Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Deniz Feneri Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda CBR600F,Kanuni Windy S
    Arkadaşlar ben deniz fenerinin hiçbir suçu olduğuna inanmıyorum,ve resmen iftira atıldığına inanıyorum,hiçbir siyasi görüşüm veya inancım dolayısıyla değil ama ben deniz fenerinin gerçekten çok yardımlarını gördüm,afrikaya,bosnaya,filistine,ıraka çok yardım götürdüler siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?? bu iftirayı atan kuruluşlar bugüne kadar hiçbir yardım programı yapmadı hep aşk,kadın,eğlence programları yaptılar,bir yoksulu doyurduklarını görmedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Alıntı KARDAĞ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben deniz fenerinin hiçbir suçu olduğuna inanmıyorum,ve resmen iftira atıldığına inanıyorum,hiçbir siyasi görüşüm veya inancım dolayısıyla değil ama ben deniz fenerinin gerçekten çok yardımlarını gördüm,afrikaya,bosnaya,filistine,ıraka çok yardım götürdüler siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?? bu iftirayı atan kuruluşlar bugüne kadar hiçbir yardım programı yapmadı hep aşk,kadın,eğlence programları yaptılar,bir yoksulu doyurduklarını görmedim.
    Benim teyzemin oglu 4 yıldır yatalak omuriliği koptu şuanda 22 yaşında.
    Ona her türlü yardımı yapıyorlar ve gerçekten çalışıyorlar 15 senedir neler yaptıklarını televizyonda görüyoruz ve gösteriyorlar. Bunlar hangi paralarla yapıyorlar hiç düşünülmüyor. Ama Almanyada bu isimle acılan bir dernegin almanyada mahkemeye verilmesi ve soruşturma acılması burda ülkeyi karıştırıyor.Almanya bile karar vermeden biz karar veremeyiz.Bu tip iftiraları atan insanlar ülkeyi bölmek ve bir rant saglamak amacında, bu belli herkes farkında işin siyasi kısmına girmek istemiyorum girsem kesin saydalarca yazarım.

Ama sakın unutmayalım her koyun kendi bacagından asılır.
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda CBR600F,Kanuni Windy S

Uğur Arslanın Etkileyici Sözleri

Bundan 11 yıl önce insanlık adına doğru, düzgün ve dürüst bir adım atmıştım. Yapmaya başladığım tv programının adı ‘Deniz Feneri’ydi. Bir yıl içinde Deniz Feneriyle aynı adı taşıyan bir yardımlaşma derneği oldu. 1998 yılında kurulan bu derneğin 2002 yılına kadar başkanlığını yaptım.

Ayrıldıktan sonra Nisan 2008’e kadar sözleşmem icabı sadece sunuculuğuna devam ettim. Ben işin başında, insanlık adına doğru bir adım atmıştım; gerisi insanlığa kalmıştı. Şimdi yıllar önce böyle bir işe başladığıma pişman olup olmadığımı sorarsanız, bu işe başladığıma kesinlikle pişman değilim. 11 yıl bu ülkenin dağını-taşını, köyünü-bucağını gezip yüz binlerce kişinin duasını duydum.

Gözlerimin önünde yüz binlerce kişinin karnı doydu, binlerce kişi ev-bark, iş-güç ya da sıhhat sahibi oldu. Yine her şey tv ekranlarında yüz binlerce seyircinin gözü önünde cereyan ediyordu. Şahit olduğum her iyilik gerçekti, doğruydu ve belgelenmişti. Ama bir de mutlak gerçek vardı ; “hiçbir iyilik cezasız kalmazdı”.

Son günlerde, Almanya’da kurulmuş olan “Almanya Deniz Feneri e.v” isimli derneğin iki yöneticisi için görülmekte olan davanın iddianamesine dayanarak, henüz dava sonuçlanmadan, neredeyse tüm Deniz Feneri camiasını kapsayan acımasız idialar içeren haber ve yazılar nedeniyle derin bir ızdırap içerisindeyim.

Davanın sonucu ne olursa olsun, sadece Türkiye’de değil dünyada 40 kadar ülkeye ismini yazdırmış olan Deniz Feneri’nin tamamıyla yeryüzünden silinme çabasının; insanlık dışı, acımasızca, kin ve nefret dolu bir teşebbüs olduğu kanaatindeyim. Şu an beni şahsen başımıza gelmiş veya gelecek olan üzücü tutumlar değil, şayet Deniz Feneri yeryüzünden silindiği takdirde, şu an hala bu organizasyondan yardım alan, karnı doyan, barınma ve sağlık yardımı alan yüz binlerin halinin daha sonra ne olacağı düşüncesi beni inanılmaz bir üzüntü denizinin içine çekmektedir.

Başımıza gelmesi imkânsız diye düşündüğümüz şeyleri yaşamaktan ibarettir hayat. Bu gün benim hakkımda kim ne düşünür veya söylerse söylesin, ben sahip olduğum iki evladıma, bir “utanç hikâyesi” değil, bir “insanlık efsanesi” miras bıraktığıma eminim. Fakat ısrarla bana da asılsız bir utanç yaftası yakıştırmaya çalışanlar bilmelidir ki; “kimse bu dünyada yaptığını yaşamadıkça can vermez”. (BUGÜN)

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Sevgili arkadaşlar...

Ben 2006 yılında, yani dava ilk açılığı dönemde Kanal 7'de stajdaydım.

Kanal 7'deki az sayıda dürüst insanla sohbet ettiğimde bana hep "Deniz Feneri kara para aklıyor" diyorlardı. Çeşitli belgeleri görmemem için beni kanaldaki sandalyeleri saymaya gönderdiler.

Almanya'daki dernekle Türkiye'deki dernek aynı. Deniz Feneri bence suçlu. Almanya'dan topladıkları paraları Kanal 7'de ve diğer firmalarda kullandıklarını gördüm. Çaldıkları paraların onda birini fakir-fukaraya dağıtmaları da bir şey değiştirmez.

Bu arada...
    Atlas Medya'da da bir ay staj yaptım.
    Aynı ihaleye giren 3 firmanın ikisine de gittim.

Biri çalıştığım odaydı.
    Diğer firma ise yan taraftaki malzeme odasıydı.
    Yan yana 2 oda, aynı ihaleye giren, birbirine rakip iki firmaya ait.
    3. firma da benzer yapıdaydı.

Fakir-fukaraya dağıttıkları paraların onlarca katını ihalelerden topluyorlar. Sadece bu sözünü ettiğim ihale 52 milyon Dolar değerindeydi. Deniz Feneri'nin geçen yılki toplam dağıttığı bağış kıyasla halkın cebinden çalınan paraya bakar mısınız?

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    İnsanın tahrik olup yorum yapası geliyor ama, yine de yeri değil...
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)