Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Çalışmıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yuki 125-7 :)
    Motosikletin al takım vidalarını ve deponun altındaki 2 vidayı sıktım egsozu bilmeyerek söktüm vidasını geri taktım ve motosiklet çalışmıyor egsozdan patlama geliyor ibre 120 gösteriyor çalışsa bilene yüksek devirde istop eder gibi oluyo lütfen yardım 125 köylü
    Hayatında hiçbişiy takma kafana kasktan başkawiinkk:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dur biraz dur sakin ol tane tane anlat. Alt takımda neleri söktün ? Ne işlemler yaptın da çalışmıyor ?

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Oğuzhan6435 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletin al takım vidalarını ve deponun altındaki 2 vidayı sıktım egsozu bilmeyerek söktüm vidasını geri taktım ve motosiklet çalışmıyor egsozdan patlama geliyor ibre 120 gösteriyor çalışsa bilene yüksek devirde istop eder gibi oluyo lütfen yardım 125 köylü
    Deponun altındaki dediğiniz vidalar karbüratör üstündeki vidalar mı?Bence sıktığınız vidaların fotolarını çekip koyun daha anlaşılır olur.
    oguzhan6161 bunu beğendi.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Neden 2 vidayı söküp bi vidayı sıktınız? Önce buna bi açıklık getirelim sonra çözüme gidelim. İnsan durduk yere şunu sökeyim şunu sa sıkayım demez heralde.
    oguzhan6161 bunu beğendi.

Motosikleti
    Ya abilerim arkadaşlarım ablalarım al takımdaki neredeyse bütün vidaları sıktım deponun altındaki karbüratörün üstündeki 2 vidayı sıktım ve egsozdaki vidaları gevşetip tekrar sıktım motor çalışmıyor çalışsa bilene egsoz pat pat pat patlıyor yavaş gitsem bilene ibre 120 lerde geziyor 100 lerde oluyo gösteriyor lütfen yardım.

Alt takımdan tam olarak neyi kastettiğini pek anlamadım ama karbüratör üstünde hava ayar ve rolanti vidalarını sonuna kadar sıktıysa çalışmama ve egsoz patlatmayı ondan yapar.Kendin bilmiyorsan önce git bir ustaya hava ayarı ve rolanti ayarını yaptır.Ya da en basitinden hava ayar vidasını en az 2-3 tur aç,rolantiyi biraz aç öyle bir dene.

Karbüratörün üzerinde bulunan vidalardan bahsediyorsan o zaman elbette ki çalışmaz.

Motosikleti
    Teşekkürler deneyeceğim.Allah razı olsun şimdiden.

Yalnız karbüratöre bilen birisi tarafından güzel bir hava ve rolanti ayarı yapılması gerekli.Sadece deneme amaçlı idareten vidaları açıp dene.Yada en azından seni bir tamirciye götürecek kadar.

Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız karbüratöre bilen birisi tarafından güzel bir hava ve rolanti ayarı yapılması gerekli.Sadece deneme amaçlı idareten vidaları açıp dene.Yada en azından seni bir tamirciye götürecek kadar.
    Aynen öyle. Tamirci uzaktaysa dinlenerek git çünkü avans ayarı bozuksa motor hararet yapar.. Bunu göz önünde bulundurmakta fayda var.

Motosikleti
    Mondial Drift
    üst kapak contan yıpranmış olabilir hafif hava alırsa pat pat yapar çalışmaz çalışsada yüksek devirde kesme yapar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)