Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İ5 Notebook tavsiyesi lütfen. (Dell, Acer, Hp) Notebboktan anlaynlar lütfen buraya...

Motovento
    REKLAM ALANI
    twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Arkadaşlar yarın linklerini verdiğim bu 3 notebooktan birini satın alacağım. Üçüde i5 işlemcili HP, Acer ve Dell. Ofiste kullanacağım için ekran kartının pek önemi yok çünkü oyun oynamıyorum. Benim için önemli olan nette gezinme hızı, video, fotoğraf ve office programlarının kullanımı. Tavsiyelerinize göre seçim yapacağım.

HP L0F27EA İ5-5200U 4GB 500GB 2GB VGA 15.6

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/hp-l0f27ea-i5-5200u-4gb-500gb-2gb-vga-15-6-fdos-180512635

Dell 3543 B20F45C i5-5200U 4GB 500GB 2GB VGA
    http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/dell-3543-b20f45c-i5-5200u-4gb-500gb-2gb-vga-dos-177486271?gclid=CKyM7LbMqccCFYvKtAodIzQFdQ&mpch=ad s&scxid=14489-145818-2357-0#product-information

ACER E5-571G-İ5-5200U 4GB 500GB 2GB GT820M 15.6
    http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/acer-e5-571g-i5-5200u-4gb-500gb-2gb-gt820m-15-6-181360638

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    twona bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yarın linklerini verdiğim bu 3 notebooktan birini satın alacağım. Üçüde i5 işlemcili HP, Acer ve Dell. Ofiste kullanacağım için ekran kartının pek önemi yok çünkü oyun oynamıyorum. Benim için önemli olan nette gezinme hızı, video, fotoğraf ve office programlarının kullanımı. Tavsiyelerinize göre seçim yapacağım.

HP L0F27EA İ5-5200U 4GB 500GB 2GB VGA 15.6

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisa...fdos-180512635

Dell 3543 B20F45C i5-5200U 4GB 500GB 2GB VGA
    http://urun.gittigidiyor.com/bilgisa...ct-information

ACER E5-571G-İ5-5200U 4GB 500GB 2GB GT820M 15.6
    http://urun.gittigidiyor.com/bilgisa...15-6-181360638
    Hocam öncelikle şunu söylemeliyim bilgisayarların hepsi Fdos

yani windows değil

freedos bu -yani bilgisayarı açtığınızda karşınızda bunlar görünecek-

bilgisayarda öncelikli amacınız ofis programları ise windows yüklü bir bilgisayar alın

windows yaklaşık değeri 300tl olan işletim sistemidir ve bu fiyat windows yüklü bilgisayarlarda satış fiyatına dahildir bazı satıcılar ucuz ürün satmak için işletim sistemsiz bilgisayar satarlar eve gelip bilgisayarı açtınız mı işletim sistemsiz olduğunu fark edersiniz sonra korsan
    veya linux

windows'lu istiyorsanız vatan bimeks teknosa'dan alın -teknosa ve gold'u tercih etmem şahsen en iyisi vatan-

gelelim hangisi olduğuna ekran kartları aynı 2gb 820m
    işlemciler eski nesil mi bilmem ivy bridge herhalde bu paraya hashwell olmaz herhalde -"important" gelirse açıklar-

ama gerek hdd'in 500 olması hem de fiyat uygunluğundan dolayı eski nesil olduğunu düşündüm

taşınabilirlik olarak HP özellik olarak da hp

acer ve dell 2 çekirdek -sanal çekirdek bile yok hani - ayrıca kasalar kötü tasarımlı
    twona bunu beğendi.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    anaaa ben hiç dikkat etmemiştim :D
    twona bunu beğendi.

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Freedos olmasına fazla takılmayın. Ufak bir araştırmayla işletim sistemi için ürün anahtarı bulup satın alabilirsiniz. İşlemciye neden bu kadar önem veriyorsunuz bilmiyorum ancak bana göre sistemin en önemli bileşeni ekran kartıdır. Seçeneklerinizden biraz daha pahalı olsada uzun seneler sıkıntısız kullanacağınız şu laptopu öneririm.
    https://www.pcdepo.com/asus-x550jx-xx099d-notebook75
    twona ve bkrsnmz bunu beğendiler.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    marka olarak da asus, dell, lenovo, toshiba tercih et, özellikle hp ye yaklaşma derim ben
    twona bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Usercom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam öncelikle şunu söylemeliyim bilgisayarların hepsi Fdos

yani windows değil

freedos bu -yani bilgisayarı açtığınızda karşınızda bunlar görünecek-

http://www.freedos.org/images/screenshots/3.png

bilgisayarda öncelikli amacınız ofis programları ise windows yüklü bir bilgisayar alın

windows yaklaşık değeri 300tl olan işletim sistemidir ve bu fiyat windows yüklü bilgisayarlarda satış fiyatına dahildir bazı satıcılar ucuz ürün satmak için işletim sistemsiz bilgisayar satarlar eve gelip bilgisayarı açtınız mı işletim sistemsiz olduğunu fark edersiniz sonra korsan
    veya linux

windows'lu istiyorsanız vatan bimeks teknosa'dan alın -teknosa ve gold'u tercih etmem şahsen en iyisi vatan-

gelelim hangisi olduğuna ekran kartları aynı 2gb 820m
    işlemciler eski nesil mi bilmem ivy bridge herhalde bu paraya hashwell olmaz herhalde -"important" gelirse açıklar-

