Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

0 motorsiklet ve dolandırıcılık

Motovento
    REKLAM ALANI
    barbaryan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    14.06.2016 tarihinde hüner motor'dan 0 bir kuba superlight 200 motorsiklet aldım konuşmamızda
    motorun modelinin 2016 olduğu denmişti gelen faturada motor 2015
    yazıyodu firmayı aradım ve düzeltilmesini istedim ilk başta faturanın iptal edileceğini ve 2016 olarak kesileceğini söylediler sonra bana aldığım motorun 2016 Türkiye'ye girişinin olmadığını söylediler. Bende markanın Türkiye distribütör'ü ile temasa geçip motorun modelini öğrenmek istedim aldığım cevapta motorun 2016 olduğu doğrultusunda idi hüner motora faturamın iptal edilip paramın ödenmesinin istediğimi söyledim asla böyle bir şey olmayacağını söylediler.Arkadaşlar bu durum karşısında ne yapmalıyım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dava aç. Avukata arattir.

gadd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Skuter
    Çok hünerliymiş bunlar..
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Maalesef honda da da yaşadım bu durumu... ugrasmadim , babam yüzünden ...

Peşinden gidinn hakkınızı hukuki olarak arayın.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef honda da da yaşadım bu durumu... ugrasmadim , babam yüzünden ...

Peşinden gidinn hakkınızı hukuki olarak arayın.
    oluröyle...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    -2016 model ile 2015 model farkı genelde 500tl dir satici tabiki paranın hepsini vermek istemez 8.046tl suanki site fiyatı size 7.500tl demeleri gerekiyordu..

#Bulundugunuz ildeki kuba motor ana bayisine ulaşın, mesela Marmara ana bayi gibi onlar elbette kendi bayilerine bir yaptırım ceza uygularlar siz paranin hepsini değil zararini farkini isteyin (300-500tl) veya buna eşdeğer 3 bakımı ucretsiz yaptırın diye söyleyin yani adamlara alin motoru verin paramı derseniz camura yatarlar
    Pisman ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı ibo8316 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -2016 model ile 2015 model farkı genelde 500tl dir satici tabiki paranın hepsini vermek istemez 8.046tl suanki site fiyatı size 7.500tl demeleri gerekiyordu..

#Bulundugunuz ildeki kuba motor ana bayisine ulaşın, mesela Marmara ana bayi gibi onlar elbette kendi bayilerine bir yaptırım ceza uygularlar siz paranin hepsini değil zararini farkini isteyin (300-500tl) veya buna eşdeğer 3 bakımı ucretsiz yaptırın diye söyleyin yani adamlara alin motoru verin paramı derseniz camura yatarlar
    en mantıklı ve gerçekçi çözüm bu gibi
    iki teker ruhunu taşır ...

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Burdaki herkeze duyrulur Hünermotor mağzasına girişinde çeşitli markalarda motorsiklet mevcut kapı girişine girene kadar salı solu motorlar dizili içeri girdiğinizde kask modeleri ve mont vesayre ekipmanlar mevcut boyu 1.80 küsür saçı kısa hafif kirli sakal baya kilolu bir vatandaş var 10 dk sohbet ettiğiniz anda azıcık insan sarafıysanız anlarsınız nasıl bir varlık olduğunu her malı satana kadar çiçekli böcekli arada surat ifadesi ve hal ve hareketler ve davranışlar malı alıcıya kitledimi nasıl bir hal olucağını anlatıyor hatta

Sonucu ben aklımdan nasıl geçiriyorum durun bir tahmin edim orda tek başınıza o şahısla tartıştığınızda alt mahaledeki yetkili servis onlara ait bi alo yaptımı veya bi hareket elemanlar direk size çökerler sağlam ve kalabalık giderseniz bi cacık yapamazlar

Hünermotor yetkili servisleri yani o alt mahalede olan varlıklar tam bir aç gözlü bi cacıktan anlamıyan tam bir şark kurnazıdır 2 el motor alıcaz bir sorun varmı yokmu bakarmısınız deseniz direk 80 100 tl kitlerler sanarsın her tarafını söktürüp baktırcaz velhasıl bu tiplerden uzak durun

