Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Gss prim borcu iptali hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Gss prim borcunun kaldırılacağı yönünde dedikodular var. Ne kadar doğru, yanlış bilemem ama üniversite okumasına rağmen borçlu gözükenler için bir çözüm buldum.

Bu gss hikayesi çok duyulunca kontrol ettim ve öğrenci olduğum zamanlarda borçlu olduğumu gördüm. Öğrenci adama borç çıkaran zihniyeti de ayrı dürtüyorum buradan.

Sonra birkaç arkadaşın daha baktık borcuna. Onlarda da aynı şekilde çıktı.

Şimdi ortada böyle bir durum varsa hemen okuduğunuz veya mezun olduğunuz üniversiteye gidip geçmişe dönük öğrenci belgesi veya orada okuduğunuza dair bir kağıt alıyorsunuz. Sonra herhangi bir sgk binasına gidip kardeşim baksana bana ögrenciyken borç çıkmış silin şunu diyorsunuz. Sile sile siliyorlar.

Bi ara bakarım, sonra hallederim dememek lazım. Aydan aya ciddi faizler biniyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    En son baktigimda totalde 9-10 bin civarinda bir borcum vardi yanlis hatirlamiyorsam.

Komik olan kısım şu ki ben devletten herhangi bir sağlık yardımı istemiyorum. Hasta olduğunda devlet hastanesine gidip muayene olmuyorum ama devlet beni borçlandırıyor. Ben şimdi bu borcu ödesem ve desem ki madem öyle şimdiye kadar devlet hastanesi yerine kullandığım özel hastanelere ödediğim paraları ver òyleyse bana devleti borca soksam ülkeyi batırsam falan iyi mi? :D

Ödemeyin arkadaşlar. Çünkü bu sistem zaten tutmadı hatta patladı aslında da daha duyuran yok. Hadi diyelim durumlarını toparladılar sistemi yurur hale getirdiler, döner dolaşır af çıkarırlar zenginler için. 3 kuruş para verir kapatirsiniz zamani gelince
    MotorKafa, Thracian, fazil ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

yeniii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    grand dink 250i - pulsar 200ns - ktm duke 390

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Öyle demeyin. Kılıçdaroğlu, zamanında SGK'yı batırdı.
    tanertc, yunusus ve Mengu16 bunu beğendiler.

bu ilaç sektöründe deli paralar dönüyor, devletin arge ile ilaç sektörüne el atıp üretip yapması lasım acilen.

yoksa gss pirimlerinin çok azıyla bile hastelerdeki doktor sayısını 10 katına çıkabilir, vatandaşın lüx hizmet almasını bile sağlarsınızda, adamların derdi bütçeye destek, sağlık sektörünü geliştirmek felan değil.

aksine sağlıkcıların yüklerini arttırıyorlar..

bütçe demek örtülü ödenekde demekdir aynı zamanda, olsun ama başkanlık sistemi gelsin hepsi düzelecek ))))

ek olarakdan kılıçdar oğlu sgk genel müdürü iken, yasa mı yapma yetkisi vardı, bütçe konusunda haklarımı vardı,
    sgk nın batmaması sağliyacakdı, sgk ticari bir kurummudur ki genel müdür tek başına nakit akışını yönetsin, sgk batmasın,
    fakirlikden hastaneler pislik içinde idi, doktorlar hastalar ilgisizlikden vs bunalımda idi, personel eksikliği var idi o yıllarda
    aklımda kalanlar bunlar.. sgk bütçeden destek almadan, bundan sonra hastanede ücretlendirme şu diyerekden
    kural koyabilme yetkisi olsaydı, zannetmiyorum durum o zaman öyle olurdu.. yani para olsa idi, hastanelerde o durumda olmaz sgk batmaz idi, sgk yi batıran kanun eksikleridir, bilmem ana temayı anlatabildimmi..