ama gerek hdd'in 500 olması hem de fiyat uygunluğundan dolayı eski nesil olduğunu düşündüm

taşınabilirlik olarak HP özellik olarak da hp

acer ve dell 2 çekirdek -sanal çekirdek bile yok hani - ayrıca kasalar kötü tasarımlı
    Dostum öncelikle cevabın için teşekkür ederim. İşlemcilerin hepsi yeni 5. nesil i5 5200. İşletim sistemi olmadığ için zaten fiyatlar bu kadar uygun. Kendi elimde Vin7 Ultimate işletim sistemim mevcut evde onu kuracağım. Sanırım bu üç notebookta 2 çekirdek zaten. Birkaç forumda daha araştırmama göre en çok öneri,len Dell oldu. Sanırım Dell alacağım ama hala kararsızım açıkcası...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum öncelikle cevabın için teşekkür ederim. İşlemcilerin hepsi yeni 5. nesil i5 5200. İşletim sistemi olmadığ için zaten fiyatlar bu kadar uygun. Kendi elimde Vin7 Ultimate işletim sistemim mevcut evde onu kuracağım. Sanırım bu üç notebookta 2 çekirdek zaten. Birkaç forumda daha araştırmama göre en çok öneri,len Dell oldu. Sanırım Dell alacağım ama hala kararsızım açıkcası...
    Hp ısınma sorunu yaşatabilir

acer genellikle önerilen bir marka değil

dell alın
    twona bunu beğendi.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    asus'dan uzak durmanızı tavsiye ederim.

markası için para verirsiniz, kailtesi ve müşteri hizmetleriyle bildiğin çin malı ı alırsınız.

ne hikmetse bilgisayardan anlıyor geçinenlerin çok tuttuğu bir markadır. evde yatan, ayda yılda bir kullanılan masaüstünde iki asus anakart bozmuş, üstüne 6 ay kullanımla asus laptop anakartı bozmuş biri olarak söylüyorum. evet, garantiden yaptılar ama 6 ayda bozulan zamazingoyu altın yaldızlara sarsan ne fayda?

öte yandan işyerimde kullandığım, günde 14 saat çalışan, çantamda türkiye turuna çıkan hp makineleri 4-5 yıl kullanıyorum. makine artık çağdışı kalıyor da öyle değiştiriyoruz yine de tık demiyor.

hp, dell, toshiba iyidir. acer da fena sayılmaz.

asus bunlarla kıyaslanmamalı, çinli'nin iyisi diyebiliriz yani öondial drift gibi bir şey.
    twona bunu beğendi.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Dell. On karakter.
    twona bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asus bunlarla kıyaslanmamalı, çinli'nin iyisi diyebiliriz yani öondial drift gibi bir şey.
    bilgisayarları motorlara benzetmek güzel fikirmiş

Casper=Arora YEBERE
    twona bunu beğendi.

caneroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dell diyorum
    twona bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    acer aspire 5755g kullanıcısıyım. Aldıgım zamanda iyi bilgisayarlardandı ama parçaları kötü. Cidden arora ybr gibi. Bilgisayarımda 6gb Ram 4 gb Ekran kartı var ama fıss aldığım günden beri
    twona bunu beğendi.

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    Samsung i5 laptop kullanıyorum, ben memnunum ısınma vs olmadı.3 yılını doldurdu.Dustu, after effect projelerin vs yaptim banamısın demedi.Sarji hala 2.5 3 saat gidiyor. benelli tnt 250 gibi :p
    twona bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    casper masaüstü pc kullanıyorum i7 işlemci 16 gb ram gt640 2 gb

performans desen yok ama ıslak kıyafetleri çok iyi kurutur iyi ısınıyor elektrikli soba niyetine kullanıyorum

Casper performansı =
    twona bunu beğendi.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    samsung ta bakabilirsiniz aslında wordwide garanti veripte dünyada en az servis geri dönüşü alan markalardan birisi

ben şu an eskide olsa i3 model bir sultra kullanıyorum gayet stabil ve düzgün çalışıyor ekran kartı onboard
    iş yerinde 2cil ekran bağlıyorum sunum vs yaparken çok iş görüyor we güç tasarrufu modunda işlemciyi %50 ile olarak kısıtlamama rağmen pek bir takılma yaşadığımı söyleyemem
    twona bunu beğendi.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    acer çok kaliteli,sıfır aldım 2 ay sonra garantiden ekran kartı deyişti,belli zamandan sonra ekran menteşi kırıdı,sonra hardk disk kendinden geçti,şimdi laptopu açıyorum 10 sanıye sonra kapanıyorum,kaliteden ödün vermiyor acer,bana satana hergün güzel dileklerimi okuyorum
    Paran çoksa,stres arıyorsan,küfürbaz hayto olacaksan acer al
    ACERDEN UZAK DURRRR!!!!!!!!!!!!
    twona bunu beğendi.

Motosikleti
    Birkaç pc satıcısı, forumlar ve sizinde tavsiyenizle Dell sipariş ettim. En büyük etken kasa sağlamlığı, osınma olmaması, genel anlamda sorun çıkarmamsı ve servise gerek olmadan yerinde parça değişimi. Umarım menun kalırım...

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Asusla Dell Arasında kaldım,appleninde fiyatları çok tuzlu
    twona bunu beğendi.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    hp alacaksan pavilion serisi alma. ısınma sorunu varmış. ben probook kullanıyorum, genel olarak memnunum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)