Kardeş sen nerden biliyorsun bu kadar muhabet 2 3 kez uğramışlığım var adamına göre mumelesini anlamıyana fiyata malda nasıl itelemeye çalıştığına şahit oldum ufak mevlalı bir urun aldım bana en berbat halde olanını kitlemeye çalıştı çıktım uzunca düşündüm 10 dk sonra ürünü başka adı sanı beli kaliteli bir ürünü alarak ordan uzaklaştım hiç olmasa parasını her yerde aynı fiyatı hakkeden urunu aldığım için içim rahat onlar kurnaz çakalsa ben 2 kelime çevirdim mal gibi suratıma baktı ertesi gün geldiğim de emin olun o değişimi yapamazdı o şahıstan onu sezdim ve 10 20 dk sonra gitmeme rağmen zorluk çıkarmaya uğraştı hergele aldığım ürünede fature kesmedi fatura istediğim biz hep burdayız bi sorun olsa gelirsin dedi gevşek

Canın malını kiymet veren benim gibi kaliteli emin olduğu ürüne pazarlığını yapıp her tetaydan emin olmadan alım satım işlemini yapmasın alıcaksın uzaklaşıcaksın o kadar net

ASLINDA HÜNERMOTOR HAKKINDA BİR KONU BAŞLIĞI AÇMAK iyi olurdu burda kaza bela arama yapıp bilgi edinen vatandan nelerle karşılaşabiliceğini ön tezini okuyup öğrenmiş bir şekilde gitmesi fefkaladanin fefkinde olurdu onlarda bu insan dışı hareketler tez zamanda kurtulur du

Oraya yolu düşen buralardan nimetlenir umarım de selametleb
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Ben geçen yaz beyaz esyaci dan Mondial cub alacaktım 300tl pesin kalan ayda 200tl taksitle toplamda 1800tl (sıfır 1500tl)
    -yil 2015 adama 2015 modelmi dedim evet dedi kataloğu gösterdi motor montajı yapılmamış halde ambalajli bekliyordu dedim 1 önceki sene modeli ise (elinde kalmıştır satilmamistir yil sonu gelmis 2015 e kalmistir) arada 300-500tl fark olur.

-2 gun sonra motoru teslim almaya gittim motor hazir ehliyet var atladim servisten bana bir zarf verdiler bunu acma bakma evraklar var dusurur kaybedersin!!! (Fatura ve plaka ruhsat icin gerekli evraklar)

trafik subede actim bir baktim 2014 aradim adamı dedi ee sıfır son kalmistir yılbaşı öncesi geldi 2015 te kimse ithal etmedi yenisi gelmedi filan ..
    dedim bak senenin modeli ile 1sene oncesi arasi 300-500tl fark var yaptigin ticarete sığmaz ...düşündü 2 taksidi (400tl) odeme dedi Allah razi olsun abi dedim konu kapandı. .

-ben adama ver pesin parami veya al moturunu değiştir desem adam bunu yapmazdi adama kizsam taksit odemesem senet sozlesme var icra'ya verirdi Velhasıl abi amca derken olayi çözdüm

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ibo8316 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben geçen yaz beyaz esyaci dan Mondial cub alacaktım 300tl pesin kalan ayda 200tl taksitle toplamda 1800tl (sıfır 1500tl)
    -yil 2015 adama 2015 modelmi dedim evet dedi kataloğu gösterdi motor montajı yapılmamış halde ambalajli bekliyordu dedim 1 önceki sene modeli ise (elinde kalmıştır satilmamistir yil sonu gelmis 2015 e kalmistir) arada 300-500tl fark olur.

-2 gun sonra motoru teslim almaya gittim motor hazir ehliyet var atladim servisten bana bir zarf verdiler bunu acma bakma evraklar var dusurur kaybedersin!!! (Fatura ve plaka ruhsat icin gerekli evraklar)

trafik subede actim bir baktim 2014 aradim adamı dedi ee sıfır son kalmistir yılbaşı öncesi geldi 2015 te kimse ithal etmedi yenisi gelmedi filan ..
    dedim bak senenin modeli ile 1sene oncesi arasi 300-500tl fark var yaptigin ticarete sığmaz ...düşündü 2 taksidi (400tl) odeme dedi Allah razi olsun abi dedim konu kapandı. .

-ben adama ver pesin parami veya al moturunu değiştir desem adam bunu yapmazdi adama kizsam taksit odemesem senet sozlesme var icra'ya verirdi Velhasıl abi amca derken olayi çözdüm
    Ya ne olayını çözdün, dolandırılmışssın, sora abi ayağına yatmışsın.
    mustafa_325 bunu beğendi.
    You start the game with a full pot of luck and an empty pot of experience. The objective is to fill the pot of experience before you empty the pot of luck.
    The older I get, the faster I was.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)