Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

askerlik tecil hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Merhaba arkadaşlar. Konu biraz tuhaf motorsiklet forumuna göre ama, aklımdaki soruları aktarmak istiyorum belki aynı durumu yaşamış birileri vardır umudu ile.

15.09.1994 doğumluyum. 2012 de yurtdışına çıktım ve 2013 civarında askerlik kağıdı geldi evime o sırada üniversite okuyordum ve askerlik şubeyi aradığımda teciliniz yok dediler, öğrenci belgenizi götürün konsolosluktan tecilinizi yaptırın dediler, üniversiteyi değiştireceğim için uğraşmadım ben de, türkiyeye gelince de lise mezunlarına özel tecil hakkımı yaptırdım, tecilim 2016 aralık ayına yani bu yılın sonuna kadar. Şimdi asıl sorun şurda başladı, sağlık problemlerim olduğu için yurtdışında okumamam gerektiği kararını aldım, ben de tekrardan burda sınava girip geçtiğim dersleri saydırmayı düşünüyorum. Fakat, mart-nisan gibi ygs ye girsem , haziranda da Lys, tecilim olmadığı için bu yıl herhangi bir problem yaşar mıyım? Yani sınava hazırlandığımı belli ettiğim takdirde sorunsuz bir şekilde atlatabilir miyim? Biraz karmaşık oldu ama umarın anlaşılmıştır, özetle yoklama kaçağı sayılmama rağmen üniversite sınavına hazırlanabilir miyim? Teşekkürler.

edit: 2.dönem son yazılı sınavlarına girmediğim için de yurtdışındaki üniversitem den kaydım silindi şuan için, o yüzden istesem de ordan tecil koparamam.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gadd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Skuter
    Sınava hazırlanıcaksın diye tecil ettirmen zor ancak sağlık problemlerin var ise askeri bir hastane de durumun ile alakalı örneğin yeni ameliyat olduysan ya da benzeri bir sakatlık, hastalık gibi durumlar var ise tecil amaçlı alabilirsin durumuna göre..

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Alıntı gadd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sınava hazırlanıcaksın diye tecil ettirmen zor ancak sağlık problemlerin var ise askeri bir hastane de durumun ile alakalı örneğin yeni ameliyat olduysan ya da benzeri bir sakatlık, hastalık gibi durumlar var ise tecil amaçlı alabilirsin durumuna göre..
    sağlık problemlerimden kasıt psikolojik olarak birkaç travmam var, fiziksel olarak birkaç gün içerisinde ameliyata gireceğim jinekomasti ve karın germe ama onlarda da 1-2 aya normale dönüyorsun yani o şekilde tecil ettirebileceğimi sanmıyorum zaten aralığa gelmeden iyileşirim. teşekkürler cevabın için.

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herhangi bir tecil hakkın yoksa yoklama kaçağı iken üniversiteye kaydolamazsın. Yoklama kaçağı olduğun durumda üniversiteye kayıt olsan dahi askerliğin ertelenmez..

Yoklama kaçağı olduğun vakit polis kontrolüne takılırsın. Tutanak imzalatırlar ve askerlik durumunla ilgili 15 gün içinde işlem yapmanı isterler. İşlem yapmazsan para cezası ile karşılaşabilirsin.

Üniversiteden ilişiğin kesildiği tarihten itibaren 2 yıl tecil hakkın var.

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Alıntı coldboy35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herhangi bir tecil hakkın yoksa yoklama kaçağı iken üniversiteye kaydolamazsın. Yoklama kaçağı olduğun durumda üniversiteye kayıt olsan dahi askerliğin ertelenmez..

Yoklama kaçağı olduğun vakit polis kontrolüne takılırsın. Tutanak imzalatırlar ve askerlik durumunla ilgili 15 gün içinde işlem yapmanı isterler. İşlem yapmazsan para cezası ile karşılaşabilirsin.

Üniversiteden ilişiğin kesildiği tarihten itibaren 2 yıl tecil hakkın var.
    anladım hocam... sıkıntı olacak yani...

üniversiteden ilişkin kesildiği tarihten itibaren 2 yıl tecil hakkın var derken neyi kast ettiniz? yani benim 2 yıllık hakkı mı var doğal olarak şuan?

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı stupid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anladım hocam... sıkıntı olacak yani...

üniversiteden ilişkin kesildiği tarihten itibaren 2 yıl tecil hakkın var derken neyi kast ettiniz? yani benim 2 yıllık hakkı mı var doğal olarak şuan?
    evet hocam üniversiten ayrılış evrakınızı götürün 2 yıl tecil ederler. Son diplomanın arkasına kaşe vuruyorlar ayrıldığın tarih baz alınır. Olmadı ayrılış yazısıyla en kısa sürede askerlik şubesine uğrayın.

Motosikleti
    Duke 200
    cccccccccccccc

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Alıntı coldboy35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet hocam üniversiten ayrılış evrakınızı götürün 2 yıl tecil ederler. Son diplomanın arkasına kaşe vuruyorlar ayrıldığın tarih baz alınır. Olmadı ayrılış yazısıyla en kısa sürede askerlik şubesine uğrayın.
    iyi haber oldu hocam bu benim için. Sonuçta eğitimim öyle ya da böyle devam edecek en kötü bir yılımdan olacağım sırf askerlik mevzusunda dolayı ne yapayım ordaki okula tekrar kaydolurum bari diye düşünüyordum, ben araştırayım bu konuyu olmadı yarın ararım, teşekkür ederim. aynı mevzuyu okul bittikten sonra 2 yıl hakkın var şeklinde biliyordum ben de hiç üstelememiştim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)