Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sigorta 15 yaşındaki arabaya bile acımıyor :D

Motovento
    REKLAM ALANI
    umuterdogdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO Agility 125 + CBR 125 R 2016
    Hyundai accent 1.3 lx 2001 model araç aldık

alım yapıldıktan sonra sigorta yaptırmak lazım dedik bi fiyat alalım aldık ve sustuk :D 2300 tl en ucuzu çıktı evet çok güzel bir fiyat çıkardılar

Cbr 125 ilk aracım olmasına rağmen bile 390 tl ye sigorta yapmışken ben bu arada bu kadar beklemiyordum

plaka değişimi istemedim noterde şimdi erzincana taşısam kendimi plakayı erzincan plaka yapabilirmiyim sigorta yı dırek 24 plaka yapabilirmiyim yani ?

Bildiğiniz sadece sigorta olsun diye sigorta yapan bi firma

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    İkametini taşı plakayı o adrese çıkar aracın sigortasını buna göre yaptır.

Ha birde yaşı büyük birinin adına alabilirsin annenin babanın

Scoterim 54 yaşında ki babamın üstüne

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    89 doğan 26 yasında 350 TL

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Daha önce kazan vardır , o yüzden bu kadar yüksek çıkmıştır. İndirimsiz ama kazasızların 34 plaka otomobil primleri 400-800 arası çıkıyor.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Sözde imf ye ümük sıktırmayanlar vatandaşın ümüğünü sigorta şirketlerine sıktırıyorlar iyi uykular mee
    computeus bunu beğendi.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Olması gereken o zaten. 2001 model bir arac 2015 model bir araca göre trafiği daha fazla tehlikeye sokar. Çünkü gelişen teknolojiye göre geride kalmıştır.
    MTV'de de olması gereken buyken, tam tersi uygulanıyor.
    2005 model karbüratörlü motosikletim, 2015 model enjeksiyonlu x bir motosiklete göre çevreye çok daha fazla zarar veriyor, abs'si yok, arka freni kampana.
    Yani özetle trafiğin ağzına s*çma ihtimalim; enjeksiyonlu abs'li ıvır zıvırlı bir motora göre çok daha yüksekken, onlar benden kat kat fazla vergi ödüyor.
    Saçmalığın daniskası.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olması gereken o zaten. 2001 model bir arac 2015 model bir araca göre trafiği daha fazla tehlikeye sokar. Çünkü gelişen teknolojiye göre geride kalmıştır.
    2005 model karbüratörlü motosikletim, 2015 model enjeksiyonlu x bir motosiklete göre çevreye çok daha fazla zarar veriyor, abs'si yok, arka freni kampana.
    Yani özetle trafiğin ağzına s*çma ihtimalim; enjeksiyonlu abs'li ıvır zıvırlı bir motora göre çok daha yüksekken, onlar benden kat kat fazla vergi ödüyor.
    Saçmalığın daniskası.
    sigorta şirketlerine serbest piyasa hakkı verildiği için dayıyorlar sigortaya

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sigorta şirketlerine serbest piyasa hakkı verildiği için dayıyorlar sigortaya
    Tavan fiyat uygulaması ayrı. Ona lafım yok. Belli bir rakamın üstünde olmamalı yani fiyatlar.
    Ancak 2000 model bir aracın sigorta fiyatı 2014 model bir araca göre elbette daha yüksek olmalı.
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saçmalığın daniskası.
    İyi güzel demişsiniz haklısınız ama onu diyebilmek içinde herkesin ortalama bir gelir düzeyi olması lazım. Bende 2005 model karbüratörlü arka freni kampana 125 cc bir motosiklet kullanıyorum. Ama imkanım olsa kullammam. 2015 model absli vs motor kullamak isterim ama alamıyoruz. E alamazken vergisi, muayenesi sigortası iyice bindikce yeni model motosiklet için para biriktirmek falan iyice hayal olur. E sigaranın falanda vergisini arttırıp sigara bıraktıranların da trafikteki eski araçları azaltmak için daha farklı çözüm yolları üretmesi beklenmez zaten. Fakir daha fakir, zenginin daha zengin olmasına devam.
    MotorKafa ve Ebu Tarık bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı uugguurr86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi güzel demişsiniz haklısınız ama onu diyebilmek içinde herkesin ortalama bir gelir düzeyi olması lazım. Bende 2005 model karbüratörlü arka freni kampana 125 cc bir motosiklet kullanıyorum. Ama imkanım olsa kullammam. 2015 model absli vs motor kullamak isterim ama alamıyoruz. E alamazken vergisi, muayenesi sigortası iyice bindikce yeni model motosiklet için para biriktirmek falan iyice hayal olur. E sigaranın falanda vergisini arttırıp sigara bıraktıranların da trafikteki eski araçları azaltmak için daha farklı çözüm yolları üretmesi beklenmez zaten. Fakir daha fakir, zenginin daha zengin olmasına devam.
    Doğru söylüyorsun kesinlikle. Sanırım iki ucu boklu değnek.
    Sıfır aracı olan adam "ben çevreye daha az zarar veriyorum" diyerek karşı çıkacak, eski aracı olan adam "zaten param olmadığı için eski araca biniyorum" diyecek.
    uugguurr86 bunu beğendi.
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    Yamaha R25
    Zenginin tuzu kuru herşey zengin için bu memlekette fakirden al zengine ver daha yüksek sigorta miktarını savunan yüzsüzler var

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı umuterdogdu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyundai accent 1.3 lx 2001 model araç aldık

alım yapıldıktan sonra sigorta yaptırmak lazım dedik bi fiyat alalım aldık ve sustuk :D 2300 tl en ucuzu çıktı evet çok güzel bir fiyat çıkardılar

Cbr 125 ilk aracım olmasına rağmen bile 390 tl ye sigorta yapmışken ben bu arada bu kadar beklemiyordum

plaka değişimi istemedim noterde şimdi erzincana taşısam kendimi plakayı erzincan plaka yapabilirmiyim sigorta yı dırek 24 plaka yapabilirmiyim yani ?

Bildiğiniz sadece sigorta olsun diye sigorta yapan bi firma
    senin 5000 tl lik cbr125 kazan vardı sanırım. sistemden onu görüp uçmuşlar. Bu heriflrin savunulucak bi tarafı yok ama belki 800-900 çıkacaktı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)