2015 de başımdan geçen bir olay, göz içi sıvısında göz zarından kopan minik iplikçikler var
    buna bazıları uçuşan sineklerde diyor, abartmıyorum devlet hastanesinden 4 5 tane göz doktorundan randevu aldım hepsine gösterdim, hepsi hiç birşeyin yok diyor bana gözü uyuşturdular baktılar türlü türlü mercekler felan, sonuçda birşeyin yok diyorlar

iyide ben bu lanet olası şeyleri görüyorum diyorum, çiziyorum kağıda, ama bir çözüm yok,

dünya göze gittim şıkkadanak anında koydular tanıyı hatta gösterdilerde..

demem o ki acil bir durum olup, işler kötüye gitmedikçe hala allaha emanet devlet hastaneleri, artık yıl 2016 kimdir genel müdürü bilmem ama hala işler pekde iyi değil.

bu arada olayda şu
    https://www.youtube.com/watch?v=sxroMCVgpPk" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Olabir ama sgkyi batirdi. Başcumhurbaşkanımız öylemi?

ozaman ödeyin gss pirimlerinide sgk yine batmasın daha, azda değil mubarek bağkur pirimi kadar, gidin koftiden basit usul vergi kaydı açtırında, bari emekliliğinizide işletirsiniz aynı paraya... adam kamyon kamyon parayı örtülü ödenekden iç etti, artık başkanlık sistemi gelsin gemilerle iç edecek.. adam king ya.. ))) bizde 300 500tl yi nasıl ödeyeceğiz hesabını yapalım..

aha burada yıllara göre harcanan örtülü ödenek meblaları..

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Çok şaaapma ödenir o 300 500

Haydi beyleeer kopuyormuyuz

300 500 - 300 500
    Hoppa cukka hoppa cukka
    Ver oglum müziği
    Votka vişne votka vişne

Kop kop kooooop

obbaaaa kop kop )) çok para kafamı yapıyor ne..

vuruyorlar kırbacı, zepzengin...

dombilinin yerine x kişisi gelebilir, fıstığın yerinede fakir halk gelebilir..

onurordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150>GW 250>RX3İ>XMAX400+RKS RT 250+SHERCO 250
    Öğrencilik dönemini zaten siliyorlar. Orada sımıntı yok. Sıkıntı mesela 2012 de mezun oldun 2 sene işsiz kaldın ama borç 2015 de çıktı, farkettin, para kazanmaya başladın, ödemek istiyorsun, gelir testi yap diyorlar, 2015 den gelir testi yapıyor benim maaşımla haliyle daha yüksek prim çıkıyor, e ben o zaman çalışmıyordum diyorsun, geçmişe yönelik gelir testi yapamıyoruz diyorlar. Tam bir saçmalık. Ombudsmanın bu konu da tavsiye kararı var ve yakın çevremden birisi de idareden olumlu yanıt aldı ombudsman aracılığı ile.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250C
    Ogrenciliginde aktif olmasi gerekiyor mesela ben ilk donem harc yatirmadim dersim yok diye o yuzden sildiremedim ikinci donem harc yatir ogrenciligin aktif olsun oyle gel dediler 16 bin borc suan bunu sildirmesem 26 yasinda farketsem seve seve alacaklar benden bu borcu bildigin dolandiriliyoruz dovlet bize bagmiyy

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Gss prim borcundan benimde dilim yandı
    Yıl 2012 lise 4 okuyordum mezun oldum bir sene ara verdim dershaneye gitmeye başladım 1 sene boyunca sigortasızdım devlet benden habersiz bana 1000 tl üstü borç çıkardı ve o dönemde ciğerlerim çıkacak kadar öksürük vardı mecburen hastaneye gidemedim. Borç çıkınca gidip cahillik yapıp gelir testi yaptırdım neymiş efendim gelir testi yatırmazsan evine haciz gelirmiş affedersiniz ama b.k gelir çünkü hiçbir yere imza atmadım gelir testi yüzünden mecburen gidip borç kağıdına imza attık 300 küsür bir borç çıktı 1 seneden sonra üniversiteye başladım o borç şimdi 400 küsür tl çıktı ama ödemiyorum arkadaş neyimi alacaksın üstüme birşey yok devlet artık geliri düşük vatandaşları yolmaya başladı
    Ha seni sigortalı yapmak kötü birşey mi değil ama isteyen ayda 30 tl vererek hastanelerden yararlansın istemeyen de o parayı vermek zorunda olmasın yani kısacası mecbur durumuna düşürmemesi lazım devletin

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En son baktigimda totalde 9-10 bin civarinda bir borcum vardi yanlis hatirlamiyorsam.

