Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kum Torbası Alıcam Tavsiye Lazım

Motovento
    REKLAM ALANI
    AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Arkadaşlar fitness ile ilgiliyim bayadır uğraşıyorum. Fitness dan sonra kickbox a filan gitmeyi düşünüyordum ama vazgeçip fitness a ağırlık vermeye karar verdim. Bu yüzden eve kum torbası almayı düşünüyorum. Kirişe takıcam. Boyut olarak uzunluğu 100-120 cm düşünüyorum eni de 30-40 cm olur.

Mesele şu; hangi markayı almalıyım? Alırken neye dikkat etmeliyim? İçeriği ne olmalı? Dışı ne olmalı?

Bu konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olursa çok sevinirim. Fiyat olarak 150 tl civarına kadar çıkabilirim heralde.

Ayrıca kum torbası için eldiven de önerirseniz dadından yenmez

Teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslında bana da lazım bende vücut geliştirmek için spora gidiyorum ama orada kum torbası yok.

Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında bana da lazım bende vücut geliştirmek için spora gidiyorum ama orada kum torbası yok.
    Benim gittiğim salonda var ama antremandayken fazla kullanmıyorum gereksiz yorgunluk olmasın diye. Bu yüzden eve alıcam.
    Kısaca ben;

Fitness pişmanliktir hocam yillarca ugrasirsin vucut sekil olur. Bi birakirsin gobek olur. O kadar vakit ayiriyorsan biseyler ogren bari kikboks u bende istiyorum ama artik vaktim yok malesef

Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fitness pişmanliktir hocam yillarca ugrasirsin vucut sekil olur. Bi birakirsin gobek olur. O kadar vakit ayiriyorsan biseyler ogren bari kikboks u bende istiyorum ama artik vaktim yok malesef
    Hangi sporu yaparsan yap aynı şey geçerli fitness a özel bir şey değil bu. Bence her an yapılabilicek tek spor fitness. Eğer vaktiniz yoksa salona gidemiyorsanız siz de evinize alet alıp yapabilirsiniz. Çok fazla şeye gerek yok; 1 tane bar, bar için ağırlık seti (5,10,15), dumble seti (5,10,15), 1 tane sehpa. Bu kadarı yeterli spor için. Salondan hiç bir farkı yok. Kardiyo için de kum torbası alabilirsin.
    Kısaca ben;

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    O fiyata cokta iyi bir sey alabileceginizi sanmiyorum. Ayrica daha once azda olsa egitiminiz yoksa kum torbasi sizi sakatlayabilir. Yani yumruk atmayi bilmiyorsaniz buyuk ihtimalle bileklerinizde sakatlanmaya sebep olabilirsiniz. Bunun yaninda sadece evde calisacaksaniz eldiven yerine bandaj kullanmaniz cok daha iyi olur. Hem teknik konusunda daha iyi uygulama yapmis olursunuz hemde eldiveni cikardiktan sonra elinizde olusan vede sabunla yikasaniz dahi cikmayan koku gibi bir derdiniz olmaz

Motosikleti
    Mondial Drift
    Bende etap kum torbasi var yaklasik 20 kusur kilodur idare ediyo sirkeciden almistim zamaninda. İci kumas parcalari oluyo cogunlukla gideri var eldiven konusuna gelirsek bandaj daha iyi olucaktir kat kat uygun bicimde sararsan problem olmaz youtubede sarma videolari vardi hatirladigim kadariyla iyi gunler

Edit: illa ben eldiven alicam diyosan bende dragon karbon fiber siyah kirmizi eldiven var gene sirkeci taraflarindan almistim cok iyi bi eldiven orta seviye sayilir her eldiven gibi koku yapar fakat gec koku yapiyo zamaninda 70-80 liraya almistim galiba
    Normal full kapali eldivenler yerine MMA eldivenleride alabilirsin onlarda parmaklar acik el ustu kapali biraz daha islevli sayilir ama ben senin yerinde olsam hem maliyet hemde rahatlik acisindan(koku) bandaj alirdim

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Eve asmak çok riskli zahmetli zor birşey, salonunuzda varsa gerek bile yok bende yıllarca boks yaptım kum torbası ile akraba oldum evde imkansız nerdeyse. Biryerde çalışın 1 kat bandaj veya + birde eldivenle yoksa ellerinizde titreme yapar yıllar sonra benim gibi

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Brandacıya git kafana göre ölçüleri ver çuvalı diktir.
    İçini doldur, istediğin yere as..

ATAdamZU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 ledow 250 / 2013 gv 250 efi
    üşenmesem bende istiyorum ama iş dolayısıyla standart a bağlayamam esnek programlısı yokmu :D

Motosikleti
    XJ6N
    Alıntı ATAdamZU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üşenmesem bende istiyorum ama iş dolayısıyla standart a bağlayamam esnek programlısı yokmu :D
    illa spor için yapmanıza gerek yok kafanıza görede çalışabilirsiniz

ATAdamZU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 ledow 250 / 2013 gv 250 efi
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    illa spor için yapmanıza gerek yok kafanıza görede çalışabilirsiniz
    standarda oturtmadıkça faydasını görebilirmiyim peki? atıyorum bi hafta 2 gün bi hafta hiç çalışmayıp sonraki hafta 3 4 gün ayırmak mesaim çok düzensiz bu şekilde faydasını görebilirmiyim?

Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Kullanan arkadaşlar hangi markayı öneriyorsunuz??

Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Brandacıya git kafana göre ölçüleri ver çuvalı diktir.
    İçini doldur, istediğin yere as..
    Biraz zahmetli olur gibi geliyor. Nerede diktiricem hangi maddeden olucak içine ne doldurucam uzun iş ya. En temizi satın almak.

standarda oturtmadıkça faydasını görebilirmiyim peki? atıyorum bi hafta 2 gün bi hafta hiç çalışmayıp sonraki hafta 3 4 gün ayırmak mesaim çok düzensiz bu şekilde faydasını görebilirmiyim?
    Hiç spor yapmamaktan iyidir. İlla bizim gibi hergün çalışmana gerek yok vakit buldukça yarım saat 1 saat çalış faydasını görürsün. Sadece mekik şınav bi kaç tanede hareket yapsan bile yeterli.

Eve asmak çok riskli zahmetli zor birşey, salonunuzda varsa gerek bile yok bende yıllarca boks yaptım kum torbası ile akraba oldum evde imkansız nerdeyse. Biryerde çalışın 1 kat bandaj veya + birde eldivenle yoksa ellerinizde titreme yapar yıllar sonra benim gibi
    Öğrenci evi en üst kat yanımız ve altımız boş o yüzden evde pek sıkıntılı olucağını sanmıyorum. Salonda var ama salon kalabalık kum torbasının etrafında aletler var çok büyük bir mekan değil o yüzden rahatça çalışamıyor insan. Ben de eve alayım sabah kalkınca 1 saat filan çalışırım kardiyomu yaparım diyorum.

Alıntı borana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O fiyata cokta iyi bir sey alabileceginizi sanmiyorum. Ayrica daha once azda olsa egitiminiz yoksa kum torbasi sizi sakatlayabilir. Yani yumruk atmayi bilmiyorsaniz buyuk ihtimalle bileklerinizde sakatlanmaya sebep olabilirsiniz. Bunun yaninda sadece evde calisacaksaniz eldiven yerine bandaj kullanmaniz cok daha iyi olur. Hem teknik konusunda daha iyi uygulama yapmis olursunuz hemde eldiveni cikardiktan sonra elinizde olusan vede sabunla yikasaniz dahi cikmayan koku gibi bir derdiniz olmaz
    Çok pahalıları da var ama onlar profesyonel olarak geçiyor. Benim öyle bir şeye ihtiyacım yok. 100-150 tl ye bir sürü çeşit var. 25 tl ye bile var tabi onlar pek bi işe yaramaz ama 100-150 tl ye olanlar bana yeter diye düşünüyorum.
    ATAdamZU bunu beğendi.
    Kısaca ben;

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    döğüş sporlarını komşularınızla tatbik etmek istemiyorsanız, evinizde böyle gürültülü materyallerden uzak durunuz
    kedi alın

kediler çok ses çıkarmaz

Motosikleti
    XJ6N
    daha çabuk yorulursun ama ayaga kalkıp 2 adım atmak bile faydalı vucuda

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:05 ----------

Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanan arkadaşlar hangi markayı öneriyorsunuz??

Biraz zahmetli olur gibi geliyor. Nerede diktiricem hangi maddeden olucak içine ne doldurucam uzun iş ya. En temizi satın almak.

Hiç spor yapmamaktan iyidir. İlla bizim gibi hergün çalışmana gerek yok vakit buldukça yarım saat 1 saat çalış faydasını görürsün. Sadece mekik şınav bi kaç tanede hareket yapsan bile yeterli.

Öğrenci evi en üst kat yanımız ve altımız boş o yüzden evde pek sıkıntılı olucağını sanmıyorum. Salonda var ama salon kalabalık kum torbasının etrafında aletler var çok büyük bir mekan değil o yüzden rahatça çalışamıyor insan. Ben de eve alayım sabah kalkınca 1 saat filan çalışırım kardiyomu yaparım diyorum.

Çok pahalıları da var ama onlar profesyonel olarak geçiyor. Benim öyle bir şeye ihtiyacım yok. 100-150 tl ye bir sürü çeşit var. 25 tl ye bile var tabi onlar pek bi işe yaramaz ama 100-150 tl ye olanlar bana yeter diye düşünüyorum.
    Eve nasıl asıcaksınız? Ya astıgınız duvar kaldırmaz çengelle birlikte çökerse öğrenci evi kiralık değilse gene başınıza bi iş açar hele spor salonunda varsa girmeyin riske

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    altındaki bidonun içine su doldurulan bi torba gördüm boyu 2 metre kadardı. fiyatıda 1500 lira demişlerdi. inan öyle zevkli birşey yok pata küte giriştim orada
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    daha çabuk yorulursun ama ayaga kalkıp 2 adım atmak bile faydalı vucuda

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:05 ----------

Eve nasıl asıcaksınız? Ya astıgınız duvar kaldırmaz çengelle birlikte çökerse öğrenci evi kiralık değilse gene başınıza bi iş açar hele spor salonunda varsa girmeyin riske
    Ev 1 senelik yeni bina baya sağlam kirişten asmayı düşünüyorum. Bir sorun olursa bi sıva boya çeker kapatırız belli bile olmaz
    Bahsettiğim gibi spor salonu dar tam olarak çalışamıyorsunuz kum torbasıyla en fazla bi kaç yumruk atıyoruz o kadar.
    Eve alma sebebim kış geldi sabah koşuları zor olucak bu yüzden sabah antremanımı kum torbasında yapmayı düşünüyorum kardiyo olarak çok işe yarıyor.

Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    döğüş sporlarını komşularınızla tatbik etmek istemiyorsanız, evinizde böyle gürültülü materyallerden uzak durunuz
    kedi alın
    http://www.gifbin.com/bin/052011/130...with_a_cat.gif

kediler çok ses çıkarmaz
    Söylediğim gibi altımız ve yanımız boş, karşı tarafla da ortak duvar yok. Yani komşu gibi bir sıkıntı yok. Ayrıca bina iç dış ses yalıtımlı.
    Kısaca ben;

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    eve torba asmak dövüş sporları gönüllülerinin bir fantazisidir.
    ev ortamında torba sesinin uygunsuzluğunu ve bu hevesin hayal edildiği kadar randımanlı bir çalışma olmayacağını hesaba katarsak;
    size evde yapılacak antreman için kum torbası asmak yerine "gölge boksu" çalışması tavsiye ederim.
    bu çalışma hem tekniklerin oturması, hem kasların hız, esneklik ve güç kazanması hem de sessizliği itibariyle ev çalışması için pek münasiptir.

"erkeklerin eve torba asması, kadınların eve kondüsyon pisikleti alması gibi hayal kırıklığıyla sonuçlanacak tırt bir hevestir."
    Tyson Fury

Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eve torba asmak dövüş sporları gönüllülerinin bir fantazisidir.
    ev ortamında torba sesinin uygunsuzluğunu ve bu hevesin hayal edildiği kadar randımanlı bir çalışma olmayacağını hesaba katarsak;
    size evde yapılacak antreman için kum torbası asmak yerine "gölge boksu" çalışması tavsiye ederim.
    bu çalışma hem tekniklerin oturması, hem kasların hız, esneklik ve güç kazanması hem de sessizliği itibariyle ev çalışması için pek münasiptir.

"erkeklerin eve torba asması, kadınların eve kondüsyon pisikleti alması gibi hayal kırıklığıyla sonuçlanacak tırt bir hevestir."
    Tyson Fury
    Benim amacım box değil kardiyo. Kum torbası ile çok iyi kardiyo yapılıyor.
    Ayrıca tekrar ve tekrar söylediğim gibi evde ses olması ile ilgili bir sorun yok.
    Kısaca ben;

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim amacım box değil kardiyo. Kum torbası ile çok iyi kardiyo yapılıyor.
    Ayrıca tekrar ve tekrar söylediğim gibi evde ses olması ile ilgili bir sorun yok.
    Evet kardeşim sorun varsa sorabilirsin her ağızdan çıkan söze bakma.

Öncelikle kum torbasıyla çalışmak öyle basit bir şey değildir.Bir boks salonuna gidip yumruk atma tekniklerini öğrenmelisin ben 2,5 yıl gittim yoksa kendini ağır şekilde sakatlarsın ben hayla sakatlanabiliyorum(elime içe kavisli vermediğim için 2 hafta acı çekmiştim kalem bile tutamadım) .Teknik bilmessen hiç bir işe yaramaz.Benim kum torbam var deyip gaza gelip birine filan girersin sonu hüsran olurYani öğrenmeden kum torbasıyla kesinlikle çalışma.Önce eğitim.

Eğitim aldıktan sonra sana Excalibur'un setini öneririm.Bende kullanıyorum.
    http://urun.n11.com/kum-torbasi/exca...apar-P75140010
    Yanında kum torbası eldiveni ve takma aparatıyla birlikte gerçekten kaliteli bir ürün çok memnunum..eldivenin altına bandaj bağlayacaksın bileğin sakatlanır.

Ben astım Kuvvetmiranın dediği gibi karşıda ayna olması gölge boksu yapmayada yarıyor
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Asma faslı ise önce darbeli bir matkap ve 10'luk uç alıp tavanı iki taraftan deleceksin.Onun yanında gelen dübelller çok büyük ve olmuyor.Elektirikciden çanak anten montajında kullanılan 10'luk 2 çelik dübel (gönderilen dübellerin daha kısası) işini görür nasıl montaj yapacağınızı elektirikçi anlatır size yada çağrırsınız az bir meblaya montalar.

Tabi bunlardan önce bir boks hocasından salona gidip eğitim almalısınız yoksa olmaz.Bir kerede bir saat kum torbasıyla çalışmanız imkansız gibi 3 raund sonra yere düşeceksin zaten Düşünce anlarsınızÖnemli olan gölge boksu.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler