Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

acemi birliğine teslim olacağım fakat menisküs

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaslar 7 subatta izmir gaziemir e teslim olacağım fakat suan sol dizimde menisküs yırtığı var.yürürken bile zorluk çekiyorum.Acemi birliğine teslim olduğum zaman eğitimler baslayınca ne olacak bilmiyorum.revirdeki komutana durumu anlatınca büyük ihtimal bana inanmıyacaktır.giderken MR filmlerimide yanımda götürsemmi?Sizlerden yorum bekliyorum.

buarada yanlış anlasılmasın amacım kesinlikle askerden/spordan/eğitimden kaçmak değil.hani sağlıklı olsamda herseyi yapsam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    yanlış anlaşılaak birşey yok sağlıklı kişiler askerlik yapar maruzatın var senin görültüğü gibi sana tavsiyem sivildeki kağıtlarınıda götür orda komuatana durumu izah et belli günlerde asker hastanesine giderler haftanın salı gibi hastaneye gidersin hekim onaylarsa spor yapamaz kağıdı verir sende ağır sporları yapmazsın ,

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Çok sıkıntı çekebilirsin. Menisküs var diye diğerleri çömelirken senin ayakta beklemen zor biraz. Bizim acemide eğitim astsubayımız kafasına esince ceza olarak bolca çök kalk yaptırırdı. Dizlerimde çok sorun olmamasına rağmen ağrıyodu. Bir de çökerek bekleme durumu var, dizleri ve ayak bileğini çok rahatsız ediyor. Usta birliğinde böyle saçma şeyler olmadığı için çok rahatlamıştım. Daha serbest bir ortam var usta birliğinde.

bakalım hayırlısı galiba bayağı sıkıntı çekeceğim

Motosikleti
    RKS Veloce 150
    Şuan askerden yazıyorum. Hiç öyle yapamıyorum diye icerleme. Bolca küfür edeceksin zaten gidiyorsun belgelerinle. Spor yapamaz alıyorsun. Elimde olsa da alabilsem keşke.

Öncelikle geçmiş olsun. Benim tavsiyem bu şekilde askerliğe başlama. Mensiküs yırtığı kesin ise ve MR raporlarında da geçiyorsa tedavi yoluna git. Zira sıkıntılı bir rahatsızlık ve acemi birliğinde bu rahatsızlığını anlatmakta zorluk çekebilirsin. Öncelikle bulunduğun ikamet noktasında askerlik şubesine git. Kendilerinden bir yol haritası iste. Onlar sana söyleyeceklerdir. Benim söyleyebileceğim tam teşeküllü hastaneden raporunu alıp tedavi sürecine başlaman. Zira bu şekilde koşamayacağın gibi ayakta kalmakta da zorluk çekersin. Ancak bu süreci askerlik içinde yaşamak istersen zorluklarla tedavi sürecine kadar sıkıntılar yaşayabilirsin.

Kısaca tedavi sürecini bitirmeden askerliğe başlamanı tavsiye etmem. Eğer ameliyat gibi bir tedavi süreci uygulanırsa (çoğunlukla tedavi şekli bu) ilk celpte gideceğin askerlikte de muhtemelen spor istirahatli olacaksın.

Emekli bir subay olarak söyleyebileceğim bunlar.

Geçmiş olsun diyorum...

Alıntı by*cambaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar 7 subatta izmir gaziemir e teslim olacağım fakat suan sol dizimde menisküs yırtığı var.yürürken bile zorluk çekiyorum.Acemi birliğine teslim olduğum zaman eğitimler baslayınca ne olacak bilmiyorum.revirdeki komutana durumu anlatınca büyük ihtimal bana inanmıyacaktır.giderken MR filmlerimide yanımda götürsemmi?Sizlerden yorum bekliyorum.

buarada yanlış anlasılmasın amacım kesinlikle askerden/spordan/eğitimden kaçmak değil.hani sağlıklı olsamda herseyi yapsam

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    Dostum mr raporunu doktor raporunu varsa röntgenlerini bir dosya yap.İlk önce askere gitmeden önceki muaynende soracaklar sağlık problemin var mı diye orda izah edecen. Daha sonra acemi birliğinde seni muayne edecekler burası önemli çünki orada ispatlarsan sıkıntını , doktor form doldururken not düşüyor mesela intikale çıkamaz ördek yürüyüşü yapamaz ,kısacası dizinle ilgili bir sürü haraketten muaf tutuluyorsun.Ben 2002 de kırkağaca dış menisküs çapraz bağ yırtığıyla gittim bir çok şeyden muaf ettiler .

