Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ttnet mi Süperonline mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    TVS Apache Rrt 150
    Evimize arkadaşlarla internet bağlatmaya karar verdik, daha önce yoktu. Mobil internetlerimiz yetiyordu ancak artık yetmez oldu

Hangisini seçmeliyim sizce? Mevcut kullananlar, müşteri hizmetleriyle işi olanlar, taşıma-iptal yapanlar.. vb yorum yapabilir, tecrübelerini paylaşabilirlerse memnun olurum.

%60 süperonline, %40 ttnet gibi bir durumdayım şu an

Not: Bulunduğum apartmanda şu an için fiber internet ağı yok, yani normal adsl bağlatacağım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    geçmiş bir konu http://www.motosiklet.net/forum/konu...et-paketi.html ve verdiğim cevap

eğer halen internet bağlatmadıysan sınırsız interneti olan komşuna at bi 20 25 tl wifi den bağlanırsın iş tamam komşuda göbek atar üstelik .Paran cebinde kalsın gerek yok bir yıl önce ben öyle yapıyordum birader komşuyla kavga edince iş bozuldu ben tam diğer komşuyu bağlayacaktım bizimkiler benden habersiz abone olmuşlar taahhüt bitince yine herhangi bir komşudan devam edeceğim full çeken 10 tane wifi var etrafta .

zaten bizim burada fiber net yok tt netin bağlantısı da bir halta yaramaz niye onlara vereceğim 60 tl
    dundanbiri bunu beğendi.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosikleti
    TVS Apache Rrt 150
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş bir konu http://www.motosiklet.net/forum/konu...et-paketi.html ve verdiğim cevap

eğer halen internet bağlatmadıysan sınırsız interneti olan komşuna at bi 20 25 tl wifi den bağlanırsın iş tamam komşuda göbek atar üstelik .Paran cebinde kalsın gerek yok bir yıl önce ben öyle yapıyordum birader komşuyla kavga edince iş bozuldu ben tam diğer komşuyu bağlayacaktım bizimkiler benden habersiz abone olmuşlar taahhüt bitince yine herhangi bir komşudan devam edeceğim full çeken 10 tane wifi var etrafta .

zaten bizim burada fiber net yok tt netin bağlantısı da bir halta yaramaz niye onlara vereceğim 60 tl
    Hocam dediğin mantıklı ama ben yapı olarak kimseye ağız eymeyi sevmem, çok param da yok ama veririm 3-5 neyse kendi işimi kendim görürüm. Zaten evde 3 kişiyiz bekar yani 60 tl olsa kişi başı 20 şerden bereket versin Ayrıca biz 3 tane kota düşmanı bi de komşu olursak adam hayata küser valla

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    ttnet de superonline de kullandım avantaj ve dezavantajları

superonline +

biraz daha hızlı (çok bir şey farketmiyor)

internet hızında dalgalanma az

superonline-

üyelik bitince modemi geri istiyorlar

bazen kesilip uzun süre gelmediği oluyor

yasaklı siteler konusunda katı binbir türlü dns ayarından sonra özgürsün

modeme ayar çekemiyorsun ağ adı bile değişmiyor dns falan hayal

ttnet-

hızı superonlineden biraz yavaş

internet hızında dalgalanmalar oluyor bir 10kb/s bir 800kb/s gibi

ttnet+

modeme istediğin ayarı yapabilirsin adil kullanımdan bile kurtulursun

daha az ayarla yasaklı sitelere giriş imkanı

modemi geri istemiyorlar

önemli: ttnet'den superonline'ye geçişte 3 gün internetsiz kalıyorsun tersi de geçerli

superonline biraz şişirilmiş bir marka 16mb diye sattıkları adsl paketi 1mb bile görmüyor indirmede

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim superonlıne 3 yıldır hiç kesilmedi bugüne kadar.Ben memnunum.TTNET le ilgili çok şikayet ediyorlar.Ama yinede kullanıcılarına tam sormak lazım.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı Usercom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ttnet de superonline de kullandım avantaj ve dezavantajları

superonline +

biraz daha hızlı (çok bir şey farketmiyor)

internet hızında dalgalanma az

superonline-

üyelik bitince modemi geri istiyorlar

bazen kesilip uzun süre gelmediği oluyor

yasaklı siteler konusunda katı binbir türlü dns ayarından sonra özgürsün

modeme ayar çekemiyorsun ağ adı bile değişmiyor dns falan hayal

ttnet-

hızı superonlineden biraz yavaş

internet hızında dalgalanmalar oluyor bir 10kb/s bir 800kb/s gibi

ttnet+

modeme istediğin ayarı yapabilirsin adil kullanımdan bile kurtulursun

daha az ayarla yasaklı sitelere giriş imkanı

modemi geri istemiyorlar

önemli: ttnet'den superonline'ye geçişte 3 gün internetsiz kalıyorsun tersi de geçerli

superonline biraz şişirilmiş bir marka 16mb diye sattıkları adsl paketi 1mb bile görmüyor indirmede
    adil kullanımdan nasıl kurtuluyosun?

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Muhitten muhite değişsede adsl de ikisinide denemiş bir kişi olarak ttnet önde ,superonline da kopmalar sık yaşanıyor ancak fiber olursa superonline kesinlikle favori.

http://www.speedtest.net/my-result/4548855024
    4 5 aydır superonline kullanıyoruz hiç kesilmedi 4-5 megabayt /saniyeden indiriyo 75 gb akk ama bağlattığımızdan beri akk yı geçsemde hız düşmedi neden bilmiyorum 150 gb oldu şuan hala aynı hız , apartmanda fiber kutusu filan var ve evin içine kadar kablo çektiler ilk 6 ay hızınız 2 katı olcak demişlerdi bilmiyorum bu 2 kat halimi ama çok memnunum

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı ömerky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam dediğin mantıklı ama ben yapı olarak kimseye ağız eymeyi sevmem, çok param da yok ama veririm 3-5 neyse kendi işimi kendim görürüm. Zaten evde 3 kişiyiz bekar yani 60 tl olsa kişi başı 20 şerden bereket versin Ayrıca biz 3 tane kota düşmanı bi de komşu olursak adam hayata küser valla
    adil kullanımı 25 gb olması lazım tek başıma sadece youtube videolarında bitiriyorum bağlantı hızında da düşüklüğü fark edemiyorum açıkçası o yüzden önemi yok bence
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adil kullanımdan nasıl kurtuluyosun?
    şöyle ki

her modemin bir mtu ayarı olur örneğin ttnet 1490 kullanır (değişebilir)

adil kullanım kotası işlemi modemin otomatik olarak yaptığı bir işlem değildir ttnet sistemi kotasını dolduran modemlere uzaktan bağlanarak modemlerin hızını otomatik olarak düşürür sistemin hızınızı düşürmesini engelleyemezsiniz ancak

mtu (1490) değerini herhangi bir sayı ile (1490'a çok yakın değerler hariç) değiştirirseniz hızınız (sadece indirme yaparken) kotasız hıza dönecektir

toparlarsak mtu değerini değiştirmek indirme işlemlerini kota sınırlaması olmadan yapmayı sağlar bu yöntem sadece indirme yaparken geçerlidir ve mtu değiştirmişken internette gezinemezsiniz mtu değerini istediğiniz zaman değiştirirsiniz

amacınız dosya indirmekse işe yarar bir yöntem

mtu değiştirme dışında geçerli bir "kotasavar" yoktur
    ELque bunu beğendi.

Alıntı Usercom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şöyle ki

her modemin bir mtu ayarı olur örneğin ttnet 1490 kullanır (değişebilir)

adil kullanım kotası işlemi modemin otomatik olarak yaptığı bir işlem değildir ttnet sistemi kotasını dolduran modemlere uzaktan bağlanarak modemlerin hızını otomatik olarak düşürür sistemin hızınızı düşürmesini engelleyemezsiniz ancak

mtu (1490) değerini herhangi bir sayı ile (1490'a çok yakın değerler hariç) değiştirirseniz hızınız (sadece indirme yaparken) kotasız hıza dönecektir

toparlarsak mtu değerini değiştirmek indirme işlemlerini kota sınırlaması olmadan yapmayı sağlar bu yöntem sadece indirme yaparken geçerlidir ve mtu değiştirmişken internette gezinemezsiniz mtu değerini istediğiniz zaman değiştirirsiniz

amacınız dosya indirmekse işe yarar bir yöntem

mtu değiştirme dışında geçerli bir "kotasavar" yoktur
    Cidden böyle birşey var mı? Ben 7 senedir TTnet abonesiyim bu kota hep belimi büken bi unsurdu.Bu ay modeme 1-2 defa reset atmıştım kotam düşmüştü netim 3 mpbs'ydi ancak 16 ya geri yükselmişti.Eylülde eğer 3 mpbs'ye düşerse bunu bir deniyeceğim

Saçımın sag tarafinda 4-5 tel beyaz Fener'den, sol tarafindaki 4-5 telde ttnetten diyim sen anla

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı ELque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cidden böyle birşey var mı? Ben 7 senedir TTnet abonesiyim bu kota hep belimi büken bi unsurdu.Bu ay modeme 1-2 defa reset atmıştım kotam düşmüştü netim 3 mpbs'ydi ancak 16 ya geri yükselmişti.Eylülde eğer 3 mpbs'ye düşerse bunu bir deniyeceğim
    Bizzat denedim hem de onlarca kez modem arayüzünde mtu değerini değiştirin bende 1490 değerini 500 yapınca hız eskisine dönüyor (en iyi değer değişkendir 500 genel olarak geçerli değildir size gereken değer 50 de olabilir 1300 de deneyerek bulmalı ve belirli aralıklarla değiştirmelisiniz)

Dediğim gibi sadece torrent indirme hızınız artacaktır tarayıcı hızına etkisi yoktur

Kafanızda soru işareti kaldıysa bir pm uzaktayım
    ELque bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    ttnet ve süper online arasında hız farkı yok sonuçta ikiside aynı hattı kullanıyor. Ama ttnet kota konusunda hiç affetmiyor 50 gb geçince direk hızın 3mbit e düşüyor. Süperonline müşteri hizmetleri çok kalite ne zaman sıkıntı çıksa çözüldü ilk verdikleri modem sıkıntılı çıktı ben istemeden modemini değiştirelim dediler. Diğer kurumlar verdiğiniz cihaz arızalı dedinmi malum siz bozmuşşunuz demek için kılı kırk yarıyorlar. Son olarakta marttan bu yana bir saniyelik bile olsa internet kesintisi vb bir sorun yaşamadım. Süperonline nın tek eksiği telefon kullanıyorsan 100 dakika ücretsiz hakkın var oda yetmiyor ttnet de sabit ücret filan var ama türknet 1000 ile 3000 dakika arasında değişen kampanyalar var.

dundanbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS 200
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Fiber yok ise kesinlikle Biyey'e katılıyorum, adsl hattından alacağın performansın edeceği para olsa olsa 20 tl eder ancak, o da şansına eğer iyi bir alt yapıya sahip ise bulunduğun yer, komşu candır
    Aşklar biter yollar bitmez dedim, ne aşk bitti ne de yollar..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Superonline adsl almayın fiberini alacaksanız alın

Adsl de ttnet önde

sezgingulmez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT170 / Mondial RX3İ EVO
    yorumları okumadan cevap veriyorum yazan varmı bilmiyorum.
    superonline fiber internet kendi kablo ağını çekip kapına kadar getirdi ise kesinlikle onu al. onun dışında adsl vdsl internet sağlayıcılarının hepsi zaten ttnet üzerinden sana internet vermekte. herhangi bir bölge yada ülke çapı internet sorununda ttnet önceliği kendi müşterilerine verip diğer sağlayıcı portlarında hıza müdahale eder.
    senin şartlarında kullanabileceğin tek seçenek ttnet superonline bile olsa adsl vdsl hipernet ttnet ten port alıyor.

not: komşudan ortak bana yeter falan bu işlere girmeyin sanada onada internet mundar olur 40 50 tl lere çok hızlı internet seçenekleri var onları değerlendirin kafanız rahat olsun

Motosikleti
    mtu dediğin ayarı nerden yapıyoruz?
    sadece indirme işlemi için geçerli demişsin, normalde nette gezinirken de download yapmış olmuyor mu, sayfadaki resimleri yazıları felan keş belleğe atarken. download a izin veriliyosa nette gezinmeye de verilmesi gerekmez mi, o kısmı tam çözemedim ben.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Bu konuda eğer bulunduğunuz adreste kablo tv altyapısı var ise türksat kablo aracılığı ile uydunetin dışındaki alternatifler hiçbir şekilde kişiyi tatmin etmez. Internet + tv için de fiber internet aylık ücretinden daha az öder, daha hızlı bağlantı sağlarsınız. Üstelik anten ve modem bağlantıları ücretsiz. Hayırlı olsun şimdiden.

Bu linkten detaylı bilgi edinebilirsiniz.
    myagdi bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    kablo tv nin en büyük dezavantajı, yan binada olup da senin apartmana kurmuyor olmaları.
    çünkü masraflarını karşılamıyormuş, bir binada 8-10 dairenin abone olması gerekiyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)