mengu16 ve Dağcı bunu beğendiler.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köpeğim vardı. Can sıkıntısından değil, onu sevdiğim için bakıyordum. Aldığım yer anne sütünden kesip direkt sattığı için gençlik hastalığına yakalandı ve vefat etti. O günden beri vicdan azabı çekiyorum.

Yaşlıları sevmem de çocuk esirgeme kurumu işi aklıma yattı. Uzun zamandır birine hayrım dokunmamıştı düşüneceğim bunu.
    sadece ilk kelimeyi okumuş yazmış adam daha da senin açtığın konuya yazarsam..
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Konu mültecilere nereden geldi bilmiyorum ama, kimse savaşmak zorunda değil arkadaşım. Hele hele onun bunun çıkarları uğruna hiç değil.
    Savaş dediğin şey kız arkadaşın motora binmek istemediğinde hayattan soğumak gibi bir şey değil.
    Savaş olunca insanlar "amarika bana bomba atıyor sizce ne yapmalıyım" diye konu açamıyor forumlarda. Canını kurtaracağı, hayatta kalıp kuru ekmekle de olsa karnını doyurabileceği ilk güvenli gördüğü yere kaçıyor. ki bu en doğal insan refleksidir.

Ayrıca devlet bana beleşten kalacak yer, yiyecek ekmek vermiyor ki, neye şükredeyim? Ben it gibi çalışarak devlete vergi ödüyorum. O kadar vergime karşılık da devlet bana bu imkanları sağlamak zorunda. Sağlayamıyorsa öyle devletin içine tüküreyim.

counter strik oynayarak savaştığını zanneden adamlar burada ders veriyor. Teallaaaamm!!!
    gurkanerkan ve Proxy1 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ducati 797
    Sana yiyecek yemek, kalacak yer veren bir devlet varken beğenmeyip istanbul'a dilenmeye geliyorsun. Savaştan kaçıp "daha iyi şartlarda" yaşamak için avrupa'ya gidiyorsun. Sonra botun batıyor, çoluğun çocuğun karaya vuruyor.

Savaş dediğin şey sanki 1-2 yıllıkmış gibi konuşuyorsun. Binlerce yıldır insanlar birbirleriyle savaşıyor, birbirini katlediyor. Bu vatanını terk edip kaçmak demek değildir. Türkler hiçbir zaman savaştan, katliamdan kaçmamıştır. Onlar da kalıp savaşabilirdi. Veya türkiye'nin verdiği imkanlara şükredip avrupa yollarına düşmezdi. Açgözlülüktür bu.
    belki tasavvur ettiğim kadar kötü değilsin ama meseleden habersiz olduğun aşikar
    cehalet seni kötü gösterir
    bu gün suriyede haklı kim haksız kim artık belli değil
    kime karşı savaşacak bu adamlar?
    tamam, başta bir istiklal mücadelesiydiç ancak esad, iran ve rusyanın buyruğuna girdiğinden bu yana olay bir istiklal mücadelesi olmaktan çıktı
    başta iç karışıklıkla başa çıkmaları için ben bile destekliyordum, zira olay şimdiki gibi berbat bir noktaya gidecekti, bu belliydi, bu olacağına esad kalsa daha iyiydi
    ama oldu ve esadın "yönetiyorum" dediği ülkenin yarısı göç etti, yarısı birbirine karşı savaşıyor. kaldı ki iran ve rusya olmasa muhalifler canına okuyacak. demek artık meşruluğu kalmadı bu adamın
    mesele, bir iç karışıklıktan çıkıp rusya ve iran baskısıyla bir mezhep savaşına evrildi
    ve rusya acımasızca sivilleri de bombalıyor
    burada şu veya bu görüşten yana tavır koymaktansa zalime karşı duruş sergileme meselesi bu
    ve mazluma arka çıkmak gerek
    şimdi kalıp esaddan yana tavır koysan, rusya ve iranla bir olup yaptığı sünni katliamına alkış tutmuş olacaksın
    e bu öso denen grup ta abd destekli sünni bir hareket olarak şiileri hedef alıyordu ilk zaman
    hangisi?
    her birini terk etmek te yerinde bir hareket olabilir şu durumda
    e iki ateş arasında kalıyorsan ne yapacaksın peki?
    bir ümit Türkiyeye sığınıyorlar
    "efendim burayı beğenmiyorlar"
    arka sokaklarda neler oluyor haberin var mı?
    evet bu milletin bazı aziz evlatları onlara sahip çıkmak için uğraşıyor
    ama zelil köpekler var; fuhuş 20 lira. işçi 300-400 lira
    bu insanca yaşamak mı? neden avrupaya kaçan var?
    insana yakışanı yapan var da yapmayanları ne yapacağız?
    onların arasında yamuk yok mu? bol tabi
    ayıklamak lazım
    zaten başından beri ayrı bir güvenli bölge kurulmalı tezini destekliyoruz, hatalı davranıldı o konuda, ısrarcı olmadık
    abd desteklemiyormuş (ki aslında çok ta sorun etmiyor)
    bize ne amerikadan?
    yetkililerimiz gerekirse esadla masaya oturacak ve bu bölgeyi oluşturacaktı,o tren kaçırıldı
    uzun mesele de yazacak zaman yok
    bak bunlara kafa yor canın sıkılıyorsa
    Proxy1 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    berk_cglr ve MotorKafa bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ayrıca devlet bana beleşten kalacak yer, yiyecek ekmek vermiyor ki, neye şükredeyim? Ben it gibi çalışarak devlete vergi ödüyorum. O kadar vergime karşılık da devlet bana bu imkanları sağlamak zorunda. Sağlayamıyorsa öyle devletin içine tüküreyim.

counter strik oynayarak savaştığını zanneden adamlar burada ders veriyor. Teallaaaamm!!!
    Okuduğunu anlamadan bir şeyler yazmaya çalışmışsın. Verdiğim örnek suriyeliler için geçerliydi.

Kimse kimseye insanlık dersi vermek zorunda değil. Ben bir türk ırkçısıyım ve adım başı suriyeli dilenci görmek istemiyorum. Allah'ın köyünde yaşayan adam için sorun olmayabilir ama ben bu durumdan rahatsızlık duyuyorum. Kendi vatandaşıma verilmesi gereken erzağın, kalacak yerin, bursun bunlara verilmesini doğru bulmuyorum.

Medeniyetin beşiği, insan haklarının merkezi avrupa neden istemiyor bunları? Neden bize avrupaya rahat giriş karşılığı mültecilere bakma teklifi yapıyor?

Osmanlı'dan bir şey öğrenmediğiniz aşikâr. Çok uluslu devlet dediler isyan edip arkadan vurmayan kalmadı. Şimdi neredeyse hepsinin bir devleti var. 30-40 sene sonra görürüm ben sizi.
    rsinan ve Osm@n bunu beğendiler.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Okuduğunu anlamadan bir şeyler yazmaya çalışmışsın. Verdiğim örnek suriyeliler için geçerliydi.

Kimse kimseye insanlık dersi vermek zorunda değil. Ben bir türk ırkçısıyım ve adım başı suriyeli dilenci görmek istemiyorum. Allah'ın köyünde yaşayan adam için sorun olmayabilir ama ben bu durumdan rahatsızlık duyuyorum. Kendi vatandaşıma verilmesi gereken erzağın, kalacak yerin, bursun bunlara verilmesini doğru bulmuyorum.

Medeniyetin beşiği, insan haklarının merkezi avrupa neden istemiyor bunları? Neden bize avrupaya rahat giriş karşılığı mültecilere bakma teklifi yapıyor?

Osmanlı'dan bir şey öğrenmediğiniz aşikâr. Çok uluslu devlet dediler isyan edip arkadan vurmayan kalmadı. Şimdi neredeyse hepsinin bir devleti var. 30-40 sene sonra görürüm ben sizi.
    Öncelikle yazdıklarımın bir kısmını alıntılayıp cevap vermen doğru değil. Neyse orayı geçelim.

Sanırım anlamayan sensin. Ben zaten Suriyeli mülteciler için yazdım yukarıdakileri.

Eğer senin vatandaşına verilmesi gereken erzağı, kalacak yeri devlet Suriyelilere veriyorsa, bunun suçu Suriyeliler değil, hükumetin izlediği yanlış politikalardır.

Ayrıca işinize gelmediğinde batı tü kaka, işinize geldiğinde medeniyetin beşiği. Ne ala dünya dimi

Son olarak; TCK'ya göre ırkçılık suçtur canım kardeşim. Yani övünülecek bir şey olduğunu zannediyorsan yanılıyorsun. Billuru bol birisi bu mesajını göstererek seni öptürebilir. Bil istedim.
    Proxy1, AliCem Yener ve rsinan bunu beğendiler.
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Konuşacak, söyleyecek çok şey var da konu inanılmaz sapıyor yörüngesinden. Bir başka mülteci konusunda derinlemesine tartışırız bunları.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    sizin can sıkıntısına iyi gelen şey siyaset tartışma vs heralde manita yap yalnızlık sıkar
    Draconian bunu beğendi.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250C
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizin can sıkıntısına iyi gelen şey siyaset tartışma vs heralde manita yap yalnızlık sıkar
    Manitada darbogaz eder hayattan sogutur kisitlar bunlari napcaz

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)