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    O ördek yürüyüşü var yaa... Anladınız siz....
    Mengu16 bunu beğendi.

bu saatten sonra yapacak birsey yok galiba.tek tesellim gideceğim yerdeki rütbelilerin iyi insanlar olması galiba

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı by*cambaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu saatten sonra yapacak birsey yok galiba.tek tesellim gideceğim yerdeki rütbelilerin iyi insanlar olması galiba
    Gittiğiniz zaman öyle demeyeceksiniz ama keşke son damlama kadar mücadele etseydim diye kendine kızarsın ekrem ata abimiz kibarca anlatmış ama orda asker olduğuna pişman olursun ekram beyin dediği yolu izle gerekirse teslim olma
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Memleket Çorum, ikametgah; Gediz /Kütahya
    Motosikleti
    YAMAHA SUPER TENERE
    Eğitim merkezine gitmeden evvel sevkine mahal bir durum var diyerekten askerlik şubesi başkanlığına durumunu izah et. Seni asker hastanesine gönderecekler ve 1 celp dönemi daha sevkini tehir ettirebilirsin. Artık askerlik duyduğun yalan ve uydurmacalar gibi değil kesinlikle. Seni sağlığın konusunda kimse zorlayamaz. Her şey doktor raporundan geçer.

truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Kafayi kullanirsan uyanik olursan yirtarsin egitimlerden raporlarinla git izah et onlarda hastaneye gotururler ilerde hava degisimi bile alirsin belki cok isine yarayabilir bu durum

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Hey gidi günler ) Narlıdere de acemi birliğine katılmıştım.

Askerlik bu günlerde nasıl bilemiyorum ama bizim zamanımızda askerin değeri yoktu adam sağır lan sağır. Adam duymuyor elli bin tane raporu var. Yaptırdılar kardeş.

Kanunlar hepimiz için. Komutan bu kanunları istediği gibi uygulayabilir. Çünkü hepsini bilir. Sen haklarını bil ve talep et.

Yinede tavsiyem tedavini tamamlayıp gitmen. Sağlıkdan daha değerli hiç bir şey yok. Riske girmeye deymez

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Vay be ne komando dansı yapardık

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Senin muayeneni yapan doktora neden bunu söylemedin , mr raporunda gözüktüğü halde gönderiyorsa o da kanın da askeri karı gibi gören p...lerdendir .

Orda birde küfür yiyeceksin madem askere neye geldin diye düşünmez muayene eden gerizekalı neden gönderdi diye mk malları . Asker = amele , hizmetçi , karı , deşarj makinesi . Mantar oldum 40 numara olan ayağım 44 numara oldu şişti -20 derece de koşturdu onun bunun evladı , alay komutanı gördü bu ne hal dedi . O sinirle bir tekmil verdim alay çınladı 3 kazıklı bir piçti bnm tak.kom. ; eee komutanım asker çıkıp bana tekmil vermedi bilsem ayırırdım çıkarırmıyım . Oğlum içtima da görmedin mi - gözümden kaçmış komutanım . Mantardan apse oldu - soğuktan üşüttüm 2 ay yataktan çıkamadım . Devrecilik gani zaten alt devre yatacak he . . .

BU HALDE GİTME HASTANEYE GİT BİR DAHA MUAYENE OL BİRŞEYLER YAP ÇOK ÜZÜLÜRSÜN , Olay sonu hem 3 kazıklı itten hem yüzbaşıdan dayak yedim birde . O yüzden nefret ederim hepsinden

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)