Komik olan kısım şu ki ben devletten herhangi bir sağlık yardımı istemiyorum. Hasta olduğunda devlet hastanesine gidip muayene olmuyorum ama devlet beni borçlandırıyor. Ben şimdi bu borcu ödesem ve desem ki madem öyle şimdiye kadar devlet hastanesi yerine kullandığım özel hastanelere ödediğim paraları ver òyleyse bana devleti borca soksam ülkeyi batırsam falan iyi mi? :D

Ödemeyin arkadaşlar. Çünkü bu sistem zaten tutmadı hatta patladı aslında da daha duyuran yok. Hadi diyelim durumlarını toparladılar sistemi yurur hale getirdiler, döner dolaşır af çıkarırlar zenginler için. 3 kuruş para verir kapatirsiniz zamani gelince
    Sağlık harcamalarını biraz kıs 2 tane YBR parası olmuş böyle gitmez...

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Hazır konuyu ve siz tecrübeli abilerimi yakalamışken sorayım.Şimdi ben üni ikinci sınıftayım hiç ara vermedim liseyi bitirince direk başladım ve hiç gelir testi yaptırmadım.Benim şuan da borcum varmıdır? Gelir testi yaptırmalı mıyım? Ne yapmalıyım?

Motosikleti
    Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hazır konuyu ve siz tecrübeli abilerimi yakalamışken sorayım.Şimdi ben üni ikinci sınıftayım hiç ara vermedim liseyi bitirince direk başladım ve hiç gelir testi yaptırmadım.Benim şuan da borcum varmıdır? Gelir testi yaptırmalı mıyım? Ne yapmalıyım?
    İnternet üzerinden yada ziraat bankası atmsinden ödeme kısmından sorgulayabilirsin
    Sen arabaya gezmek için binersin, bizler ise motosiklete binmek için gezeriz

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnternet üzerinden yada ziraat bankası atmsinden ödeme kısmından sorgulayabilirsin
    Anladım abi peki borç çıkarsa yazılanlar gibi öğrenci belgesi ile sildirmeliyim değil mi?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Askerlik yaptığım dönem için bile GSS borcu çıkarmışlar. Sigortalı işte çalışıp bedelli yapana borç yok, vatani görevini yapana borç var. Gelir testi yaptırmayanlar hiç korkmasın zorla bir kuruş alamazlar. Borç yapılandırma diyip diyip gelir testi ile insanları sisteme dahil etmeye çalışıyorlar. Öğrenci belgesiyle borç sildirme ile bile sisteme dahil olursunuz ve ileride işsiz kaldığınızda borç ödemeniz gerekir. Gelir testi yaptırırsanız hacizle paranızı alabilirler ve anayasa'ya uygun olur. Ama öbür türlü altına imza atmadığınız borç zorla ödetilemez. Almadığınız hizmetin de ödemesi olmaz herkesin bildiği gibi.
    MotorKafa ve fazil bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladım abi peki borç çıkarsa yazılanlar gibi öğrenci belgesi ile sildirmeliyim değil mi?
    Zaten hiç ara vermemişsin borç çıksa bile o dönemde öğrenci olduğun için öğrenci belgesini sgk ya verirsen borcu silerler
    Sen arabaya gezmek için binersin, bizler ise motosiklete binmek için gezeriz

Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten hiç ara vermemişsin borç çıksa bile o dönemde öğrenci olduğun için öğrenci belgesini sgk ya verirsen borcu silerler
    Sağolun hocam bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:32 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Askerlik yaptığım dönem için bile GSS borcu çıkarmışlar. Sigortalı işte çalışıp bedelli yapana borç yok, vatani görevini yapana borç var. Gelir testi yaptırmayanlar hiç korkmasın zorla bir kuruş alamazlar. Borç yapılandırma diyip diyip gelir testi ile insanları sisteme dahil etmeye çalışıyorlar. Öğrenci belgesiyle borç sildirme ile bile sisteme dahil olursunuz ve ileride işsiz kaldığınızda borç ödemeniz gerekir. Gelir testi yaptırırsanız hacizle paranızı alabilirler ve anayasa'ya uygun olur. Ama öbür türlü altına imza atmadığınız borç zorla ödetilemez. Almadığınız hizmetin de ödemesi olmaz herkesin bildiği gibi.
    Anladım hocam ben hiçbir şey yapmıyım ozmaman.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)